חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מדפסת HP Deskjet Ink Advantage 4625 (CZ284C)
מותג: HP
סוג המוצר: מדפסת משולבת
סוג הפלט: צבעוני
מאפייני רשת: WiFi
רזולוציה מקסימלית: 1200x1200 DPI
הדפסה דו צדדית: לא
פקס: כולל
סורק: כולל
ציון WiseBuy
8.2
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
רמי 16.02.14
ran 05.12.13
מירי 08.12.13
אסף 18.10.13
uri 16.12.13
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מדפסת HP Deskjet Ink Advantage 4625 (CZ284C)

ארז יניב | 03.03.2013
הטוב
  • אפשרות הדפסה מהתקני Apple
  • צריכת דיו נמוכה
  • איכות בנייה טובה
הרע
  • אין התראה על מחסנית דיו ריקה
  • התקנה מייגעת
  • מגש דפים קטן וחשוף
  • אמינות בינונית
בשורה התחתונה

Advantage 4625 מציעה יכולות הדפסה שחור-לבן וגרפים גבוהות מאוד, איכות בנייה טובה ואפילו חיסכון בעלויות ההדפסה באמצעות הפרדה בין מחסניות הצבע מחיר מחסניות עממי. כל אלו היו יכולים למצב אותה כמדפסת מובילה בתחומה, אך מהירות ההדפסה וכן אמינות בעייתית בשימוש השוטף הם המחיר אותו נדרש המשתמש לשלם.

מדובר במדפסת שיכולה לקרוץ לסטודנטים ותלמידים שנדרשים להדפיס מעת לעת ואף לשלוח פקס פה ושם, והחיסכון בעלויות ההדפסה יקר לליבם.

הקדמה

מדפסות הזרקת הדיו המשולבות, הפכו לפריט חובה בכל משק בית, לא מעט תודות למהפכת הנגישות והמחירים העממיים אותה הובילה חברת HP בתחילת בשלהי שנות התשעים. אל סדרת ה- Deskjet הקיימת כבר כ- 20 שנה ושנחלה הצלחה רבה, מצטרפת כעת ה- Ink Advantage 4625 שמשמשת גם כמדפסת, גם כסורק ואף כפקס ומכונת צילום. מדובר במדפסת שנועדה להציע עלויות שימוש נמוכות הודות לניצול דיו יעיל יותר ומחירי מחסניות נמוכים יותר.

רזולוציית ההדפסה לדף שחור-לבן של מדפסת זו היא 1200X600 dpi, ובצבע הרזולוציה עומדת על 4800X1200 dpi. חברת HP ציידה את המדפסת גם בשלל טכנולוגיות ובניהן מסך מונוכרומאטי בגודל 2 אינטש, כרטיס רשת אלחוטי הפועל בתדרים b/g/n וכן תמיכה בהדפסת תמונות ומסמכים היישר ממכשירי Apple, באמצעות אפליקציה ייעודית הניתנת להורדה בחינם.

עומס העבודה המוצהר של המדפסת הוא מעל 3000 דפים בחודש (או 100 דפים ביום בממוצע) אך לצורך שמירה על רכיביה השונים של המדפסת והארכת חייה, ממחיצה החברה להדפיס לא יותר מ- 600 דפים בחודש.

הרזולוציה קובעת את מידת חדות ופירוט ההדפסה ונמדדת ב-dpi (מספר נקודות לאינטש). להדפסת טקסט תתאים רזולוציה של 600dpi. להדפסה של גרפיקה ותמונות תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi, ולהדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dpi.

איכות ההדפסה

(45% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

כל מדפסת מתוצרתה של חברת HP מעלה בנו ציפיות גבוהות שכן מדפסות מחברה זו היוו אבן דרך משמעותי בכל הנוגע גם לאיכות ההדפסה. ציפיותינו לא אכזבו, וכבר בהדפסת טקסט בגדלים שונים, אף ב- 5 נקודות, מצאנו צבע שחור עמוק כנדרש, טקסט קריא ומופרד כהלכה ואותיות אחידות ונעדרות טשטוש. כאשר עברנו להדפיס טקסטים צבעוניים המצב הורע מעט, ולמרות שהכיתוב היה קריא, בחינה מדוקדקת יותר העלתה שהצבע באותיות אינו מלא לחלוטין. גם הדפסת טקסט שחור על רקע צבעוני (למשל טקסט שהודגש באפרט "מרקר") התגלתה כבעייתית כאשר האותיות השחורות נמרחו על גבי הצבע וחדותן נפגעה.

באופן מפתיע, דווקא הדפסת גרפים ותמונות שנעשה בהם שימוש רב במגוון צבעים יצאו עם צבעים מדויקים וחדות טובה, ומעברי הצבע (גרדיאנטים) התבצעו בצורה חלקה. מנגד, בעת הדפסת תמונות התגלו פסים לרוחבה של התמונה שפגעו קשות במראה וחבל, כי אילולא הם, איכות הדפסת התמונה הייתה מושלמת. כל ניסיונותינו לנקות את ראשי הדיו וכן לכייל מחדש את ההדפסה העלו חרס ולא הצליחו לגרום לשיפור ניכר באיכות התמונה.

HP Advantage 4625
איכות ההדפסה בשחור מעולה, אבל היא יורדת כשמדובר בטקסט על צבע ובמיוחד בהדפסת תמונות – שיוצאות מפוספסות משום מה

מהירות ההדפסה

(10% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

פלח השוק הביתי, אליו מכוונת המדפסת, לא בדיוק שם את מהירות ההדפסה בראש מעייניו. ובכל זאת, מהירות ההדפסה המוצהרת של ה- HP Deskjet Ink Advantage 4625 עומדת על 23 דפים בדקה לדפים שחור-לבן ו- 22 הדפסה צבעונית, מהירות המאפיינת מדפסות לייזר משרדיות.

בלחיצה ראשונה על כפתור ההפעלה המדפסת הייתה מנומנמת במקצת, ונזדקקה ל- 20 שניות לעבור למצב דלוק ועוד כ- 15 שניות להוצאת הדף הראשון. בעת שהמדפסת נכנסה לשגרת ההדפסה, בכל דקה זכו לראות אור 10 דפים בעלי טקסט שחור או 8 דפים בעלי טקסט צבעוני. דפים מורכבים יותר שהכילו גרפים הודפסו במהירות של כ- 3 דפים בדקה ודפים שהכילו על גבם תמונות, יצאו בקצב של 2 דפים בדקה. גם  במהירות העתקת דפים ממגזין שצולמו על ידי הסורק לא הביאו בשורה מיוחדת ואלא הופקו בקצב של 2 דפים בקרה.

אם לא דיי בכך, בעת הדפסה אינטנסיבית של עשרות דפי טקסט, נאלצה המדפסת מדי מספר דקות מועט לצאת להפסקת התרעננות שארכה כחצי דקה-דקה בטרם חזרה לעבודתה.

יעילות וצריכת דיו

(20% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

לצורך ניצול מלא של ראשי הדיו, המדפסת מופעלת באמצעות ארבעה ראשים נפרדים: שחור, אדום, צהוב וכחול. ראשי הדיו המסופקים בערכת המדפסת בעלי קיבולת זהה לאלו הנמכרים בשוק החופשי והם הספיקו להדפסת כ- 850 דפים, כש- 80% היו טקסט שחור והיתר היו תמונות, גרפים וטקסטים צבעוניים.

באמצעות תוכנת המדפסת ניתן להתעדכן בכל עת אודות מפלס הדיו בכל ראש דיו. המדפסת גם מתריעה, הן בתוכנה והן על גבי המסך המובנה שלה, על מפלס נמוך שמצריך רכישה של ראשי דיו חדשים. יחד עם זאת, בעת שהדיו במחסנית אוזל תוך כדי הדפסה המדפסת איננה מתריעה על כך כלל והיא ממשיכה בפעולת ההדפסה כרגיל. עובדה זו גרמה להוצאת דפים ריקים במהלך ההדפסה מבלי שהצלחנו לאתר את מקור הבעיה במהירות.

ככלל, מחירו של כל ראש דיו עומד על 40 לשחור או צבעוני, נכון לכתיבת שורות אלה.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

HP Deskjet Ink Advantage 4625 היא מדפסת משולבת צנועת ממדים, שתצליח להיטמע בהצלחה בכל מקום. בחירת החברה להשתמש בפלסטיקה בצבע שחור וחום מעניקים לה מראה לא עדכני במיוחד ויש שיאמרו אף מיושן. הגימור שלה לא הצליח להסתיר את האבק שנדבק לפלסטיק ואת טביעות אצבעותינו. איכות ההרכבה משביעת רצון; הרכיבים השונים ישבו היטב במקומם וניכר שהפלסטיקה עמידה לזעזועים.

HP Advantage 4625
זו מדפסת משולבת קטנה שתצליח להיטמע בהצלחה בכל מקום. בחירת החברה להשתמש בפלסטיקה בצבע שחור וחום מעניקים לה מראה לא עדכני במיוחד ויש שיאמרו אף מיושן

לאחר הוצאת המדפסת מהאריזה, מתחיל מסע מייגע להתקנת המדפסת; ראשית, כמיטב המסורת בעולם המדפסות על המשתמש להסיר את כל סרטי ההגנה המצויים במדפסת וכן לאתר את כל חלקי הפלסטיק שנועדו להגן על החלקים הנעים במדפסת ולהסירם גם כן. לאחר מכן יש להתקין את תוכנת הניהול על גבי המחשב, תהליך האורך כ- 15 דקות, ובסיום ההתקנה נדרש המשתמש לבחור באיזה אופן הוא רוצה לחבר את המדפסת למחשב – באמצעות כבל USB המסופק בחבילה, או, באמצעות הרשת האלחוטית הביתית (שתומכת בתדרים b/g/n).

מיד בתום החיבור גילינו שהדרך להדפסה הראשונה טרם נגמרה ועם הדלקתה הראשונית של המדפסת, יש צורך להגדירה. תהליך ההגדרה אורך כ- 10 דקות וכולל בחירת שפת המדפסת, התקנה של ראשי הדיו המסופקים באריזה, ביצוע הדפסת ניסיון וכן סריקתה. רק לאחר ביצוע כל התהליכים הללו, יכולנו סופסוף להתחיל ולהשתמש במדפסת. לזכותה של HP ייאמר שכל תהליך ההתקנה מלווה בהסברים בעברית, הן על גבי והן על גבי המדפסת, והמשתמש הממוצע לא יתקשה להתקינה בהצלחה

פעולת התקנת ראשי הדיו מתבצעת בנוחות מרבית – כל שנדרש הוא להרים את חלקה העליון של המדפסת וראשי הדיו מצויים כבר במרכזה. כל צבע מסומן על מחסנית הדיו וגם על תופסן המחסניות, ולעיוורי צבעים סימנה חברת HP גם כל צבע בצורה. כל שנדרש הוא ללחוץ על קליפס ייעודי המקפיץ את המחסנית החוצה מביתה ולהניח במקומה מחסנית אחרת.

מגש הזנת הדפים הוא אחת החוליות החלשות ב- Ink Advantage 4625. ראשית, הוא קטן לעומת הסטנדרט הנהוג בשוק והוא מאפשר הזנה של עד 100 דפים בכל פעם. שנית, בשל סמיכותו של מזין הדפים למאגר הדפים המודפסים, הזנת הדפים הריקים הופכת למשימה הדורשת יכולות תמרון. צמד הקליפסים שנועד להחזיק את הדפים במקומם זז לא אחת בעת ההדפסה ולכן יש לכיילו מחדש מדי מספר הדפסות ובנוסף, הדפים שהוזנו אינם מוגנים מפני אבק ולחות בשל היעדר מכסה מגן.

לצורך סריקה, צילום ושליחת פקסים עומדות לרשות המשתמש שתי אופציות; האחת באמצעות מזין דפים עליון והשנייה באמצעות משטח הסריקה. הגישה אל מזין הדפים העליון הייתה נוחה במיוחד וצמד הקליפסים בצדו סייעו לקבע את הדף במקומו, אך הגישה למשטח הסריקה הייתה בעייתית בשל היעדר גריפ להרמת המכסה. לכן מצאנו את עצמו לא אחת אוחזים במזין הדפים העליון כדי לחשוף את משטח הסריקה.

את חלקה הקדמי של המדפסת ציידה HP במגוון כפתורים לשליטה על הפקס, הצילום וכן על הגדרות המדפסת. מדובר בכפתורי בועה, כפי שאנו רגילים לראות בעיקר בשלטים הזולים, אבל הם מבצעים את עבודתם נאמנה וגם בעלי אצבעות גדולות לא יתקשו לתפעלם בזכות גודלם והמרווח ביניהם. בחלקו השמאלי של לוח הבקרה מצוי מסך מונוכרומאטי בגודל 2 אינטש המציג באופן קבוע חיווי אודות מצבה של המדפסת ומאפשר את הגדרתה ותפעולה השוטף.

HP Advantage 4625
את חלקה הקדמי של המדפסת ציידה HP במגוון כפתורים לשליטה על הפקס, הצילום וכן על הגדרות המדפסת. מדובר בכפתורי בועה פשוטים אך הם מבצעים את עבודתם נאמנה

בגבה של המדפסת מצאנו מחבר לכבל USB, כניסות RJ-11 לחיבור המדפסת לקו הטלפון לצורך שליחת פקסים וחיבור לשנאי החשמל. היינו שמחים למצוא גם חיבור RJ-45 לחיבור חוטי לרשת וכן קורא כרטיסים להדפסת התמונות ללא צורך בהורדה מוקדמת שלהם למחשב.

לצערנו, האמינות המוכרת של מדפסות
HP לא באה לידי ביטוי במדפסת זו. לאחר התקנת ראשי הדיו לא זיהתה המדפסת את אחד מהם ולכן נאלצנו לנתקו ולהחזירו מספר פעמים, ולעיתים, במהלך ההדפסה נעצרה המדפסת והתריעה בפנינו כי לא עומדים לרשותה יותר דפים להדפסה, למרות שאלה היו גם היו. יחד עם זאת, גם בעת הדפסת דפים רבים ברצף, המדפסת לא התחממה יתר כל המידה, עובדה הראויה להערכה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image