חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
סורק Brother ADS-2400N
מותג: Brother
סוג: סורק שולחני
רשת: רשת
דו צדדי: דו צדדי
ממשק חיבור: USB2
רזולוציה: 1200x1200 dpi
ציון WiseBuy
9.3
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)

סקירת wisebuy - סורק Brother ADS-2400N

לירן עבדי | 20.11.2017
הטוב
  • מהירות סריקה יוצאת מגדר הרגיל
  • קומפקטית, לא תופסת מקום רב בשולחן
  • מאפשרת לייצא מסמכים לכמה מחשבים ללא חיבור פיזי
  • ניתן להדפיס ישירות להתקן נייד
הרע
  • התקנה ראשונית איטית להחריד
  • המרת דף סרוק לטקסט חי לא מושלמת בעברית
  • אין סריקה ב-A3
בשורה התחתונה
למטלות סריקה מתקדמות במסגרת עבודה משרדית, ה- ADS-2400N הוא הסורק האולטימטיבי. פעולת הסריקה מתבצעת במהירות פנטסטית, איכות הקריאות טובה מאוד, וגם סטודנטים המרבים לקרוא מאמרים ימצאו בו פתרון יעיל לאחסון כל קבצי הטקסט, לחפש בהם ואם צריך – אפילו לערוך אותם מחדש. לשימוש יום-יומי קשה להמליץ עליו מן הסתם, בעיקר כי ייעודו התעשייתי פחות מתאים למשימות פשוטות, לפיכך הסורק אידיאלי יותר עבור משרדים שסריקת מסמכים ומטלות תיוק הן חלק בלתי נפרד משגרת עבודתם.
ADS-2400N
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 1,941 ₪
מחיר סופי: 1,947 ₪
מחיר סופי: 1,947 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-26 חנויות>>
הקדמה
הסורק המקצועי ADS-2400N מבית Brother מיועד לעסקים קטנים ובינוניים ותפקידו העיקרי לסרוק במהירות מגוון סוגי דפים ישירות למחשב. מהירות הסריקה עומדת על 30 דפים לדקה, ברזולוציה של 1200X1200 DPI, בעלת מזין נייר ל-50 דפים ועומס העבודה המומלץ עומד על 3,000 דפים ביום. בפינת הפונקציות המיוחדות ניתן למצוא סריקה דו צדדית במהלך אחד, סריקה לתיקיות ברשת וסריקה ישירות להתקן חיצוני.

נוחות השימוש

(50% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

מידותיו (30.6 ס"מ רוחב, 25.8 ס"מ עובי, 25 ס"מ גובה) וצורתו המיוחדת של הסורק מתארות די מהר את ייעודו המשרדי. כיאה לתכליתה, ה-ADS-2400N מציעה חיבור USB למחשב בודד וכן חיבור רשת באמצעות כבל Ethernet, המאפשר לתפעל את הסורק מכל מחשב הנמצא באותה רשת. בחירה זו מרגישה כי המיקום האידיאלי עבורו הוא בקצה משרד ולא סתם על שולחן של אחד העובדים. בהיותו מבטיח התממשקות לכמה מחשבים במקביל על בסיס חיבור רשת, גם אין צורך בהצמדתו למחשב ספציפי.


Brother ADS-2400N: הסורק המהיר במשרד


בפאנל הקדמי שבעה כפתורים; הדלקה/כיבוי, ביטול פעולה, סריקה אל התקן חיצוני, סריקה למחשב ועוד שלושה מקשי רשת שבלחיצה עליהם, מסמכים יישלחו למחשב הרצוי. לאכזבתנו, אין שום מסך או תפריט כלשהו שמאפשר להשתמש בסורק ובתכונותיו המתקדמות ללא חיבור למחשב. בצדו השמאלי של גוף הסורק כניסת USB, לסריקת מסמכים ישירות להתקן חיצוני כמו דיסק-און-קי, בקיבולת מקסימלית של 64 גיגה.

לצערנו ההתקנה הראשונית של הדרייבר והתוכנות הייעודיות הייתה שיעור מעולה בחוויית משתמש גרועה מאוד. זה התחיל בהורדה מקרטעת של קובץ ההתקנה מאתר היצרנית, בלית כונן CD במחשב הנייד שידע להריץ את התקליטור שקיבלנו במארז. ההתקנה עצמה התקשתה למצוא את החיבור הפיזי, על אף שהכל חובר כראוי וכדי לקנח בעוד עיכוב מייאש, תוכנות העריכה המתקדמות שמציעה Brother דורשות הורדה נוספת, אשר מבוססת על שרתים איטיים בצורה מגוחכת. בתמיכה הטכנית הוסבר לנו על בעיה זמנית בשרתים אבל בשיטוט זריז ברשת גילינו לא מעט ביקורות בנושא.

ניתן גם לסרוק ישירות להתקן חיצוני, באמצעות כניסת USB ייעודית להתקן תומך כמו דיסק-און-קי. כוונת הסורק טובה אבל הביצוע בפועל פחות אידיאלי. ראשית, ה-ADS-2400N לא הצליח לקרוא דיסק-און-קי בנפח 16 גיגה, על אף שהיצרנית מבטיחה תמיכה בהתקנים עד 64 גיגה. שנית, כשהצלחנו לסרוק אל דיסק-און-קי אחר בנפח 1 גיגה, לא היו לנו שום אופציות לבחירה והתאמה אישית. בהיעדר מסך בגוף הסורק, או כל כפתור לשינוי ערכים, מסמך ברירת המחדל שנסרק להתקן עלול שלא להספיק למשתמשים מתקדמים, שלא לדבר על העובדה שאין שום בקרה אילו מסמכים נסרקו היטב ואילו לא. עדיין מדובר בפתרון נחמד מצד Brother, גם אם אינו מושלם במבחן התוצאה.

Brother ADS-2400N: הסורק המהיר במשרד
מגירת ההזנה יודעת לקלוט מגוון גדלים פופולריים ועוד כמה שפחות; סוגי הנייר A5, A4 ומעטפה יוזנו בתדירות גבוהה יותר מן הסתם אבל הסורק יודע גם להתמודד עם גדלים פחות שכיחים כמו B5, B6, C5 וכמובן כרטיסי פלסטיק מוכרים (רישיון נהיגה, רב-קו, כרטיס קופת חולים, חברי מועדון וכו'). שמחנו לגלות שפרט לכרטיסי אשראי, ה-ADS-2400N הצליח לסרוק את כל סוגי הנייר שהעמדנו בפניו ואף אחד מהם לא נתקע בגלגלים או דרש מאתנו התערבות ידנית לחילוץ מסמך תקוע. מצד שני, בלטה בהיעדרה היכולת לקבל דפי A3, תכונה שציפינו לה פי כמה ממכונה שכל תכליתה היא סריקה.

פעולת הסריקה שקטה יחסית, מהזנת הדפים המתבצעת ברגע, דרך תהליך הסריקה הזריז ועד לסיום העבודה בצליל בולט. בסוף כל פעולה קיבלנו במחשב דיווח כמה דפים הסורק הפיק למחשב, כולל התייחסות לדפים "ריקים", כלומר עמודים ללא תוכן בצד השני – תכונה שאהבנו מאוד ועזרה לנו לוודא שכל המסמכים שביקשנו לסרוק אכן עובדו כנדרש.

עם הסורק מוצע סט תוכנות, ביניהן PaperPort ו-Abbyy FineReader 12 Sprint, המציעות מצבי סריקה מתקדמים. לצורך השלמת המטלות הפופולריות, מצאנו עצמנו מסתפקים בתוכנתFineReader הנהדרת, באמצעותה ניתן לבחור את גודל הנייר הנסרק, רזולוציית הסריקה ב-dpi, מצבי צבע ורמת הבהירות. התוכנה מאפשרת לייצא למחשב מסמכים שנסרקו במגוון פורמטים שימושיים; קבצי תמונה (JPG, PNG, TIFF וכו'), קובץ PDF עם טקסט חי או קובץ PDF לצפייה בלבד וללא אפשרות חיפוש, וכמובן, קובץ WORD ניתן לעריכה. מדובר בתכונה נהדרת שהרשימה לטובה בשימוש היום-יומי וברוב הדפים שהוזנו ל-ADS-2400N, הייתה התאמה נאה לטקסט ורק כמה מילים בודדות בכל נייר A4 עמוס טקסט לא הצליחו להיקרא היטב. בטקסטים בעברית הביצועים היו פחות טובים והתוכנה התקשתה להבדיל בין אותיות דומות כמו ד', ו' ו-ר', כך ש"רשאי" הפך ל"ושאי" ו"עבדי" הפך ל"עברי".

Brother ADS-2400N: הסורק המהיר במשרד


בעזרת האפליקציה הייעודית של היצרנית, iPrint&Scan, ניתן גם לסרוק ישירות לסלולר, טאבלט או כל מכשיר תומך אחר. את האפליקציה כבר ניסינו בעבר מול כמה מכשירי Brother שעברו תחת ידינו וברוב המקרים התוצאות היו בינוניות למדי. האפליקציה עצמה נוחה לשימוש ואינטואיטיבית מספיק לבקשות שכיחות אך בדומה למקרים אחרים, פקודות לא מתבצעות ברגע וקיים עיכוב משמעותי בין חיבור USB לחיבור רשת, כזה שמשתמשים חסרי סבלנות לא יתמודדו אתו. בנוסף, זיהינו לא מעט מקרים של איבוד קשר עם הסורק, מה שגרם לנו לאתחל את האפליקציה והסורק ולחדש את הסנכרון ביניהם.

איכות ומהירות הסריקה

(50% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

ה-ADS-2400Nמבטיח מהירות סריקה של 30 עמודים בדקה, אשר בסריקה דו-צדדית ניתן לסרוק 60 עמודים בדקה – על פניו נתונים מעולים. הכנסנו מדריך בן 45 דפים המודפסים בשני צדי הדף בגודל A4 לסורק ותוך 90 שניות בדיוק נסרקו כל 90 עמודי התוכן. אלא רק דקה שלמה אח"כ קיבלנו אותם ממש כקובץ PDF במחשב, בזמן שהמחשב היה רק בחצי הדרך של המרת הדפים הפיזיים לקובץ דיגיטלי. אולי מיותר לציין, אבל גם עם השהייה הנוספת מדובר במהירות סריקה פנטסטית שמשאירה אבק לסורקים ביתיים.


את איכות הסריקה אפשר לסכם כ"מצוינת". הרזולוציה המקסימלית, 600DPI, היא הרבה יותר ממה שהמשתמש הממוצע צריך למסמכים מרובי אותיות וספרות, כמה וכמה כשמדובר בעובד משרד שכל התעסקותו היא מול דפי טקסט. ברירת המחדל של התוכנה היא 300DPI ובשום שלב במהלך הבדיקה לא הרגשנו צורך להעלות את הרזולוציה כדי לקבל תוצאות טובות יותר.


גם בכל הנוגע לסריקת תמונות מלאות צבע, ה-ADS-2400N לא אכזב לרגע. סרקנו תמונת A5 מקצועית ב-200, 300, 600 ו-1200DPI והתוצאות היו לשביעות רצוננו; הצבעים נאמנים למקור, השחור היה מלא כפי שהופיע בתמונה ותחת הרזולוציה הגבוהה ביותר, אפשר לסמוך על הסורק שיעניק את הסריקה האיכותית ביותר שאפשר לבקש, במסגרת דרישות המשתמש הפרטי כמובן.


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image