חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מקלדת Logitech Wireless Combo MK240 לוגיטק
מותג: Logitech
הרכב: מקלדת ועכבר
חיבור למחשב: אלחוטי
ממשק חיבור: USB
תאריך כניסה לאתר: 6/2014
ציון WiseBuy
8.3
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
andrtyui 20.06.16
Ori 28.01.16
Chen 21.09.15
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מקלדת Logitech Wireless Combo MK240 לוגיטק

לירן עבדי | 19.09.2016
הטוב
  • קל נוח לנשיאה
  • עיצוב צעיר ואופנתי
  • מקלדת מעולה הכוללת כפתורי מולטימדיה
  • התקנה קלילה ומהירה
הרע
  • עכבר פשוט ומאכזב
  • משדר USB עלול לסבול מהפרעות
  • דורש הסתגלות לסידור מקשים
בשורה התחתונה

הסט האלחוטי MK240 של לוג'יטק קליל, אלגנטי, נוח לתפעול וזוהה במהירות על ידי המכשירים שחיברנו אותו אליהם. המקלדת תשרת היטב הקלדה סטנדרטית בסלון הביתי וגם העכבר מספיק טוב עבור הפעולות השגרתיות – ושניהם ביחד כחבילה מהווים פתרון ראוי ויעיל עבור טאבלטים וטלוויזיות חכמות.

Wireless Combo MK240
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 124 ₪
מחיר סופי: 118 ₪
מחיר סופי: 128 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-21 חנויות>>
הקדמה

MK240 מבית Logitech הוא סט של מקלדת ועכבר אלחוטיים. המקלדת מתפארת במקשי מדיה, הקשה שקטה וממדים צנועים. לעכבר דיוק אופטי של DPI 1000 ומשדר בתדר GHz 2.4. שניהם מתחברים למחשב באמצעות מתאם USB בודד.

הסט מוצע בשני גוונים: תכלת-לבן ותכלת-שחור.

נוחות השימוש במקלדת

(40% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

המקלדת מעולה. היא קומפקטית, קלה לנשיאה וקטנה מספיק כדי להכניס אותה לכל מגירה בסלון או אפילו להציבה כפריט נייח על המזנון. המראה האלגנטי שלה גם מאפשר זאת: המקלדת מעוגלת בפינות ועטופה צבעי תכלת-שחור שמקנה לה מראה אופנתי וצעיר-משהו.

המקשים נוחים להקלדה, יציבים במקומם ולפי הבטחת היצרנית, אכן שקטים מאוד ורגישים לעוצמת הלחיצה. גודל המקשים מספק גם כן ולא קטן מדי – נטייה ידועה לשמצה של מקלדות קומפקטיות. הריווח בין האותיות מספק, אם כי נדרשת תקופת הסתגלות קלה כדי להימנע משגיאות הקלדה שהופיעו אצלנו בימים הראשונים. הצטערנו לגלות שאין במקלדת תאורה אחורית, שהייתה נחוצה לנו ברגעים בהם היה חושך מוחלט בחדר והאור שנפלט מהמסך לא היה מספיק כדי להאיר על מקשי המקלדת, אם כי בטווח מחירים בה הסט מוצע, לא ממש ציפינו לכך. היינו גם שמחים למקלדת ספרות בצד, אך בהתחשב בממדים הקיימים, הנחנו שזו כבר דרישה מוגזמת מצדנו.

Logitech MK240

בגב המקלדת נמצא פתח הכנסת הסוללות ושני מגבהים המרימים מעט את החלק האחורי של המקלדת לכתיבה מהירה ונוחה יותר עבור למשתמשים שיבחרו בכך. בחלק התחתון 3 כריות פלסטיק ספוגיות המייצבות את המקלדת.

למרות ממדיה הצנועים, ב- Logitechהצליחו לדחוס למקלדת גם מקשי מולטימדיה (השתק, עצור, דף הבית, מחשבון, גישה למיילים וכו'), המסתתרים מאחורי סדרת מקשי ה-F. בשילוב ההקשה על כפתור ה-FN, כל כפתורי המולטימדיה שימשו אותנו נהדר והשבחים ליצרנית השוויצרית על צירוף המקשים הפופולריים.

נוחות השימוש בעכבר

(20% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

בניגוד למקלדת המבריקה, העכבר הוא בהחלט הרכיב החלש בחבילה. הוא עשוי פלסטיק זול, טכני להחריד ולא נוח בכלל כשעבדנו איתו באפן שוטף. הוא גם קטן מאוד במידותיו עד כדי כך שאפילו משתמשת בעלת ידיים קטנות הצליחה לעטוף אותו בקלות, כך שמשתמשים שבורכו בכפות ידיים גדולות ממש יסבלו בעבודה מולו. אפילו לחיצה שגרתית על מקשי העכבר מפיקה את הרעש המצועצע הזה שאפשר לשמוע בקרב עכברים מוזלים נטולי-מיתוג שניתן לרכוש במגוון חנויות מקוונות. גם דיוק העכבר לא מרשים ולמרות תכונת דיוק של DPI 1000, הוא לא מדויק כמו עשרות עכברים שבחנו בעבר, בטווח מחירים זהה.

Logitech MK240

בגב העכבר יש פתח הכנסת הסוללות, 4 כריות פלסטיק עגולות לחיכוך קל עם משטחים וביניהן ומתג הפעלה וכיבוי של העכבר לחיסכון בסוללה.

חיבור, סוללות והתאמה לפטפורמות

(20% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

ההתממשקות למחשב ארכה שניות בודדות: חיברנו את מתאם ה-USB ותוך רגעים ספורים מערכת ההפעלה מצאה את הדרייבר המתאים ומיד התחלנו לעבוד. גם חיבור הסט לטלוויזיית סמסונג התבצע בלי בעיות, כשהמסך זיהה את המקלדת והעכבר והגלישה והצפייה בתכנים היה מהירה וקלה.

כמה מילים על המשדר: למרות שהוא לא הקטן ביותר שיצא לנו לפגוש, גודלו מספיק כדי לאתרו מיד ולא פחות חשוב, לא לאבד אותו. כשזה מגיע לאיבוד משדרי USB של רכיבים אלחוטיים, ברוב מכריע של המקרים יאלצו משתמשים לרכוש לעצמם סט חדש, כך שמצאנו במשדר הגדול יחסית יתרון של ממש, ובמילים אחרות; נעדיף את המשדר שלנו גדול מהממוצע מאשר קטן וכך להגדיל את הסיכוי לאבד אותו ולהיאלץ לרכוש סט חדש.

Logitech MK240

תקשורת נתונים בתדר GHz 2.4 הביאה לקשר תקין וחסר הפרעות בין המתאם למקלדת והעכבר, כאשר גם בטווח ה-10 מטר הצלחנו להמשיך לגרום לשניהם לעבוד. חשוב להוסיף: חיבור המשדר לכניסת USB הנמצאת בגב הטלוויזיה עלולה לצמצם משמעותית את טווח הקליטה ולעיתים גם בטווח של 2 מטר התקשו המקלדת והעכבר לעבוד כראוי. בהיעדר פתרון אלגנטי לנושא, במקרה שלנו פשוט חיברנו כבל מאריך קטן שגרם למתאם "להציץ החוצה" ולשפר משמעותית את טווח הקליטה.

משך פעולת סוללה

(10% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

בקופסה קיבלנו שתי סוללות AAA למקלדת ושתי סוללות AA לעכבר שאמורות להספיק לשנה עבור העכבר ולשנתיים עבור המקלדת. נאלץ להאמין להבטחת היצרנית, אם כי לא מן הנמנע שהן אכן יחזיקו משך זמן שכזה, בשימוש סביר. יש לציין שכיבוי העכבר בזמן מנוחה בהחלט יאריכו משמעותית את חיי הסוללה. לכאן או לכאן, מדובר בהבטחות התואמות לשאר המתחרות בשוק כך שבנושא זה אין כל חדש תחת השמש.

עמידות ואיכות הבנייה

(10% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

גם המקלדת וגם העכבר עשויים פלסטיק, אך קיים הבדל משמעותי ולא ברור בין איכויות הבנייה של שניהם. בעוד שהמקלדת קשיחה מאוד, יציבה ונטולת רעשים של חלקים נעים כשמזיזים אותה, העכבר עדין ושברירי ביותר, תחושת המגע ביד פחות נעימה, כאילו מדובר בפלסטיק זול מהרגיל וממש אפשר לשמוע רכיבים זזים כשמטלטלים את העכבר. נמנענו מלבדוק את עמידותם בפני סדרת התרסקויות, כך שניתן רק לשער כי המקלדת תעמוד בגבורה מול נפילות שגרתיות, בעוד שעל העכבר קצת קשה לסמוך.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image