חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מדפסת HP LaserJet Pro P1102w
מותג: HP
סוג המוצר: מדפסת רגילה
טכנולוגיית הדפסה: לייזר
סוג הפלט: שחור לבן
מאפייני רשת: WiFi
רזולוציה מקסימלית: 600x600 DPI
תאריך כניסה לאתר: 4/2010
הדפסה דו צדדית: לא
ציון WiseBuy
8.9
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 677 ₪
מחיר סופי: 699 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מדפסת HP LaserJet Pro P1102w

ארז יניב | 16.09.2010
הטוב
  • איכות הדפסת טקסט ותמונות מעולה
  • קצב הדפסה מהיר
  • כרטיס רשת אלחוטי
  • קטנטנה ובעלת עיצוב מודרני
הרע
  • איכות הדפסת גרפיקה בינונית
  • דפים נתקעים מדי פעם
בשורה התחתונה

HP P1102W היא מדפסת קטנטנה ומעוצבת שמציגה מהירות הדפסה גבוהה לצד איכות הדפסה מצוינת, ויש גם בונוס – כרטיס רשת אלחוטי שיפטור אתכם מכבלים על השולחן. פה ושם קרו תקלות (קלות) של תקיעות דפים שהעיבו במעט על התחושה הטובה, אך למרות הכל מדובר במדפסת מובילה ומשתלמת.

ימצאו בה שימוש אנשים בעלי סביבת עבודה צפופה, סטודנטים וכדומה שצרכים להדפיס בעיקר מלל וקצת תמונות.

הקדמה

HP Laserjet P1102W היא מדפסת לייזר שחור-לבן קטנה ומעוצבת. היא מציגה רזולוציית הדפסה של 600x600 dpi, תמיכה בשלל סוגי דפים (A4 ומטה, מעטפות וכרטיסים למיניהם), זיכרון בנפח 8MB ועומס עבודה של עד 5000 דפים בחודש.

רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.
התפוקה החודשית של המדפסת, נמדדת במספר הדפים המומלצים על ידי היצרן להדפסה במהלך חודש אחד. ככל שמספר זה גבוה יותר המדפסת תעמוד בעומסי עבודה גדולים יותר. נתון זה מעיד גם על אמינותה ואיכות חלקיה של המדפסת. מומלץ לבחור מדפסת בעלת עומס עבודה הגדול פי שלושה-ארבעה מהיקף ההדפסה הצפוי ובכך להבטיח את עמידותה לאורך זמן.

איכות ההדפסה

(45% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

בהדפסת דפי טקסט מציגה HP Laserjet P1102W איכות חדה ומעולה; באותיות גדולות ובינוניות וכן בטקסט רץ בגודל של 12 נקודות. גם בגודל 9 נקודות הטקסט נשאר חד, שחור וקריא ואף בגודל 5 נקודות המצב נותר בעינו.

בהדפסת עמודים עם גרפיקה, כמו אתרי אינטרנט או מסמכים עם גרפים וטבלאות מעוצבות, הציגה
HP P1102W איכות סבירה: מעברי הצבע (גרדיאנטים) היו סבירים בלבד ומשטחים יצאו לא אחידים ונראו כפסיפס. לעומת זאת, הניגודיות בין משטחי הצבע השונים טובה. הדפסת טקסט צבעוני נראה מצוין לאחר ההמרה לגווני שחור, עם קריאות מעולה וחדה גם בגודל 5 נקודות. משטחי הצבע (כגון בטקסטים מסומנים ב"מרקר") אחידים וחלקים. גם בהדפסת תמונות, המדפסת ממשיכה להציג איכות טובה עם מעברי צבע חלקים למדי, ותמונה שיוצאת בפירוט גבוה וחדה במיוחד.

מהירות העבודה

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

HP מצהירה על 8.5 שניות להדפסת הדף הראשון, וקצב של עד 18 דפים לדקה בגודל A4.

בבדיקות שערכנו המדפסת עמדה בציפיות ולקח לה 8.5 שניות כדי להדפיס את הדף הראשון כאשר הערנו אותה ממצב המתנה (
Standby) – קצב מהיר מאוד ביחס למתחרות, שלרבות מהם לקחו עשרות שניות כדי להתעורר מתרדמתן. לאחר מכן, כל דף ראשון יצא במהירות טובה של כ-7.9 שניות בלבד, מה שמגדיר את המדפסת של HP כמהירה בהדפסת הדף הראשון מבין המדפסות שבדקנו. בהדפסה רציפה של דפים מרובים השיגה המדפסת קצב טוב של 17 דפים לדקה.

יעילות וצריכת דיו

(20% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

HP Laserjet P1102W מגיעה עם טונר ראשוני שלדברי החברה מספיק ל-700 דפים. טונר זה הוא גם הטונר הסטנדרטי שחברת HP מוכרת –  לא מדובר בטונר ניסיוני, כפי שחלק מהחברות נוטות לספק עם המדפסות. מחירו של טונר זה הוא כמחצית ממחיר המדפסת.

במהלך הבדיקה הצלחנו להדפיס 646 דפים, מרביתם טקסט ומיעוטם תמונות וגרפיקה; מעט פחות מהצהרת היצרן אך עדיין מדובר בתפוקה טובה יחסית.

אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).
אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).
אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).

נוחות השימוש

(20% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

HP P1102 היא אחת מהמדפסות הקטנטנות והמעוצבות שבדקנו. היא בעלת מראה מודרני ונאה מאוד ובעלת קווים עגלגלים ובגימור שחור מבריק שנוטה להתלכלך במהירות (זמינה גם בלבן בשילוב נגיעות אפורות). גודלה הקומפקטי מאפשר לה להתמקם בנוחות גם בסביבות עבודה צפופות במיוחד כאשר היא סגורה. מזין הדפים שנמצא בקדמת המדפסת מכפיל את עומקה ולהרגשתנו הוא עדין במיוחד, כך שכדאי להיזהר מלפגוע בו.

מזין הדפים מסוגל לקלוט מעט יותר מ-150 הדפים ש-
HP מבטיחה, והכנסת הדפים אליו נוחה. מראש המדפסת מתרומם מגש קליטת הדפים המודפסים שמסוגל לקלוט עד 100 דפים בכל פעם. הדפים יוצאים כשהחלק המודפס כלפי מטה.

HP P1102W
זו מדפסת קטנטנה ומעוצבת בעלת מראה מודרני ונאה מאוד, עם קווים עגלגלים ובגימור שחור מבריק (שנוטה להתלכלך במהירות). גודלה הקומפקטי מאפשר לה להתמקם בנוחות גם בסביבות עבודה צפופות במיוחד כאשר היא סגורה

לוח הבקרה ממוקם בצידה השמאלי העליון של המדפסת והוא אינו ברור במיוחד. תמצאו שם את מקש הפעלה, מקש לביטול הדפסה ומקש להדלקה או כיבוי של כרטיס הרשת האלחוטי. ישנן 3 נורות חיווי שיש ללמוד את משמעותן מחוברת ההדרכה שמגיעה עם המדפסת, בשל הסימון הלא מובן שלהן.

שקע החשמל ושקע USB לחיבור למחשב ממוקמים באחורי המדפסת. התוכנה המצורפת דוברת עברית שוטפת והיא מעוצבת ונוחה להתמצאות. ניתן להגדיר דרכה גם את חיבור המדפסת למחשב באמצעות כרטיס הרשת האלחוטי.

בתחום האמינות
P1102W מפגינה אמינות בינונית עד טובה. במהלך ימי הבדיקה נתקעו דפים מדי פעם, אך אלו שוחררו ללא קושי רב ומיד לאחר מכן חזרה המדפסת לעבוד כרגיל.

www.b144.co

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image