חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
טאבלט Lenovo Yoga Tablet 16GB Wi-Fi+3G B6000 59388084
יצרן: Lenovo
גודל מסך: 8 אינטש
מערכת הפעלה: Android
גרסת מערכת הפעלה: 4.2
תמיכה ברשת סלולרית: 3G
רזולציית מסך: 1280x800 פיקסל
זיכרון RAM: 1GB
נפח אחסון פנימי: 16GB
ציון WiseBuy
8.7
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
omri galili 01.03.14
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - טאבלט Lenovo Yoga Tablet 16GB Wi-Fi+3G B6000 59388084

אורי הראל | 09.02.2015
הטוב
  • עיצוב פונקציונלי ייחודי
  • תצוגה טובה
  • חיי סוללה ארוכים מאוד
הרע
  • ביצועים בינוניים
  • ריבוי אפליקציות מיותרות
בשורה התחתונה

לנובו Yoga Tablet 8 הוא טאבלט נוח במיוחד לצריכת תוכן, הודות לגליל אחיזה מיוחד ותושבת נשלפת מחוכמת ופונקציונלית הביצועים שלו אינם מזהירים, אך יספקו בהחלט את אלו שמעוניינים בטאבלט למטרות קריאת עיתונים או צפייה בסרטים.

הקדמה

החברה הסינית Lenovo כבר מזמן איננה מייצרת רק מחשבים ניידים, אלא גם טאבלטים ואף סמארטפונים. בעולם הטאבלטים, המותג לנובו אולי אינו מוכר ונפוץ בישראל כמו המכשירים של היצרניות הגדולות - Samsung ו-Apple - אך לפחות במקרה של ה-Yoga Table 8 שבדקנו בהזדמנות זו, מוצעים לקונה לא מעט פיצ'רים וטכנולוגיות מתקדמות.

הטאבלט מצויד במעבד
Cortex-A7 מבית ARM בעל ארבע ליבות במהירות של 1.2GHz, בזיכרון RAM בנפח של 1GB, נפח אחסון של 32GB הניתן להרחבה באמצעות כרטיס Micro-SD, וכן חריץ כרטיס סים עבור גלישה סלולרית.  עוד כולל הטאבלט מסך בגודל 8 אינטש ברזולוציית HD, מצלמת 5 מגה פיקסל ומצלמה קדמית בת 1.6 מגה פיקסל.

מערכת ההפעלה היא אנדרואיד בגרסה 4.2.

ביצועים

(35% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

לנובו Yoga Tablet 8 הוא טאבלט יציב אך אינו מהיר במיוחד ותגובותיו איטיות לעתים, הודות לחומרה בינונית למדי - מעבד במהירות של 1.2GHz וזיכרון RAM של 1GB בלבד. כל עוד הפעלנו אפליקציה אחת, או גלשנו בדפדפן עם עד ארבע לשוניות במקביל, הטאבלט הצליח להתמודד עם המשימה. ברגע שהתחלנו להעמיס עליו, הרגשנו באיטיות מסוימת ובתקיעות קלות. תופעה שהציקה לנו מעט הייתה שהדפדוף בין מסכי הבית לא היה חלק כלל, כפי שכבר התרגלנו מטאבלטים ממותגים אחרים.

עם משחקים יוגה טאבלט 8 התמודד בצורה יפה, אך עם סרטים כבדים היה לו מעט קשה. הבחנו בקפיאות קטנות מדי פעם כאשר צפינו בסרטים בפורמט
MKV ב-HD - כלומר ברזולוציות 1080p ו-720p. לצפייה השתמשנו הן באפליקציית הסרטים המובנית, והן בנגן MXplayer המאפשר גם הוספת כתוביות.

איכות התצוגה

(15% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

Lenovo Yoga Tablet 8 הוא טאבלט בעל מסך בגודל לא סטנדרטי, 8 אינטש, ברזולוציית 1280x800. למסך פאנל IPS שמבטיח צפייה עד זויות של 178 מעלות.

איכות התצוגה טובה מאוד: הצבעים חיים אם כי קצת קרירים, הניגודיות מדויקת והתמונה חדה כנדרש. כמו כן, גילינו שקשה להשאיר טביעות אצבע על המסך עצמו, כנראה בזכות ציפוי מיוחד. חווית הצפייה בטאבלט באור יום היא בינונית; הבהירות אמנם סבירה, אך כאשר מוצגת תמונה או אפליקציה עם רקע שחור, קשה להבחין בפרטים או בטקסט.

Lenovo Yoga Tablet 8
איכות התצוגה טובה מאוד: הצבעים חיים אם כי קצת קרירים, הניגודיות מדויקת והתמונה חדה כנדרש. כמו כן, גילינו שקשה להשאיר טביעות אצבע על המסך עצמו, כנראה בזכות ציפוי מיוחד


 

ניידות ונוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

העיצוב של ה-Yoga Tablet 8 מקורי ואף נועז. לעומת השאיפה של היצרניות המובילות לשטח את הטאבלט ולעצב לו פרופיל סימטרי, Lenovo בחרה "להדביק" גליל לאורכו. גליל זה עונה על מספר צרכים נפוצים של משתמשי טאבלטים. ראשית, הוא מספק אחיזה נוחה לקריאה אנכית, שנית, מאוחסנים בתוכו מספר תאי סוללה מה שמאפשר שימוש לאורך זמן, ושלישית – יש בו תושבת נשלפת המאפשרת העמדה של הטאבלט ללא צורך בכיסוי או אביזר חיצוני אחר.

לתושבת שלושה מצבים. במצב הראשון, מצב מעמד, ניתן להניח את הטאבלט על כל משטח ופשוט לצפות בסרטים. במצב השני, תלייה, מתאפשר בזכות חור פשוט שנמצא במרכז התושבת ובזכותו ניתן לתלות את הטאבלט על הקיר במטבח לדוגמה, ולקרוא מתכון. המצב השלישי, הטיה, ייתן לנו זווית צפייה טובה יותר אם נשכיב את הטאבלט על השולחן. כאשר התושבת מקופלת, הטאבלט נמצא במצב אחיזה לקריאה ודפדוף. גוף הטאבלט עצמו עשוי פלסטיק, כאשר החיפוי האחורי הוא מחוספס וכסוף, ואילו מסגרת המסך חלקה, מבריקה ובצבע שחור. התושבת עצמה עשויה אלומיניום.

גודלו של הטאבלט, 8 אינטש, הוא אידיאלי לטעמנו – לא גדול מדי ולא קטן מדי. הוא מתאים לשלל אופני צריכת תוכן, ובעיקר נוח להחזקה בעת קריאת טקסטים. מידותיו של הטאבלט הן 21 ס"מ לאורך 15 ס"מ לרוחב. עובי הצד עם הגליל הוא 2.1 ס"מ ובקצה השני של הטאבלט, היכן שאין גליל, עובי המכשיר עומד על 0.5 ס"מ.

Lenovo Yoga Tablet 8
העיצוב של ה-Yoga Tablet 8 מקורי ואף נועז. הגליל שבצדו האחד כולל תושבת המאפרת כמה מצבי מעמד ותלייה פונקציונליים ונוחים

הגליל מכיל את יציאת האוזניות של הטאבלט וכן שני רמקולים סטריאופוניים של מותג האודיו הידוע JBL המפיקים צליל איכותי, צלול, חזק ולא מתכתי כלל. התפקיד האחרון של הגליל הוא תושבת עדשת המצלמה של הטאבלט. מצאנו שמיקום העדשה איננו אידיאלי, מכיוון שהוא כמעט מכריח את המשתמש לצלם תמיד במצב אנכי. כשניסינו לצלם במצב אופקי הגליל הפריע לנו באחיזה. לצד החיסרון הזה, מצאנו שאיכות התמונות שה-Yoga 8 מפיק לא רעה בכלל יחסית לצילום מטאבלט.

מלבד כניסת האוזניות, לטאבלט גם כניסת Micro-USB המשמשת כשקע טעינה וכן כחיבור העברת נתונים. אם תרצו להגדיל את נפח האחסון באמצעות כרטיס זיכרון תוכלו לעשות כן על ידי פתיחת התושבת למקסימום, שם יתגלה בפניכם חריץ עבור כרטיס Micro-SD. הדגם שאנחנו קיבלנו כלל גם חריץ לכרטיס SIM מה שאפשר לנו גלישה סלולרית ללא תלות ברשת אלחוטית. ה-Yoga Tablet 8 מאפשר גלישה דור 4 ברשת LTE, אם ספקית הסלולר שלכם גם מאפשרת זאת. כאשר ביצענו בדיקת מהירות קיבלנו תוצאה יפה בקצב הורדה של 4.1Mb.

מערכת ההפעלה של ה-Yoga Tablet 8 היא Android בגרסת 4.2 Jellybean, הנחשבת למעט מיושנת. Lenovo הלבישו עליה ממשק עצמאי, שהדבר הבולט בו הוא קריעת מסך ההגדרות מווילון ההתראות הנגלל מלמעלה. אם תרצו לקפוץ להגדרה מהירה, כגון הדלקה או כיבוי של ה-GPS, תצטרכו לגלול את תחתית המסך ואז יפתח בפניכם חלון עם כל ההגדרות המהירות. מצאנו כשעצם העובדה שחלון ההגדרות המהירות ממלא רק את השליש התחתון של המסך ולא את כולו, נוחה למדי. כמו כן, אהבנו את הקצאת האפשרויות וההגדרות שבחרו עבורנו Lenovo, כיוון שהם כללו את מירב האפשרויות השימושיות והנפוצות ביותר עבורנו: GPS, Wi-Fi, גלישה סלולרית, צילום מסך, שליטה בבהירות ועוד מספר מצומצם של אפשרויות.

הממשק מכיל כפתור גישה מהירה לאפליקציות מוגדרות מראש המאפשר פתיחה של עד ארבע אפליקציות זו לצד זו במסך אחד. האפליקציות אותן ניתן לפתוח כך הן Chrome, מחשבון, דפדפן הקבצים, הודעות, גלריה, דוא"ל ונגן הסרטים. הגענו למסקנה שניתן לעבוד על שתי אפליקציות באופן אופטימלי אך לא מעבר לכך.

Lenovo העמיסה על הטאבלט שלל אפליקציות שחלקן ממש הציקו לנו, כמו אפליקציה האבטחה שלה שתמיד רצה, ולא היה ברור לנו למה כפו עלינו אותה.


 

משך פעולת סוללה

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

הגליל בצדו של היוגה טאבלט 8 מכיל בתוכו סוללות המגדילות את זמן השימוש לעד 18 שעות, כפי ש-Lenovo מצהירה. ואכן, ה-Yoga 8 מחזיק מעמד זמן רב ובשימוש סולידי, כלומר גלישה מדי פעם ונגינת סרט אחד ביום ניתן לותר על הטעינה כל לילה, ולהשאיר אותו דולק עד לבוקר. להמחשה, בשימוש שכזה אחוזי הסוללה שנותרו בסוף היום, כלומר בשעה שמונה בערב, עמדו על 20 אחוז. יחד עם זאת, בשימוש כבד יותר הכולל משחקים היה צורך לטעון את הטאבלט על מנת שנוכל לעבוד איתו גם למחרת.

Lenovo Yoga Tablet 8
הגליל בצדו של היוגה טאבלט 8 מכיל בתוכו סוללות המגדילות את זמן השימוש לעד 18 שעות

עמידות ואבטחה

(10% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

התושבת העשויה מתכת אומנם מספקת תחושה של בניה חזקה, אך גוף הטאבלט עצמו גמיש מעט, והדבר העיב מעט על תחושת העמידות. יחד עם זאת, לאחר מספר שבועות של שימוש, לא הבחנו באלמנטים שונים שהשתחררו או התפרקו, והרצועה החובקת את המכשיר הייתה יציבה וחזקה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טאבלטים
הצג הכל >>