חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
רמקול נייד ואלחוטי JBL OnBeat Air
סוג: תחנת עגינה
יצרן: JBL
ייעוד: Apple iPad
מסך: לא כולל
ציון WiseBuy
9.1
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - רמקול נייד ואלחוטי JBL OnBeat Air

רועי גורדון | 24.04.2012
הטוב
  • איכות סאונד ועוצמת קול מצוינות
  • שלט רחוק מצורף
  • יציאת וידיאו
  • סנכרון ל-iTunes
  • תמיכה ב- AirPlay
  • עיצוב ייחודי ומרשים
הרע
  • לא ניתן לסובב iPad למצב מאוזן
  • אינה כוללת מסך
בשורה התחתונה

כמה כיף לגלות שלפעמים יש כסוי להצהרות היצרן. מדובר אמנם בתחנת עגינה לא מתוחכמת במיוחד, כזו שעושה בעיקר את מה שתחנת עגינה בסיסית אמורה לעשות – כלומר ניגון צלילים וטעינת הנגן, אך את תפקידה זה היא עושה בצורה נהדרת. האפשרויות לסנכרן את המנגן ל-iTunes , לשדר תכני וידיאו ותמונות למסך חיצוני הן בונוס נאה, אך הדובדבן שבקצפת הוא ללא ספק איכות הסאונד המעולה.

כיוון שמדובר על תחנה זהה ל-OnBeat הוותיקה למעט התמיכה ב-AirPlay, הבחירה בגרסה האלחוטית תהיה בעיקר תלוית-משתמש; מי שלא זקוק לתכונה זו יוכל לחסוך קצת כסף ולבחור בגרסה הקודמת.

הקדמה

כמו שזה נראה, בתקופה הקרובה אנו עומדים להתקל בתחנות עגינה רבות, המותאמות למכשירים של אפל, הכוללות בתוכן את האפשרות להזרמת צלילים באופן אלחוטי באמצעות הרשת האלחוטית ומנגנון ה- AirPlay של אפל.

JBL מצרפת אל סדרת ה-OnBeat המצליחה שלה נגן נוסף, אותו הציגה בתערוכת CES ב-2012; אם תרצו, זהו ילד הסנדוויץ' שממוקם בהיררכיה המשפחתית בין התחנה הפשוטה יותר, OnBeat, לזו המתוחכמת והיקרה OnBeat Xtreme. התחנה למעשה זהה כמעט לחלוטין ל- OnBeatהוותיקה, אך מציעה כעת גם תמיכה ב-AritPlay.

איכות השמע

(55% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

JBL היתה מאז ומעולם שם נרדף למערכות רמקולים איכותיות, ועם היסטוריה שכזו קשה שלא לצפות ממוצר שלה להישמע לא פחות ממצוין. החברה מציינת שבתחנה הקטנה הזו ניתן למצוא רכיבים איכותיים בכל הנוגע למנגנון עיבוד האות  הדיגיטלי, ומצהירה שהיא עומדת בסטנדרט הגבוה ביותר של החברה בכל הנוגע ליכולת הפקת צליל ורסטילי ועוצמה.

אחרי ההצהרות הדי-מפוצצות האלה, החלטנו לא לעשות הנחות לתחנת העגינה הזו. בדקנו אותה עם מכשיר iPhone, מחשב ונגן מוזיקה חיצוני. האייפון ניגן גם כשהוא מחובר פיזית לעמדת העגינה וגם אלחוטית.

ראשית, כלל המכשירים, בתצורות החיבור השונות, הציגו איכויות שמע זהות. הצלילים שנבדקו על תחנת העגינה נעו מקטעי פולק אקוסטיים, רוויי גיטרות, ועד קטעי דאבסטפ רוויי בסים וצפצופים רועמים, ולמען האמת פשוט הופתענו בכל פעם מחדש מאיכות הצליל; התחנה מאוזנת בצורה נפלאה. היא אומנם לא מצליחה לרדת עמוק-עמוק עם התדרים הנמוכים, אך ביחס לגודלה וגודל הרמקולים החבויים בה היא בהחלט יותר ממפתיעה. היא מצליחה ליצור הפרדה סטראופונית לא רעה בכלל בהתחשב במיקום יחידת הרמקולים, ובמת הסאונד מצליחה להיות רחבה בצורה מפתיעה (גם אם אינה קרובה ל-360 מעלות של הצהרות היצרן).

גם בכל הנוגע לעוצמה, התחנה הפתיעה ובגדול. 2 הרמקולים הקטנטנים מספקים 7.5 וואט כל אחד, שנשמעו לעיתים הרבה יותר והצליחו למלא סלון ביתי ממוצע בצליל עשיר וללא עיוות, גם בקצה הסקאלה של העוצמה.

נוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

חיצונית, OnBeat Air אינה מזכירה שום תחנה אחרת בשוק (מלבד ה- OnBeat כמובן), ומעניין לראות בכל פעם מחדש עד כמה מעצבי המוצר של JBL מתאמצים להפוך את מוצרי החברה לשונים ויזואלית בשוק. אנו חייבים להודות שלעיתים העיצוב נושק למופרך, אך כאן ניתן לומר שהם הצליחו לשמור על עיצוב חדיש ויפה. הצורה הכללית מזכירה מעין צווארון של חולצה נשית, ניתן להשיגה בצבעי שחור או גרפיט כש"הדש" מבריק בניגוד לשאר חלקי המעטפת המחוררת כגריל של רמקול, גם מאחור. במרכז התחנה ישנו מעמד לעגינת הנגן מבית אפל, כאשר מתאמים לאחיזה יציבה לאייפון, אייפוד טאצ' ואייפד כלולים בערכה. התחנה לא גדולה במיוחד – מידותיה הם 27.5X13.5X14.6 ס"מ, ומשקלה 0.88 קילוגרם בלבד.

JBL OnBeat Air
הצורה הכללית מזכירה מעין צווארון של חולצה נשית, בצבעי שחור או גרפיט, כש"הדש" מבריק בניגוד לשאר חלקי המעטפת המחוררת כגריל של רמקול. במרכז התחנה ישנו מעמד לעגינת הנגן מבית אפל

הרמקולים עצמם ממוקמים בחזית בשני צדי התחנה (כ-15 ס"מ אחד מהשני) וניתן לראות את הממברנה הכסופה שלהם במעומעם מבעד לחרירי הגריל.

לחצני העוצמה ממוקמים בצורה נוחה מימין, כשבניהם לחצן הרשת האלחוטית. לחצן זה הוא בעל נורית לד המשמשת לחיוויים שונים. לתחנה אין מסך כלל, וכל הנתונים יופיעו על צג הנגן בלבד. כמקובל, באחורי התחנה מוקמו שאר החיבורים והלחצנים. ניתן למצוא שם את שקע החשמל, לחצן ההדלקה והכיבוי, כניסת 3.5 מ"מ לחיבור אודיו חיצוני ממכשיר שאינו של אפל, חיבור לכבלUSB  שבאמצעותו ניתן לסנכרן את הנגן לתוכנת iTunes ויציאת וידיאו מסוג קומפוזיט המיועדת לשידור תמונות מן הנגן אל מסך טלוויזיה חיצוני (הכבלים השונים, אגב, אינם מסופקים בערכה).

JBL OnBeat Air
באחורי התחנה מוקמו שקע החשמל, לחצן ההדלקה והכיבוי, כניסת 3.5 מ"מ לחיבור אודיו חיצוני, חיבור לכבלUSB  שבאמצעותו ניתן לסנכרן את הנגן לתוכנת iTunes ויציאת וידיאו מסוג קומפוזיט

התחנה תומכת בשלל דגמים של מכשירי אפל. בעגינה היא תומכת בדגמים הבאים: אייפוד נאנו מדור 1 עד 5, אייפוד טאצ' מדור 1 עד 4, כל דגמי האייפון ואייפד הראשון והשני. בשימוש במנגנון AirPlay נתמכים המכשירים עם מערכת הפעלה 4.2 ומעלה: שני האייפדים, אייפון 3GS ומעלה, אייפוד טאצ' מדור שני ומעלה ומחשבי Mac ו-PC עם תוכנת iTunes בגרסת 10.1 ומעלה.

תפעול תחנת העגינה OnBeat Air פשוט מאוד. במידה ועגנתם את הנגן פיזית, השמע יעבור מיד אל הרמקולים של התחנה והנגן יחל להטען. את נגני iPod Touch והאייפון ניתן גם לסובב למצב של תצוגה אופקי, לצפייה בתכני וידיאו או לדפדוף בין עטיפות אלבומים. את ה-iPad לא ניתן, וחבל.

השלט הנלווה דק מאוד ואינו כולל תאורה או צג. כאשר המכשיר עגון לתחנה, ניתן לשלוט באמצעותו על העוצמה, העברת קטעים קדימה ואחורה, הרצה מהירה, השתקה, ניגון והשהייה וניווט בתפריטי המוזיקה או הוידיאו, כאשר טווח הקליטה מגיע עד למרחק של כארבעה מטרים.

על מנת להשתמש ביכולות האלחוטיות של התחנה, יהיה עליכם להגדיר אותה לעבודה ברשת הביתית (נתב אלחוטי נדרש). המדריך המצורף לערכה מפורט וברור מאוד, וכולל הסברים קלים להבנה ואיורים. ניתן להגדיר את המערכת לעבודה אלחוטית גם באמצעות אפלקציה ייעודית הניתנת להורדה בחינם מחנות האפליקציות של Apple. בכל מקרה, הפעולות לא תארכנה יותר מכמה דקות בודדות שלאחריהן המוזיקה תחל לזרום אלחוטית אל הרמקולים. שימו לב שבמידה והרשת הביתית מוגנת בסיסמה, תאלצו להגדירה גם כן; כל שגיאה בהכנסת הסיסמה תוביל להגדרה מחודשת של התחנה, וכך גם העברת התחנה לעבודה תחת רשת אחרת. בכל מקרה, ההגדרות האלחוטיות נעשות בתפעול הראשון בלבד ולאחר מכן הרמקולים יזוהו על ידי המכשיר באופן אוטומטי ותוכלו להפעילם בלחיצה.

אפשרות לשדרוג קושחה קיימת דרך האתר של JBL.

JBL OnBeat Air
במרכז התחנה ישנו מעמד לעגינת הנגן, כאשר מתאמים לאחיזה יציבה לאייפון, אייפוד טאצ' ואייפד כלולים בערכה. מעמד זה מבטיח שהמכשיר המחובר לעמדת העגינה מאובטח מפני נפילה

החיבורים שמצויים בגב הרמקול הם משני סוגים עיקריים:  spring clips– חיבור כבל קפיצי ופשוט;   binding posts- חיבור מתקדם ואמין יותר, שמאפשר חיבורי כבלים עם ראש תנין או בננה, או התברגות על כבל חשוף;  B wiring – חיבור כפול, צמד (-/+) לוופר, וצמד לטוויטר, להפקה מדויקת יותר של קשת התדרים.

עמידות ואיכות הבנייה

(10% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

JBL OnBeat Air משדרת עמידות טובה. החומרים קשיחים והפלסטיק אינו נראה זול. בתחתית התחנה ישנן גומיות לשם אחיזה טובה ומניעת החלקה שלה על המשטח עליו תוצב. הרמקולים חבויים מאחורי גריל קשיח, ומתאם האייפד \ אייפון \ אייפוד מבטיח שגם המכשיר המחובר לעמדת העגינה מאובטח מפני נפילה.

המוצר נמסר לבדיקה באדיבות Bug

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image