חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מכונת תספורת Philips HC5450 פיליפס
מותג: Philips
מיועד ל: שיער ראש
חיבור לחשמל: כבל הטענה
דרגות חיתוך: 0.5-23 מ"מ
ציון WiseBuy
9
דירוג הגולשים
(1 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
yaakovavitalhareldov 16.07.20
איתי 05.01.20
yoavvv 07.10.18
Tomer 21.09.17
צביקה 03.01.16
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מכונת תספורת Philips HC5450 פיליפס

אמיר שינקמן | 23.09.2014
הטוב
  • טעינה מהירה
  • משך שימוש ארוך לאחר טעינה
  • עיצוב ארגונומי ונוח לאחיזה
  • תחזוקה מינימלית
  • חיתוך עוצמתי ומהיר
הרע
  • כפתור טורבו מיותר
  • קשה לניקוי תוך כדי תספורת
  • מיקום גלגלת דרגות החיתוך בעייתי
בשורה התחתונה

Philips HC5450 מציעה מבנה אחיזה נוח וביצועים טובים מאוד. התספורות שערכנו ארכו בדרך כלל פחות מ- 10 דקות ולא השאירו אפילו שוונץ אחד, ללא מאמץ רב ומעברים חוזרים על אותו אזור בראש. המכונה מתאימה גם למי שאוהב לתחזק תספורת קצוצה בכל כמה ימים, וגם למי שמעדיף תספורת אחת לכמה שבועות.

הקדמה

HC5450 היא מכונת תספורת נטענת מבית פיליפס שהושקה בישראל השנה. היא מצוידת בטכנולוגיית DualCut של החברה, שאמורה לספק חיתוך מהיר יותר של השיער, וכוללת להבי טיטניום ללא צורך בתחזוקה ושימון. למכונה 24 דרגות חיתוך שונות, בין 0.5 מ"מ ל-23 מ"מ.

המרחק הפיסי בין סכיני המכונה לבין הקרקפת, שקובע את אורך השיער שיישאר לאחר התספורת. דרגת החיתוך נקבעת במכונה עצמה על ידי כיוונון מנגנון או באמצעות החלפת מסרקים בגדלים שונים. טווח דרגות החיתוך משתנה בין דגמי המכונות השונות ונע בין 0.1 ל-40 מ"מ.

ביצועים

(60% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

הנסיין שבדק את המכונה נוהג להסתפר אחת לשבועיים-שלושה על מנת לשמור על אורך שיער קצר במיוחד, אך לא קרחת. בשל אופי השימוש הזה, התספורת נעשית בדרך כלל תוך כדי ישיבה באמבטיה כדי לאסוף את השיער הרב שהמכונה מגלחת ולצמצם את הלכלוך בבית למינימום.

בשימוש הבסיסי שלה, מכונת התספורת הייתה מאוד יעילה ולא נדרשנו לעבור אל אותו אזור בראש שוב ושוב עד שנהיה מרוצים. פעם אחת הספיקה בהחלט לעשות את העבודה, פעם שנייה כדי להיות בטוחים ולא היה שום צורך בפעם שלישית. כפתור הטורבו היה הפיצ'ר שציפינו שיתפוס אותנו: המכונה מצוידת בכפתור טורבו שאמנם משנה את הצלילים שהמכונה מפיקה ומגביר את עוצמת הרעש, אך לא הרגשנו בהבדל משמותי באיכות חיתוך היער. יחד עם זאת, לסיכום סעיף הביצועים אפשר לומר שמדובר במכונה מהירה שהצליחה לחסוך לנו הרבה זמן בהשוואה למכונת התספורת הישנה שלנו.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

HC5450 היא מכונה קטנה יחסית, נוחה לאחיזה אך גם נוחה מאוד לאחסון במגירה קטנה בחדר האמבטיה. האחיזה הארגונומית הייתה נוחה במיוחד ואפשרה לנסיין שאוהב לבקש מאחד מבני הבית לספר אותו, לעשות זאת באופן עצמאי. ביחס למכונות אחרות שהשתמשנו בהם, Philips HC5450 אינה רועשת, וניתן לעשות בה שימוש גם בשעות הערב המאוחרות מבלי לחשוש להעיר את אחד הילדים.

הגלגלת שבמרכז המכונה מאפשרת 23 דרגות אורך שונות, החל מ-0.5 ועד 23 מ"מ. מבנה המכונה הוא כזה שהאצבעות מונחות על הגלגלת למשך כל הגילוח, ואם לא נזהרים אפשר בטעות לשנות את הדרגה תוך כדי גילוח.

Philips HC5450
האחיזה הארגונומית נוחה במיוחד ואפשרה לנסיין שאוהב לבקש מאחד מבני הבית לספר אותו, לעשות זאת באופן עצמאי. הגלגלת שבמרכז מאפשרת 23 דרגות אורך שונות

מבנה ראש המכונה הוא כזה שאוגר את השיער במהלך התספורת, והיה צורך בפירוק הראש בכל פעם כדי לרוקן את השיער. הציון היה גבוה יותר אם ניתן היה לנשוף את השיער החוצה, מה שלא מתאפשר ודי מאט את ההליך כולו.

התחזוקה השוטפת לעומת זאת פשוטה מאוד: לחיצת כפתור בתחתית המכונה מפרקת את הלהבים ומאפשרת שטיפה תחת מים זורמים. לפי הגדרות היצרן, מדובר בלהבי טיטניום עמידים בעלי יכולת השחזה עצמית, וללא צורך בתחזוקה ובשימון.

המכונה הגיעה ללא נרתיק ייעודי והערכה כוללת מטען עם כבל וראש תספורת אחד.

משך פעולת הסוללה

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

משך טעינת המכונה עומד על כשעה, שבמהלכה יש חיווי ברור של נורות על ביצוע טעינה, ועל סיום הטעינה כשזה מגיע. זמן הפעולה המוצהר לאחר טעינה הוא כ-90 דקות.

ואכן נראה שהמכונה עומדת בהבטחתה. לאחר טעינה של שעה,
Philips HC5450 הצטיינה במשך השימוש האלחוטי הארוך, ונתנה לנו שקט נפשי בידיעה שלא ניתקע באמצע התספורת. יש לציין המכונה הגיעה גם עם כבל חשמלי ארוך מספיק שמאפשר גם שימוש חוטי בתקע שנמצא אצלנו בצדו המרוחק של חדר האמבטיה.

המכונה נמסרה לבדיקה באדיבות היבואן הרשמי, ונמכרת עם 5 שנות אחריות.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image