חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מצלמת וידאו JVC GZHD620
זום אופטי: 30 x
גודל חיישן: 1/4 אינטש
גודל מסך: 2.7 אינטש
חיבורים: USB, A/V, HDMI
ציון WiseBuy
8.5
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מצלמת וידאו JVC GZHD620

גד גניר | 08.04.2011
הטוב
 • איכות צילום טובה באור יום
 • מנגנון זיהוי פנים אפקטיבי
 • זום גדול (X30)
 • נפח אחסון ענק
 • מכסה עדשה אוטומטי
 • איכות הקלטת שמע טובה
 • ערכה מאובזרת
הרע
 • איכות צילום פושרת בלבד בלילה
 • פס-המגע לניווט בתפריט לא ממש נוח
 • מסך לא חד ובהיר מספיק
 • בליטת הסוללה מפריעה לאחיזה
בשורה התחתונה

מצלמות וידיאו בעלות זיכרון פלאש הולכות ומחליפות לאחרונה אלו המבוססות על דיסק קשיח. JVC GZ-HD620 מציעה למשתמש 120GB של נפח אחסון, כמות נדיבה מאוד שקשה למצוא ברמת המחיר שלה. כאשר מוסיפים למשוואה את איכות הצילום הטובה, מקבלים מצלמה אטרקטיבית מאוד. עבור מי זקוק למצלמת וידיאו שתשמש אותו גם לצורך צילומי סטילס, כדאי לקחת בחשבון שזו נקודת החולשה של המצלמה הזו.

הקדמה


אחד הדגמים המעניינים בארסנל מצלמות הוידיאו של סדרת
Everio מבית JVC, הוא ללא ספק ה-GZ-HD620. מדובר במצלמת HD המצלמת וידיאו ברזולוציית 1080p, וכוללת כונן-קשיח פנימי לאחסון הסרטים בנפח נדיב מאוד של 120GB.

מפרט המצלמה כולל עדשת זום X30 של Konica-Minolta, חיישן CMOS בעל תאורה אחורית בגודל 1/4 אינטש, צילום סטילס ברזולוציית 3.3 מגה פיקסל, מנגנון זיהוי פנים, תאורת לד לצילומי וידאו ואפשרות הרחבת זיכרון באמצעות כרטיס Micro-SD.

האלמנט הקטן ביותר בתמונה המהווה את יחידת המידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים (נקודות) המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.

איכות הצילום והקול

(45% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

לאחר הרושם המצוין שהותירה עלינו ה-GZ-HM545 שבדקנו לפני מספר חודשים, הגענו לבדיקת ה-GZ-HD620 עם ציפיות גבוהות בתחום איכות התמונה. מבחינה מפרטית קיימים הבדלים משמעותיים בין שתי המצלמות. למשל, ב-620 מימדי החיישן קטנים יותר  - 1/4 אינטש עם רזולוציית סטילס של 3.3 מגה פיקסל, לעומת חיישן בגודל 1/2.33 אינטש ב-545, עם רזולוציה של 10.6 מגה פיקסל. בנוסף, הצמצם ב-620 במצבו הפתוח ביותר עומד על f/1.8, בעוד ה-545 על f/2.8.

שמחנו לגלות כי למרות ההבדל בנתונים היבשים, מציגה ה-JVC GZ-HD620 תוצאות מעולות בכל הקשור לאיכות התמונה. הוידיאו חד מאוד, התנועה חלקה למדי הודות למנגנון ייצוב תמונה אפקטיבי, והגוונים נראים טוב בדרך כלל, למעט נטייה מסוימת לגוון כחלחל-סגלגל שמופיע בעיקר באזורים מוצלים.

בתוך הבית, בתאורה חלשה למדי, הציגה ה-
GZ-HD620 תוצאות יפות גם כן, אך בצילום בשעות הלילה ברחוב המואר בתאורת רחוב בלבד, נתקלנו כבר במידה מסוימת של גרעיניות בתמונה ובמריחות בזמן תנועה, גם כאשר הפעלנו את מנגנון ה-SuperLoLux לשיפור איכות התמונה בחושך. נורת ה-LED שתפקידה לשמש כתאורה בצילום-חושך, אפקטיבית רק לצילומים של עצמים ואנשים מטווח קצר, ומעוותת במקצת את הגוונים.

מנגנון זיהוי הפנים פועל היטב, ושומר על פני המצולם לא רק ממוקדות אלא גם מוארות כהלכה ביחס לסצנה. העמדנו את המצלמה באתגר: צילמנו אדם על רקע תריסי חלון חצי פתוחים בשעת צהריים. לשמחתנו, פני המצולם נשארו ברורים ובהירים, למרות התאורה האחורית החזקה.

מנגנון מיקוד התמונה זריז למדי, ושומר על מהירות הפעולה שלו גם בצילום באזורים חשוכים למדי. הזום הגדול של המצלמה מקשה על מנגנון ייצוב התמונה, שהופך לפחות ופחות אפקטיבי ככל שמתקרבים לקצה הטווח שלו, ורעידות היד מורגשות בצורה חזקה יותר.

איכות השמע בהקלטה מרשימה לטובה. גם באיכות, וגם באבחנה בין האוחז במצלמה לבין האנשים המוקלטים. לא רק המצלם נשמע היטב, כמו שפגשנו במצלמות אחרות, אלא גם המצולם העומד בפני המצלמה.

איכות תמונות הסטילס של ה-JVC GZ-HD620 די מאכזבת. בעיית הנטייה לגוון כחלחל רק מחמירה כאן, ואיכות התמונה, בעיקר בהיבטים של חדות וניגודיות, מזכירה מאוד תמונות סטילס שצולמו באמצעות מצלמות של טלפונים סלולריים, ולא מהמשובחות שבהן.

האלמנט הקטן ביותר בתמונה המהווה את יחידת המידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים (נקודות) המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר. הרזולוציה נמדדת במספר הפקסלים שלה המסודרים לאורך ולרוחב התמונה. לדוגמה, רזולוציה של 1024x768 משמעותה שיש 1024 פיקסלים אופקיים ו-768 פיקסלים אנכיים.
מנגנון המווסת את כמות האור המגיעה לחיישן התמונה. (ראו מהירות צמצם, מפתח צמצם)

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

הדבר הבולט ביותר (תרתי משמע) בעיצובה של ה-JVC GZ-HD620 הוא הבליטה בצידה הימני של המצלמה, שמאכלסת דיסק קשיח בנפח 120GB. במבט ראשון, המצלמה נראית לא מזמינה לאחיזה מאחר והיד האוחזת במצלמה מונחת בדיוק על בליטה זו. עם זאת, בשימוש ממושך גילינו שהבליטה לא רק שאינה מפריעה לאחיזה, כי אם הופכת אותה ליציבה יותר.


 


JVC GZ-HD620

מצידה הימני של המצלמה ישנה בליטה המאחסנת את הכונן הקשיח. בשימוש ממושך גילינו שהבליטה לא רק שאינה מפריעה לאחיזה, כי אם הופכת אותה ליציבה יותר

בליטה אחרת שכן הפריעה לנו היא הסוללה הממוקמת בדיוק היכן שהאגודל מונח. העובדה שפינת הסוללה לוחצת על הזמן על האצבע בזמן שמחזיקים את המצלמה הופכת את העניין ללא נוח במיוחד לאורך זמן. היינו גם שמחים אם רצועת האחיזה היתה עבה ונעימה יותר למגע, אבל התרגלנו לרצועה הקיימת די בקלות.

דווקא אל אחד הפיצ'רים ש-JVC מבליטה ומשלבת במצלמות רבות שלה, ה-Laser Touch Operation, התקשינו יותר להתרגל. מדובר בפס גלילה לצד המסך, המואר בתאורה כחולה היי-טקית ונראה מרשים ממבט ראשון, אך מאוד לא נוח ולא מדויק בתפעול שוטף. פס הגלילה הזה נועד למנוע מהמסך להתכסות בטביעות אצבעות, כפי שקורה במצלמות עם מסכי מגע, אך הוא אינו מוכיח את עצמו לטעמנו, והניווט בתפריטים באמצעותו לא אינטואיטיבי ומדויק מספיק. גם המסך לא הלהיב אותנו במיוחד, וכבר ראינו מסכים חדים יותר, וברורים יותר בתפעול באור יום, מהמסך אותו בחרהJVC  לשלב במצלמה זו.

תפריטי המצלמה הם התפריטים המוכרים ממצלמות אחרות של JVC. הם ברורים ופשוטים להתמצאות. גם פעולת חיבור המצלמה למחשב והעברת הסרטים לא מסובכת מדי: בעת חיבור למחשב, יש לבחור במצלמה באפשרות הצגת התמונות על המחשב, ובתוך זמן קצר המחשב יזהה את המצלמה כהתקן אחסון חיצוני. הנקודה היחידה שקצת הפריעה לנו היא הצורך בכניסה לתוך עומק התיקיות (3 תיקיות) כדי להגיע אל סרטי הוידיאו שצילמנו. הגישה אל תמונות הסטילס לעומת זאת, מהירה ונוחה מאוד, ונמצאת תחת תיקיה בספריה הראשית של הדיסק הקשיח של המצלמה.

JVC GZ-HD620
המסך לא מלהיב, וכבר ראינו מסכים חדים יותר וברורים יותר באור יום. פס המגע לצד המסך, המואר בתאורה כחולה, התגלה כדרך לא נוחה ולא מספיק מדויקת לנווט בתפריטים

בנוגע לדיסק הקשיח, אין ספק שזהו יתרונה הגדול ביותר של ה-JVC GZ-HD620 . נפח אחסון של 120 גיגה מאפשר לכם לצלם ולצלם מבלי לחשוש שייגמר המקום על הדיסק המובנה. למי שמתעניין בפרטים, נספר שבאיכות הצילום הגבוהה ביותר, ניתן לצלם תיאורטית (אם לא מתייחסים לאילוצי הסוללה) במשך לא פחות מ-7 שעות. למי שגם נפח זיכרון זה אינו מספיק, קיימת אפשרת לצלם על גבי כרטיס זיכרון מסוג Micro-SD.

עדשת המצלמה מוגנת על ידי תריס אוטומטי שנפתח בעת הדלקת המצלמה, ונסגר אוטומטית בעת כיבויה. הדבר מבטיח שהעדשה לא תתכסה בטביעות אצבעות או באבק, בניגוד למצלמות וידיאו המצוידות במנגנון ידני, או גרוע מכך, במכסה נשלף.

ערכת המצלמה די נדיבה, וכוללת מטען, כבל Component לחיבור לטלוויזיה, כבל Mini-USB לחיבור למחשב, סוללה ושלט רחוק. ניתן לחבר את המצלמה ישירות לטלוויזיה באמצעות כבל Mini-HDMI, שאינו מסופק בערכה.

סוללה

(15% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

JVC GZ-HD620 מצוידת בסוללה שלדברי היצרנית אמורה להספיק לשעה ו-20 דקות של צילום רציף. בבדיקה שלנו עלה שזהו אכן הזמן המדויק שניתן היה לצלם באמצעותה. הבחנו שלאחר 25 דקות של צילום רציף, המצלמה קוטעת את הצילום וממשיכה אותו על קובץ נפרד, כנראה כדי שלא תאלצו לערוך קבצים כבדים במיוחד וגם כדי להקל על העברתם.

טעינת הסוללה מתבצעת באמצעות מטען בעל חיבור קנייני. קצת חבל ש-JVC לא בחרה להשתמש במטען בעל חיבור ממשפחת ה-USB, סטנדרט שהולך ותופס פופולאריות במצלמות וידיאו אחרות.

עמידות

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ה-JVC GZ-HD620 עשויה כולה מפלסטיק, אבל מורכבת ובנויה היטב. צירי המסך חזקים ואמינים, והמצלמה משדרת חוזק ואיכות בנייה טובה מאוד. יש לקחת בחשבון שמאחר ודיסק קשיח הוא מנגנון עדין למדי הכולל חלקים נעים, מומלץ מאוד להיזהר ולא להפיל את המצלמה במהלך הצילום, או לחשוף אותה לטלטולים חזקים או מכות.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image