חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מצלמת וידאו JVC GS-TD1
סוג: מצלמה ביתית
תמיכה ב-HD: Full HD
מדיית הקלטת וידאו: זיכרון פלאש פנימי...
זום אופטי: 10 x
זום דיגיטלי: 200 x
פורמט מדיות הקלטה: זיכרון פנימי, SDHC...
מדיית הקלטת סטילס: כרטיס זכרון
רזולוציית וידאו: 1920X1080
ציון WiseBuy
8.7
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מצלמת וידאו JVC GS-TD1

גד גניר | 09.07.2011
הטוב
  • צילום תלת-מימד איכותי
  • רזולוציית Full HD
  • איכות הקלטת שמע מעולה
  • זמן סוללה ארוך
  • ארגונומיה מעולה
  • איכות בנייה והרכבה מצוינות
הרע
  • צילום דו-מימד באיכות פושרת בלבד
  • מצלמה גדולה וכבדה ביחס לסטנדרט
בשורה התחתונה

JVC GS-TD1 מאפשרת לנו, המשתמשים הביתיים, לעשות את מה שנחשב עד לפני שנה כנחלתם של אולפני הקולנוע הגדולים בלבד: צילום וידאו איכותי בתלת-מימד וברזולוציית Full HD. כמצלמה שתוכננה על מנת לבצע בדיוק את המשימה הזאת, היא משיגה את המטרה ומציגה יכולת צילום תלת מימד איכותית ומרשימה. מנגד, התאכזבנו לגלות שבצילום רגיל היא מציגה ביצועים פושרים יותר ממה שהורגלנו בעבר במצלמות JVC, גם כאלו שעולות פחות משליש ממנה.

קהל היעד של המצלמה הוא בעלי מסכי תלת מימד שהחליטו לתעד את סביבתם בצורה החדשנית ביותר שקיימת כיום בעולם הוידיאו. עבורם, איכות הצילום הרגיל תהיה פחות משמעותית, וכך גם מימדיה הגדולים מהרגיל של המצלמה.


 

הקדמה

JVC GS-TD1 היא ממצלמות הוידיאו 3D הבודדות בשוק המצוידות בשתי עדשות בצורה מובנית (בניגוד למודול התלת-מימד במצלמות הדור הנוכחי של פנסוניק, לדוגמה), והיא תוכננה מלכתחילה כמצלמת תלת מימד. היא כוללת גם מסך תלת-מימד המאפשר צפייה בתכנים המצולמים ללא צורך במשקפיים מיוחדות.

מעבר לכך, כולל המפרט הטכני שלה זוג חיישני CMOS בגודל של 1/4 אינטש, צמצמים ברוחב שנע בתחום של F1.2-F2.8, זום X10 בצילום רגיל (ו-X5 בצילום בתלת מימד), מייצב תמונה מתקדם, זיכרון פלאש פנימי בנפח של 64GB, אפשרות הרחבת זיכרון באמצעות כרטיסי SDHC או SDXC, מסך מגע ועוד.

איכות הצילום והקול

(45% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

אל בדיקת המצלמה הזו הגענו עם ציפיות גבוהות. בכל זאת מדובר במצלמת הדגל, המצלמה היקרה ביותר בארסנל המצלמות הביתיות של JVC, ובנוסף לכל היא גם מצלמת תלת מימד. במהלך הבדיקה הבנו שהסמנטיקה כאן חשובה; למעשה מדובר במצלמת וידאו תלת מימד שגם מצלמת וידאו רגיל.

את צילומי ה-3D השארנו לסוף, ובחרנו להתאפק ולהתחיל דווקא עם צילומים דו-מימדיים קונבנציונליים באור יום בחוץ, בתוך חדר מואר במשרד, ברחוב בלילה ועוד. בצילומים רגילים,  GS-TD1לא שומרת על הסטנדרט הגבוה של הדגמים היקרים של JVC. באור יום הצבעים היו אמנם ריאליסטיים אך מעט דהויים ואנמיים. בתוך המשרד, בתאורת פלואורסנט הבחנו בנטייה מסוימת לצהוב בצבעי התמונה, ובהופעת רעש דיגיטלי מסוים באזורים כהים. בלילה המצב רק החמיר; הסרטונים נראו מרוחים מהרצוי, והרעש הדיגיטלי והגרעון הורגשו בהם ביתר שאת. עלינו להדגיש שלא מדובר באיכות גרועה, רחוק מכך, אך ביחס לסטנדרט אליו הורגלנו מהמצלמות האחרונות שבדקנו של JVC, מדובר על איכות טובה פחות.

כאשר עברנו לצילום תלת מימד, התמונה השתנתה מן הקצה אל הקצה. JVC GS-TD1 עושה כאן את מה שהיא נועדה לעשות על הצד הטוב ביותר, ומצלמת סרטוני וידיאו תלת מימד מרהיבים עם תנועה חלקה מאוד ותמונה חדה ומפורטת. למעט נטייה קלה להחשכת התמונה (תופעה הקיימת כמעט בכל תוכן תלת מימד), הצפייה בסרטונים הייתה מרשימה והעבירה בצורה מעולה את אפקט העומק. עם זאת, מאחר וצילום בתלת מימד עדיין נמצא בחיתוליו, הטכנולוגיה אינה חפה ממגבלות. לדוגמא, כל צילום וידאו שביצענו כאשר היינו במרחק של פחות מ-50 ס"מ מהאובייקט עצמו, הפיק תמונות שאינן ממוקדות, כפולות, שהיו לא נעימות לצפייה בלשון המעטה.

השימוש בזום, הן בצילום תלת מימד והן בצילום דו מימדי, היה אפקטיבי. לא נתקלנו ברעידות מוגזמות או טשטוש בקצה טווח הזו הודות למייצב התמונה היעיל, כנראה גם הודות לעובדה שביחס למצלמות אחרות בשוק, לא מדובר בטווח זום ארוך במיוחד.

הקלטת השמע JVC GS-TD1 מעולה. הצליל נשמע חד, ברור ואיכותי. בצילום בהליכה ברחוב סואן יחסית בצהרי היום, המצלמה איזנה היטב בין רעשי הרוח, המכוניות הנוסעות בכביש וקולותיהם של האנשים המצולמים.

קבצי הוידיאו המוקלטים נשמרים בקבצי MTS, בקידוד AVCHD. מדובר בפורמט איכותי, שמבצע דחיסה מתונה יחסית בוידיאו, ושומר באופן מרבי על איכותו.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

קשה להתייחס לנושא נוחות השימוש ב-  GZ-TD1באותם כלים בהם אנחנו משתמשים במצלמות וידיאו אחרות. מדובר במצלמת וידאו גדולה, כבדה ומגושמת בהרבה ממה שאי-פעם בדקנו, ובכל זאת, כאשר לוקחים בחשבון שמדובר במצלמה שנבנתה מלכתחילה עבור הפקת צילומי 3D, אנחנו מגלים סלחנות רבה לגודל ולמשקל שלה. מדובר במצלמה ששוקלת לא פחות מ-675 גרם ואורכה עומד על 18 ס"מ, מימדים נדירים בימינו למצלמת וידיאו ביתית; המצלמה גם רחבה מהרגיל והולכת ומתרחבת בחלקה הקדמי, על מנת לאכלס את שתי העדשות. מימדים אלו מפריעים בעיקר בנשיאת המצלמה, ופחות באחיזה שלה בעת הצילום. כשמביטים בה מלפנים, קשה שלא להיזכר במראה של Wall-E, הרובוט הסימפטי של אולפני פיקסאר.

JVC GS-TD1
ביחס למצלמת וידיאו ביתית, זו מצלמה גדולה ומגושמת למדי ששוקלת לא פחות מ-675 גרם. המצלמה גם רחבה מהרגיל והולכת ומתרחבת בחלקה הקדמי, על מנת לאכלס את שתי העדשות

JVC יישמה כאן מספר לקחים ממצלמות עבר שלה, והדבר מתבטא בארגונומיה מעולה. ראשית, רצועת האחיזה שלה עבה ומרופדת. שנית, חלקה האחורי בנוי בצורה אופטימאלית, כאשר האגודל של היד האוחזת במצלמה מונחת על איזור מעוגל, בניגוד למצלמות רבות אחרות בהן תמצאו באותו מיקום סוללה בעלת פינות חדות שאינן עושות חסד לאגודל באחיזה ממושכת. נוסף על כך,  הכפתורים בחלקה האחורי (לחצן הבורר בין מצב ידני לאוטומטי, כפתור הבורר בין צילום וידאו לסטילס, כפתור מידע על נפח האחסון וכפתור לתפריט השליטה הידנית) מסודרים בצורה נבונה, גדולים ונגישים.

JVC GS-TD1
חלקה האחורי בנוי בצורה אופטימאלית, כאשר האגודל של היד האוחזת במצלמה מונחת על איזור מעוגל. גם הכפתורים השונים באחורי המצלמה מסודרים בצורה נבונה, גדולים ונגישים

בחלק האחורי התחתון תמצאו גלגלת לשליטה ידנית על הגדרות הצילום, ודלת קטנה שמסתירה חיבור Mini-HDMI ושקע למטען. כפתור הצילום עצמו נמצא גם הוא במקום נוח ונגיש. בחלקה העליון של המצלמה נמצא מתג הזום שתפקודו מדויק ונוח, ומאחוריו יש לחצן לצילום תמונות סטילס, שאינו שמיש בזמן שהמצלמה נמצאת במצב וידיאו. עוד בחלקה העליון של המצלמה, תמצאו מחבר Hot Shoe לחיבור עזרים חיצוניים. מדובר בחיבור פיזי בלבד, שאינו כולל אספקת מתח או שליטה מהמצלמה עצמה.

JVC שילבה כאן מנגנון של מכסי עדשות שנפתח ונסגר באמצעות מתג מכאני. קצת חבל שלא מדובר במנגנון אוטומטי לחלוטין, אבל לא נהיה קטנוניים. משני צדי העדשות נמצאים זוג מיקרופונים המאפשרים הקלטת פס-קול סטריאופוני. הסוללה ממוקמת בתוך תא חלול בתוך המצלמה.

מסך המגע המפרקי גדול יחסית, והוא מסך תלת-מימד שאינו דורש משקפיים כדי לקבל את אפקט העומק. עם זאת, כאשר מעבירים את המצלמה למצב תלת מימד, הרזולוציה ואיכות התמונה יורדות משמעותית. בנוסף, באור יום אפקט התלת-מימד כמעט ואינו מורגש. התפריטים שעל המסך מסודרים בצורה ברורה ופשוטה להתמצאות, ולמרבה השמחה הממשק מוצג בעברית מלאה.

באזור המכוסה על ידי המסך לא נמצאים כפתורים, ותחת זאת תוכלו למצוא שם דלת המסתירה את כרטיס הזיכרון, ודלת נוספת שמכסה חיבור AV וחיבור Mini USB.

JVC GS-TD1
מנגנון מכסי העדשות שנפתח ונסגר באמצעות מתג מכאני. משני צדי העדשות נמצאים זוג מיקרופונים המאפשרים הקלטת פס-קול סטריאופוני

הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר. הרזולוציה נמדדת במספר הפקסלים שלה המסודרים לאורך ולרוחב התמונה. לדוגמה, רזולוציה של 1024x768 משמעותה שיש 1024 פיקסלים אופקיים ו-768 פיקסלים אנכיים.

סוללה

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

JVC GZ-TD1 מצוידת בסוללה מדגם BN-VF815, בעלת קיבולת של 1460mAh. הצהרת היצרן לזמן שימוש בצילום בתלת-מימד עומדת על שעה ו-45 דקות.

שמחנו לראות שהסוללה מספקת זמן שימוש יפה מאוד. צילמנו איתה במשך למעלה משעה ועשר דקות בתלת מימד, ומחוון הסוללה ירד רק בקו אחד מתוך שלושה, נתון יפה מאוד במיוחד כאשר מביאים בחשבון את העובדה שמשך כל הזמן הזה מסך התלת מימד של המצלמה היה בפעולה.

עמידות

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

איכות הבנייה של המצלמה מעולה והיא חזקה ועמידה למדי. לא ניסינו להפיל אותה, כמובן, אבל היא משדרת חוזק רב. דלתות כיסוי החיבורים נראות עמידות, המסך נע על צירו בצורה טובה ואפילו מפסק פתיחת כיסוי העדשות חזק ואמין.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image