חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מכונת תספורת Philips QC5550 פיליפס
מותג: Philips
מיועד ל: שיער ראש
חיבור לחשמל: כבל הטענה
ציון WiseBuy
9.5
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
עמיחי 17.12.12
יוחאי 06.10.12
לירן 19.08.12
מיכאל 03.07.12
Ohad 14.07.13
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מכונת תספורת Philips QC5550 פיליפס

הטוב
  • פעולה עוצמתית ואחידה
  • גילוח או תספורת מהירים ונוחים
  • נשטפת במים, ניקוי קל
  • נוחה לאחיזה ולתפעול
  • חיי סוללה טובים
הרע
  • מעט רועשת
  • הגילוח חלק – אבל לא כמו בסכין
בשורה התחתונה

הנסיין שבדק את המכונה התקשה להתפרד ממנה. הוא הצהיר שזו המכונה הטובה ביותר שבה השתמש עד כה (ולדבריו הוא השתמש בכמה וכמה מכונות דומות בעבר), הן מבחינת העוצמה, הן מבחינת החיסכון בזמן והן מבחינת נוחות התפעול והתחזוק. לתספורות קצוצות היא פחות או יותר מושלמת, ולקרחת היא עושה עבודה נהדרת – כל עוד לא תצפו לראש חלק למשעי כמו לאחר גילוח בסכין.

הקדמה

הנתונים ידועים: 45% מהגברים בישראל מתקרחים, ברמה זו או אחרת. מדובר בגזירת גורל – הגנטיקה, ככל הנראה, היא האשמה העיקרית. למרבה המזל, קרחת (או שיער קצוץ מאוד) נחשבת כיום לסקסית לא פחות מרעמת שיער שופעת, ולא מעט גברים בעלי שיער מאמצים את המראה החלק. כדי לתחזק קרקפת מטופחת יש לגלח את הראש לעיתים קרובות, משימה לא פשוטה – ופיליפס מנסה להקל עליכם במשימה, עם ה-Balder החדש, QC5500. מדובר במכונה רב תכליתית שמסוגלת לגלח לחלוטין את הקרחת, לבצע תספורת בכמה דרגות ואפילו לשמש כמכונת גילוח לעת מצוא, למרות שאין זה ייעודה העיקרי.

Philips QC5550 מציעה טווח תספורת של 0-15 מ"מ, סוללה נטענת פנימית המספיקה לעד 60 דקות, עיצוב ארגונומי עם אפשרות לסיבוב ראשי התספורת ל-180 מעלות ועוד.

ביצועים

(60% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

את המכונה מסרנו למאור דוידוביץ', מנהל מערך המכירות של חטיבת הכדאיות בזאפ-גרופ. מאור מתחזק פדחת קצוצה למשעי, והוא התבקש להשתמש במכונה במשך מספר שבועות ולהעביר לנו את הרשמים.

ראשית, ציין הנסיין, מדובר במכונה בעלת מנוע עוצמתי מאוד. התכונה הזו מאפשרת לה לספק ביצועים מעולים, הטובים ביותר בהם נתקלנו עד כה. בעוד שבמכונות אחרות צריך לעיתים קרובות להעביר את המכונה שוב ושוב על הראש משום שהתספורת אינה אחידה, הרי שבמקרה של ה- QC5550 נדרש מעבר מהיר אחד על הראש כדי לקבל את התוצאה הרצויה. בזכות הראש הרחב יחסית (41 מ"מ) והפעולה החלקה והעקבית שלה, המכונה אפשרה לנסיין לבצע תספורת ראש מלאה תוך כ-2 דקות בלבד.

Philips QC5550
מאור דוידוביץ'. בזכות הראש הרחב יחסית והפעולה החלקה והעקבית שלה, המכונה אפשרה לבצע תספורת ראש מלאה תוך כ-2 דקות בלבד

ראש הגילוח (0 מ"מ) התגלה כיעיל מאוד גם כן. הנסיין שלנו השתמש בו לעיתים כמכונת גילוח לפנים, ועל אף שבבירור אין זה תפקידו – שכן הוא אינו מותאם לתווי המתאר של הפנים – הרי שהוא גמיש ויעיל. המכונה עושה גם כאן עבודה טובה ומעניקה גילוח קרוב לעור, אחיד וללא אי נוחות או משיכת שיער. דוידוביץ' טרח לציין שראש הגילוח מעניק אמנם תוצאה חלקה למדי, אך לא ניתן להשוותה לתוצאות עם סכין גילוח. אם התרגלתם עד כה לגלח את הקרחת עם תער, כדאי שתיקחו בחשבון שגילוח באמצעות מכונה לעולם לא יהיה חלק לחלוטין כמו בזה עם סכין.

Philips QC5550
ראש הגילוח (0 מ"מ) גמיש ויעיל ומעניק גילוח קרוב לעור, אחיד וללא אי נוחות או משיכת שיער. התוצאה חלקה למדי, אך לא ניתן להשוותה לתוצאות עם סכין גילוח

כדי להקל על הגילוח או התספורת העצמית, למכונה יש ראש מסתובב ל-180 מעלות, עם 5 סטופים. הנסיין שלנו הצהיר שהוא לא ראה צורך להשתמש בתכונה זו, אבל אם חשובה לכם האופציה לגשת בקלות וללא מאמץ לאזורים קשים לגישה, למשל מעל האוזן, המכונה הזו מאפשרת לכם זאת. עם זאת, דוידוביץ' מציין שהחלק העליון של המכונה קצת עבה ביחס למקובל, מה שמעט מקשה על הגישה לאזור האוזן.

ולבסוף, המכונה הזו יכולה לבצע גם תספורת רגילה. עם הראש הרגיל (Precision comb) תוכלו להסתפר באורך של 1-3 מ"מ, ובראש הנוסף (Small comb) ניתן להסתפר באורך שיער של 3-15 מ"מ. בזכות גלגלת ייעודית בראש המכונה (Zoom ring), קל במיוחד לשלוט על גובה ראש התספורת ועל אורך השיער הרצוי. בסך הכל ניתן להסתפר ב-11 אורכים שונים, עם הבדלים של 2 מ"מ ביניהם.

Philips QC5550
המכונה יכולה לבצע גם תספורת רגילה. עם הראש הרגיל תוכלו להסתפר באורך של 1-3 מ"מ, ובראש הנוסף ניתן להסתפר באורך שיער של 3-15 מ"מ. בסך הכל ניתן להסתפר ב-11 אורכים שונים

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

פיליפס QC5550 מגיעה בעיצוב עגלגל ונאה (היחידה שבדקנו הגיעה בגימור אדום כהה מבריק). גוף המכונה ארגונומי ומותאם מאוד לכף היד בזכות הקימור בחלק החיצוני. החלק הפנימי של המכונה עשוי חומר נעים מאוד למגע בצבע שחור. נמצא שם לחצן ההפעלה הבודד, שמצאנו שהוא מעט קשה ללחיצה אך לא ברמה שהטרידה אותנו. המכונה קלה יחסית ואינה מכבידה ביד בשימוש ממושך.

Philips QC5550
פיליפס QC5550 מגיעה בעיצוב עגלגל ונאה (היחידה שבדקנו הגיעה בגימור אדום כהה מבריק). גוף המכונה ארגונומי ומותאם מאוד לכף היד בזכות הקימור בחלק החיצוני

שקע הטעינה ממוקם בחלק התחתון של המכונה, והוא מוקף בנורית חיווי לבנה ואלגנטית שמהבהבת במהלך הטעינה והופכת לקבועה כשהסוללה טעונה במלואה.

תחזוקת המכונה קלה מאוד. קל לפרק את ולהרכיב את ראשי הגילוח והתספורת השונים, וקל עוד יותר לנקותם: בדרך כלל, כמה נשיפות הספיקו כדי לפזר את כל השיער. המכונה גם נשטפת במים (אל תנסו להשתמש בה במקלחת, אבל את החלק העליון הכולל את ראש הגילוח ניתן לשטוף לניקיון יסודי יותר). לדברי החברה, אין שום צורך לשמן את המכונה לאורך כל חייה.

במהלך השימוש המכונה רוטטת ברמה סבירה, כמו כל מכונה אחרת, אבל היא מעט מרעישה קצת יותר מהמקובל ביחס לאחרות.

בערכת ה- Philips QC5550 תקבלו נרתיק בד איכותי, מראה עגולה גדולה למדי, מטען, 2 ראשי תספורת, ראש גילוח  ואת ראש הגילוח הבסיסי. יש גם מברשת קטנה לניקוי ומכסה פלסטיק שקוף להגנה על ראש הגילוח.

משך פעולת הסוללה

(10% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

פיליפס מבטיחה עד 60 דקות פעולה במכונה לאחר טעינה של שעה אחת. הנסיין שלנו, שהסתפר בערך פעמיים בשבוע, דיווח שלאחר כחודש של שימוש המכונה נותרה במלוא עוצמתה והסוללה טרם התקרבה אל סופה. לתחזוק קרחת יומיומי, שאמור לקחת לא יותר מחמש דקות ביום, תוכלו להשתמש במכונה כשבועיים לפני שהיא תדרוש טעינה חוזרת.


 


המטען פשוט וקומפקטי, כמו של טלפון סלולרי, ומתחבר בכבל ישירות למכונה, ללא עמדת עגינה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image