חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מדפסת HP LaserJet Pro 200 MFP M275nw
מותג: HP
סוג המוצר: מדפסת משולבת
טכנולוגיית הדפסה: לייזר
סוג הפלט: צבעוני
מאפייני רשת: LAN
רזולוציה מקסימלית: 600 x 600 DPI
גודל נייר מרבי: A4
תאריך כניסה לאתר: 5/2012
ציון WiseBuy
7.7
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 2,197 ₪
מחיר סופי: 2,198 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מדפסת HP LaserJet Pro 200 MFP M275nw

ארז יניב | 29.05.2012
הטוב
  • איכות הדפסה גבוהה בטקסטים ובתמונות צבעוניות
  • מחזור עבודה חודשי גבוה
  • טונר ראשוני בעל קיבולת גבוהה
  • סריקת עצמים תלת ממדיים
  • לוח בקרה מצוין
הרע
  • הצבע השחור בתמונות חיוור
  • זמני הדפסה ארוכים למדי
  • טונרים יקרים
  • אין סורק סטנדרטי ומזין דפים עליון
  • לא כוללת פקס
בשורה התחתונה

M275nw מתיימרת להביא למשתמש את האפשרות לסרוק עצמים תלת ממדיים, אך נדמה שהיא יותר אב טיפוס מאשר מוצר מוגמר; היעדר פקס ואפשרות להדפסה מכרטיסי זיכרון, סריקת דפים מסורבלת ומהירות הדפסה איטית הם רק חלק מן המחיר שעל המשתמש לשלם בגין השימוש במדפסת זו.

לאלו הזקוקים להדפסות טקסטים רבים לעיתים קרובות וסריקות מסמכים לעיתים רחוקות, ומחפשים מדפסת לייזר בעלת מידות צנועות, מדפסת זו יכולה להוות אלטרנטיבה שתעניק לכם גם בונוס בדמות סריקת חפצים קטנים.

הקדמה

HP LaserJet Pro 200 MFP M275nw היא מדפסת לייזר צבעונית משולבת המאפשרת סריקה וצילום של מסמכים וחפצים תלת ממדיים, ואף הדפסה ישירה ממכשירי Apple השונים, באמצעות תוכנה ייעודית ושימוש בכרטיס רשת האלחוטי המובנה, שפועל בתדרים b/g/n. רזולוציית ההדפסה המרבית, הן בשחור והן בצבעונית, עומדת על 600X600 dpi, נמוך ממרבית המדפסות המשולבות. לעומת זאת, החברה לא חסכה במעבד שפועל במהירות 600MHz ואליו משודך זיכרון בנפח 128MB, ככל הנראה בשל שלל הפיצ'רים אותם מכילה המדפסת.

החברה מצהירה על מחזור עבודה חודשי מרבי של 20 אלף דפים, שאמורים לספק למשתמש ביתי ולעסקים קטנים, אך בד בבד מציינת החברה כי היא ממליצה לא לעבור יותר מ-950 דפים מודפסים בחודש.

בכל מדפסת לייזר קיים מעבד שמשפיע על מהירות העבודה של המדפסת. מהירות המעבד נמדדת במגה הרץ (MHz) ונעה בין 33 ל-500 מגה הרץ. ככל שהמעבד מהיר יותר המדפסת תעבוד בצורה מהירה וחלקה ובעומסים גבוהים יותר, אבל מחיר המדפסת עולה בהתאם.   למשתמש הביתי הממוצע שמדפיס בעיקר דפי טקסט ומסמכי גרפיקה קלים, גודל המעבד כמעט שאינו רלוונטי, ואין צורך להשקיע במעבד חזק ויקר. להדפסה בעומסים גדולים יותר, בחרו בגודל מעבד של 150 מגה הרץ ויותר, בהתאם לעומסי ההדפסה ולתקציב.
רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.

איכות ההדפסה

(45% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

LaserJet Pro 200 MFP M275nw מספקת איכות הדפסה טובה בסך הכל. בהדפסת טקסט, הן שחור והן צבעוני, המדפסת כלל לא מאכזבת ואנו קיבלנו טקסט חד, ברור וקריא גם בגודל 5 נקודות. כיאה למדפסת לייזר, Pro 200 לא מתקשה להדפיס טקסט על צבע והתוצאה יוצאת חדה וללא מריחות כלל.

הדפסת גרפים וטבלאות צבעוניים נראתה במרבית המקרים מעולה עם מעברי צבע (גרדיאנטים) חלקים, אך בהדפסות שהכילו גם גווני אפור, ששימשו במרבית המקרים להצללה, ניתן היה להבחין בירידה חדה באיכות ההדפסה בשל פסים אופקיים, שאפילו באזורי הצבע השונים ומעברי הצבע לא היו חדים כבעבר.

בכל הנוגע להדפסת תמונה נחלקו התוצאות לשניים: תמונות בהם הצבע השחור היה הצבע השולט נראו מעט מטושטשות וחיוורות מן הצפוי. באופן מפתיע, דווקא בהדפסות שכללו שימוש רב בצבעים השונים והכילו מעברי צבע רבים, קיבלנו תמונות עמוקות וחדות.

צילום מדפיו של מגזין לקה בחסר; טקסטים רבים שנראו חדים כתער במגזין הפכו למפוקסלים, והצבעים נראו חיוורים לעומת המקור. יש לציין שכאשר הדפסנו את אותו העמוד מקובץ PDF, זכינו לקבל הדפסה טובה יותר, אם כי איכותו עדיין הייתה רחוקה מהמקור בשל השימוש הרב בצבע השחור.

מהירות העבודה

(10% מהציון הסופי)
6 מתוך 10

לאחר הפעלת המדפסת, המתנו 27 שניות בטרם יצא הדף המודפס הראשון, וזאת בשל ההמתנה לחימום הטונרים והתוף. לאחר מכן עמד קצב ההדפסה על 13 דפי טקסט בשחור לדקה, או 3 דפי טקסט צבעוני. צילום דף ממגזין והדפסתו אילץ אותנו להמתין 50 שניות בטרם השלימה המדפסת את משימתה. זמנים אלו מזכירים יותר מדפסות משולבות מיושנות הפועלות באמצעות ראשי דיו איטיים ולא מדפסת לייזר חדישה.

אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).
במדפסת לייזר, חלק בצורת גליל שעליו מפוזר הטונר כהעתק למידע של העמוד המיועד להדפסה. הדף נצמד לתוף המסתובב וקולט את הטונר. תוף הוא אחד החלקים במדפסת הלייזר שדורשים החלפה לאחר מספר מוגדר של שעות עבודה או מספר הדפסות. יש מדפסות שבהן התוף ומחסנית הטונר משולבים כיחידה אחת ואז כשהטונר אוזל או התוף מתבלה צריך להחליף את כל היחידה; ויש מדפסות ששני החלקים נפרדים ולכן חסכוניים יותר בטווח הארוך, מאחר שמחליפים רק את החלק שהתכלה או התבלה.

יעילות וצריכת דיו

(20% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

עם רכישת המדפסת, מקבל הרוכש ארבעה טונרים – שחור, כחול, אדום וצהוב, כולם בעלי קיבולת קטנה לעומת הטונרים הרגלים. טונרים אלו, לפי דברי חברת HP, עתידים להחזיק כ- 500 דפים בטרם יתרוקנו. שמחנו לגלות שבפועל, בשימוש סטנדרטי שכלל כ- 85% הדפסות של טקסטים ו- 15% הדפסות של טקסטים צבעוניים ותמונות, סיים הטונר השחור ראשון את חייו לאחר הדפסת קצת פחות מ- 650 דפים, בעוד שאר הטונרים דיווחו על ניצול של כ- 50% מתכולתם. זהו הספק מצוין בהתחשב בכך שמדובר בטונרים ראשוניים בלבד.

כמו כן מצהירה החברה שהטונרים הרגילים אותם תרכשו בחנויות יספקו 1000-1200 דפים. למרות שמדובר בהבטחה מרשימה מאוד, עבור סט המכיל את ארבעת הטונרים הנדרשים לתפעול המדפסת תאלצו להיפרד מכ- 1000 נכון למועד כתיבת שורות אלה.

החלפת כלל הטונרים במדפסת איננה פעולה פשוטה, בשל הצורך לחשוף טונר אחד בכל החלפה, ונדרשת מיומנות מן המשתמש בפירוק מגש הסריקה ואף בתפעול לוח הבקרה עליו נדון בהמשך. עם זאת, לרוב תאלצו להחליף רק טונר אחד בכל פעם.

אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).
אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).
אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).
אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).
אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).
אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).
אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

HP Laserjet Pro 200 MFP M275nw היא מדפסת משולבת קטנת מידות ביחס לקטגוריה, אך לשם עבודה נוחה ומלאה באמצעותה תאלצו לפנות שטח נרחב ממשטח העבודה. על אף שלל הפיצ'רים והגימיקים שמבטיחה החברה, המדפסת מגיעה במראה די פשטני; הפלסטיקה (האיכותית) צבעה חום כהה, כאשר הפאנל הקדמי מתהדר בחלקו בפלסטיק שחור שאומנם אינו סופח טביעות אצבעות אך הוא מגנט לגרגרי אבק.

HP Laserjet Pro 200 MFP M275nw
זו מדפסת משולבת קטנת מידות ביחס לקטגוריה. על אף שלל הפיצ'רים והגימיקים היא מגיעה במראה די פשטני; הפלסטיקה (האיכותית) צבעה חום כהה, כאשר הפאנל הקדמי מתהדר בחלקו בפלסטיק שחור

את הסורק הסטנדרטי, הכולל משטח סריקה ומזין דפים עליון, החליפו בחברה בסורק הניחן ביכולת סריקת אובייקטים תלת ממדיים, באמצעות מצלמה ייעודית המאפשרת סריקה ברזולוציה של 450X450 dpi. זהו פיצ'ר נחמד אך אנו התקשינו להבין את מהותו – מחד גיסא ההחלטה לוותר על מזין הדפים העליון תקשה את השימוש במשרדים ולסטודנטים שזקוקים לסריקות רבות בשימוש השוטף, ומאידך סריקת אובייקטים תלת-ממדיים וקבלת תמונה דו ממדית בלבד איננה מעניקה למשתמש ערב מוסף רב. איכות הסריקה הרגילה איננה מרשימה, הן בשחור לבן והן בצבעוני, וגם סריקת דפים מתגלה כפעולה הדורשת הכנה מקדימה כגון יישור הדף, סריקתו והחלפתו באחר. סריקת אובייקטים תלת-ממדיים, שנעשית ממעוף הציפור (בדומה לסריקת המסמכים), מבוצעת באמצעות המצלמה התלויה בזרוע מעל וצמד נורות פלאש להארת האובייקט. התוצאה היא למעשה תמונה דו-ממדית, מטושטשת לרוב, שצבעיה לא מדייקים. חצי נחמה מצאנו בסריקת אובייקטים עגלגלים כמו תפוזים בהם צמד הפלאשים העניק פלאש לאובייקט ולכן נוצרה אשליה כלשהיא של תמונה בעלת נפח.

HP Laserjet Pro 200 MFP M275nw
בחלק העליון של המדפסת ישנו סורק הניחן ביכולת סריקת אובייקטים תלת ממדיים, באמצעות מצלמה ייעודית המאפשרת סריקה ברזולוציה של 450X450 dpi.

בחלקו השמאלי העליון של המדפסת מצוי מסך מגע צבעוני בגודל 3.5 אינטש שמשמש כלוח הבקרה. חלקו המרכזי של המסך משמש כצג של המדפסת ומעניק למשתמש חיווי מעולה בעברית אודות מצבה של המדפסת בכל רגע נתון, ואילו חלקו האחר משמש ככפתורי מגע כגון תפריט ראשי, ביטול וחזרה, כדי לאפשר למשתמש לנוע בקלות בין המסכים.

באמצעות לוח בקרה זה מתאפשרת שליטה בשלל הגדרת המדפסת ואף הוצאות דו"חות עליה, כגון מצב הטונר וכמה דפים היא הדפיסה עד כה, וכן העתקת דפים באמצעות הסורק ואפילו הדפסת משחקי נייר כגון איקס עיגול וסודוקו היישר מאתר החברה.  

M275nw כולל מגש הזנת דפים בודד שלפי הצהרות החברה יכול להכיל עד 150 דפים בו זמנית. הגישה אליו נוחה מאוד ואחיזת הדפים בו מעולה, אך הרכבת ופירוק מכסה המגש מסורבלת מדי, וגרמה לנו לאחר מספר שימושים לוותר על שירותיו ולכן הדפים היו חשופים לאבק ולכלוך.

בחלקה האחורי של המדפסת נמצא שקע החשמל, חריר קנסינגטון להגנת המדפסת מפני גניבות, וכן כניסת USB וחיבור RJ-45 לחיבור חוטי לרשת. החיבורים השונים הפגינו עמידות גבוהה וההתחברות אליהם באמצעות הכבלים היה קל ופשוט. בנוסף, ציידה החברה את המדפסת בכרטיס רשת מתקדם בתקן n, ובאמצעותו התאפשר לנו לחבר את כלל מחשבי הבית אליה, מבלי לחוש פגיעה במהירות ההדפסה כפי שקורה במדפסות בעלות כרטיסי רשת מיושנים יותר.

HP פיתחה אפליקציה חינמית למכשירי אפל השונים, המאפשרת הדפסה ישירות מתוך המכשירים וסריקת מסמכים באמצעות הסורק המובנה במדפסת היישר למכשיר האייפון או האייפוד. אנו מצאנו את תפעול התוכנה כנוח מאוד, ואפילו לא נדרשנו לבצע פעולות הגדרה ראשוניות.

במהלך ימי הבדיקות גילתה המדפסת אמינות טובה, אם כי בימים בהם השימוש במדפסת היה חריג בהיקפו נאלצנו לכבות את המדפסת ולהדליקה מחדש, בעיקר לצורך ניקוי הזיכרון הפנימי שלא הצליח לעמוד בעומס והדפיס לנו הודעות שגיאה מדי פעם. בימים בהם נפח הפעילות במדפסת היה חריג במיוחד וכלל הדפסת של מאות דפים בזמן קצר, הפעילה המדפסת באופן אוטומטי מנגנון התקררות שעצר את ההדפסה לזמן מה בטרם חזרו חלקי המדפסת השונים לטמפרטורת העבודה, וזאת כדי לשמור על אורך חייה.

הרזולוציה קובעת את מידת חדות ופירוט ההדפסה ונמדדת ב-dpi (מספר נקודות לאינטש). להדפסת טקסט תתאים רזולוציה של 600dpi. להדפסה של גרפיקה ותמונות תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi, ולהדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dpi.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות ופירוט ההדפסה ונמדדת ב-dpi (מספר נקודות לאינטש). להדפסת טקסט תתאים רזולוציה של 600dpi. להדפסה של גרפיקה ותמונות תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi, ולהדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dpi.
אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).
רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image