חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
רמקול נייד ואלחוטי B&W Zeppelin Mini
סוג: תחנת עגינה
יצרן: B&W
חיבור לנגן / סלולרי: 3.5 מ"מ, עגינה
מקור חשמל: סוללה פנימית
הספק: 36 Watt
ייעוד: Apple iPod, Apple...
מסך: לא כולל
רדיו: לא כולל
ציון WiseBuy
7.5
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - רמקול נייד ואלחוטי B&W Zeppelin Mini

ארז יניב ושלומי עמיצור | 10.07.2012
הטוב
  • עוצמת שמע גבוהה ללא עיוותים
  • עיצוב מינימליסטי ויוקרתי
  • שלט מצורף
הרע
  • צליל שטוח יחסית ולא מרשים
  • לא ניתן לחבר iPad
  • נטול כמעט נוריות בקרה או מסך שליטה
בשורה התחתונה

למרות עיצובה היוקרתי וההצהרות היומרניות, צפלין מיני לא ממש מקיימת את ההבטחות. עוצמת הווליום המרשימה לא מצליחה לחפות על הסאונד הבינוני, והמינימליזם מתגלה כמוגזם מעט כשמדובר באפשרויות שליטה או חיווי. תחנה זו תתאים למי שהעיצוב בראש מעייניהם, ופחות למי שמקפידים על סאונד משובח.

הקדמה

חברת B&W שהתחילה את דרכה בשנות ה- 60 כחנות קטנה למוצרי אודיו בארה"ב, הפכה עם הזמן לחברת אודיו יוקרתית וידועה, בין היתר בזכות המוצרים בעלי העיצוב הנועז והמוקפד שלה. Zeppelin Mini הוא האח הקטן במשפחה בת שני מוצרים, שלדברי החברה מיועד לשכון על גבי שולחנות עבודה ומקומות צפופים ולהציע חווית סאונד ייחודית.

איכות השמע

(55% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

אל תחנת העגינה של B&W הגענו סקרנים; בדיקה באתר החברה מעלה שיש בה מפענח אותות דיגיטלי מתוצרתה של החברה שנועד לשפר את איכות הצליל באופן משמעותי, ללא תלות בעוצמת השמע. בנוסף, בעיצוב הממברנה האחורית של הסאב-וופר הושם דגש על תנועת זרימת האוויר, כל זאת כדי שמאומה לא יפריע לתחנת העגינה להשמיע את המוזיקה באיכות הטובה ביותר, עד לכדי הרגשת הופעה חיה שמתנהלת בחדר המשתמש, לפי דברי החברה.

ביצוע בדיקת הסאונד התבצע באמצעות מכשיר אייפון שחובר למעגן הייעודי, וכן נגן MP3 שחובר לתחנת העגינה באמצעות כניסת Aux. על גבי שני המכשירים שמנו שלל רצועות מוזיקה במגוון סגנונות.

למרות הצהרותיה היומרניות של החברה, מצאנו שצמד הרמקולים המצויים בחזיתו של המכשיר והסאב-וופר האחורי מבצעים את עבודתם בצורה פושרת למדי; הצליל שהופק מן תחנת העגינה לא הצליח להקיף אותנו כהלכה והורגש עומס מסוים בתדרי הביניים. הבאסים היו חלולים גם בקטעים בהם היו אמורים להישמע עמוקים ונפוחים במיוחד. ההרגשה העיקרית היתה שהצלילים השונים מנוגנים באותה הרמה, ללא הפרדה מספקת בין האינסטרומנטים, מה שנתן תחושה של צליל שטוח ובימת סאונד מצומצמת. יש לציין שהסאונד נשמע בסדר ואף יותר מכך כל עוד לא השווינו אותה לתחנות עגינה אחרות ברמתה (ואף זולות ממנה), אך לאור ההצהרות אודות סאונד משופר במיוחד, יש לומר שהתאכזבנו.

עוצמת השמע המרבית גבוהה מאוד, ושמחנו לגלות שגם בעוצמה המקסימלית, כפי שהחברה הבטיחה, הצלילים נשמעו אחידים ולא חלו עיוותים. בזכות העוצמה הגבוהה הצליחה תחנת העגינה לנגן מוזיקה בצורה טובה גם בשטחים פתוחים, על אף שהיא איננה מיועדת לעשות כן.

נוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
6.5 מתוך 10

כבר במבט ראשון קשה שלא להתאהב בעיצוב המינימליסטי של הצפלין מיני. התחנה מגיעה בגימור שחור מט עם ריפוד בד עדין שמכסה את מרבית שטחה, מהסוג שמשמש לכיסוי רמקולים. בחלקה העליון ישנו משטח כסוף מבריק ומשופע, ובתחתיתה עוטף אותה פס כסוף יוקרתי. הצפלין – כשמה כן היא, וצורתה האובאלית מזכירה מעט את ספינת האוויר הידועה. היא אומנם לא תחנת העגינה הקטנה בקטגוריה (10X32X10 ס"מ) אך מידותיה בהחלט מאפשרות את הנחתה על גבי שולחן בעל מידות ממוצעות.

B&W Zeppelin mini
התחנה מגיעה בעיצוב מינימליסטי ויוקרתי, עם גימור שחור מט עם ריפוד בד עדין שמכסה את מרבית שטחה, מהסוג שמשמש לכיסוי רמקולים. בחלקה העליון ישנו משטח כסוף מבריק ומשופע

מראש תחנת העגינה יוצאת זרוע המשמשת למעגן האייפון או האייפוד. למרות שהזרוע מכילה תמיכה אחורית למכשיר, בחרו בחברה לצרף מספר שרוולים המולבשים על גבי הזרוע וזאת לצורך הגברת אחיזת המכשיר בעת חיבורו. המחבר נע על צירו עד לכדי 90 מעלות לכל צד וזאת בשביל לאפשר צפייה בסרטים על גבי מסך רחב. למרבה הצער, כל זה נכון למכשירי iPhone ו-iPod בלבד – iPad אינו נתמך.

בצידה הימני האחורי של תחנת העגינה מוקמו שלושה כפתורים צרים וארוכים המשמשים לכיבוי והדלקה ושליטה על עוצמת השמע. המקשים נוקשים ללחיצה ומיקומם החבוי גרם לנו לחשוב בתחילה שהתחנה נטולת מקשי שליטה כלל. בנוסף, כאשר ממקמים את תחנת העגינה בסמוך לקיר הם אינם נגישים במיוחד. קדמת תחנת העגינה נטול לחצנים נוספים, והורגש בהיעדרו גם מסך שהיה מספק למשתמש מידע אודות התחנה. במקומו, מוקמה בחזית נורית LED קטנטנה המחווה על כך שהתחנה פעילה. תאורת הנורה כה חלשה עד שביום שטוף שמש תתקשו לראותה.

בחלקה האחורי של Zeppelin Mini מוקמה כניסת Aux וחיבור USB מרובע (המוכר בעיקר מהמדפסות) שמתחבר למחשב בצדו השני ומשמש לסנכרון מכשיר האייפון או האייפוד שמחובר אליו עם תוכנת ה- iTunes, וכן ניתן לעדכן באמצעותו את קושחת תחנת-העגינה באמצעות אתר החברה.

בערכה מצורף שלט בגימור שחור מבריק שצורתו אובלית גם כן. השלט קטן ונוח לאחיזה והכפתורים שעל גביו עגולים וקטנים עם מרווח נדיב ביניהם. באמצעות השלט ניתן להדליק ולכבות את תחנת העגינה, לשלוט על המוזיקה המתנגנת מהמכשיר שמחובר אליו ולקבוע את מקור השמע.

עמידות ואיכות הבנייה

(10% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

תחנת העגינה עצמה נבנתה מחומרים קשיחים ואיכותיים, אך להפתעתנו היא איננה יציבה כפי שניתן היה לצפות וגובהה הרב למדי גורם לה להתנדנד מעט מזעזועי הסביבה השונים, למרות משקלה. שרוולי הפלסטיק המצורפים לערכה, שנועדו לעטוף ולהגן על המכשיר המחובר לתחנת העגינה, עשויים מפלסטיק זול למראה וכל פירוק של שרוול מתחנת העגינה לווה בפחד שמא יישבר.


המוצר נמסר לבדיקה באדיבות Bug

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image