חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
עכבר Microsoft Arc Touch Bluetooth Mouse מיקרוסופט
מותג: Microsoft
סוג: עכבר רגיל
חיבור: עכבר אלחוטי
סוגי אלחוט: Bluetooth
לחצנים: 4 עליונים
תאריך כניסה לאתר: 7/2015
ציון WiseBuy
8.3
דירוג הגולשים
(2 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
Nadav 29.11.17
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - עכבר Microsoft Arc Touch Bluetooth Mouse מיקרוסופט

לירן עבדי | 26.10.2016
הטוב
  • עיצוב יפיפה ונוח לנשיאה
  • התממשקות קלילה ומהירה
  • ביצועים טובים – מדויק ומהיר
הרע
  • נוטה לאבד קשר עם המחשב
  • נוחות לוקה בחסר, לא תתאים לכל משתמש
בשורה התחתונה

העיצוב המינימליסטי, הנוחות בנשיאה וההתממשקות הזריזה של ה-Arc Touch Bluetooth לכל מכשיר שהעמדנו בפניו ראויה לציון ומתאימה מאוד למשתמשים שמרבים בדרכים. מה שמונע ממנו להצטיין בקטגוריית עכברי הבלוטות' היא אי עמידה בפני אחד המבחנים החשובים ביותר בבחינת כל עכבר – הנוחות, ובפני פרמטר זה העכבר פשוט לא הצליח להרשים אותנו.

Arc Touch Bluetooth Mouse
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 306 ₪
מחיר סופי: 308 ₪
מחיר סופי: 309 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-3 חנויות>>
הקדמה

ה- Arc Touch Bluetooth Mouse מבית מיקרוסופט הוא עכבר אלחוטי מבוסס בלוטות' בתקן 4.0, נטול דונגל USB. עיצובו המלבני מאפשר נשיאה קלילה ממקום למקום וקיפולו לקשת במעבר ל"מצב עבודה" אמורה לאפשר נוחות מירבית למשתמש ולפי היצרנית – נועדה להתאים למשתמשים ימיניים ושמאליים. בעכבר הוטעמה טכנולוגיית BlueTrack, המבטיחה לספק דיוק לייזר משופרת. העכבר תומך במערכת הפעלהWindows 8  ומעלה.

ההתקנה ונוחות השימוש

(50% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

מידות העכבר (אורך 13 ס"מ, רוחב 5.8 ס"מ, 65 גרם) וצורתו המלבנית-שטוחה מאפשרת לתחוב אותו ללא חשש בתיק ולנוע אתו בקלות יחד עם הנייד. ההתקנה פשוטה מהירה: הכנסנו סוללות, לחצנו על כפתור ה-Bluetooth בגב העכבר ותוך שניות בודדות זיהה המחשב את העכבר. לאחר התממשקות של עוד כמה שניות, התחלנו לעבוד עם העכבר בחופשיות, ללא התקנת דרייברים או תוכנות מסורבלות. גם הדלקת העכבר נחמדה ומספיק לכופף את הקשת בכדי להפעיל את העכבר ולגרום לו להתממשק מיידית עם המחשב. יתרון נוסף וחשוב לא פחות: העכבר מסוגל להתחבר לטאבלטים תומכים, ובהיעדר הצורך בהכנסת דונגל ייעודי, נשארנו עם כניסת USB פנויה – משאב נחוץ ברוב הטאבלטים.

Arc Touch Bluetooth הנייד ביותר

בכל הנוגע לנוחות, גם אחרי שבועיים של שימוש לא הצלחנו להתרגל ל-Arc Touch. ראשית, גופו החלול מתחת לקשת לא מאפשר אחיזה מלאה וחלק גדול של כף היד נותר "באוויר". כך למשל הקמיצה והזרת שלנו לא מצאו את מקומן הטבעי וחווינו חוסר נוחות שלא ניתן היה להתעלם ממנה ולא פחות חשוב – קשה מאוד להתרגל אליה. ה"מובלעת" המדוברת הפריעה גם לאגודל שלנו, שרגיל להיתמך על ידי התנגדות גדולה ומלאה, אלא שבמקרה כאן ישנו שטח מלבני צר למדי שעלול להיות קטן מדי לבעלי ידיים גדולות.

לפי היצרנית, העכבר גם מותאם לשמאליים. הפקדנו את העכבר בפני האיטר התורן שציין את רוב ההערות שהעלינו בהקשר הנוחות אך בכל הנוגע לתפקוד – צורתו האוניברסלית של ה- Arc Touchאכן מאפשרת תפעול רגיל בשני הידיים.

עוד נקודה שאי אפשר להתעלם ממנה: העכבר נוטה להתנתק ולאבד קשר עם המחשב ברגעים רבים מדי, כאשר השיא היה שבשעה אחת תיעדנו שלושה רגעי איבוד קשר בין המחשב לעכבר. למרות שאת הבעיה פותרים ברגע על ידי אתחול ההתממשקות, אין ספק שמדובר בתקלה חמורה שיכולה ממש לתסכל בעבודה השוטפת. תקן ה- Bluetooth 4.0 מבטיח לספק קליטה נאה של עד 9.1 מ', אך כאמור, לא תמיד עומד בהבטחה.

Arc Touch Bluetooth הנייד ביותר

כשהעכבר כן מזוהה על ידי המחשב, הביצועים טובים בסך הכל: מקשי הבחירה גדולים, נעימים למגע ומגיבים כנדרש. כפתור הגלילה, שהגיע בדמות מקש מגע מלבני, הבריק בתפקידו וגם כלל רטט ורעש מלאכותי שמדמה גלילה בעכבר סטנדרטי. תכונה נוספת שאהבנו: לחיצה על אחד מקצוות כפתור הגלילה תקפיץ במהירות את המסך לחצי המשך המסך הבא, לפי כיוון הלחיצה.

בחנו את תפקוד העכבר על כמה סוגי משטחים, ביניהם שולחן עץ, זכוכית ומגש פלסטיק ובפני כולם עמד ה-Arc Touch בהצלחה רבה ונטולת התנגדות של גוף העכבר מול המשטח, תודות לטכנולוגיית BlueTrack. משטח הזכוכית היווה אתגר יותר גדול עבור העכבר, כאשר זוהו כמה אי-דיוקים אבל לא משהו מעבר למה שמצופה ממנו.

בחנות האפליקציות של מיקרוסופט ניתן להורדה בחינם את תוכנת Arc Touch Bluetooth Mouse, המאפשרת לשחק עם הקונפיגורציה של העכבר ופעולות כמו הגדרת מקש אמצעי, מהירות הגלילה, עוצמת רטט ועוד – ניתנות לתכנות מותאם אישית.

משך פעולת הסוללה

(30% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

במארז כלולות צמד בטריות AAA ("זרת"), שלפי היצרנית, מספיקות לשישה חודשי עבודה בטרם נצטרך להחליפם. בנוסף, קיים מחוון סוללה שמודיע על מצבה בטרם תתרוקן. לא מדובר בנתון מרשים במיוחד, כאשר לא מעט עכברים אלחוטיים מציעים שנה של פעילות, אם כי יש לזכור כי עדיין מדובר בתקופה די ארוכה מכדי שמטלת החלפת הסוללות תהפוך לתלותית.

עמידות ואיכות הבנייה

(20% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

ה-Arc Touch משדר פרימיום מהרגע הראשון. כבר בהוצאתו מהקופסא, המארז המוקפד מציג את העכבר מקדימה ומשאיר את ספרוני ההדרכה מאחור בתא נסתר. גופו התחתון של העכבר, החלק הקעור, חלק מאוד ונעים למגע. הפלסטיק הקשיח הממוקם בחלק העליון של העכבר עבר גימור שמעניק ניגודיות מעולה כשלוחצים עליו. גם מכסה הסוללות וכפתור ה- Bluetooth ממוקמות היטב באלגנטיות מאחור ולא נראות לעין. מיקרוסופט מעניקה שלוש שנות אחריות יצרן.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image