חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
רמקול נייד ואלחוטי Yamaha TSX-80
סוג: תחנת עגינה
יצרן: Yamaha
חיבור לנגן / סלולרי: עגינה
מקור חשמל: סוללה פנימית
הספק: 16 Watt
ייעוד: Apple iPod, Apple...
תאריך כניסה לאתר: 7/2012
מסך: כולל
ציון WiseBuy
7.8
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 499 ₪
מחיר סופי: 950 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - רמקול נייד ואלחוטי Yamaha TSX-80

ארז יניב ושלומי עמיצור | 10.07.2012
הטוב
  • צלילים נאים בסקאלה הבינונית והגבוה
  • קומפקטית
  • שעון מעורר, רדיו וכניסת Aux
  • שלט בעל פונקציות רבות
  • עיצוב רטרו קלאסי
הרע
  • עוצמת שמע בינונית
  • צליל מעט שטוח
  • אין תמיכה פיזית להתקנים המחוברים
  • איכות בנייה בינונית
בשורה התחתונה

למרות ש- Yamaha ידועה היטב באיכותה בתחום האודיו, מצאנו כאן תחנת עגינה פשוטה שלא מצטיינת כלל בתחום הסאונד. נדמה כמעט שהשמעת המוזיקה מהאייפון היא רק בונוס, ועיקר תפקידה של תחנת העגינה הזו הוא להיות שעון רדיו מעוצב (אם כי גם על זה ניתן לערער). אלו שרוצים להכניס לחדר השינה שלהם קצת שיק טכנולוגי ימצאו את תחנת עגינה זו כאופציה לא רעה.

הקדמה

ימאהה, ענקית האלקטרוניקה היפנית שצברה מוניטין רב בתחום הרמקולים והרסיברים, השיקה לא מכבר סדרה של תחנות עגינה למכשירי האייפוד / אייפון השונים, שמיועדות לחדרי השינה הביתיים. TSX-80 הוt אחד הדגמים הפשוטים בסדרה, ופרט לתפקודו כתחנת עגינה הוא משמש גם כמקלט רדיו ושעון מעורר.

איכות השמע

(55% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

לצורך בחינת איכות השמע ב- TSX-80 הצטיידנו במכשיר iPhone 4S, וכן בנגן MP3 שאותו חיברנו לתחנה באמצעות חיבור Aux. את שני המכשירים הטענו באותם קטעי מוזיקה באיכות תקליטור שמע, בסגנונות שונים ומגוונים.

ראשית, עוצמת השמע המרבית של תחנת העגינה הזו חלשה יחסית ביחס למתחרות. כאשר מנסים להגביר את עוצמת השמע למקסימום, מתקשים צמד הרמקולים שבחזית לשאת בנטל, ופרט לעיוותים בצליל מתחילים להישמע רחשי לוואי.

תדרי הביניים וגם התדרים הגבוהים נשמעים טוב בסך הכל, עם פירוט נאה בקצה העליון של הסקאלה. בכל הנוגע לתדרים נמוכים המצב פחות טוב, וניכר שהסאב-וופר שבתחתית המכשיר מתקשה בעבודתו והבאס היה די שטוח. גם ההפרדה בין כלי הנגינה השונים לא העניקה נחת והצלילים נשמעו מעורבבים למדי.

נוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

Yamaha TSX-80 היא תחנת עגינה מלבנית בעלת מראה רטרו קלאסי. כשמסתכלים על חלקה העליון היא מזכירה את שעוני-הרדיו שהיו בחדרי השינה לפני שני עשורים, ואילו החזית מזכירה את מגברי הגיטרות הישנים. בהתאמה טובה לשידות המיטה הקטנות, היא מגיעה בממדים קומפקטיים (16.4X9X16 ס"מ) ומשקל נמוך (1.2 ק"ג).

תחנת העגינה מגיעה בגימור שחור מט כאשר צבעו של הפאנל משתנה בהתאם לבחירתכם בין שלושה גוונים: תכלת, לבן וסגול. המראה הכללי מעט מיושן, אך יש שיאמרו שזה כל הקסם.

Yamaha TSX-80
תחנת העגינה מגיעה בגימור שחור מט כאשר צבעו של הפאנל משתנה בהתאם לבחירתכם בין שלושה גוונים: תכלת, לבן וסגול. המראה הכללי מעט מיושן, אך יש שיאמרו שזה כל הקסם

בחלקה העליון של TSX-80 נמצא המעגן למכשיר האייפון / אייפוד שברשות המשתמש. המעגן נמצא בתוך מגרעת רחבה מספיק כדי לאפשר הכנסה של האייפון גם כאשר הוא מוגן בכיסוי עבה. עם זאת, המעגן איננו כולל תמיכה מאחור ולכן כל נגיעה במכשיר, ולו הקלה ביותר, עלולה לגרום לניתוקו מן תחנת העגינה. כאן המקום להזכיר שהתחנה אינה תומכת במכשירי iPad כלל.

מקדימה מצוי לוח הבקרה המכיל תשעה כפתורים. הכפתורים עגולים ובולטים, ולמרות שהם לא גדולים במיוחד ההפרדה הנאותה ביניהם מאפשרת את תפעולם הנוח מבלי שמקשים בלתי רצויים ילחצו. כפתורים אלו שולטים בעוצמת הנורות והמסך שבפאנל הקדמי, קביעת שעון מעורר, טיימר לכיבוי תחנת העגינה (מצוין כאשר רוצים להירדם עם מוזיקה), סריקת תחנות רדיו ולחצן נודניק ארוך במיוחד, להשתקת השעון המעורר בבוקר שנועד לזכות אתכם בעוד כמה רגעים של שינה.

בחזית המכשיר ישנם שלושה כפתורי שליטה בולטים; השמאלי מיועד לבחירת מקור השמע (אייפון / Aux / רדיו), האמצעי שולט על עוצמת השמע ואילו הימני נועד לבחור תחנת רדיו מתוך חמש שקבענו במכשיר מבעוד מועד. על אף שהכפתורים אינם כוללים תחנות עצירה או סימון למיקום, קל לשלוט בהם בזכות נוריות LED שדולקות מעליהם ומעידות על המצב הנוכחי. מעל ללחצנים אלו ישנו מסך מבוסס נוריות LED גדולות המציג את השעה הנוכחית, עוצמת השמע או תחנת הרדיו הנוכחית.

בחלקה האחורי של ה- TSX-80 מצאנו כניסת אנטנה לרדיו וחיבור Aux. כדי להשתמש בצמד חיבורים אלו יהיה עליכם לרכוש בתוספת תשלום את הכבל המתאם או את האנטנה. לצד חיבורים אלו ממוקם גם כפתור לשליטה על עוצמת הבאס, שהצליח במידת-מה להעמיק את הצלילים הבוקעים מן המכשיר. לצדו שוכן מתג הסטה לכיוון השעון במכשיר. מצאנו את התהליך הזה כלא נוח שכן לא ניתן לבחור האם ברצוננו לכוון רק את השעה או את הדקות בלבד, ולכן עם כל תזוזה של שעה אחורה בשעון תאלצו לעבור על פני כל שעות היממה בטרם תגיעו לשעה היעודה. בנוסף, נמצא שם גם מתג הסטה שקובע האם צלילי השעון המעורר יגיעו מן  האייפון המחובר לתחנת העגינה, האם התחנה תשמע את הצליל המקובע בה (טורדני לטעמנו) או את שניהם ביחד, לאלו שממש מתקשים להתעורר וזקוקים לקקפוניה רצינית כדי לקום בבוקר.

השלט המצורף מגיע בגימור לבן והוא רחב מידות ולכן איננו נוח לאחיזה. הלחצנים המצויים בו הם מסוג בועיות, והם נוקשים מעט ללחיצה. שמחנו למצוא שכל מקש הקיים בתחנת העגינה בחלקה הקדמי והעליון  בא לידי ביטוי גם בשלט – פרט לקיבוע תחנות הרדיו, אך אין בכך חיסרון של ממש שכן זו איננה פעולה יומיומית.

החיבורים שמצויים בגב הרמקול הם משני סוגים עיקריים:  spring clips– חיבור כבל קפיצי ופשוט;   binding posts- חיבור מתקדם ואמין יותר, שמאפשר חיבורי כבלים עם ראש תנין או בננה, או התברגות על כבל חשוף;  B wiring – חיבור כפול, צמד (-/+) לוופר, וצמד לטוויטר, להפקה מדויקת יותר של קשת התדרים.

עמידות ואיכות הבנייה

(10% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

Yamaha TSX-80 מורכבת ברובה מפלסטיק קשיח. במשך תקופת הזמן הקצרה שהמכשיר היה בידינו נשרטו דפנות המכשיר קלות ולכן יש חשש שבשימוש ארוך-טווח מראהו יפגע לאורך זמן. היעדר תמיכה להתקן המכשיר המחובר אליו לא הסבו לנו שקט, וכל נגיעה בהתקן המחובר התבטא מיד בתנודות רבות. שמחנו למצוא בערכה כיסוי המשמש להסתרת מגרעת העגינה לשמירתה מפני אבק כאשר המכשיר לא נמצא בשימוש לאורך זמן.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image