חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
סורק Brother DS-620
מותג: Brother
סוג: סורק נייד
ממשק חיבור: USB2
רזולוציה: 600x600 dpi
עומק צבע: 24 BIT
גודל: A4
ציון WiseBuy
8.5
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)

סקירת wisebuy - סורק Brother DS-620

לירן עבדי | 20.11.2017
הטוב
  • מידות צנועות, נוח לנשיאה
  • מגיע עם תוכנה פשוטה וקלה לתפעול
  • איכות סריקה מספקת מאוד
  • דורש חיבור USB בלבד
הרע
  • סריקת איטית בצבע
  • ללא מגש הזנה – סריקת כל דף בנפרד
  • ללא סריקה דו-צדדית
בשורה התחתונה
הודות למידותיו הצנועות וקלות התפעול, הסורק הנייד של Brother ישרת מצוין אנשי עסקים בדרכים שזקוקים למסמכים חשובים באיכות טובה או כל משתמש המבקש לתעד מסמכים בודדים בזריזות וביעילות. הוא רחוק מלהיות מהיר במשימות מתקדמות, אבל כל עוד אינכם מחפשים מכונת עבודה לתיעוד מסמכים ארוך והמשכי אלא למטלה נקודתית ורגעית, ה-0DS-62 הוא הסורק עבורכם.

DS-620
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 494 ₪
מחיר סופי: 517 ₪
מחיר סופי: 517 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-9 חנויות>>
הקדמה
הסורק הנייד DS-620 מבית Brother מבטיח להיות קל לשימוש ולנשיאה, בזכות מימדים מינימליים ופונקציונליות שתספק כל מי שנע בדרכים וזקוק ללכידה זריזה של מסמכים, דפי קבלה, סוגי כרטיסים שונות, תמונות ועוד. רזולוציית הסריקה האופטית עומדת על dpi 600X600 ומובטח כי המהירות המקסימלית היא עד 8 עמודי שחור וצבע בדקה. הסורק יודע להתמודד עם נייר בעובי 0.04-0.8 מ"מ (כולל כרטיסי פלסטיק) ומגיע עם תוכנות ייעודיות להתקנה במחשב.

נוחות השימוש

(50% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

מטבעו הנייד של ה-DS-620, מידותיו צנועות מאוד ועם רוחב 29 ס"מ, גובה 3.7 ס"מ ועומק 53 ס"מ, אין תיק גב או מזוודה אליו לא יצליח הסורק להשתחל. גם משקלו, 400 גר', לא יורגש מדי בעת הנשיאה. בראש הסורק כפתור בודד, אשר מדליק ומכבה את הסורק. שאר הפעולות מתבצעות ישירות מהמחשב, באמצעות תוכנה ייעודית המצורפת בדיסק, שגם ניתנת להורדה באתר של Brother. לרוחב המכשיר מכסה פלסטיק החושף את קרבי הסורק ומאפשר לשלוף משם דפים תקועים. בפתח הכניסה צויד חיישן שאמור לזהות כניסת דפים ובפועל עבד נהדר: מספיק שהכנסנו את קצה הנייר כדי שהגלגלים יתפסו אותו ויחלו במטלת הסריקה בלחיצת כפתור. משיכת המסמכים מתבצעת בעדינות מופתית: גליל ה-DS-620 לא תקע שום מסמך או גרם לנייר לסטות מהמסילה, תופעה שכיחה בקרב גלגלי הזנה שגורמת לדפים להיתקע.


Brother DS-620: למשרד הנייד


מרגע שדף נסרק, בין אם בשחור או בצבע, הוא עולה בתוך שניות בודדות למחשב. בסיומה של כל פקודת סריקה, התוכנה מאפשרת לסרוק דף נוסף במשך 30 שניות הבאות, מבלי הצורך ללחוץ על כפתור הסריקה בתוכנה. כלומר מטלת סריקת המסמכים תמשיך להתבצע כל עוד נמשיך להזין נייר בפחות מחצי דקה. העבודה השוטפת מאוד נוחה ופשוטה לתפעול, אך עדיין בלטו שני חסרונות אשר נוגעות לשימוש יותר תכוף מהרגיל; כך למשל סריקת 50 עמודי A4 ברצף עלול לתבוע לא מעט זמן מול הסורק, בהיעדר מגש הזנה אוטומטי המאפשר לתחוב את כל הדפים לגוף הסורק ולהתפנות לעיסוקים אחרים. עובדת מצערת נוספת היא שה- DS-620 לא מסוגל לסרוק את שני צדי הדף, עניין שמכפיל את זמן העבודה בסריקת בדפים דו-צדדיים. אולי מדובר במגרעות מינוריים אך חשוב להכירם כי לעבודת סריקה אינטנסיבית מהרגיל, הסורק כלל לא יתאים.


Brother DS-620: למשרד הנייד


ניתן לייצא את הדפים הסרוקים כקבצי תמונה בפורמטים פופולריים (JPEG, BMP, GIF), כקבצי PDF, TIFF ועוד. היצרנית מציעה זוג תוכנות אשר אמורות לייעל את העבודה, אחת ל-Windows והשנייה ל-Mac. את תוכנת Nuance PaperPort 12SE המיועדת ל- Windowsכבר הכרנו ולמרות שלל התכונות המקצועיות שלה, התוכנה הבסיסית Button Manager התגלתה כמספקת מאוד ועונה על רוב הדרישות הממוצעות: בחירת מצב סריקה (שחור/גווני אפור/צבע), העדפת dpi, סוג פורמט מבוקש ובחירת תיקייה אליה יגיעו הקבצים הסרוקים. ניתן גם לקבוע פרופילים שונים לשימושים שונים, כך למשל קבענו פרופיל סריקת צבע ב-600DPI ולצדו פרופיל מסמכי טקסט שחורים ב-200DPI.


ה-DS-620 גם מטפל באחת הבעיות הגדולות ביותר של איש העסקים הנודד – היעדר גישה לחשמל או לכל מקור כוח בלתי מוגבל. המענה: כבל USB המתחבר למחשב הנייד, כשבצדו השני כניסת MicroUSB פופולרית, שאגב, אפשרה לנו להפעיל את הסורק באותו כבל של הסמארטפון שלנו. במארז קיבלנו כבל USB, דיסק התקנה הכולל תוכנות ודרייברים (הניתנים להורדה באתר היצרנית), כיסוי בד לסורק שהערכנו מאוד על היוזמה, מטלית לניקוי, שקופית לסריקת כרטיסים ודף כיול.


איכות ומהירות הסריקה

(50% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

התחלנו לסרוק כמה עמודי טקסט שחור לרקע לבן, שהציגו תוצאות טובות מאוד תחת איכות dpi 300 ו-600. הטקסט הופק בצורה חדה, ברור לקריאה וכזה שמאפשר להדפיס את הקובץ שוב בעת הצורך, והוא עדיין ייראה זהה למקור. שמנו לב שבמסמכים בהם הוטבע סימן מים (Watermark), תחת הגדרת "סריקה שחור על לבן" ה- DS-620 ממש "שורף" את התמונה ומשחיר בצורה מוגזמת את סימן המים, עד כדי כך שהטקסט ממש נדרס על ידי לוגו החברה ששימש כרקע בהיר מאחוריו. היות וקיימים פערי זמן משמעותיים בין סריקת דף טקסט פשוט לגווני אפור כפי שנגלה בהמשך, מדובר בחיסרון שחשוב להכיר.


Brother DS-620: למשרד הנייד


המשכנו בסריקת מסמכים פחות סטנדרטיים: קבלות ארוכות, חשבוניות מס מלבניות, הזמנת חתונה בגודל A5, תמונות פוטו מקצועית, כרטיסי ביקור מלאי צבע, רישיון נהיגה וחבר מועדון בגודל כרטיס סטנדרטי שניתן למצוא בכל ארנק ממוצע. בניגוד לדפי A4, בסריקת מסמכים שכאלו נעזרנו בשקופית מיוחדת בגודל A4 שצורפה במארז, לתוכה מכניסים את הכרטיסים והיא זו שנכנסת לסורק. גם כאן קיבלנו תוצאות מספקות; איכות הסריקה מצוינת ותספק מעל ומעבר כל משתמש שמחפש לאחסן מסמכי צבע, גם אם זיהינו סטייה קלה מעט מהמקור לכיוון הצבעים חמים, כמו למשל רקע צהוב ברישיון הנהיגה שלנו שהפך לכתמתם, או כשפרח בעל עלי כותרות אדומים הופקו במחשב ככמעט חומים.


באשר למהירות הסריקה, היצרנית מבטיחה סריקת 8 עמודים שחור וצבע בדקה, כלומר 7.5 שניות לעמוד. כשזה מגיע לדפי טקסט בשחור על רקע לבן, הסורק מממש את ההבטחה בהצלחה. בנקודה זו חשוב להוסיף כי לעומת סורקים מתחרים, לא מדובר בזמני עבודה מוצלחים במיוחד, אם כי כשמתחשבים בייעודו הנייד של ה-DS-620, לטעמנו מדובר בתוצאה מרשימה ולדרישות בעל המשרד הנייד – באמת שלא צריך יותר. עמודי צבע התגלו כתובעניים יותר ודרשו זמן סריקה כפול, אחרי שתיעדנו כמעט 17 שניות של סריקת דף A5 בודד בצבע, כלומר בערך 4 עמודי צבע בדקה.


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image