חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
שואב אבק Hoover TXP 1510 הובר
מותג: Hoover
סוג השואב: שואב אבק נגרר
אנטיאלרגני: בעל מסנן אנטי אלרגני...
טכנולוגית שאיבה: שאיבה צנטרפוגלית
תאריך כניסה לאתר: 9/2011
אמצעי איסוף: מיכל איסוף
חובט: ללא חובט
ציון WiseBuy
9
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
השוואת מחירים
מחיר סופי: 778 ₪
מחיר סופי: 779 ₪
מדריכי קנייה בקטגוריה
איך לבחור שואב אבק רובוטי
בניקוי משטחים ישרים ושטיחים רגילים, שואבי אבק רובוטיים ייחסכו לכם זמן ומאמץ. מדריך WiseBuy יסייע לכם לבחור את השואב המתאים למדריך המלא
איזה שואב אבק רובוטי הוא הטוב ביותר?
העולם הולך לכיוון אוטומציה מלאה ובימינו, אין סיבה שתצטרכו לסחוב שואב אבק מגושם. בדקנו ארבעה שואבי אבק רובוטיים ובחנו מי מהם הוא הטוב ביותר למדריך המלא
הסקירות החדשות בקטגוריה
9.5
שאיבה מצוינת, אפליקציה מעולה והיעדר קירות וירטואלים: הרובורוק S50 גרם לנו לתהות מתי הגיע לידנו מוצר עם כל כך מעט...
8.3
שאיבה חזקה, מגוון אביזרים ואיכות פלסטיק נמוכה: ל-Jimmy JV51 אין במה להתבייש - הוא נראה טוב, הוא שואב בצורה משביעת...
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - שואב אבק Hoover TXP 1510 הובר

הטוב
  • שאיבה חזקה מאוד
  • צינור, טלסקופ וכבל חשמל ארוכים
  • מסמן HEPA
  • גלגלים גדולים ויעילים
  • ידיות נוחות להרמה ולשליפת המכל
הרע
  • פולט אוויר חם רב
  • שאיבה חזקה מדי במצב החלש
  • האביזרים אינם אינטגרליים בשואב
בשורה התחתונה

מדובר בשואב טוב מאוד בסך הכל, גם אם לא נעדר חסרונות. הוא יתאים לבתים מרובי שטיחים שייהנו מעוצמת השאיבה החזקה מאוד שלו, וגם לבעלי חיות מחמד ולסובלים מאלרגיות. צינור השאיבה והצינור הטלסקופי הארוך שלו מאפשרים תפעול נוח לכל אחד, והגלגלים וידית ההרמה מקלים על הניידות שלו.

הקדמה

TPX-1510 מסדרת Xarion Pro של הובר הוא שואב אבק צקלוני חדש (דגמי 2011). לדבי החברה הוא מותאם במיוחד למי שסובלים מאלרגיות, בזכות מסנני HEPA היפו-אלרגניים. בנוסף מבטיחה החברה שאיבה חזקה בעוצמה קבועה ואחידה באמצעות 12 ציקלונים.

איכות השאיבה והסינון

(45% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

עוצמת השאיבה של ה- Hoover TPX-1510 מעולה, אפילו קצת יותר מדי. אחרי כמה דקות שאיבה התחילה לכאוב לנו היד מרוב שהשאיבה חזקה. בכל המבחנים שביצענו – שאיבת רצפה, שטיח, אזורים מלוכלכים מאוד ופרווה שהשירה ארנבת המחמד בבית, השואב השאיר אחריו משטחים נקיים לגמרי. השטיחון שליד הכיור שלנו במטבח מעולם לא נראה נקי יותר, בהשוואה לשואב הישן שלנו.

במהלך השאיבה הורגש משב אוויר חם חזק מהשואב, לא נעים במיוחד בימי הקיץ, אך המסננים עושים את העבודה היטב ולא הרחנו ריח של אבק בזמן השאיבה. אחד מבני הבית, שסובל מאלרגיה לאבק, דיווח לאחר השימוש שבאופן יחסי השואב סינן כראוי את האוויר הנפלט ממנו ולא גורם לתופעת לוואי במהלך השימוש.

על צינור השאיבה ממוקם מתג הבורר בין 3 עוצמות שאיבה. לא הבחנו בהבדל משמעותי משום שגם בעוצמה החלשה כביכול, השאיבה חזקה מאוד. דווקא היינו מעדיפים להחליש מעט את העוצמה בשאיבה רגילה של הרצפות, משום שכאמור עוצמת היניקה הגבוהה מעט מקשה על התהליך.

נוחות שימוש

(40% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

TPX-1510 מתהדר בעיצוב חללי ומעניין בצבעי אדום לבן. משקלו לא קל במיוחד, 6.4 קילו, אך החברה דאגה לכך שהניידות שלו בבית תהיה נוחה. ראשית, הוא מצויד בגלגלים גדולים מאוד שנעים באופן חלק ומאפשרים נסיעה קלה על הרצפה. שנית, בחלקו העליון של השואב ישנה ידית מסיבית, חזקה ונוחה לאחיזה שנשלפת ממנו, ובאמצעותה ניתן להרים את השואב בקלות.

Hoover TPX-1510
השואב מתהדר בעיצוב חללי ומעניין בצבעי אדום לבן. משקלו לא קל במיוחד, 6.4 קילו, אך הוא מצויד בגלגלים גדולים מאוד שנעים באופן חלק ויש לו גם ידית הרמה מסיבית

מקדימה יש גישה נוחה למסנני האבק. מאחור יש כלי גדול למדי לקיבול הלכלוך, בנפח של 1.5 ליטר (לקחו לנו כמה וכמה שאיבות כדי למלא אותו). גם המכל הזה נשלף באמצעות ידית גדולה – גילינו שנוח להפליא לשלוף אותו ולרוקנו.

על כנפי הגלגלים נמצאים שני לחצני פלסטיק גדולים – הפעלה ומשיכת החבל. הלחצנים דורשים לחיצה מסיבית ובעיקר שימושיים באמצעות הרגל.

כבל החשמל ארוך מאוד – 6 מטר, והוא אפשר לנו להשתמש בשואב גם כשהוא היה עדיין מחובר לשקע בחדר הסמוך. הכבל נגלל היטב בכל פעם שניסינו ללחוץ על הכפתור. צינור השאיבה ארוך מאוד וכך גם צינור המתכת הטלסקופי. גם אנשים גבוהים כמונו הצליחו לשאוב את הבית בנוחות רבה ומבלי להתכופף. מהצינור יוצאת מעין ידית פלסטיק עבה, שמשפרת מהותית את האחיזה.

סט האביזרים נמצא בנפרד לשואב ואין בו מקום לאחסון חלק מהאביזרים – קצת חבל. הסט מצומצם יחסית אך מתוחכם: יש שני אביזרים שאיבת רצפות ושטיחים בשני גדלים, ואביזר משולב נוסף שמצד אחד כולל פייה צרה לשאיבת פינות, ומצדו השני יש מברשת נשלפת לניקוי רהיטים. ואם לא די בכך, יש לאביזר הזה מנגנון שמאפשר לסובב אותו ולהוסיף לו זווית, לשיפור הנוחות. את האביזר המשולב ניתן לחבר לצינור בשני צדיו ולהשתמש בו בכל פעם בייעוד אחר.

הכבל החשמלי של השואב נאסף לתוך השואב בלחיצת כפתור. קיים ברוב השואבים הרגילים ובמספר קטן של שואבים עומדים.

עמידות

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

איכות ההרכבה של השואב טובה למדי. הפלסטיקה אינה האיכותית ביותר שראינו (בעיקר באביזרים ובצינור), אבל נראה שגוף השואב עמיד בהחלט. אהבנו גם את גלגלי הפלסטיק הגדולים והקשיחים. חיבור האביזרים זה לזה ולצינור הטלסקופי היה קל יחסית. רק מפסק הברירה בין עוצמות השאיבה נראה זול וחלש. ראשי השאיבה המיועדים לרצפה היו דווקא מסיביים ועמידים.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image