חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
סיר בישול וטיגון Philips AirFryer HD9240 פיליפס
סוג: מכשיר טיגון
מותג: Philips
קיבולת: 1.2 ליטר
ללא שמן: ללא שמן
מיכל נשלף: מיכל נשלף
ללא שמן: ללא שמן
ציון WiseBuy
8.8
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
Michael 19.08.19
Amit 16.09.18
Sofia 12.12.17
איתי 15.02.17
סינבאד 20.04.16
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - סיר בישול וטיגון Philips AirFryer HD9240 פיליפס

שחר שושן | 05.08.2015
הטוב
  • המזון מרגיש כאילו באמת טוגן
  • מהיר
  • קל לתפעול וניקוי
הרע
  • רועש למדי
  • תופס שטח על השיש
בשורה התחתונה

ה-Philips Air Fryer 9240 הוא מכשיר מצוין שעובד היטב, ובאמת מאפשר להשיג תוצאה של מזון מטוגן ללא שמן בכלל. התפעול שלו פשוט וקל, כשהוא מהווה תחליף נוח מאוד לטוסטר אובן או מכשירי טיגון ייעודיים. עם זאת, הוא עושה רעש לא מבוטל כשאף הדגם הגדול יותר, אינו מספיק גדול כדי לאפשר הכנה של ארוחה מלאה לארבעה בו זמנית.

היכולת להגיע לתוצאה כמעט זהה ללא ההשלכות השליליות של שמן כמו ערך תזונתי, ריח ולכלוך, הופכים את האייר פרייר לכלי שימושי בכל מטבח.

AirFryer HD9240
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 1,045 ₪
מחיר סופי: 1,045 ₪
מחיר סופי: 1,090 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-6 חנויות>>
הקדמה

טיגון ללא שמן. שמעתם על זה הרבה, ומשיטוט בקטגוריה הזו אצלנו, אפשר למצוא הרבה מאוד מכשירים המשווקים ככאלו המאפשרים טיגון ללא שמן אך הם למעשה סירים חשמליים ואינם שונים בדבר מלבשל בסיר רגיל שלא שמתם בו שמן. מכשירי טיגון ללא שמן אמיתיים פועלים על ידי דחיסת אוויר חם וסיבובו בלחץ גבוה דרך התא המכיל את המזון. היות והאוכל יושב על רשת, האוויר מסוגל לבוא מתחתיו ולעבור דרכו. התוצאה: מאכלים פריכים וטעימים, שמרגישים כאילו עברו טיגון אך למעשה לא התווספה אליהם טיפת שמן.

מכשירי טיגון ללא שמן קיימים כבר זמן מה ונודה על האמת, כשהחלטנו לבדוק אותו, היינו סקפטיים מאוד לגבי היכולת שלו לספק תוצאות ראויות. בפועל גילינו מכשיר שבאמת מקיים את הבטחת היצרן.

 
ביצועים

(50% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

במהלך הבדיקה אתגרנו את ה-Air Fryer 9240 עם המזון המטוגן הסטנדרטי שכולנו מכירים: שניצל וצ'יפס. השתמשנו בתפוחי אדמה המיועדים לטיגון, חתכנו אותם ידנית בעוביים משתנים, משחנו אותם בשמן זית ושלחנו אותם לאייר פרייר. על פי חוברת המתכונים המגיעה עם המכשיר, יש להפעיל את המכשיר למשך 18 דקות על 160 מעלות, לערבב קצת ולהחזיר לעוד 10 דקות ב-180 מעלות. בסופו של דבר קיבלנו צ'יפס שחלקו היה פריך ומוצלח, כשהחלקים העבים יותר היו פחות מוכנים אך עדיין טעימים.

Philips Air Fryer 9240

לאחר מכן שמנו צ'יפס רגיל המגיע ממפעל. תפוחי האדמה החתוכים עוברים תהליך של טיגון חלקי במפעל ולאחר מכן מוקפאים. זמן ההכנה שלהם במכשיר עומד על 13 דקות. היות והתוצרת מהמפעל היא הומוגנית למדי, קיבלנו תוצאה אחידה של צ'יפס פריך ונפלא, שהרגיש כאילו יצא כרגע מטיגון עמוק.

אחרון חביב ניסינו נתחי חזה עוף מצופים בפירורי לחם שעשינו בעצמנו. במקרה זה נכנסו כארבעה שניצלים צרים בבת אחת, כשהבישול שלהם נמשך 9 דקות בדיוק. כשיצאו, היו פריכים ועסיסיים, חוויה מאוד שונה מלהכין אותם בתנור שם הם מתייבשים לחלוטין.

Philips Air Fryer 9240

למרות גודלו הנדיב של התא – 1.2 ליטר, הוא לא מספיק גדול כדי להכין ארוחה לארבעה אנשים רעבים בו זמנית וזו יכולה להיות בעיה, מכיוון שיכולה לעבור רבע שעה בין המנה לתוספת ובזמן הזה הכל התקרר. לפיליפס יש פתרון לא זול במיוחד, רשת דו קומתית הכוללת שיפודים הנמכרת באתר החברה תמורת 50 דולר. בונים לגובה גם באוכל.

אולי הנקודה החשובה ביותר פה היא שאין ריח או לכלוך. גם אלו הרגישים לריחות יוכלו להריח רק את המזון עצמו המיטגן במכשיר וזהו. תכונה זו הופכת את האייר פרייר לשימושי לא רק בבית אלא גם במקומות שבהם יהיה זה לא מקובל להפעיל מכשירים עתירי ריח ועשן כמו משרד.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

המכשיר יושב על השיש ותופס את אותו שטח כמו מיקסר סטנדרטי, כשתא הטיגון בנוי על מסילה ונשלף בקלות החוצה. התפעול נעשה דרך מספר כפתורים בחלקו העליון של המכשיר כשצג לד פשוט מציג את מידע כמו טמפרטורה ואת מד הדקות של הטיימר.

תהליך הבישול פשוט מאוד. ראשית יש לבצע חימום מראש ממש כמו בתנור. התהליך לוקח שתי דקות בלבד כדי להגיע ל-180 מעלות. מיד עם תחילת העבודה, המאוורר האחראי על הנעת האוויר במרחב מייצר רעש בדומה למייבש שיער סטנדרטי רק באמצע המטבח כך שזה רועש למדי.

Philips Air Fryer 9240

Philips Air Fryer 9240

כשה-Air Fryer 9240 מוכן מכניסים את המזון לתוך התא הבנוי כמו זה של מכשיר טיגון סטנדרטי וסוגרים את המכשיר. ניתן לקבוע טיימר אם רוצים וזהו. אין צורך להפוך את המזון או להניע אותו בפנים, למעט צ'יפס טרי שבו מופיע ספציפית שכדאי לנער את תא הטיגון פעם אחת אחרי 18 דקות.

כשהזמן המוקצב בטיימר נגמר, המכשיר מפסיק את פעולות אוטומטית ומשמיע סדרה של צפצופים.

עמידות ואיכות הבנייה

(20% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

המכשיר מרגיש כבנוי היטב אך לעיתים נראה כאילו אין הוא מסיבי מספיק שכן, בכל פעם שסוגרים את המגירה, המכשיר נדחף מעט אחורה. כל החלקים המתפרקים מסתכמים בסלסלת הטיגון ובאגן הנוזלים שנמצא תחתיה, יוצאים בקלות ונשטפים במים וסבון או במדיח בקלות.

המכשיר שקיבלנו לבדיקה נראה כאחד שעבר מספר בעלים בחייו, וכעת בתחילת כל פעולה המאוורר המובנה מרעיש כאילו להביו נוגעים בקצוות המכשיר – מה שיוצר רעש לא נעים אך הוא עובר לאחר כדקה. בעיה זו מרמזת על אורך החיים הפוטנציאלי של המוצר. כשמנוע המניפה המניעה את האוויר שעליו מתבססת כל פעולת המכשיר מתחיל להראות תסמינים של בלאי, אנו תוהים כמה זמן נשאר לנו לפני שנאלץ לפנות לשירות.

Philips Air Fryer 9240

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image