חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
טלוויזיה Panasonic THP54Z1M פנסוניק
יצרן: Panasonic
High Definition: Full HD
Smart TV: ללא
טלוויזיה קעורה: שטוחה
רזולוציה: 1920X1080
יחס ניגודיות: 2000000 :1
יחס גובה לרוחב: 16:9
תלת מימד: ללא
ציון WiseBuy
9.4
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - טלוויזיה Panasonic THP54Z1M פנסוניק

הטוב
 • איכות תמונה מעולה
 • רמת שחור פנטסטית עם פירוט נרחב
 • מנגנון החלקת תנועה אפקטיבי
 • תמיכה בתקן THX
 • זוויות צפייה רחבות
 • תופעת השתקפויות מופחתת
 • תמיכה בכרטיס SD עם תמיכה בתמונות וקובצי וידיאו
 • עובי דק במיוחד
 • איכות צליל טובה מאוד
הרע
 • קופסת חיבורים נפרדת הדורשת מקום
 • אין חיבורי SCART
 • רגישות לצריבה
בשורה התחתונה

פנסוניק עושה זאת שוב, ומביאה את חוויית הצפייה במסך הדגל שלה לרמת איכות חדשה. השחור ב- THP54Z1M שחור יותר מאי פעם, אופי התמונה קולנועי ומשובח וגם העיצוב הדקיק יזכה אתכם בקריאות התפעלות מהאורחים (וזה בדוק).

אם אין לכם בעיה של מקום לקופסת החיבורים הנפרדת ואתם מוכנים להשקיע סכום נכבד במסך פרימיום יוקרתי,
Panasonic THP54Z1M הוא אחד ממסכי הפלזמה הטובים ביותר שתוכלו לרכוש כיום.

הקדמה

THP54Z1M הוא מסך הדגל החדש בסדרת הפלזמות Z של פנסוניק, שלדברי החברה נועדה לשלב בין חדשנות עיצובית לטכנולוגיה מתקדמת. כמו המסך TH-P50V10M שסקרנו לא מזמן, גם הדגם הזה מצויד בפאנל החדש NeoPDP, שלהצהרת Panasonic מגביר את יעילות ההארה של כל פיקסל באופן עצמאי ובכך מגיע ליחס ניגודיות גבוה במיוחד ולרמת שחור טובה יותר מאשר בדורות הקודמים.

THP54Z1M מעורר עניין כבר ממבט ראשון, שכן עוביו הוא כנראה הדק ביותר בין מסגי הפלזמה - אפקט שמועצם עוד יותר בשל גודלו המרשים, 54 אינטש. כדי להשיג את העובי הדקיק הופרד המסך מהחיבורים שלו, שנמצאים בקופסה מעוצבת נפרדת, וגם הרמקולים אינם מובנים בגוף המסך אלא מורכבים בצידיו וניתנים להסרה.

המפרט כולל רזולוציית
Full HD (1920X1080), יחס ניגודיות דינמי של 2,000,000:1 ויחס ניגודיות סטטי של 40,000:1, טכנולוגיות החלקת תנועה IFC, 600Hz ו-24p Smooth, תמיכה בתקן הקולנועי THX ותמיכה בהצגת תמונות, מוזיקה וסרטים מכרטיס SD.

פיקסל הוא האלמנט הקטן ביותר בתמונה והוא מהווה את יחידת המידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים (נקודות) המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.
היחס בין הלבן הבהיר ביותר לבין השחור הכהה ביותר שהמסך מפיק. ככל שיחס הניגודיות גבוה יותר, הגוונים הכהים בתמונה יהיו מפורטים וברורים יותר והצבעים נאמנים יותר למקור.  
טכנולוגיית פלזמה היא אחת השיטות לייצור מסכים דקים. התצוגה מורכבת משני לוחות זכוכית, וביניהם שכבה דקה של פיקסלים. כל פיקסל מורכב משלושה תאים שמלאים בגז (אדום, ירוק וכחול). אלקטרונים זעירים פועלים על התאים, יוצרים ריאקציה בגז ומפיקים קרני UV שמציתות את הזרחן שבתאים וגורמות להם לזרוח ולייצר תמונה.
המסך מצויד במגוון כניסות ויציאות לחיבור מכשירים כנגן DVD, וידיאו, ממירי לוויין וכבלים, מגבר קולנוע ביתי, מחשב, קונסולת משחקים ועוד. רוב החיבורים נמצאים בגב המסך וחלקם בצד או בחזית. חיבורים בצד או בחזית יתאימו לשימושים מזדמנים כמו חיבור מצלמת וידיאו, מצלמה דיגיטלית, קונסולת משחקים וכדומה, ואם חיבור כזה רלוונטי עבורכם, חשוב לוודא שהוא אכן קיים.   סוגי החיבורים נבדלים זה מזה באיכותם, ומומלץ לבחור חיבורים איכותיים כדי לקבל תמונה וקול טובים יותר.:(A/V ,RCA) Composite החיבור הפשוט ביותר המייצר תמונה נחותה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. רצוי להימנע משימוש בחיבור כזה ולבחור מסך המצויד בחיבורים איכותיים יותר.   Scart (21 פינים): חיבור מתקדם יותר המייצר תמונה באיכות טובה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. מתאים ל-DVD, ממירים, מכשירי וידיאו, קונסולות משחק ומחשבים.    :S-Video חיבור ברמה טובה להעברה של וידיאו בלבד.    Component: חיבור וידיאו ברמה גבוהה, איכותי מקודמיו והמומלץ מביניהם. בחיבור זה מופרדת הבהירות לערוץ אחד, ואות הוידיאו לשני ערוצים.   (D-sub ,VGA) RGB: חיבור וידיאו באיכות גבוהה למחשב.   DVI: חיבור דיגיטלי איכותי שתומך בהפרדה גבוהה, אף כי החיבור המומלץ להעברת תוכן בהפרדה גבוהה הוא HDMI. חיבור DVI נמצא בין היתר במחשבים, בנגני DVD ובמגברים. יכול להגיע כ-DVI-A המעביר אודיו בלבד, DVI-D המיועד להעביר אות וידאו דיגיטלי ו-DVI-I שיכול להעביר את שניהם ביחד.   :HDMI חיבור דיגיטלי איכותי ומתקדם מ-DVI שתומך בהפרדה גבוהה. מיועד להעברת וידיאו ואודיו. בחרו מסך הכולל חיבור אחד לפחות ורצוי אף יותר.   USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור מגוון אביזרים אל מסך הטלוויזיה, בהם מצלמת סטילס, מצלמת וידיאו, נגן מוזיקה, כונן זיכרון נייד (דיסק און קי) ועוד.    :(IEEE 1394) FireWireחיבור דיגיטלי איכותי בעל קצב העברת נתונים מהיר, המיועד להעביר וידיאו ואודיו. נמצא בין היתר במחשבים, במכשירי וידיאו דיגיטליים, במצלמות דיגיטליות ועוד.
היחס בין הלבן הבהיר ביותר לבין השחור הכהה ביותר שהמסך מפיק. ככל שיחס הניגודיות גבוה יותר, הגוונים הכהים בתמונה יהיו מפורטים וברורים יותר והצבעים נאמנים יותר למקור.  
היחס בין הלבן הבהיר ביותר לבין השחור הכהה ביותר שהמסך מפיק. ככל שיחס הניגודיות גבוה יותר, הגוונים הכהים בתמונה יהיו מפורטים וברורים יותר והצבעים נאמנים יותר למקור.  

איכות התמונה

(65% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

נתחיל מהסוף: מסכי הפלזמה של פנסוניק מרשימים אותנו דרך קבע ומצליחים להשתפר ולהציג תמונה מוצלחת יותר בכל דור של מסכים. ה- THP54Z1Mממשיך בגאון את המגמה הזו - והוא כנראה מסך הפלזמה האיכותי ביותר שפגשנו עד כה.

פתחנו בצפייה בשידורי הטלוויזיה הרגילים - ערוץ 2, ערוץ 10 וערוץ הסרטים הראשון של
YES. ממרחק צפייה הוגן (בסביבות 4-5 מטרים) מספק המסך איכות תמונה טובה מאוד, עם אופי מרוכך וסלחני כלפי פגמי השידור וצבעים מעולים. מנגנוני שיפור התמונה והחלקת התנועה מסייעים בהפחתה של ריצודים.

עברנו לצפייה במספר סרטים ברזולוציית
HD: לירות כדי להרוג, חתונת הרפאים, קינג קונג ו-Extract - מגוון של ז'אנרים. Panasonic THP54Z1M מציע מספר מצבי תמונה - רגיל, דינמי, קולנוע, משחק ו-THX. מצאנו שהמצב הרגיל מעניק את התמונה האידיאלית לטעמנו, עם איזון וכיול צבעים קרוב לשלמות לעומת המצב הדינמי המוגזם מעט; מצב ה-THX מעניק אמנם שיפור מסוים של הצבעים ומקרב אותם לצבעים המקוריים והנכונים, אך גם מוותר על מנגנון החלקת התנועה כדי להתקרב ככל האפשר למקור.

איכות התמונה בשידורי
HD מעולה. הצבעים נהדרים, הפירוט רב והחדות טובה אך לא מוגזמת בברירת המחדל. אם לסכם את התחושה הכללית - המסך מעניק חוויית צפייה קולנועית במהותה, החל בגודל וכלה ברמת הצבעים ואופי התמונה. מנגנוני החלקת התנועה עושים עבודה טובה ומחליקים את התנועה באופן נעים לעין ולא מודגש מדי, ותופעות של קפיצות ו"שיהוקים" קלים נדירים למדי.

רמת השחור של ה-
Panasonic THP54Z1Mהיא כנראה הטובה ביותר שראינו במסך כלשהו. כשהאור בחדר כבוי, מציג המסך צבע שחור עמוק וכהה להפליא ובמקרים רבים קשה להבחין בינו לצידי מסגרת המסך השחורים. מן הצד השני, הניגודיות הגבוהה של המסך משאירה את האזורים הבהירים בתמונה במלוא בוהקם, הפירוט באזורים הכהים גבוה והאיזון בין הכהה לבהיר מצוין. בסרטים עתירי סצנות אפלות כמו "לירות כדי להרוג" או "קינג קונג", רמת השחור משדרגת פלאים את חוויית הצפייה וכמובן שגם מעמיקה את הצבעים.

בעוד שכל מסכי הפלזמה האחרים שבדקנו הציגו תמונה מפוארת בחושך אך התקשו לספק תצוגה טובה בחדר מואר, מציג ה-
Panasonic THP54Z1Mשיפור ניכר גם בתחום זה. בזכות פילטר חדש ומשופר, המסך נראה כהה יותר כשהוא כבוי (הרבה פחות ירוק מפלזמות אחרות), ולמרות ציפוי הזכוכית הוא מחזיר מעט מאוד השתקפויות. בנוסף הוא מצליח להתמודד היטב גם עם חדר מואר ולהציג תמונה טובה מאוד, אם כי ישנה ירידה בלתי נמנעת הרמת השחור ובעומק הצבע.

Panasonic THP54Z1M
הצבעים נהדרים, הפירוט רב ורמת השחור גבוהה מאי-פעם, ובאופן כללי חוויית הצפייה קולנועית במהותה, החל בגודל וכלה ברמת הצבעים ואופי התמונה. המסך מתפקד היטב גם בסביבה מוארת

אפשרויות יחס התמונה מאפשרות בחירה בין מצבי 16:9, 14:9, מצב המתיחה החכמה Just, מצב 4:3 וכמה מצבי זום. בשידורים רגילים העדפנו להשתמש במצב Just שמשאיר את מרכז התמונה כמעט ללא מתיחה, ומותח קצת יותר את השוליים. זוויות הצפייה של המסך רחבות מאוד, ובערב בו ארחנו צופים נוספים שתפסו את הספה שמול המסך, הצלחנו להעביר סרט שלם בצפייה מהצד, ללא דהייה של הצבעים או של רמת השחור.

תפריט התמונה מאפשר לכוון כמה ממאפייני התמונה, כמו בהירות, ניגודיות, חדות, צבע, גוון, גאמה, איזון לובן, ניקוי רעשים וכדומה, אך לא תמצאו אפשרויות כיול מתקדמות או למשל אפשרות לנטרל את מנגנון החלקת התנועה (למעט מעבר למצב
THX שעושה זאת אוטומטית). יש לציין שסביר להניח שכמעט ולא תרצו לשנות את הגדרות הצפייה הבסיסיות כיוון שהמסך מציג תמונה נפלאה ישר "מהקופסה".

במהלך הבדיקה חווינו כמה רגעי אימה, כאשר הותרנו את תפריט מזרים-המדיה מוצג על המסך למשך למעלה מ-10 דקות, ואחר כך הבחנו במורגש שהגרפיקה של התפריט נצרבה על המסך וניכרת היטב בצפייה. למרבה ההקלה המסך התאושש ומחק את סימני הצריבה לאחר זמן מה, אך כדאי לקחת בחשבון את הרגישות הגבוהה של המסך לצריבה ולדאוג לשומרי מסך או לרענון התצוגה מדי פעם.

זהו המרחק בין הצופה לתצוגה, נתון המשמש לבחירת גודל מסך או גודל תצוגה מתאים. ההמלצה הבאה לחישוב מרחק הצפייה היא כללית, ויכולה להשתנות בהתאם להעדפות הצפייה של כל אחד. על מנת לחשב את גודל המסך המתאים, כופלים את מרחק הצפייה (במטרים) ב-15. לדוגמה, במרחק של כ-3 מטרים יתאים מסך בגודל הקרוב ל-45 אינטש מבין הגדלים הקיימים בשוק - בין 42 ל-55 אינטש.נתון נוסף המשפיע על בחירת גודל המסך הרצוי הוא מקור השידור. אם מקור השידור הוא בהפרדה גבוהה (HD), ניתן לבחור מסך גדול יותר או לשבת מעט קרוב יותר למסך.
טכנולוגיית פלזמה היא אחת השיטות לייצור מסכים דקים. התצוגה מורכבת משני לוחות זכוכית, וביניהם שכבה דקה של פיקסלים. כל פיקסל מורכב משלושה תאים שמלאים בגז (אדום, ירוק וכחול). אלקטרונים זעירים פועלים על התאים, יוצרים ריאקציה בגז ומפיקים קרני UV שמציתות את הזרחן שבתאים וגורמות להם לזרוח ולייצר תמונה.

איכות השמע

(20% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

Panasonic THP54Z1M מגיע עם זוג רמקולים מתנתקים בצידי המסך, שתוכלו לוותר עליהם אם יש לכם מערכת שמע ייעודית. הרמקולים מספקים עוצמה כוללת של 20W, והמסך מציע אפשרויות כיוון צליל כמו הגדרת באס וטראבל, מצבי V-Audio וסראונד ומצבי שמע המותאמים לדיבור או למוזיקה.

למרות עוביים הדק (התואם לעובי המסך עצמו), מספקים זוג הרמקולים איכות צליל מפתיעה באיכותה, עם טווח תדרים רחב למדי ואפילו באסים מורגשים. גם המיקום הפיזי שלהם בצידי המסך משחק לטובתם ומאפשר להם לפזר את הצליל באופן מוצלח ולהעניק חוויית סטריאו וסראונד טובה.

Panasonic THP54Z1M


המסך מגיע עם זוג רמקולים מתנתקים בצדיו, שניתן לוותר עליהם לטובת מערכת שמע ייעודית. למרות עוביים הדק הם מספקים איכות צליל טובה מאוד עם טווח תדרים רחב, ומיקומם בצידי המסך מאפשר פיזור צליל מוצלח

עיצוב ונוחות שימוש

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

כפי שציינו בפתיח, עוביו של ה-Panasonic THP54Z1M דקיק במיוחד (ביחס למסכי פלזמה) ועומד על 25 מ"מ בלבד. הוא מעוצב בקווים חדים ומלבניים ובגימור אלגנטי של מתכת מוברשת כסופה בחלק העליון והתחתון של המסגרת. צידי המסגרת הם בגימור שחור מבריק, ואם תבחרו להשתמש ברמקולים המובנים הם ישלימו היטב את המסגרת הכסופה.

המסך מגיע עם מעמד שולחני עגול בגימור מתכת מוברשת תואם שאינו מסתובב - סביר ומקובל לאור גודלו של המסך.

Panasonic THP54Z1M
המסך דקיק במיוחד ומעוצב בקווים חדים ומלבניים ובגימור אלגנטי של מתכת מוברשת כסופה. המסך מגיע עם מעמד שולחני עגול בגימור תואם שאינו מסתובב - סביר לאור גודלו של המסך

Panasonic THP54Z1M מצויד בחיבור HDMI אחד ויחיד בגבו, שמשמש כמתווך בינו לבין קופסת החיבורים החיצונית. מדובר בקופסה מעוצבת ונאה שנראית כמו נגן Blu-Ray או ממיר, בגימור שחור מבריק ועם פאנל קדמי נפתח בגימור דמוי-מראה. סט החיבורים באחרוי הקופסה כולל 3 כניסות HDMI ויציאת HDMI (לחיבור למסך), 2 כניסות קומפוננט, כניסת S-Video, כניסת קומפוזיט, יציאת AV וחיבור לאנטנה. בקדמת הקופסה, מאחורי הפאנל הנפתח, תמצאו כניסות HDMI, S-Video וקומפוזיט נוספות, חיבור D-SUB אנלוגי למחשב, כניסת אוזניות, חריץ לכרטיסי SD ואת מקשי התפעול הפיזיים. הקופסה מופעלת ונכבית באופן סימולטני עם המסך עצמו באמצעות השלט.

Panasonic THP54Z1M כולל נגן מולטימדיה מובנה שמסוגל להציג תמונות וסרטים מתוך כרטיסי ה-SD, מה שמקל על הצגת התמונות והסרטונים שצילמתם זה עתה במצלמת הסטילס או הוידיאו. הממשק פשוט ונוח, ומציג תמונות במהירות רבה, כולל אפשרות למצגת תמונות אוטומטית (עם 3 סוגים של מוזיקת רקע). התמיכה בסרטים מוגבלת לפורמטים AVCHD ו-MPEG2, שאופייניים למצלמות וידיאו דיגיטליות - כך שלא כדאי לבנות על הנגן הפנימי של המסך להצגת תכני וידיאו כמו סרטים או סדרות.

תפריטי המסך הם אלה הרגילים של פנסוניק - הם פשוטים למראה אבל נוחים ומהירים. השלט מוארך, עתיר מקשים ובנוי היטב. יש בו מקשים ייעודיים למצבי השמע השונים, יחס התצוגה ואפילו מקשי הפעלה/כיבוי ומקשי מולטימדיה המאפשרים שליטה על מוצרים תואמים מבית החברה, דרך תכונת
Viera-Link.

המסך נבדק באמצעות חבילת השידורים של yes

טכנולוגיית פלזמה היא אחת השיטות לייצור מסכים דקים. התצוגה מורכבת משני לוחות זכוכית, וביניהם שכבה דקה של פיקסלים. כל פיקסל מורכב משלושה תאים שמלאים בגז (אדום, ירוק וכחול). אלקטרונים זעירים פועלים על התאים, יוצרים ריאקציה בגז ומפיקים קרני UV שמציתות את הזרחן שבתאים וגורמות להם לזרוח ולייצר תמונה.
המסך מצויד במגוון כניסות ויציאות לחיבור מכשירים כנגן DVD, וידיאו, ממירי לוויין וכבלים, מגבר קולנוע ביתי, מחשב, קונסולת משחקים ועוד. רוב החיבורים נמצאים בגב המסך וחלקם בצד או בחזית. חיבורים בצד או בחזית יתאימו לשימושים מזדמנים כמו חיבור מצלמת וידיאו, מצלמה דיגיטלית, קונסולת משחקים וכדומה, ואם חיבור כזה רלוונטי עבורכם, חשוב לוודא שהוא אכן קיים.   סוגי החיבורים נבדלים זה מזה באיכותם, ומומלץ לבחור חיבורים איכותיים כדי לקבל תמונה וקול טובים יותר.:(A/V ,RCA) Composite החיבור הפשוט ביותר המייצר תמונה נחותה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. רצוי להימנע משימוש בחיבור כזה ולבחור מסך המצויד בחיבורים איכותיים יותר.   Scart (21 פינים): חיבור מתקדם יותר המייצר תמונה באיכות טובה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. מתאים ל-DVD, ממירים, מכשירי וידיאו, קונסולות משחק ומחשבים.    :S-Video חיבור ברמה טובה להעברה של וידיאו בלבד.    Component: חיבור וידיאו ברמה גבוהה, איכותי מקודמיו והמומלץ מביניהם. בחיבור זה מופרדת הבהירות לערוץ אחד, ואות הוידיאו לשני ערוצים.   (D-sub ,VGA) RGB: חיבור וידיאו באיכות גבוהה למחשב.   DVI: חיבור דיגיטלי איכותי שתומך בהפרדה גבוהה, אף כי החיבור המומלץ להעברת תוכן בהפרדה גבוהה הוא HDMI. חיבור DVI נמצא בין היתר במחשבים, בנגני DVD ובמגברים. יכול להגיע כ-DVI-A המעביר אודיו בלבד, DVI-D המיועד להעביר אות וידאו דיגיטלי ו-DVI-I שיכול להעביר את שניהם ביחד.   :HDMI חיבור דיגיטלי איכותי ומתקדם מ-DVI שתומך בהפרדה גבוהה. מיועד להעברת וידיאו ואודיו. בחרו מסך הכולל חיבור אחד לפחות ורצוי אף יותר.   USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור מגוון אביזרים אל מסך הטלוויזיה, בהם מצלמת סטילס, מצלמת וידיאו, נגן מוזיקה, כונן זיכרון נייד (דיסק און קי) ועוד.    :(IEEE 1394) FireWireחיבור דיגיטלי איכותי בעל קצב העברת נתונים מהיר, המיועד להעביר וידיאו ואודיו. נמצא בין היתר במחשבים, במכשירי וידיאו דיגיטליים, במצלמות דיגיטליות ועוד.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טלויזיות
הצג הכל >>