חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
שואב אבק Dyson V8 Absolute דייסון
מותג: Dyson
סוג השואב: שואב אבק עומד
אלחוטי: אלחוטי
עוצמת יניקה: AW 115
אנטיאלרגני: בעל מסנן אנטי אלרגני...
טכנולוגית שאיבה: ציקלון
תאריך כניסה לאתר: 8/2016
ציון WiseBuy
9
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
רינה 08.06.18
morshoda 14.04.21
נמרוד 05.04.21
Mark 14.03.21
tal 22.02.21
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - שואב אבק Dyson V8 Absolute דייסון

אמיר שינקמן | 29.09.2016
הטוב
  • עצמת שאיבה מצוינת
  • שקט
  • אחסון משולב בעמדת טעינה נוחה
  • מיכל איסוף פשוט לניקוי
הרע
  • קצת כבד יותר מהדגם הקודם
  • קשה לתפעול לאורך זמן
בשורה התחתונה

הדייסון V8 הוא שיפור משמעותי של הדגם הקודם. החברה שיפרה את הנדסת האנוש שלו בכך שהעבירה את כפתור ה- max לפנים, יצרה מיכל אחסון של יותר מחצי ליטר, שיפרה את מנגנון הריקון שלו עד לרמה שכמעט לא נדרשת יד אדם לכך. גם אורך הסוללה השתפר וכל אלה לא פגמו כלל ביכולות או בעיצוב.

השואב מתאים לשימוש בייתי, בין אם מדובר בניקוי קל של קורנפלקס שהתפזר על הרצפה או שאיבה שבועית של השטיח אך לגם לניקוי תדיר פחות של מזרנים וספות.  

V8 Absolute
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 1,582 ₪
מחיר סופי: 1,584 ₪
מחיר סופי: 1,585 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-43 חנויות>>
הקדמה

רובנו מכירים את שואבי האבק בגרסה החוטית שלהם. אנו מאחסנים אותם בדרך כלל  בחדר ארונות או מאחורי דלת בבית, מוציאים אותם לאחר שווידאנו שאף אחד לא ישן, צופה בטלוויזיה או מדבר בטלפון , מחברים אותם לשקע ומתחילים בשאיבה מחרישת אוזניים. Dyson הוציאו דגם חדש של שואב האבק האלחוטי שלהם, שניתן לאחסן בצורה נוחה, עוצמתי ברמות שעוד לא הכרנו ויחסית גם שקט.

איכות השאיבה והסינון

(45% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

את ה- Dyson V8 בדקנו בסביבה אמיתית בדירה של 70 מטר באזור אורבני על מגוון שלם של פעולות שהשואב אמור להתמודד איתו. באופן כמעט מידי ניתן היה לראות שההצלחה עצומה ואין כמעט שימוש שהשואב לא הצליח להדהים ולהשאיר משטחים נוצצים.

הפעולה הראשונה הייתה שאיבת אבק מספה ישנה. למשימה הצטיידנו בחובט הקטן - Mini motorized tool – השואב את כוחו לא מהוואקום הנוצר על ידי המנוע אלא ישירות מהסוללה המובנית במכשיר, כשישנו מנוע ייעודי למחבט שלו. הראש מיועד למשימות ניקוי מקומות בעייתיים כמו מדרגות אך גם עם מזרנים, ספות, מושבי הרכב, כסאות מרופדים בפינת האוכל ועוד. לא היה צריך לעבור על אותו משטח יותר מפעם או פעמיים וההבדלים היו ניכרים. ניתן לראות בתמונה את ההבדלים של האזור שעבר שאיבה (מימין) מול זה שעדיין לא.

Dyson V8

עברנו עם החובט הקטן של- Dyson V8 Absolute על כריות הספה, הצדדים ועל המזרן שלה אך לפינות הקשות ולאזורים שהוא לא מצליח להגיע אליהם, ניסינו את ה- Rigid Crevice Toolשהוא צינור פלסטיק שאמור להגיע לפינות. הוא אכן הצליח לאסוף גרגרים או לכלוכים גדולים שנופלים בין הכריות, אבל את האבק הוא לא הצליח להרים. לכן ניסינו להשתמש Combination Tool, צינור פלסטיק עם 2 מצבים – מצב של פלסטיק קשיח (כמו ה- Rigid Crevice Tool רק קצר יותר) ומצב של כיסוי בסיבים קשיחים לניקוי עדין יותר. החלק אכן הצליח לנקות את האזור, אבל רמת השאיבה שהצלחנו להגיע אליה בפינות הייתה נמוכה יותר מאשר בשאר הספה. משימת הניקוי התמשכה לאורך כ-20 דקות ובסיומה מיכל האבק התמלא והלסתות נשמטו כשצפינו בכמויות האבק שיצאו מהספה.Dyson V8

Dyson V8

Dyson V8


עם מיכל אבק מרוקן יצאנו למשימה השנייה, שאיבת שטיח מחצלת (שטיח בתפירה כפולה). הצטיידנו הפעם גם במאריך הזהוב וגם ב- Direct Drive Cleaner Head שהוא החלק הראשי שאמור להתמודד עם שאיבת שטיחים. הניקוי היה יעיל ומהיר, מעבר לשאיבת אבק רגילה הצבנו ל Dyson V8 Absolute מספר אתגרים נוספים. פיזרנו על השטיח עדשים כתומות, אורז, פירורי לחם ואפילו קמח, עם כולם הצליח השואב להתמודד. עם רובם היה מספיק לעבור פעמיים כדי להשאיר את השטיח נקי, עם הקמח נדרש קצת יותר אך בסופו של דבר עצמת היניקה הייתה מעולה והצליחה להשאיר גם השטיח נקי.

ריקון מיכל נוסף והגענו למבדק השלישי – מזרן. פעולת השאיבה הייתה דומה לזו של הספה אך הפעם בדקנו גם את כפתור הטורבו – max. תחילה שאבנו עם ה- Mini motorized tool ואכן הדייסון V8 הצליח להוציא כמויות יפות של אבק מהמזרון. לאחר 2 סבבים של שאיבה העברנו את השואב למצב max וביצענו שאיבה נוספת. למרבה התדהמה השואב הוציא כמות זהה של אבק לזו שהצלחנו להוציא בפעם הראשונה. על כן, כאשר מדובר על לכלוך נראה לעין כמו שאיבת פרקט, קורי עכביש וכדומה אין ספק ששאיבה במצב הרגיל אכן עושה את העבודה בצורה מצוינת, אך כאשר מדובר ברהיטי בד, מומלץ להשתמש במצב max לניקוי עמוק ויסודי.

הנבדקים הבאים היו דברים עדינים יותר כדי לנקותם השתמשנו ב- Combination Tool. מקלדת המחשב מעולם לא הייתה נקייה יותר ולמרות שידוע שמדובר באחד האזורים המלוכלכים ביותר שאנו באים איתו במגע, אך אחרי 20 שניות המקלדת נותרה נקייה, לפחות בחלק הנראה לעין.

גם פתח האוורור של ספק הכוח והמארז של המחשב עבר שאיבה יסודית. אזור זה בדרך כלל הוא מאוד בעייתי כי סמרטוט מסוגל לנקות רק מלמעלה, ושואב אבק רגיל לא מצליח לחדור את החורים. בעזרת המברשת של הדייסון הצלחנו לשאוב את כל האבק גם מהחלקים הפנימיים של פתח האוורור.

Dyson V8

הפילטר של המזגן עבר טיפול דומה וגם שם הניקיון הוכתר כהצלחה ואפשר לאוויר קריר יותר ונקי יותר למלא את החדר.

Dyson V8

לאחר כל אלה העברנו את השטיח בדיקות על מספר סוגי שטיחים שונים בעוביים שונים, בגבהים שונים ולאחר שנוכחנו לראות התמודדות מצוינת עם כל אחד מהם, העברנו את ה- Dyson V8 Absolute במבחן שאף שואב לא עמוד בו לפניו בהצלחה – גם לא הדגם הקודם Dyson v6 Total Clean. ניסינו לשאוב שטיח שאגי עם ארוך וגבוה במיוחד. כל שואבי האבק שהתמודדו לפניו לא עמדו במשימה, חלקם סתם עשו רעש, חלקם נתקעו בסיבים וסירבו לזוז ואחד אפילו הרס את המברשת שלו. למרבה ההפתעה הפעולה הוכרזה בהצלחה. אמנם במאמץ רב אבל כוח היניקה של המנוע והמבנה של המברשת Direct Drive Cleaner Head הצליחו להוציא לא פחות מ-3 מכלים של אבק מהשטיח העקשן. בסופו של דבר השטיח היה כל כך נקי שבמשך ימים השתדלנו לא לדרוך עליו.

Dyson V8

נוחות שימוש

(40% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

בדומה לגרסה הקודמת, גם Dyson v8 מורכב ממנוע המשולב בידית הנשיאה, מוט באורך קבוע של 60 ס"מ וחלקים נוספים שניתן לפרק ולהרכיב לפי הצורך. Dyson הכניסו מספר שינויים לעומת הדגם הקודם שאכן משפרים את נוחות השימוש.

אופן פתיחת מיכל האחסון השתנה. בדגם הקודם לחיצה על כפתור הייתה פותחת את המכסה התחתון ומאפשרת ניקיון של המכל אך כעת המנגנון עובד במשיכה של כל גוף השאיבה כלפי מעלה. המשמעות היא שלא רק שהמכסה נפתח, אלא כל המסנן יוצא מהמכל, עובר שפשוף קל שמוריד ממנו את הלכלוך והכול נופל אל תוך פח הזבל. הרעיון הוא לחסוך מהמשתמש להכניס את היד למיכל כדי לנקות אותו. בפועל אכן מדובר בשיפור עצום, אך כולנו יודעים שהלכלוך שלנו כולל הרבה סוגים מעבר לאבק, ולמרות שהמכל לכאורה מתנקה בפשטות, עדין נתפסות שערות ועליהן אבק, המסנן לא לגמרי נקי כך שעדיין נדרש ניקוי ידני קל.

Dyson V8

Dyson V8

שינוי נוסף הוא הפתחה ניכרת ברמת הרעש של המוצר בזמן שימוש. אמנם לא מדובר במאוורר תקרה, אך בהחלט ניתן לנהל שיחה בזמן שאיבת האבק ולא נשארים עם צלצולים באוזניים לאחר סיום הניקיון.

Dyson V8 Absolute הוא שואב אבק אלחוטי כאשר היתרון העצום הוא שאין כבל הכובל את המשתמש לקיר וניתן להתנייד איתו בקלות מחדר לחדר. אין כפתור "הפעל / כבה" אלא בזמן שאיבה יש ללחוץ על הדק באופן רציף. מדובר בפעולה שמאוד נוחה מוטורית אבל חייבים להודות שהיא מתישה. בזמן שאיבת הספה גם לשאת את משקל השואב, גם ללחוץ על ההדק וגם לעבור מצד לצד על הכריות, הספה, הצדדים וכדומה, הבטרייה של הבודק נגמרה הרבה לפני הסוללה של השואב. מדובר היה בפעולה פיזית לא פשוטה שאפילו השאירה סימנים אדומים על הידיים. בפעולות של ניקוי שטיחים, רצפה ופרקט התהליך קל יותר כי רב המשקל גם כך מונח על הרצפה וצריך לזכור שזהו השימוש העיקרי של שואב אבק. במצב מלא של השואב + מוט מוארך + מברשת הוא שוקל 2.61 ק"ג, אבל בעוד שבשואב מהסוג הישן נדרשנו רק להחזיק את צינור הניקוי, כעת אנו סוחבים את כל המנגנון.

Dyson V8

גובה השואב במלואו 1.244 מטרים. נדמה היה כי מדובר בשואב בעייתי לגב מהבחינה הזו לאנשים גבוהים, אך כותב שורות אלה מתנשא לגובה של 1.9 מטר וחש כי אפילו לו הגובה היה מתאים ולא היה צורך להתכופף לאורך כל פעולת השאיבה.

עמידות

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

גם בדגם הזה התרשמנו מאוד לטובה מאיכות החומרים וההרכבה של השואב. החלקים מתפרקים ומתחברים זה לזה בקלות רבה וכולם עשויים חלקי פלסטיק איכותיים וממוט מתכתי.


מיכל איסוף האבק גדל לעומת המכל הקודם והוא כעת מכיל 0.54  ליטר.

לאופן הטעינה גם יש יתרונות וחסרונות. השואב מגיע עם 2 מטענים. אחד לתליה ואחד נייד שניתן בכל פעם לחבר לתקע אחר. המטען הנתלה בהחלט חוסך המון מקום. ניתן לתלות אותו בנקודה נוחה בבית אך אין מקום לתלייה לכל החלקים. במצב המקסימאלי ניתן לתלות את השואב (ואליו מחוברים המוט וחלק נוסף) ונשאר מקום ל-2 חלקים נוספים, מה שאומר שיש עוד 2 חלקים שאותם צריך לאחסן במגירה או במקום אחר. בנוסף צריך לזכור שהוא מחובר באופן קבוע לחשמל, מה שאומר שיש שקע אחד בבית שאנו מוותרים עליו לצמיתות ובנוסף חיבור קבוע שכזה ממשיך לצרוך זרם, גם אם נמוך, באופן רציף.

Dyson V8

למי שבוחר להשתמש בתקע הנייד, או בדיוק סיים את הסלולה ומחזיר את השואב לטעינה במטען, זמן טעינה מלא של השואב עומד על 3 שעות ו-30 דקות. בצדו השמאלי של השואב יש 3 מנורות אשר מסמנות לנו את הסטטוס של הסוללה כך שאנו יכולים לדעת מתי היא עומדת להסתיים. זמן השימוש המוצהר של דייסון עומד על 40 דקות רצופות, שלאחריהן יש לטעון אותו שוב, זמן זה מתקצר משמעותית אם שואבים במצב max. יחד עם זאת אפילו פעם אחת במהלך הבדיקות לא הגענו למצב שנגמרה הסוללה. בין אם מדובר בניקיונות פשוטים ומהירים כמו שטיח אחד או פרקט של חדר, או אם מדובר היה בניקיון יסודי של ספות ומזרונים, המאמץ היה כל כך רב שאנחנו לא החזקנו 40 דקות רצוף שאותן הבטיח היצרן.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image