חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מצלמת וידאו Panasonic HDCSD800 פנסוניק
מותג: Panasonic
סוג: מצלמה ביתית
תמיכה ב-HD: Full HD
מדיית הקלטת וידאו: כרטיס זיכרון
זום אופטי: 12 x
זום דיגיטלי: 700 x
פורמט מדיות הקלטה: SDXC
מדיית הקלטת סטילס: כרטיס זכרון
ציון WiseBuy
8.8
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מצלמת וידאו Panasonic HDCSD800 פנסוניק

גד גניר | 06.10.2011
הטוב
  • צילום Full HD
  • איכות צילום כללית מעולה
  • איכות שמע מצוינת
  • תמונות סטילס איכותיות
  • מסך מגע וממשק נוחים לשימוש
הרע
  • נטייה קלה לירקרקות בגווני הצבע
  • אין זיכרון פנימי
  • סוללה בולטת החוצה
בשורה התחתונה

Panasonic HDC-SD800 מעניקה לצלם הוידיאו החובב את שני הדברים החשובים באמת: היא נוחה לשימוש, ומספקת איכות וידיאו וסטילס מצוינת. עם זאת, מחירה כיום בשוק (נכון לאוקטובר 2011) והעובדה שהיא אינה כוללת זיכרון פנימי, הופכת אותה לתענוג יקר.

הקדמה

HDC-SD800 היא אחת מתוך 5 מצלמות וידיאו של פנסוניק הכוללות בתוכן את חיישן ה-3MOS   המתקדם של החברה. מדובר בסדרה האיכותית מבין מצלמות ה-Full HD  הביתיות של היצרנית, שממילא נחשבת לאחת החזקות בתחום.

המפרט הטכני שלה כולל חיישן ברזולוציה של 14.2 מגה פיקסל, זום אופטי X12, עדשת Dicomar מבית Leica ברוחב נדיב של 35 מ"מ, מייצב תמונה, מסך מגע בגודל 3 אינטש ועוד. אל ה-SD800 ניתן לחבר את עדשת התלת-ממד של פנסוניק, שנמכרת בנפרד.

את הסרטים מאכסנת המצלמה על גבי כרטיסי זיכרון מסוג SD/SDHC/SDXC.

הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר. הרזולוציה נמדדת במספר הפקסלים שלה המסודרים לאורך ולרוחב התמונה. לדוגמה, רזולוציה של 1024x768 משמעותה שיש 1024 פיקסלים אופקיים ו-768 פיקסלים אנכיים.
האלמנט הקטן ביותר בתמונה המהווה את יחידת המידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים (נקודות) המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.
זום אופטי מאפשר להתקרב אל האובייקט המצולם מבלי לפגום באיכות התמונה. ככל שדירוג הזום גבוה יותר כך ניתן לצלם את האובייקט ממרחק גבוה יותר. לדוגמה, מצלמה עם יחס זום של x4 תוכל להגדיל את התמונה פי ארבעה, ואילו מצלמה עם זום x10 תגדיל אותו פי עשרה.

איכות הצילום והקול

(45% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

במבחן הביצועים, פנסוניק HDC-SD800 בהחלט עושה את העבודה. הוידיאו חלק וחד, הצבעים יפים והתמונה נראית מעולה גם בתנאי תאורה קשים. על מסך המחשב התמונה נראתה מעט כהה יותר בהשוואה למצלמה אחרת שבדקנו, של JVC, אם כי לא מדובר במשהו משמעותי. כאשר צפינו בסרטים על גבי טלוויזיה, הטון הכהה הפך לנטייה מסוימת של הצבעים בתמונה, ובמיוחד בכהים שבהם, לכיוון הגוון הירקרק. שוב, לא מדובר במשהו שפוגם באיכות התמונה, אך הדבר מורגש בצורה מסוימת בהשוואה למצלמות אחרות שבדקנו לאחרונה.

שמחנו לראות שהסרטונים שצילמנו נקיים כמעט לחלוטין מרעש דיגיטלי וגרעון, בייחוד באזורים כהים, והצבעים, למרות הנטייה לגוון הירוק, ריאליסטיים מאוד. ביצועיה של המצלמה בצילום בתנאי תאורה קשים בלטו במיוחד בצילום באודיטוריום חשוך למחצה, שבו הצבעים נשמרו בצורה נאמנה מאוד למקור. האופן שבו מטפלת ה-SD800 בגוון עור הפנים של המצולמים יפה מאוד, ונראה שמנגנון זיהוי הפנים עושה עבודתו כראוי בהתאמת התאורה הסביבתית בצורה שתיטיב עם פני המצולמים. התנועה בוידיאו חלקה מאוד, והסרטונים שצילמנו היו יציבים ונטולי רעידות כמעט. גם מהירות המיקוד גבוהה מאוד, גם באור וגם בתאורה חלשה.

שמחנו לראות גם כי גודל הקבצים שצולמו אינו מפלצתי, והמצלמה מבצעת דחיסה מעולה של סרטוני הוידיאו בלי להתפשר על איכות התמונה. הסרטים שצילמנו ברזולוציית 1080p, בקצב של 50 פריימים לשנייה, נשמרים בסיומת MTS, בפורמט AVCHD וב-Bitrate של 24MBps, ה-Bitrate המקסימלי של פורמט זה.

הקלטת השמע איכותית מאוד. בניגוד למצלמות וידיאו רבות אחרות, מסוגלת המצלמה הזאת להקליט שמע ברמות ווליום מאוזנות, כך שאמנם האדם שמחזיק את המצלמה נשמע חזק יותר, אבל לא בהרבה ביחס לזה שעומד מולה. השמע מוקלט כמובן בסטריאו, ובאופן כללי נשמע איכותי מאוד.

תמונות הסטילס שהפיקה ה- SD800 נראות מצוין, ומזכירות באיכותן תמונות של מצלמת סטילס בסיסית, וללא ספק באיכות גבוהה יותר מזו של מצלמת טלפון סלולארי. פלאש הקסנון המובנה מספק תאורה טובה לצילומים באזורים חשוכים.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

עיצובה של ה- SD800 סולידי, והיא אינה מושכת יותר מדי תשומת לב. ממדיה דומים למתחרותיה העיקריות בקטגוריה, פירוש הדבר הוא שיחסית למצלמות ביתיות זולות היא גדולה למדי, אך נוחה מאוד לאחיזה. המצלמה מגיעה בצבע שחור.

Panasonic HDC-SD800
עיצוב המצלמה סולידי והיא מגיעה בצבע שחור. ממדיה דומים למתחרותיה העיקריות בקטגוריה; פירוש הדבר הוא שיחסית למצלמות ביתיות זולות היא גדולה למדי, אך נוחה מאוד לאחיזה

בחזית המצלמה נמצאת העדשה מבית Leica ופלאש הקסנון המובנה. יחד עם המצלמה מגיעה טבעת שנועדה להגן על העדשה מפני סנוורים. בחלקה העליון קיימים מפסק הזום שהוא קצת רגיש מדי לטעמנו, כפתור צילום סטילס וזוג מיקרופונים להקלטת שמע בסטריאו. עוד למעלה תמצאו כפתור הפעלת מייצב התמונה המובנה וכפתור למעבר בין מצב צילום ידני לאוטומטי. בצידה הימני של המצלמה נמצאת רצועת האחיזה הצרה, אבל הנוחה להפתיע, ואת שקע הטעינה. כל האזור שבו אמורה להימצא היד מחוספס קצת ומשפר את האחיזה במצלמה. בסך הכל, הארגונומיה של המצלמה נוחה למדי, כפתור הצילום נמצא במקום הנכון, והדבר היחיד שהפריע לנו, כמו במצלמות אחרות מבית פנסוניק, הוא מיקום הסוללה והצורה שלה, שיוצרים תחושה לא נוחה בשורש האגודל באחיזה ממושכת.

כאשר פותחים את המסך מגלים תחתיו את כפתור ההדלקה וכפתור להפעלת מצב צילום 1080/50p. ניתן למצוא כאן גם שקע Mini HDMI לחיבור לטלוויזיה, שקע Mini USB  לחיבור למחשב, חריץ להכנסת כרטיס זיכרון וחיבור קנייני של פנסוניק אליו מחברים את כבל הקומפוננט שמגיע יחד עם המצלמה.

מסך המצלמה מעולה. התנועה עליו חלקה מאוד, הצבעים נראים מעולה והבהירות שלו מצוינת. הוא מגיב מצוין למגע, והממשק בנוי בצורה כזאת שתפריטי המצלמה, גם אם הם לא אסתטיים במיוחד, נוחים מאוד לתפעול באמצעות האצבע. מי מכם שהטבע בירך אותו באצבעות עבות יותר, יכול להשתמש בסטיילוס המגיע בערכת המצלמה.

Panasonic HDC-SD800
מסך המצלמה מעולה. התנועה עליו חלקה מאוד, הצבעים נראים מעולה והבהירות שלו מצוינת. הוא מגיב מצוין למגע, והממשק בנוי בצורה כזאת שתפריטי המצלמה מאוד לתפעול באמצעות האצבע

בכל מסך בתפריט ניתן ללחוץ על כפתור i ולקבל מידע נוסף בנוגע לפונקציה אותה ברצונכם לבחור, במידה והכיתוב שעליה אינו ברור לכם. בדומה למצלמות וידאו של Samsung, גם כאן תמצאו תפריט Q.Menu, שהוא למעשה תפריט מקוצר שנותן לכם גישה מהירה לפונקציות חשובות. צלמים חדשים ולא מנוסים יכולים ליהנות ממצב אוטומטי iA שנותן תוצאות בהחלט יפות. למי שמעוניין ביותר מזה, ישנו מצב ידני המאפשר שליטה על המיקוד, איזון לובן, מהירות תריס ועוד. פיצ'ר נחמד נוסף שמצאנו היה הצגת קוים מקווקווים במסך המצלמה במקומות בהם התמונה "נשרפת", דבר המסייע להימנע מתמונות שיש בהן חשיפת יתר.

הנקודה היחידה שהפריעה לנו בשימוש ב-SD800, ומפריעה לנו בהרבה מצלמות המבוססות על הקלטה על כרטיסי זיכרון, היא העדרו של נפח אחסון פנימי. ה-SD800 אינה מהמצלמות הביתיות הזולות בשוק, ועל מנת ליהנות מנפח אחסון שימושי יש לרכוש כרטיס זיכרון בעלות נוספת. כשמדובר במצלמת Full HD עדיף לרכוש כרטיס זיכרון SDHC בנפח גבוה, מה שמייקר באופן לא זניח את מחיר הרכישה הכולל.

סוללה

(15% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

הצהרת היצרן בנוגע לאורך חיי הסוללה עומדת על כשעה, וזהו גם הזמן שהצלחנו להפיק ממנה בתסריט צילום רגיל שכולל שימוש בזום, צילום תמונות סטילס עם פלאש, צפייה קצרה בסרטונים דרך המסך, הדלקות וכיבויים של המצלמה על פני מספר ימים. לא מדובר במשך זמן פעולה קצר מדי, אך ביחס למצלמות דומות אחרות, גם לא בזמן ארוך במיוחד.

עמידות

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

פנסוניק SD800 בנויה היטב מחומרים איכותיים, אך לא באופן שונה מהסטנדרט בשוק. ציר המסך נראה עמיד ואמין, ואיכות ההרכבה מצוינת. ל-SD800 כיסוי עדשה אוטומטי לחלוטין שנפתח בהדלקת המצלמה ונסגר עם כיבויה, דבר המונע שריטות וטביעות אצבעות על גבי העדשה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image