חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מדפסת Xerox Phaser 6010 זירוקס
מותג: Xerox
סוג המוצר: מדפסת רגילה
סוג הפלט: צבעוני
מאפייני רשת: LAN
רזולוציה מקסימלית: 600x600 DPI
הדפסה דו צדדית: לא
פקס: ללא
סורק: ללא
ציון WiseBuy
8.4
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
בוריס 01.04.13
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מדפסת Xerox Phaser 6010 זירוקס

הטוב
  • איכות טובה בטקסטים ובגרפיקה
  • קצב הדפסה מהיר בצבע
  • ממשק שליטה נוח
  • חיבור קווי לרשת
  • קומפקטית
הרע
  • איכות פושרת בתמונות
  • מגש דפים קטן
  • מהירות בינונית בהדפסה בשחור
בשורה התחתונה

Phaser 6010 מעניקה איכות גבוהה בטקסטים ואיכות מניחה את הדעת בהחלט בגרפיקה, כל עוד לא תשתמשו במשטחי צבע גדולים. גם מהירות העבודה טובה בסך הכל. בהנחה שאינכם מרבים להדפיס תמונות במשרד, ה-6010 של Xerox היא אלטרנטיבה טובה, במיוחד אם אין לכם מקום למדפסת גדולה ומסיבית.

הקדמה

6010 של זירוקס היא מדפסת-לייזר צבעונית קטנה למדי המיועדת למשרדים קטנים ולשימוש ביתי. החברה מדגישה את מעלותיה העיקריות: מהירות עבודה גבוהה ביחס לקטגוריה, גודל קומפקטי המאפשר למקם אותה בנוחות ומנגנון הדפסה מבוסס LED שלטענת Xerox צורך פחות אנרגיה, חוסך במקום ומפיק רעש מופחת.

מפרט המדפסת כולל רזולוציית הדפסה של 600X600X4 dpi, מה שמאפשר 16 תתי-גוונים (Shades) לכל צבע בפיקסל בודד, מגש בקיבולת של 150 דפים, מעבד במהירות 384 MHz ו-128MB זיכרון.

עומס העבודה המוצהר של ה-6010 עומד על 30 אלף דפים בחודש.

בכל מדפסת לייזר קיים מעבד שמשפיע על מהירות העבודה של המדפסת. מהירות המעבד נמדדת במגה הרץ (MHz) ונעה בין 33 ל-500 מגה הרץ. ככל שהמעבד מהיר יותר המדפסת תעבוד בצורה מהירה וחלקה ובעומסים גבוהים יותר, אבל מחיר המדפסת עולה בהתאם.   למשתמש הביתי הממוצע שמדפיס בעיקר דפי טקסט ומסמכי גרפיקה קלים, גודל המעבד כמעט שאינו רלוונטי, ואין צורך להשקיע במעבד חזק ויקר. להדפסה בעומסים גדולים יותר, בחרו בגודל מעבד של 150 מגה הרץ ויותר, בהתאם לעומסי ההדפסה ולתקציב.
רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.

איכות ההדפסה

(50% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

Xerox 6010 מעניקה איכות הדפסה טובה מאוד בטקסטים, ובינונית-טובה בגרפיקה וצבע. דפי הבדיקה הראשונים שלנו, שהכילו טקסט שחור בגדלים שונים וטקסט צבעוני ומודגש בצבע, יצאו מרשימים מאוד. האותיות היו חדות ומדויקות, וגם בגודל פונט זעיר של 5 נקודות לא הבחנו במריחות או הדבקות של חללים באותיות. הצבע השחור היה כהה ומלא.

בהדפסה של גרפים ועוגות סטטיסטיקה, האופייניות להדפסות משרדיות, קיבלנו צבעים עשירים וחיים, ומשטחי הצבע היו אחידים למדי, כולל משטחים אפורים ומעברי גוונים (גרדיאנטים). גם כשהדפסנו את חשבוניות הסלולר שלנו, המשלבות טקסט שחור, תמונות ומשטחי צבע סגולים, קיבלנו תוצאות באיכות גבוהה.

עקב האכילס הוא הדפסת תמונות או מסמכים עם שטח גרפי גדול: המדפסת מתקשה לשחזר את צבעי התמונה המקוריים והם יצאים כהים יחסית, אם כי אכן ניכר עושר של גוונים ופירוט מוצלח. תופעה אחרת שפגשנו היא מעין פסים שניתן להבחין בהם בעין בוחנת, המרכיבים את משטחי הצבע – תופעה המכונה Banding. בהדפסה של תמונה בגווני אפור בלבד תופעה זו מתעצמת ביתר-שאת והפסים האנכיים ממש מחרבים את התמונה.

מהירות ההדפסה

(15% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

זירוקס טוענת לקצב של 15 דפים לדקה בשחור, אבל אנחנו הצלחנו להשיג 10 דפים בדקה בלבד – שליש פחות מהמובטח. להפתעתנו, גם בהדפסה צבעונית קיבלנו קצב זהה, וזה כבר לא רע בכלל. הדף הראשון שמודפס לאחר שהמדפסת היתה במצב שינה לוקח 21 שניות ארוכות, בהן המדפסת מתאוששת ומתחממת לקראת הפעולה.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

Xerox Phaser 6010 היא מדפסת לייזר קטנה ביחס למקובל שתופסת יחסית מעט מקום – מה שהופך אותה לאידיאלית למשרדים קטנים או לעסקים ביתיים מבחינה זו. המבנה שלה ריבועי (39X30X23 ס"מ) והיא מגיעה בצבע לבן סולידי ובעיצוב פשוט בתכלית. המדפסת תומכת בכל מערכות ההפעלה: Windows, Mac OS ולינוקס.

Xerox Phaser 6010
זו מדפסת לייזר קטנה ביחס למקובל שתופסת יחסית מעט מקום – מה שהופך אותה לאידיאלית למשרדים קטנים או לעסקים ביתיים. המבנה שלה ריבועי והיא מגיעה בצבע לבן סולידי ובעיצוב פשוט בתכלית

מגש הדפים נפתח מקדמת המדפסת, והוא מסוגל להכיל 150 דף בלבד. בחלל שנפער תוכלו למצוא מגש פלסטיק נוסף, בקיבולת של 10 דפים, המאפשר הדפסה על מדיות בגודל פחות סטנדרטי כמו A5, B4 ומעטפות. פתח יציאת הדפים המודפסים נמצא בראש המדפסת (ניתן להרכיב שם מגש פלסטיק נוסף לקליטת הדפים בצורה נוחה יותר), והמשטח העליון מסוגל להכיל עד 100 דפים. אין ב-6010 פונקציית הדפסה דו-צדית אוטומטית.

בחלק העליון השמאלי של המדפסת נמצא לוח הבקרה. הוא כולל מסך LCD מונוכרומטי מואר בן 2 שורות, לחצני ניווט מסודרים בעיגול, לחצני תפריט, ביטול הדפסה, חזרה ולחצן Power Save למעבר למצב שינה לחיסכון בחשמל. הלחצנים השונים בגודל טוב, והניווט בתפריטים המועטים שעל המסך קל ולמדנו אותו תוך דקותיים. המסך מציג בכל את את מצב ארבעת הטונרים הצבעוניים. נורית בקרה מוארכת משלימה את הסט והיא מהבהבת בזמן שעבודת הדפסה מתבצעת או כשישנה תקלה כלשהי.

Xerox Phaser 6010
מגש הדפים נפתח מקדמת המדפסת, והוא מסוגל להכיל 150 דף. בחלל שנפער נמצא מגש נוסף המאפשר הדפסה על מדיות בגודל לא סטנדרטי. פתח יציאת הדפים בראש המדפסת מסוגל להכיל עד 100 דפים

בימין המדפסת נמצא מתג כיבוי והפעלה, ובחלקה האחורי – שקע לכבל המתח, שקע USB ושקע LAN לחיבור לרשת, המאפשר הדפסה ממספר מחשבים ברשת בקלות וביעילות.

הטונרים, ארבעה במספר (ציאן, מג'נטה, צהוב, שחור), ממוקמים בתבונה בימין המדפסת מאחורי דלת גדולה שנפתחת בקלות. הנגישות אליהם מצוינת וקל מאוד להרכיב ולפרק אותם.

Xerox Phaser 6010
ארבעת הטונרים ממוקמים בתבונה בימין המדפסת מאחורי דלת גדולה שנפתחת בקלות. הנגישות אליהם מצוינת וקל מאוד להרכיב ולפרק אותם

תוכנת ההתקנה מחייבת אתחול המחשב כדי לסיים את התהליך, מה שאיננו מחבבים, אך מרגע שהתהליך הושלם הכל עובד כשורה. בין היתר מותקנת שם תוכנת בקרה ותחזוקה שמציגה את נתוני המדפסת בזמן אמת ומאפשרת להגדיר אותה בנוחות (ולדלג על המסך הקטן במדפסת עצמה). ממשק מאפייני ההדפסה עשיר וברור מאוד, אם כי אינו מוצג בעברית. בכל הדפסה מוקפץ חלון המציג את מצב ארבעת הטונרים ומתריע על תקלות במידה וקרו.

אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).
אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).
אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).
אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).

עמידות

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

איכות הבנייה הכללית סבירה עד טובה. הפלסטיקה אמנם אינה מהמשובחות אך אין הרבה חלקים נעים במדפסת הזו, למעט 2 מגשים ודלת הטונרים; שאר חלקי המדפסת מורכבים כראוי זה לזה. איכות מגש הדפים בינונית, בדומה למרבית המדפסת שפגשנו. בסך הכל נראה שעם שימוש סביר המדפסת תחזיק מעמד זמן רב ללא בעיה.

אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image