חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מכונת תספורת Philips BT7085/32 פיליפס
מותג: Philips
מיועד ל: זקן
חיבור לחשמל: כבל הטענה
דרגות חיתוך: 1-18 מ"מ
תאריך כניסה לאתר: 11/2015
ציון WiseBuy
8.2
דירוג הגולשים
(1 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 712 ₪
חוות דעת גולשים
רון 12.06.16
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מכונת תספורת Philips BT7085/32 פיליפס

הטוב
  • מפחיתה פיזור השיער
  • חיי סוללה טובים
  • חיווי דיגיטלי על גובה המסרק
  • טעינה מהירה
הרע
  • מתקשה להגיע לגובה חיתוך אחיד
  • הראש החלופי מעט מכאיב
  • לא קל להגיע לזוויות קשות
בשורה התחתונה

Philips BT7085 היא מכונה לעיצוב זקן שעושה עבודה סבירה בהחלט, אבל לא מבריקה. מי שמעדיף זיפים קצרים יצטרך לעמול לא מעט עם הראש הסטנדרטי כדי להגיע לתוצאה אחידה, או להשתמש בראש החלופי הפתוח שאמנם משיג תוצאה אחידה אבל השימוש בו לא נעים ואף מכאיב קצת. מנגנון השאיבה חביב בהחלט ומשאיר הרבה פחות שיער בכיור, וביצועי הסוללה הטובים מאפשרים 7-8 שימושים לפני הצורך בטעינה נוספת.

הקדמה

פיליפס נמצאת כבר שנים בקדמת עולם מוצרי הטיפוח השונים, כאשר בארץ היא המותג המועדף על רבים במכונות גילוח. למי שלא רוצה גילוח חלק אלא מעדיף לטפח זקן או זיפים, מציעה החברה ההולנדית מגוון מוצרים, אחד מהם הוא ה-BT7085, מכונה לעיצוב זקן שהושקה בישראל בחודשים האחרונים. מכונה זו מציעה מסרק מובנה ברוחב 32 מ"מ עם 18 דרגות חיתוך, פעולה אלחוטית או חוטית עם חיי סוללה של 75 דקות, ואפילו מנגנון שאיבה של השיער שנועד להקל על מלאכת הניקיון לאחר המעשה.

המכונה הייתה ברשותנו במהלך שלושת החודשים האחרונים, והשתמשנו בה פעם-פעמיים בשבוע כדי לתחזק זיפי זקן קצרים.

ראש פלסטיק מחורץ המורכב על ראש מכונת התספורת וחוצץ בין הסכינים לראש המסתפר. בבחירת גודל המסרק  (או במנגנון עצמי במכונה) ניתן לקבוע את מידת קרבת הסכין לקרקפת ובכך על אורך התספורת המתקבל.
המרחק הפיסי בין סכיני המכונה לבין הקרקפת, שקובע את אורך השיער שיישאר לאחר התספורת. דרגת החיתוך נקבעת במכונה עצמה על ידי כיוונון מנגנון או באמצעות החלפת מסרקים בגדלים שונים. טווח דרגות החיתוך משתנה בין דגמי המכונות השונות ונע בין 0.1 ל-40 מ"מ.

ביצועים

(60% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

כבר בשימוש הראשון הבנו שגובה המסרק הרצוי לנו הוא 1 מ"מ, המינימלי האפשרי. גובה זה אפשר לנו להשיג מראה של זיפים בני יומיים-שלושה, שאליו התכוונו להגיע.

Philips BT7085


בכל תקופת הבדיקה, השתמשנו במכונה לאחר כשישה או שבעה ימים, כך שהזיפים כבר התארכו מספיק כדי לראות את השינוי. ההתחלה היתה קלה ומבטיחה: המכונה קצצה את הזיפים בלחיים ובאזור הפאות במהירות וללא מאמץ, ותוך שניות ספורות הגענו לאורך ולמראה הרצויים. לאחר מכן עברנו לאזור הסנטר ואל קו הלסת, ושם גם החלו הבעיות. עם הראש הסטנדרטי הגמיש, ה-Philips BT7085 לא הצליחה לקצר את זיפים באופן אחיד באזורים האלה ונדרשו לנו חזרות רבות על אותו מקום, מכיוונים שונים, כדי להגיע לכך. המצב החמיר בחלק שמתחת לקו הלסת והסנטר – שם לא עזר כלום וגם לאחר דקות ארוכות של חזרות אורך השיער היה לא אחיד. בסופו של דבר הסרנו לגמרי את המסרק והפעלנו את המכונה – בזהירות – ישירות על הזקן. המכונה לא מסוגלת להגיע לגילוח מלא (0 מ"מ) כך שעם קצת מאמץ וגמישות ניתן בסופו של דבר להגיע לאורך זיפים אחד בכל הפנים.

אזור נוסף שבו המכונה מתקשה לספק תוצאות טובות הוא בחלק העליון של השפם, קרוב לאף. לא משנה כמה התאמצנו, המסרק כנראה מגושם מדי מכדי לטפל ביעילות בזווית הזו ותמיד נשארו זיפים ארוכים יותר מתחת לאף. תחילה השלמנו את המלאכה עם קוצץ-הפאות של מכונת הגילוח הפרטית שלנו, אבל בסופו של דבר גילינו שגם את האזור הזה אפשר לסדר עם ה- BT7085לאחר שמסירים את ראש המסרק ומשתמשים במכונה בלעדיו.

Philips BT7085

קצת לפני שסיימנו את תקופת הבדיקה, גילינו שהערכה כוללת ראש נוסף, פתוח בחלקו העליון, שלדברי החברה נועד לאפשר גילוח מדויק יותר. כשהשתמשנו בו בגודל 1 מ"מ הוא עשה את העבודה היטב – קרי קיצר את כל הזיפים באופן אחיד גם בקו הלסת, אבל השימוש בו הכאיב קצת, כאילו מעבירים סכין ישירות על הפנים. בפעם הבאה השתמשנו בגובה 3 מ"מ, ואז השימוש היה פחות מכאיב אבל התוצאה הייתה קצרה כאילו השתמשנו בגובה 1 מ"מ.

המכונה רועשת מאוד בעת הפעולה, ואם משתמשים במצב טורבו הרעש אף מתגבר.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

פיליפס  BT7085ניחנה במראה פשוט ולא ארגונומי במיוחד, להבדיל ממכונות הגילוח המעוצבות להפליא של החברה. המכונה עשויה פלסטיק שחור מבריק מקדימה ומט מאחורה, ואיכות הבנייה נראית סבירה לכל היותר, כאשר החלק הקדמי נוטה לצבור שריטות די בקלות.

Philips BT7085

הפיצ'ר הייחודי ביותר במכונה הזו הוא כמובן מנגנון השאיבה. מתחת למסרק נמצא תא לאיסוף השיער מאחורי דלת שקופה. בזמן השימוש מופעל מעין שואב זעיר מתחת לראש החיתוך, שאמור לאסוף את השיער שנחתך ישירות לתוך התא. הפטנט הזה עובד לא רע – בערך 70% מהשיער אכן נאסף פנימה, אבל ה-30% הנותרים ימצאו את עצמם באופן בלתי נמנע בכיור האמבטיה שלכם. עדיין, ניקוי הכיור הופך למשימה קלה בהרבה, כאשר את מרבית הלכלוך אפשר לרוקן בקלות לפח האשפה. אהבנו.

מתחת למיכל האיסוף נמצאת גלגלת אדומה בולטת שבאמצעותה ניתן לכוון את גובה המסרק. בזמן שתסובבו אותה, יידלק המסך הדיגיטלי מתחתיה ויציג בספרות כחולות וגדולות את האורך שנקבע במילימטרים – חיווי חשוב שימנע מכם טעויות מביכות. בצג יש גם מחוון שמאיץ בכם לנקות את המכונה כאשר תא איסוף השיער מתמלא.

משך פעולת הסוללה

(10% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

טעינת המכונה מתבצעת באמצעות הכבל הסטנדרטי שיש במרבית המכונות של פיליפס (אם יש לכם מכונת גילוח או תספורת ישנה של המותג, הכבל כנראה יתאים). הטעינה עצמה קצרה ולוקחת שעה אחת בלבד.

משך פעולה הסוללה טוב מאוד. פיליפס מבטיחה 75 דקות פעולה; אנחנו הצלחנו להגיע לכחודשיים של עבודה (עם שימוש אחד בכל שבוע), כאשר בכל פעם השתמשנו במכונה בין 5 ל-8 דקות. גם אם הסוללה נגמרה לכם באמצע, תוכלו לחבר את אליה את כבל החשמל ולהמשיך לעבוד – תכונה מצוינת שלא קיימת בחלק מהמכונות האחרות.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image