חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מדפסת HP Officejet Pro 8600 e-All-in-One Printer (CM749A)‏
מותג: HP
סוג המוצר: מדפסת משולבת
טכנולוגיית הדפסה: הזרקת דיו
סוג הפלט: צבעוני
מאפייני רשת: LAN
רזולוציה מקסימלית: 1200x600 DPI
תאריך כניסה לאתר: 3/2012
הדפסה דו צדדית: כן
ציון WiseBuy
8.7
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 1,250 ₪
חוות דעת גולשים
יששכר 18.01.13
יפית 02.06.12
haimsaid 28.11.14
ip 01.12.13
nes 05.04.13
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מדפסת HP Officejet Pro 8600 e-All-in-One Printer (CM749A)‏

ארז יניב | 14.05.2013
הטוב
  • עומס עבודה חודשי מרשים
  • מהירות הדפסה מעולה בשחור וצבעוני
  • ניצול צריכת דיו פנומנלית
  • ידידותית למשתמש
  • קיבולת אחסנת דפים גבוהה
  • מסך מגע מצוין
  • אמינות גבוהה
הרע
  • מריחת צבע בעת הדפסה משולבת שחור-צבעוני
  • מעט מגושמת
  • גישה בעייתית למשטח הסריקה
בשורה התחתונה

Officejet Pro 8600 מציעה יכולות וירטואוזיות בכל הנוגע למהירות הדפסה, עומס עבודה חודשי וניצול דיו גבוה, לצד אמינות מצוינת שממתגים אותה כמדפסת משרדית בעלת ביצועים מעולים לאורך זמן. לצד אלו, מדובר גם במדפסת ידידותית בזכות פאנל בקרה רהוט וברור שמכיל גם סרטונים להכרת יכולות המדפסת על בוריה המסייעים לחלצה בעת תקלה.

אלו שאינם זקוקים למדפסת שמצטיינת בהדפסת תמונות וברשותם משטח עבודה רחב ידיים, ימצאו ב- 8600 אלטרנטיבה נהדרת.

הקדמה

HP Officejet Pro 8600 היא מדפסת משולבת המאפשרת קבלת ושליחת פקסים, סריקה, צילום והדפסת מסמכים באמצעות מחסניות דיו. מפרט המדפסת מלמד אותנו שלצד מעבד במהירות 360MHZ ישנו זיכרון בנפח 128MB ורזולוציית ההדפסה המרבית בשחור עומדת על 1200X600 dpi, בעוד רזולוציית ההדפסה בצבע היא עד 4800X1200dpi כאשר מדפסים על גבי נייר תמונות ייעודי, או 1200X1200 dpi בהדפסה על נייר סטנדרטי. המדפסת מאפשרת ליהנות מכל הטוב שיש לעולם המדפסות להציע, כולל מסך מגע צבעוני בגודל 6.75 ס"מ, מזין דפים עליון, רשת אלחוטית הפועלת בתדרים b/g/n, חיבור חוטי לרשת, קורא כרטיסי SD, מזין דפים עליון ADF, אפשרות להדפסה דו צדדית ואף הדפסה ישירה ממכשיריApple  השונים.

לצד המפרט המרשים, מצהירה החברה על מחזור עבודה חודשי מרבי של 25 אלף דפים (!) אך המלצתה היא להימנע מלעבור 1250 דפים מודפסים בחודש או 550 סריקות, כדי להעניק למדפסת אריכות ימים. בשל עומס העבודה המוצהר המדפסת מיועדת בעיקר למשרדים קטנים ושימוש ביתי אינטנסיבי.

בכל מדפסת לייזר קיים מעבד שמשפיע על מהירות העבודה של המדפסת. מהירות המעבד נמדדת במגה הרץ (MHz) ונעה בין 33 ל-500 מגה הרץ. ככל שהמעבד מהיר יותר המדפסת תעבוד בצורה מהירה וחלקה ובעומסים גבוהים יותר, אבל מחיר המדפסת עולה בהתאם.   למשתמש הביתי הממוצע שמדפיס בעיקר דפי טקסט ומסמכי גרפיקה קלים, גודל המעבד כמעט שאינו רלוונטי, ואין צורך להשקיע במעבד חזק ויקר. להדפסה בעומסים גדולים יותר, בחרו בגודל מעבד של 150 מגה הרץ ויותר, בהתאם לעומסי ההדפסה ולתקציב.
רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.

איכות ההדפסה

(45% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

לאחר שקראנו את מפרט המדפסת המרשים לא יכולנו להתעלם מן השאלה האם שלל הפיצ'רים והטכנולוגיות המתקדמות יבואו לידי ביטוי גם באיכות ההדפסה. הדפסות הטקסט השחור הראשונות העידו שלמדפסת נטייה קלה למרוח את הדיו ולכן טקסט בגודל 5 נקודות היה מעט מפוקסל ומטושטש. בעיה זו נפתרה לאחר כ- 5 דפים שהודפסו, אז הטקסט הפך להיות חד, בריא וברור גם בגודל 5 נקודות ולכן סביר להניח שהמדפסת נזקקה להרצה קלה. הצבע השחור לא היה בוהק כנדרש אך הדבר לא גרם לפגיעה בקריאות הטקסט.

גם בהדפסת טקסט צבעוני המדפסת אינה מתקשה; הצבעים היו נעימים לעין והטקסט נותר קריא וחד כנדרש. נקודת החולשה של Officejet Pro 8600 היא בהדפסת טקסט שחור על גבי רקע צבעוני, אז נמרחות האותיות השחורות על גבי הרקע וחדות הטקסט יורדת באופן משמעותי, ואילו צבע הרקע הופך "מלוכלך" כאשר כתמי דיו שחור מלווים את הרקע.

הדפסת גרפים וטבלאות צבעוניים נראתה במרבית המקרים טוב, עם מעברי צבע (גרדיאנטים) חלקים, אך בהדפסות שהכילו גם גווני אפור ששימשו במרבית המקרים כצבע רקע לגרפים, ניתן היה להבחין שמילוי הצבע לא בוצע כנדרש.

את מבחן הדפסת התמונות צולחת המדפסת כמעט בהצלחה; צבעי התמונה היו מדויקים, השטחים השונים מולאו כנדרש ומעברי הצבע היו נעימים ומדורגים, אך תמונות חשוכות סבלו ממריחות צבע קלות.  באופן לא מוסבר, בכל תמונה הופיעו פסים שחתכו את התמונה למקטעים במקומות שונים שפגמו מעט בהנאה מאיכות ההדפסה. גם בצילום מגזין תופעה זו לא נעלמה אך הטקסטים המשיכו להיות חדים ומדויקים.

מהירות ההדפסה

(10% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

HP OfficeJet Pro 8600 מתקשה לעבור ממצב מנוחה למצב עבודה במהירות, ולשם כך נדרש המשתמש להמתין כ- 28 שניות בהם היא מכיילת את מיקום מחסניות הדיו ומתחממת לעבודה. כאשר מתחילה העבודה הצליחה המדפסת להרשים אותנו עם קצב הדפסה שעמד על 20 דפי טקסט בשחור לדקה ומספר זהה גם לדפי טקסט צבעוניים באיכות הבינונית.

כאשר בחרנו לצלם דף ממגזין התאכזבנו לגלות שקצב ההדפסה עמד על 25 שניות בהן המדפסת סורקת ומדפיסה במקביל. מדוע התאכזבנו? ובכן, משתמש שיבחר לבצע מספר עותקים של צילום מסוים יגלה שבכל פעם המדפסת סורקת מחדש את הדף ואינה שומרת אותה בזיכרונה.

יעילות וצריכת דיו

(20% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

ערכת המדפסת מגיעה מצוידת בארבעה ראשי דיו – שחור, כחול, אדום וצהוב שלדברי החברה עתידים להדפיס כ- 750 דפים בשחור ו- 750 דפים צבעוניים. אלו המעוניינים בכך, יוכלו להכפיל את יכולת ההדפסה באמצעות רכישת מחסניות דיו (בנפרד) מדגם XL שלהם קיבולת דיו גדולה יותר.

שמחנו לגלות שבשימוש משרדי באמצעות ראשי הדיו המוגדלים, בהדפסת כ- 85% דפי טקסט ו- 15% דפי טקסט ותמונות צבעוניים, צלחו ראשי הדיו הדפסת 1860 דפים בטרם הגיע ראש הדיו השחור אל סופו. חשוב להבהיר שעם פריקת מחסנית דיו אחת, לא ניתן להמשיך ולהדפיס בטרם תוחלף המחסנית הריקה, ולכן, במקרה שלנו למרות שנאלצנו להחליף את ראש הדיו השחור, ניתן היה להבחין כי שאר ראשי עוד מלאים.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

HP Officejet Pro 8600 היא מדפסת משולבת שדורשת שטחים נרחבים על שולחן העבודה בשל מידותיה הגדולות (494X413X300 מ"מ, לא כולל יחידת ההדפסה הדו צדדית), והיא תסרב בנימוס להידחס לסביבות עבודה עמוסות לעייפה. המדפסת מגיעה בגימור שחור מבריק ומט וחלקי הפלסטיקה האיכותית מקנים לה מראה שמרני ועמיד אך גם כזה שרגיש במיוחד לאבק ולכלוך.

HP Officejet Pro 8600
זו מדפסת משולבת שדורשת שטחים נרחבים על שולחן העבודה בשל מידותיה הגדולות. היא מגיעה בגימור שחור מבריק ומט וחלקי הפלסטיקה האיכותית מקנים לה מראה שמרני ועמיד

פעולת ההתקנה קלילה וידידותית; כל שנדרש הוא להכניס את דיסק ההתקנה למחשב המיועד, לאשר את תנאי ההתקנה ולהמתין מספר דקות עד שההתקנה תורה לחבר את המדפסת למחשב באמצעות הרשת הביתית או באמצעות כבל USB.

גם החלפת מחסניות הדיו היא פעולה פשוטה ביותר. יש לפתוח את הדלת שבחזית המדפסת ולצד תאורת LED שתידלק בתוככי המדפסת, ינועו ראשי הדיו אל עבר המשתמש. כל שנדרש ממנו זה ללחוץ קלות על מחסנית הדיו אותה הוא מעוניין להחליף, למשוך אותה מן המסילה ולהזין ראש דיו חלופי לתוך המסילה.

בשל עומסי העבודה הקשים שמצפים למדפסת, בחרה HP לשדך לה את אחת ממגירות הדפים הטובות שפגשנו. היא בעלת קיבולת של 250 דפים, בעלת מתאמי פלסטיק לאחיזה מיטבית בדפים והיא סגורה לחלוטין כדי למנוע מנזקי הסביבה השונים להתיישב על הדפים ולהפריע להדפסה. גם את מגש איסוף הדפים לא קיפחה החברה והוא בעל קיבולת מרשימה של כ- 200 דפים.

בראש המדפסת נמצאת יחידת הסורק המשמשת לסריקה, צילום וכן שליחת פקסים. לרשות המשתמש עומדות שתי אופציות; הראשונה היא באמצעות מזין דפים עליון שהגישה אליו נוחה, אך צמד הקליפסים שבצידיו (שנועדו לקבע את הדף במקומו) התגלו כנוקשים מאוד בעת התאמתם לגודל הדף הרצוי. הגישה למשטח הסריקה לעומת זאת בעייתית במקצת וזאת בשל היעדר גריפ להרמת המכסה (הכבד, יש לציין)

בקדמת המדפסת ישנו מסך מגע צבעוני בגודל 6.75 ס"מ המשמש לתפעול המדפסת וכלוח הבקרה. חלקו המרכזי של המסך מעניק למשתמש חיווי באנגלית באשר למצבה של המדפסת, סרטוני הסבר כיצד לסייע למדפסת בעת התרחשות תקלה טכנית  ועוד כהנה וכהנה. פרט לכך, בשימוש השוטף, משמש המסך ככפתורי תפעול ובאמצעותו ניתן לבחור פעילות רצויה כגון שליחת פקסים, העתקת מחשבים או סריקה וכן לשנות את הגדרות המכשיר. בצדדיו של המסך ישנם כפתורי מגע כגון תפריט ראשי, ביטול וחזרה המסייעים לנוע בקלות בין המסכים, וכן כפתור עזרה לקריאת מדריכים שונים על גבי המסך. את המסך ניתן לכוון מעלה ומטה.

HP Officejet Pro 8600
בקדמת המדפסת ישנו מסך מגע צבעוני בגודל 6.75 ס"מ המשמש לתפעול המדפסת וכלוח הבקרה

בגב המדפסת יש כניסת USB לחיבור חוטי למחשב, חיבור RJ-45 לרשת וכן חיבור RJ-11 לצורך קבלת ושליחת פקסים. בקדמת המדפסת שוכן חיבור USB לחיבור התקן פלאש נייד וכן קורא כרטיסים לצורך הדפסת תמונות וטקסטים ישירות מהם. החיבורים השונים הפגינו עמידות טובה וההתחברות אליהם באמצעות הכבלים היה קל ופשוט. בנוסף, ציידה החברה את המדפסת בכרטיס רשת בתקן n, ובאמצעותו התאפשר לנו לחבר את כלל מחשבי הבית אליה, מבלי לחוש בפגיעה במהירות ההדפסה.

לניצול מקסימלי של יכולות המדפסת, מאפשרת HP להוריד אפליקציה חינמית מה- App Store עבור מוצרי אפל השונים. אפליקציה זו מאפשרת הדפסת תמונות ישירות מהאייפון או האייפד, וכן סריקת תמונות ומסמכים באמצעות הסורק המובנה במדפסת ישירות לתוך המכשיר מבית אפל. השימוש באפליקציה נוח מאוד ופרט להימצאות צמד המכשירים תחת אותה רשת אלחוטית, לא נדרש מן המשתמש להגדיר הגדרות נוספות.

למרות שאת כלל ההדפסות (כ- 2500 דפים) ביצענו במספר שעות מצומצם יחסית, גילתה המדפסת אמינות יוצאת מן הכלל והיא לא נתקעה כלל וזאת חרף עומס העבודה החריג. מעת לעת לקחה המדפסת אתנחתא בת מספר שניות ומיד לאחר מכן חזרה להדפיס.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image