חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מערכת סטריאו Panasonic SCHC37 פנסוניק
מותג: Panasonic
פורמטים: CD רגיל
כולל: CD, רדיו, מסך, DVD...
תצורת שמע: סטריאו
מספר דיסקים: 1 דיסקים
עוצמה: 2x20 וואט (RMS)
ציון WiseBuy
8.3
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מערכת סטריאו Panasonic SCHC37 פנסוניק

ארז יניב ושלומי עמיצור | 10.07.2012
הטוב
  • עוצמת שמע מפתיעה
  • כונן תקליטורים ורדיו
  • ניתן להאזין לרדיו אינטרנטי ייעודי חיבור USB
הרע
  • חלקים נעים רבים
  • סימון הכפתורים לוקה בחסר
  • אינה מתאימה לאייפד
  • היעדר חיבור Aux
בשורה התחתונה

Panasonic SC-HC37 יכולה להוות הפתרון האולטימטיבי עבור כל האנשים אשר מחפשים מערכת סאונד טובה המכילה אפשרויות רבות האזנה לשירים מדיסק-און-קי, מתקליטורים ואף להאזין לרדיו. אולם היעדר שליטה מן המכשיר, אי תמיכה באייפד וחלקים נעים רבים עלולים להרתיע חלק מן המשתמשים.

הקדמה

SC-HC37 הוא ילד הסנדוויץ' במשפחה בת שלוש תחנות עגינה לאייפון ולאייפוד מבית פנסוניק. למעשה אין מדובר בתחנת עגינה קלאסית אלא במערכת שמע משולבת שמציעה גם רדיו וכונן תקליטורים. פנסוניק מצהירה שהתחנה המשולבת נבנתה מחומרים ידידותיים לסביבה ושצריכת החשמל שלה נמוכה.

איכות השמע

(55% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

ב- SC-HC37 ישנם שני רמקולים קדמיים, בהספק כולל של 40W. פנסוניק מספרת שכדי שהרמקולים יפיקו צלילים נקיים וטבעיים יותר, הם נבנו מסיבי במבוק זעירים. כמו כן, זוהי אחת מתחנות העגינה הבודדות שבדקנו באותה הזדמנות שמאפשרת כיול עצמאי של עוצמת הבאס והטראבל, ואף לבחור בין שני סוגי סראונד ולבחור בתבניות צליל שהוגדרו מראש.

לצורך בדיקתה של תחנת העגינה, חיברנו אליה את מכשיר האייפון 4S שברשותנו שהוטען מבעוד מועד בשירים שונים, כולם באיכות תקליטור ובסגנונות שונים.

באופן כללי, הסאונד אותו מפיקה התחנה חביב, אם כי הוא התקשה לסחוף ולרגש. הפירוט בתדרים הגבוהים לא מלהיב על אף שהוא היה סביר, התדרים הנמוכים מתערבבים במקצת עם תדרי הביניים והבאס חזק אמנם אך איננו צלול ונקי.

בשל עוביים הדק של הרמקולים לא באנו עם ציפייה בכל הנוגע לעוצמת השמע, אבל אלו הפתיעו אותנו לטובה – עוצמת השמע המקסימלית הצליחה למלא ולעטוף את החדר בצלילים, וגם בחללים גדולים דוגמת סלון הבית בווליום היה מספק. לפחות בנקודה זו תחנת העגינה הזו לא הרגישה נחותה ממתחרותיה שגדולות ממנה בהרבה.

נוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

מאחר ו- Panasonic SC-HC37 איננה רק תחנת עגינה משולבת אלא גם מערכת שמע לכל דבר ועניין, עיצובה שמרני ואיננו נושא עמו בשורה מיוחדת; היא שטוחה ובעלת צורה מלבנית כאשר חלקה הקדמי מוגן על ידי דלת הזזה אלקטרונית בעלת כתם צבע מרובע המגיע בשלל צבעים (אנחנו קיבלנו את הצבע האדום) שמעניק למערכת מראה צעיר ושובב במקצת. פרט לכך המערכת מגיעה בגימור שחור מט ופס שקוף עוטף את גבולותיה. גודלה הנוח של המערכת המשולבת (8.9X48.3X19.7 ס"מ) מאפשר לה להשתלב בקלות בכל חדר מגורים, ולאלו המעוניינים בכך אף ניתן לתלות אותה על קיר החדר באמצעות ברגים המסופקים בערכת המכשיר.

Panasonic SCHC37
חלקה הקדמי מוגן על ידי דלת הזזה אלקטרונית בעלת כתם צבע מרובע המגיע בשלל צבעים ומעניק למערכת מראה צעיר ושובב

בראש המערכת שוכנים לחצני התפעול בשורה ארוכה. ניתן למצוא שם לחצן כיבוי והפעלה, לחצנים לפתיחת דלת ההזזה, לחצני בחירת מקור השמע (רדיו, דיסק, אייפון או USB), לחצנים לשליטה על נגן התקליטורים ועוצמת השמע ולחצן D.Bass לשליטה על עוצמת הבאסים. מאחר והלחצנים משופעים לאחור וסימונם מופנה כלפי מעלה, אם המערכת תונח בגובה העיניים, תאלצו לשפע אותה קדימה בכל פעם שבו תבקשו ללחוץ על כפתור מסוים כדי לראות את סימונו.

לחיצה על כפתור לפתיחת דלת ההזזה חושפת מעגן שיוצא אל עבר המשתמש כדי שהכנסת האייפון יהיה נוח ככל הניתן. המעגן איננו מתאים כמובן למכשירי iPad למיניהם אך הוא מציע מרווח נדיב המאפשר לחבר אליו גם אייפון עם כיסוי.

מעל המעגן לאייפון ישנו מסך דיגיטלי קטן אך ברור המזכיר במידת מה את מסכי הרדיו-דיסק הבסיסיים המצויים כיום ברכבים השונים. מסך זה מציג אינפורמציה כגון מקור השמע הנוכחי, עוצמת הווליום ועוד, ומאפשר גם לשלוט על האיקולייזר של המכשיר.

מאחורי שורת הלחצנים, מצויה דלת המסתירה תחתיה חיבור USB וכניסה לאוזניות. כמו כן בגב המערכת ישנה כניסה לאנטנת FM, כניסה לאנטנת AM וכן חיבור לחשמל. שמחנו לגלות שהאנטנה לקליטת תדרי FM כלולה בערכת המכשיר. היינו שמחים למצוא גם חיבור Aux שנפוץ בתחנות העגינה.

השלט המצורף פשוט למראה אבל מתגלה כפרקטי ונוח במיוחד. הוא בעל מקשי גומי גדולים המגיבים היטב ומאפשרים לבצע מגוון פעולות נרחב. כמו כן הוא מאפשר שליטה על פונקציות שלא ניתן לשלוט בהן בלעדיו, כגון מאפייני הסאונד, האקולייזר ודפדוף בין תיקיות המצויות על גבי הדיסק און קי.

לאלו המעוניינים בכך, ניתן להוריד מן ה- AppStore אפליקצייה ייעודית לתחנת העגינה המאפשרת בין היתר להאזין למגוון תחנות רדיו אינטרנטיות כאשר האייפון מחובר למעגן.

עמידות ואיכות הבנייה

(10% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

שאיכות הבנייה הכללית טובה והפלסטיקה משדרת איכות ראויה. מנגד, ריבוי החלקים הנעים (דלת ההזזה האלקטרונית, המעגן לאייפון שנוסע קדימה עם פתיחת הדלת) עלולים להיות מועדים לפורענות ולקלקול לטווח ארוך. הדלת המסתירה את החיבורים השונים נשענת על צירים שבריריים שספק אם יחזיקו לאורך זמן.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image