חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מקלדת Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop L5V-00014 מיקרוסופט
מותג: Microsoft
הרכב: מקלדת ועכבר
חיבור למחשב: אלחוטי
סוג המקלדת: מקלדת מולטימדיה
ממשק חיבור: Wireless
תאריך כניסה לאתר: 11/2015
ציון WiseBuy
9.1
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
Danielle 05.12.20
natan 22.10.20
אייל 26.08.20
יהיא 02.12.19
Tal 13.06.19
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מקלדת Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop L5V-00014 מיקרוסופט

לירן עבדי | 02.06.2016
הטוב
  • סט ארגונומי ונוח להפליא
  • עיצוב עתידני
  • מקלדת נומרית נפרדת
  • משדר בודד לשלושת האביזרים
הרע
  • עקומת למידה איטית שמחייבת סבלנות
  • תג מחיר גבוה
בשורה התחתונה

אם תסכימו להתפשר על עקומת למידה איטית ותג מחיר גבוה יחסית, סט ה- Sculpt Ergonomic מציע שינוי אמיתי ובריא יותר בהרגלי השימוש שלכם במחשב. הקרבת זמן ההתאקלמות למקלדת בהחלט משתלמת בטווח הארוך, אך אם סבלנות אינה הצד החזק שלכם או שאינכם מבזבזים שעות רבות מול המסך, עדיף להימנע.

Sculpt Ergonomic Desktop L5V-00014
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 378 ₪
מחיר סופי: 379 ₪
מחיר סופי: 380 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-16 חנויות>>
הקדמה

ה- Sculpt Ergonomicהוא סט אלחוטי ארגונומי הכולל מקלדת, עכבר ומקלדת נומרית (מקשי מספרים) המתממשקים למחשב באמצעות משדרUSB  . בפינת התכונות המיוחדות: צורת מקלדת חצויה וכיפתית שמבטיחה להפחית את סיבוב פרקי כפות הידיים, וכן משענת מרופדת לפניה, במטרה להעניק תמיכה לאותם מפרקים. מצד העכבר, היצרנית מתארת עיצוב המעודד מנח טבעי של היד אשר אמור למנוע כאב הנגרם מפציעות של מאמץ חוזר.

נוחות השימוש במקלדת

(60% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

המאפיין הבולט ביותר במקלדת הוא העיצוב המיוחד, החצוי במקשי האותיות T, G, B ו-Y, H, N. המטרה: לחלק את אזורי השליטה של הידיים לשניים וכך להפחית משמעותית את תנועתן. היצרנית מיקרוסופט מבטיחה מהירות ונוחות הקשה מיטבית בפן היעילות וכן הפחתת סיבובי פרקי כפות הידיים ומניעת כאבים, בהיבט הבריאותי, חלק ניכר מכך הוא בעיצוב הארגונומי שקיים בסדרת המקלדות הזו כבר שנים. מלפנים ישנה משענת ידיים מרופדת המספקת תמיכה לכף היד, בלתי ניתנת לפירוק. המשענת המרופדת עשויה מחומר נעים למגע, רך אך לא מדי, בעלת גימור שאינו משאיר טביעות אצבע ומעניקה תמיכה מעולה כנגד פרקי כפות היד שהונחו עליו.

המקשים עצמם גדולים ומרווחים דיים להקלדה מהירה ונטולת שגיאות. בעיה רצינית איתה יתמודדו משתמשים חדשים היא עקומת למידה איטית מאוד: בזבזנו לא מעט ימים מלאי פעילות במשרד כדי להתאקלם לסדר האותיות ומציאת מקשים ספציפיים, שלא לדבר על יכולת ההקלדה העיוורת שלנו שעפה מהחלון בדקה הראשונה לשימוש. במהלך תקופת הלימוד לא פעם אחת הידיים "התבלבלה" וסטתה באינסטינקטיביות לצד השני של המקלדת. גם חיפוש אחר אות ספציפית החזירה אותנו לימים בהם נתקלנו לראשונה במקלדת QWERTY ושגיאות סדרתיות כבר ממש הצליחו לתסכל אותנו. מקלדת ה- Sculpt Ergonomic בהחלט אינה מיועדת למשתמשים חסרי סבלנות.


Microsoft Sculpt Ergonomic


מעבר לתהליך הלמידה, מגיע למקלדת רק שבחים: המקשים נעימים למגע ונוחים ללחיצה. כפתורי ה-Ctrl, ה-Alt והחיצים מגוחכים בגודלם וגם כפתורי FN הצליחו להיכנס למארז, באמצעות מתג המעביר בין אלו למקשי ה-F. בין מקשי ה-FN נמצאים הפעלת הגדרות, חיפוש, התחברות למכשירים אחרים ושאר מקשי מולטימדיה שימושיים. למקלדת מצורף מגבה פלסטיק המתחבר מגנטית לגב המקלדת ומרים במעט את חלקו האחורי, המותאם לפי צורת ההקלדה הנוחה למשתמש. עם זאת, שמנו לב לנטייה של המקשים המיוחדים להיתקע לחוצים. בכך כפתור ה-F5 נלחץ קבוע עד ששחררנו אותו או תופעה מוזרה עוד יותר, הייתה כשבכל פעם שכתבנו את המילה "תמונות" המחשבון נפתח. קראתם נכון. אחרי חצי שעה של תסכול גילינו שהכפתור הייעודי של המחשבון היה חצי לחוץ ומשהו ברצף המקשים הזה גרם לו להילחץ. אחרי ששחררנו את הכפתור התופעה נפסקה.

לצד מקשי המספרים הנמצאים לרוחב המקלדת, מקלדת נומרית נלווית לסט, שאמורה להיות שימושית במיוחד לעבודות פקידותיות הדורשות הקלדת ספרות במהירות. המקלדת הנומרית נוחה בצורה מפתיעה והשתמשנו בה לא מעט. המקשים מרווחים ונעימים להקשה. גם ארבעת בליטות הפלסטיק בגב הגוף מונעים ממנו לזוז בהקשה מהירה ותכליתית.

העכבר ממשיך את קו העיצוב הלא-שגרתי, אך לא מתרחק מדי מסגנון העכבר האליפטי שהתרגלנו להכיר: צורתו כדורית יותר, נפוחה בקודקוד, ואמורה לעודד מנח טבעי יותר של היד וכן למנוע כאבים חוזרים משימוש ממושך. הוא כולל 2 לחצנים מיוחדים בצדו השמאלי; "הקודם" וכפתור Windows הפותח את התפריט בכפתור ההתחל. כפתור הגלילה, בניגוד לניווט העלרוד השגרתי (למעלה-למטה), כולל גם זוויות צידוד (ימינה-שמאלה). מקש ה-Windows בעכבר מתחשב בתפריט השכיח של מערכת ההפעלה הפופולרית ונעזרנו בו רבות להפעלה זריזה של תוכנות שהשתמשנו בהן לאורך רוב שעות הפעילות. גם מקש ה"הקודם" היה יעיל בעיקר בגלישה מהירה באינטרנט ושיטוט קליל בין תיקיות. ההערה היחידה שיש לנו נוגעת לכפתור עצמו, אשר תבע מאיתנו תנועה לא-טבעית של היד כדי להגיע לאותו אזור, וגם הלחיצה עצמה דורשת מהאגודל מאמץ רב מהרגיל.

Microsoft Sculpt Ergonomic

קטנה כגדולה, כף היד מתיישבת נהדר על העכבר, שמצליח מצדו למלא את רוב האיזורים ה"ריקים" שלא מצליחים למלא עכברים רגילים. כשכף היד נחה בצורה מלאה על כל גוף העכבר, הורגשה נוחות משמעותית שאפשרה לנו לעבוד בצורה רציפה, ללא הצורך בריענון היד מדי שעה-שעתיים, תופעה שכבר התרגלנו אליה בעכבר הקודם.

שתי המקלדות והעכבר מתממשקים למחשב באמצעות משדר USB בתקן GHz 2.4, יתרון חשוב לבעלי התקנים רבים עם כניסות USB מעטות. בכל הנוגע להתקנת האביזרים, התהליך נבדק בשני מחשבים ובשניהם החיבור התרחש בקלילות ובמהירות: נטולי דרייברים או התקנות של ממשקים מסועפים, המקלדת והעכבר זוהו בהצלחה על ידי המחשבים, בשיטת Plug & Play יעילה למדי שהכניסה אותנו מיידית לעבודה.

משך פעולת סוללה

(20% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

זוג סוללות מתפעלות את המקלדת המלאה והעכבר: AAA במקלדת המלאה ו-AA בעכבר. כשהמקלדת הנומרית נתמכת על ידי סוללת כפתור CR2430. כל הסוללות כלולות במארז ומוכנות לשימוש, רק לשלוף את ניצרת הפלסטיק וקדימה לעבודה. היצרנית מבטיחה חיי סוללה נאים של 3 שנים עבור המקלדת, 6 שנים עבור המקלדת הנומרית ושנה עבור העכבר. כיבוי העכבר שלא בשעות הפעילות יכול בקלות להכפיל את חיי הסוללה, עם ובלי קשר למוצר הנבדק, ולכן תמיד נמליץ לעשות זאת, בהימצא כפתור כיבוי כמובן, כפי שקיים בדגם זה.

עמידות ואיכות הבנייה

(20% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

איכות הבנייה של ה- Sculpt Ergonomicמהמרשימות שפגשנו: המקלדת כבדה ויציבה, אלגנטית מאוד, נטולת ברגים מכוערים וגם המקשים איתנים למדי ואינם רופפים במקומם. גם מכסה הבטריות המגנטי של המקלדת המלאה והעכבר הוסיפו כמה נקודות זכות לאיכות הבניה המצופה מסט יוקרתי שכזה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image