חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
סיר בישול וטיגון Tefal FZ706028
סוג: מכשיר טיגון
מותג: Tefal
קיבולת: 1 ליטר
הספק: 1400 וואט
ללא שמן: ללא שמן
חומר: טפלון
ציון WiseBuy
8.4
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - סיר בישול וטיגון Tefal FZ706028

לירן עבדי | 20.12.2017
הטוב
  • שימוש מינימלי בשמן
  • מתאים מאוד לזוגות צעירים
  • פשוט לתפעול
  • קל לניקוי
הרע
  • פיזור חום לא תמיד אחיד
  • בעל תכולה קטנה שלא תתאים למשפחות
  • רועש ועלול לתפוס מקום רב במטבח
בשורה התחתונה
למרות הביצועים ההפכפכים, בסופו של יום מכשיר הטיגון FZ706028 מבית Tefal מהווה אלטרנטיבה מעולה לטוסטר אובן או אפילו במקרים מסוימים לתנור הביתי, לרווקים ולעצלנים מביננו. את רוב המנות הוא הצליח לבשל במהירות ובהצלחה רבה, נוחות התפעול פשוטה מאין כמוה ולא פחות חשוב – המכשיר קל מאוד לניקוי. תוצאות אחידות ברמת הבישול וקיבולת סיר גדולה יותר היו הופכות אותו למכשיר מצוין.
הקדמה
מכשיר טיגון ללא שמן תוצרת Tefal הצרפתית מדגם FZ706028 מבטיח לנצל את הטכנולוגיה המאפשרת לסיר להשתמש בכמות קטנה במיוחד של שמן, במטרה לשמור על תזונה בריאה ומאוזנת ובעלת, מבלי לאבד את ערכים התזונתיים של המזון או לפגוע בטעמם. עוד היצרנית מבטיחה מיכל בישול טפלון Non stick עשוי מחומר המונע הידבקות מרכיבי המזון לדפנות, לניקוי קל ומהיר. תכולת הסיר עומדת על 1 ק"ג, עם הספק מקסימלי של 1400 וואט.

ביצועים

(50% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

פתחנו במבחן כדורי תפוחי האדמה והוספנו כפית שמן אחת בעזרת כף המדידה (14 מ"ל) שקיבלנו בקופסא. בתוך פחות מ-30 דקות קיבלנו תפוחי אדמה שהיו אפויים מעל הנדרש, עם גווני חום כהה שהפכו את תפוחי האדמה לשחומים במיוחד, הרבה מעבר למה שרצינו. הם אמנם היו נימוחים מבפנים כנדרש, אבל הטקסטורה החיצונית החלה להעיד על סימני שריפת המעטפת העתידים להגיע. גם המערבל לא הבריק, כשאחרי כמה דקות החל להיתקע במזון, למרות שהצבנו את כמות המזון העדיפה לפי המלצת היצרנית.


עברנו לירקות והכנסנו פטריות טריות חתוכות ושעועית ירוקה, שבתום 10 דקות התכווצו משמעותית והגירו את הנוזלים אבל הצליחו לשמור על טעמים משובחים ואקזוטיים, שאפילו גררו מאחד הסועדים את הציטוט: "הפטריות המבושלות הכי טובות שאכלתי". באותה ארוחה, גם פילה אמנון (מושט) מתובל קלות הוכנס למכשיר הטיגון, ויצא נהדר: הוא שמר על צבעו הלבן עם השחמה קלה, ולאחר כ-16 דקות, לאחר שהפכנו אותו על צדו באמצע הדרך, קיבלנו מנת דג עסיסית וטעימה מאוד.

עוד מבחן בו המכשיר הרשים לטובה היה הקציצות: בשר טחון שאוחד לכדי צורה מעוגלת, שתובלה במיוחד והוכנסה למכשיר למשך 15 דקות, כולל הפיכת צד אחרי 8 דקות והוספת שמן בחצי מקיבולת כף המדידה (7 מ"ל). הקציצות יצאו נפלא, אחידות בהכנה ולא איבדו שום עסיסיות, הן ברמת הטעם והן ברמת העשייה המועדפת עלינו, על בסיס הוראות היצרנית. עוד במבחן הבשר, הכנסנו כמה מנות עוף שכללו רגליים וכרעיים, שלצערנו סיפקו תוצאות מאוד הפכפכות באותו רצף בישול, כשאחת מרגלי העוף ממש השחירה כתוצאה מבישול יתר, בזמן שרגל אחרת מאותו סיר רק החלה להשחים. הכרעיים דווקא הציגו תוצאות אחידות והיו די מוצלחות, למרות שצדן השני היו מעט מבושל יתר על המידה.

Tefal FZ706028: לזוג או לרווקים

Tefal FZ706028: לזוג או לרווקים

Tefal FZ706028: לזוג או לרווקים

Tefal FZ706028: לזוג או לרווקים

Tefal FZ706028: לזוג או לרווקים


Tefal FZ706028: לזוג או לרווקים

Tefal FZ706028: לזוג או לרווקים

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

נפתח במובן מאליו: מכשירי הטיגון תופסים מקום רב במטבח, פי כמה בפינות בישול שלא ניחנו בשיש אינסופי המאפשר להציב בו כמה מכשירי חשמל במקביל. הוא גבוה ממיקרו ורחב מאובן, כך שיש לקחת בחשבון שגודל מכשיר הטיגון עלול לתבוע לא מעט מקום מהמטבח הישראלי הממוצע. בניגוד למכשירי חימום אחרים, כמו אובן, תנור ומיקרו, את ה- FZ706028העדפנו לאחסן בתום השימוש, בגלל צורתו העגולה והמגושמת שלו והמקום הרב שהוא תפס במטבח בעת שימושו.


מכשיר הטיגון כולל שני כפתורים ירוקים בחלקו האחורי; להדלקת/כיבוי המכשיר ולהפעלת הטיימר, המתריע בצפצוף בתום הזמן שנקבע. בחלק הקדמי הידית הנשלפת של מחבת הטיגון, ביניהם לחצנים מכניים של פתיחת המכסה. בראש הסיר מכסה שקוף המאפשר להציץ למנות המתבשלות. המכשיר מגיע עם ידית ערבוב הניתנת להסרה וכף מדידה להוספת כמות מצומצמת של שמן. הטכנולוגיה עליו מבוסס המכשיר מבטיחה שימוש מזערי בשמן כדי להשיג תוצאות זהות לחימום תנור, תוך שמירה על תזונה בריאה יותר ושימור הטעמים של המזון המבושל.


Tefal FZ706028: לזוג או לרווקים


ברמת התפעול השוטף, אפשר לפזר רק מחמאות. מטלת הבישול קלה לתפעול ונטולה התעסקות עם עוצמות חום: פשוט לקבוע את הטיימר ולהפעיל את המכשיר. למרות שתחילה פקפקנו בעובדה שלכל המנות מגיעה עוצמת חום זהה, גילינו לאחר כמה ניסיונות בישול שבאמת לא היה צורך בווסת לשינוי החום ומספיק היה לקבוע זמנים שונים כדי לקבל תוצאות מגוונות ושונות ברמת ההכנה. קיימת אמנם חלונית להצצה על מצב המזון אבל העובדה שהיא כהה, מאוד מקשה על הזיהוי של רמת הכנת האוכל ופשוט לא הצלחנו להסיק ממבט חטוף האם המנה באמת מוכנה, מבלי להיאלץ להרים את המכסה מדי כמה דקות. שמחנו לגלות שקיים לפחות מנגנון בטיחות המפסיק אוטומטית את פעילות המכשיר, ברגע שהמכסה מורם.

ידיות האחיזה והדפנות פושרות למגע, כך שאין חשש לקבל כוויות והן היו בטוחות לשימוש במהלך תקופת ההתנסות שלנו. המכשיר אינו מיועד לילדים כמובן, אם כי די מרגיע לגלות שרוב החלקים החיצוניים מבודדים ואינם יכולים לגרום לכוויות במגע ישיר. אי אפשר להגיד את אותו דבר על מכסה הפלסטיק הרותח, המסוכן מאוד למגע ובהבחנה מכיוון נוסף, לא בטוח כמה עמיד יהיה הפלסטיק בשימוש לטווח ארוך.

קיבולת המכשיר די נמוכה ורוב הסיכויים שנפח של 1 ק"ג בלבד יספק זוגות בלבד ופחות יתאים למשפחות, בוודאי ובוודאי מרובות ילדים, וזה לא כי מכשיר הטיגון לא יעמוד במשימה המורכבת, אלא שכמות הזמן הנדרשת לבישול המנות לכל בני הבית פשוט תיארך זמן רב בצורה משמעותית מהכנה בתנור רגיל, המיועד לבישולים מגוונים וגדולים יותר. כמו לא כמה מכשירי טיגון ללא שמן שעברו תחת ידינו, חשוב להכיר שה- FZ706028די רועש ויגבר בקלות על רוב קולות כלי המטבח האחרים, עם אפילו הפרעה קלה לצופי הטלוויזיה שליד, במקרים בהם המטבח והסלון סמוכים.

הוראות וניקוי המכשיר

(20% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

במארז קיבלנו הוראות הפעלה בעברית עם הסברים ברורים על הוראות בטיחות, שימוש המכשיר, תיאור החלקים, הוראות ניקוי ותחזוקה וכמובן, טבלאות זמני בישול שכללו את המנות הפופולריות ביותר, ביניהן, תפוחי אדמה, מנות עוף, ירקות, דגים וקינוחים. גם חוברת מתכונים צורפה, אלא שהייתה כתובה רק בשפות אנגלית וערבית, כך שלא מצאנו בה שימוש רב.


הציפוי הקרמי בתא הבישול כולל טפלון Non-stick, המאפשר לנקות בכמה ניגובים קלים את שאריות המזון והנוזלים שניגרו מהם והצטברו ברחבי הסיר. בנוסף, כמעט כל חלקי הסיר ניתנים לפירוק - המיכל, גוף הסיר והמכסה, כך שניתן ממש להבריק כל חלק וחלק ואף להכניס אותם למדיח בנפרד, ללא החשש לשחוק או לפגוע בצורה כלשהי באיכות הציפוי. חשוב להוסיף כי עדיף שלא להתמהמה עם הניקוי לאחר הבישול, כיוון שהמתנה של מעל לחצי שעה תגרום לשאריות להתקשות ולהפוך לעקשניות פי כמה בעת מטלת הצחצוח.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image