חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מדפסת HP DeskJet Ink Advantage 4675 F1H97A
מותג: HP
סוג המוצר: מדפסת משולבת
סוג הפלט: צבעוני
מאפייני רשת: WiFi
רזולוציה מקסימלית: 4800x1200 DPI
הדפסה דו צדדית: כן
פקס: כולל
סורק: כולל
ציון WiseBuy
7.6
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
עדה 11.05.19
נחום 24.01.19
izl 17.08.18
אביחי קלנגל 26.07.18
MD 25.04.18
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מדפסת HP DeskJet Ink Advantage 4675 F1H97A

לירן עבדי | 10.01.2016
הטוב
  • עיצוב אלגנטי
  • מהירות הדפסה מרשימה
  • צריכה חסכונית של דיו שחור
הרע
  • איכות סריקה מאכזבת
  • הדפסת ePrint לא עובדת חלק
  • איכות הדפסת תמונות בינונית
בשורה התחתונה

ה-4675HP  היא מדפסת משולבת ביתית, מכל המשתמע מכך: עלויות הדפסה סבירות, מהירות הדפסה מעל הממוצע ואיכות הדפסה סטנדרטית למדי ממצבות אותה כמדפסת ביתית מספקת בהחלט. סורק משופר והיעדר כשלים בחיבור האלחוטי היו הופכים אותה לבחירה מצוינת.

הקדמה

ה-4675 היא היורשת של ה-4645, נצר נוסף למשפחת Ink Advantage מבית היולט פקארד, המבטיחה לחסוך בעלויות הדיו ולהעניק תמורה מלאה לעלות. המדפסת משולבת ובכך מציעה גם פקס, סורק ומכונת צילום. בין התכונות הבולטות ניתן למצוא מסך מגע בן 2.2 אינץ', הדפסה דו-צדדית, הדפסה אלחוטית וכן הדפסה מהסמארטפון או טאבלט.

איכות ההדפסה

(45% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

המדפסת תומכת בהדפסת צבע ברזולוציה של 1200X4800 DPI ורזולוציית הדפסה בשחור של 1200 DPI. הדפסות וצילומים בשחור עבדו נפלא: המדפסת התמודדה כראוי מול מסמכים ארוכים ומלאי טקסט. גם כשקצב העבודה גבר והעמסנו עליה מסמכים מורכבים יותר, היא לא הראתה סימני תשישות והמשיכה לספק דפים נקיים וקריאים למדי. הדיו התייבש במהרה ולא זוהו מריחות המחייבות להדפיס כמה דפים מחדש, תופעה ידועה לשמצה ועדיין נפוצה במדפסות דיו.

DeskJet 4675 HP – פתרון סולידי

כיאה למעמדה בשוק המדפסות הביתיות, בהדפסות צבע מורכבות ממש, כמו צילום טבע או תמונה משפחתית, ה-4675 התקשתה מאוד לחקות את המקור. בהדפסת תמונה שכללה יער ירקרק הופק דף שהציג ממש קווי מעבר צבע גסים מאוד ולא נעימים לעין. מצד שני, התרשמנו לטובה מהדפסת צבע שדרשו מאמץ בינוני כמו הזמנות וברכות למשל, שהשביעו את רצוננו. בהתחשב בצרכים הביתיים, זה יותר ממספיק. לכאן או לכאן, לזכותה של המדפסת ייאמר כי בשתי דרגות הקושי, היא הצליחה להפיק דף רווי בצבעים בזמן קצר יחסית.

הרזולוציה קובעת את מידת חדות ופירוט ההדפסה ונמדדת ב-dpi (מספר נקודות לאינטש). להדפסת טקסט תתאים רזולוציה של 600dpi. להדפסה של גרפיקה ותמונות תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi, ולהדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dpi.

מהירות ההדפסה

(10% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

היצרנית מבטיחה הוצאת דף ראשון תוך 18 שניות ומהירות הדפסה של 20 עמודי שחור/לבן ו-16 עמודי צבע בדקה, כששניהם בתצורת Draft, כלומר מסמך סטנדרטי ולא תמונה מפורטת.

בפועל עמוד שחור לבן בודד יצא תוך 20 שניות. כאן גם המקום לציין את הזמן הממושך מדי שלקח למדפסת להתמודד עם מסמכים מרובי דפים: פקדנו עליה להדפיס 125 עמודי טקסט ולקח לה למעלה מדקה רק לקבל את הפקודה מהמחשב ולהתחיל להדפיס. יחד עם זאת, היא מאוד מהירה וברגע שנכנסה לקצב העבודה, המדפסת סיפקה 22 עמודי ש/ל וצבע בדקה (בכיסוי טקסט של 5%).

הדפסה דו צדדית עבדה כשורה ובמהירות עבודה מרשימה: ברגעים רבים עמד קצב ההדפסה על 15 שניות למסמך מלא בטקסט בשני הצדדים.

מספר העמודים שהמדפסת מסוגלת להדפיס בדקה (Pages Per Minute –PPM ). הנתון משתנה בהתאם לאיכות ההדפסה (טיוטה, רגיל, מיטבי), צבע ההדפסה (שחור או צבעוני) וסוג המידע המודפס (טקסט או תמונה). במדפסות דיו הנתון שמופיע במפרט הוא תיאורטי ומתייחס לכיסוי חלקי של הדף – 5 אחוז בשחור ו-15 אחוז בצבע. במדפסת לייזר הנתון שמופיע במפרט קרוב לביצועיה בפועל.

יעילות וצריכת דיו

(20% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

המדפסת עובדת עם שני ראשי דיו: שחור (דגם 652) המספק כ-360 עמודי שחור וצבע (דגם 652) המספק כ-200 עמודי צבע.

לשמחנו, ה-4675 אפשרה לנו להמשיך לעבוד עם מחסנית דיו אחת בלבד. שלפנו את מחסנית הצבע והמדפסת המשיכה לספק מסמכים באין מפריע. גם בשליפת הדיו השחור, המדפסת המשיכה להפיק מסמכים, אם כי השחור האמיתי נעלם והוחלף בגוון הנוטה יותר לאפור בהיר ולא קריא במיוחד, אך מובן מדוע.

לאחר הדפסת 5 תמונות צבע ו-170 עמודי טקסט שרובם היו בשחור והשאר בצבע, רף מפלס הדיו השחור עמד על למעלה מחצי והצבע ירד רק ברבע. תוצאה מעולה לדיו השחור, קצת פחות לצבע, שעבד פחות בצורה משמעותית.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

הדבר הראשון שמבחינים במדפסת הוא העיצוב החללי-משהו שעוטף אותה. צבעה שחור וקווים דקים היוצרים דרגות אלגנטיות גורמים למדפסת להיראות יוקרתית ביחס למתחרותיה על אותו מדף. גם השליפה האוטומטית של מגש הפלט תורמת לחוויה העתידנית. בנוסף, ההיעדרות של מקשים פיזיים ושאר בליטות לא-מחמיאות הופכת את המדפסת לפריט ריהוט המשתלב היטב בנוף הבית, ובכך מצליח לשבור במעט את שגרת המדפסות להן ייעוד פונקציונלי בלבד.

משקל המדפסת תואם להגדרתה: 6.55 ק"ג, ביתית וקלה יחסית, לא כולל מגירת נייר התומכת ב- 100 דפים ופידר (מזין אוטומטי) התומך ב-35 עמודים. ה-4675 מסוגלת להתמודד עם כמה גדלי עמודים פופולריים, ביניהם: 4A, A5, B5 וגם סוגי נייר מיוחדים כמו פוטו וברושור, אם כי מיותר לציין – בשורה של ממש לא תמצאו בהיבט זה וכדי לקבל תמונה איכותית באמת, אין מנוס מלפנות למדפסות מקצועיות המתמחות בנושא.

התפריט, המוצע גם בעברית, בנוי ממסך מגע מונו LCD בן 2.2 אינץ'. למרות שמסך המגע לא מושלם ולא פעם חטא באי-זיהוי המחווה, במיוחד בתנועת הגלילה בתפריטים מרובי אפשרויות, ברוב הזמן הוא תפקד יופי ולא העיב על התפעול השוטף.

DeskJet 4675 HP – פתרון סולידי

לצד המדפסת מגיעים שני ראשי דיו (שחור/צבע), דיסק התקנה, דפי הדרכה, כבל חשמל וכבל טלפון. הורגש בחסרונו כבל ה-USB שלא סופק על ידי HP, כמו בדגמים רבים שלה. למרות שיכולותיה האלחוטיות של המדפסת מייתרות את הצורך באותו כבל, נמליץ לרכוש אחד במקרה והרשת הביתית נותקה ולא תהיה ברירה אלא לחבר כבל בין המדפסת למחשב.

בחיבור האלחוטי התרחשו רגעים רבים של אי-תקשורת בין המדפסת למחשב, כשברוב המקרים הבעיה התרחשה בזמן הדלקת המחשב או המדפסת. עם כל הנוחות שבדבר, רצף הקטיעות גרם לנו במקרים רבים להעדיף את החיבור הקווי ולא לעצור את רצף העבודה.

בדקנו את ה-ePrint המהולל, פיצ'ר המאפשר לשלוח מסמכים להדפסה מכל מכשיר ומכל מקום. ההתקנה הייתה פשוטה מאוד: בהדרכה זריזה המדפסת סיפקה לנו כתובת מייל ייעודית (עם דומיין של hpeprint.com@), כאשר כל מסמך שיישלח אליה, יודפס. תאורטית מדובר ברעיון נפלא: אין צורך בהורדת אפליקציה ייעודית ויתרה מזאת, אין אפילו צורך להיות בקרבת המדפסת בכדי להשתמש בה.

בפועל ה-ePrint עשה לנו לא מעט צרות: נרשמו יותר מדי מקרים של הדפסות כפולות, אסמכתא שקיבלנו מחברת החשמל הופקה בג'יבריש ומסיבה מוזרה כלשהי, לא פעם בחרה המערכת לשנות את הפונט שהוגדר במסמך לטובת פונט אחר, גנרי כלשהו. כל עוד מדובר במסמכים ביתיים, היינו נמנעים מציון העניין, אלא שהפונט החדש לא נוח לקריאה ויותר גרוע, נוטה לחבר אותיות, חטא העומד בפני עצמו. ובכלל, מדוע מלכתחילה לשנות את הפונט שביקשתי להדפיס?

בכל הנוגע לרעשים חיצוניים, מה-4675 בוקעים הצלילים הטיפוסיים של רוב המדפסות הביתיות, כלומר די רועשת. קיימת אופציה של מצב שקט ((Quiet mode, המפחיתה את הרעשים בתמורה להדפסה איטית יותר, אבל בגלל שמה שקורה בפועל נשמע כמו גריפת נייר איטית יותר ותו לא, רעשים שיפריעו לאחרים במצב הרגיל, כנראה גם יפריעו להם גם במצב השקט. ישנה אופציה נחמדה לתזמן שעות בהן תעבוד המדפסת במצב שקט אך כאמור, לא ראינו בכך פתרון של ממש.

הסריקה מעבירה מסמכים ותמונות למחשב ברזולוציה של 1200 PPI ותומכת ברוב הפורמטים הפופולריים: TIFF, JPEG, PNG, BMP, PDF. לאחר שסרקנו מספר תמונות, מסמכים ועוד כמה כרטיסים אישיים, קשה להרעיף עליה שבחים. ראשית חשוב לציין את התממשקות הסריקה האלחוטית למחשב: היא רחוקה מלהיות מושלמת ונרשמו לא מעט מקרים של איבוד הקשר בין המדפסת למחשב. בכל הנוגע לאיכות הסריקה, הוגן יהיה לומר שרוב שימושיו של המשתמש הממוצע מסתכמים בסריקת מסמכים שגרתיים, וכאן יימצא אותו משתמש את מבוקשו. אבל כאן זה גם מסתיים: ה-4675 כשלה פעם אחר פעם בסריקות צבע, החל ממריחת צבעים בוטה ועד לשינוי גוונים של ממש. ביתית או לא ביתית, סריקת צבע אינה מותרות.

הפקס תומך בצבע, בעל זיכרון של עד 99 דף לשליחה ותומך בכ-50 אנשי קשר לשליחת פקס מהירה, ברזולוציה של 300 DPI. לעומת הסורק, הפקס פחות אכזב וקבלת ושליחת פקסים התבצעו בלי בעיות.

הרזולוציה קובעת את מידת חדות ופירוט ההדפסה ונמדדת ב-dpi (מספר נקודות לאינטש). להדפסת טקסט תתאים רזולוציה של 600dpi. להדפסה של גרפיקה ותמונות תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi, ולהדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dpi.
רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות ופירוט ההדפסה ונמדדת ב-dpi (מספר נקודות לאינטש). להדפסת טקסט תתאים רזולוציה של 600dpi. להדפסה של גרפיקה ותמונות תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi, ולהדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dpi.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image