חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
שואב אבק LG VR6480VMNC
מותג: LG
סוג השואב: שואב אבק רובוטי
אלחוטי: אלחוטי
אנטיאלרגני: ללא פעולה אנטי אלרגנית...
תאריך כניסה לאתר: 10/2016
אמצעי איסוף: מיכל איסוף
חובט: ללא חובט
משקל: 3 ק"ג
ציון WiseBuy
8.4
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
NisterNod 17.05.18
אבי 12.01.18
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - שואב אבק LG VR6480VMNC

צחי הופמן | 27.12.2016
הטוב
  • מנקה בשקט
  • עיצוב הייטקי
  • שליטה מרחוק באמצעות הסמארטפון
  • משמש כמצלמת אבטחה ניידת
הרע
  • עוצמת שאיבה חלשה
  • יש קושי לנקות את השערות שנכנסות בגלגל השאיבה
  • רזולוציה נמוכה בשידור לאפליקציה
בשורה התחתונה

ה-Hom-Bot Turbo Plus הוא רובוט חדשני, כנראה הכי מתקדם ביכולות חכמות שלו לעומת המתחרים בשוק. זהו גם אחד הרובוטים הכי שקטים שנתקלנו בהם. מצד שני, היינו פחות מרוצים מעוצמת השאיבה.

VR6480VMNC
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 2,284 ₪
מחיר סופי: 2,285 ₪
מחיר סופי: 2,290 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-7 חנויות>>
הקדמה

רובוטים השואבים אבק נמצאים היום בבתים רבים בישראל. מצד אחד קיימים רובוטים של מותגים איכותיים כמו איי רובוט, ניטו, ecovacs, סמסונג ו-LG. מהצד השני, קיימים מותגי מדבקה של יצרניות לא מוכרות כמו פיילוט שייבואם לישראל הופסק ועתה זמין ברשתות השיווק רק מלאי ישן. הרובוטים שנמכרים בארץ במאות שקלים בודדים, בדרך כלל עושים יותר רוח, מאשר לנקות אבק (אנחנו לא מכלילים כאן רובוטים של מותגים סיניים כמו שיאומי). צרכן שרוצה לקנות היום רובוט, יכול למצוא מוצרים טובים אצל היצרנים האיכותיים במחירים של כ-1,500 שקל. מהסיבה הזו, היצרניות מנסות לשלב טכנולוגיות חדשות בדגמי הדגל שלהן. ה-Hom-Bot Turbo Plus הוא דוגמה קלאסית לרובוט שואב אבק, שמציג יכולות שאנחנו לא רגילים למצוא ברובוטים מהסוג הזה.

איכות השאיבה והסינון

(45% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

העיצוב של ה-Hom-Bot שונה מרובוטים רבים בשוק. הסיבה לכך הוא המראה המרובע של המכשיר, זה מאפשר לו להגיע קרוב יותר לפינות, מאשר רובוטים הבנויים בצורת עיגול. אל תצפו לפינות מבריקות נטולות אבק, למרות שהרובוט הזה מספק פתרון יותר טוב מרובוטים עגולים. LG שילבה ברובוט שתי מברשות צד באורך 1.5 ס"מ, אלו דוחפות את האבק ישר לפתח השאיבה. למברשות צד יש גם חסרון, שכחתם את נעלי הספורט על הריצפה, השרוכים שלהם יתפסו במברשות. זהו חסרון הקיים בכל רובוט עם מברשות צד.

Hom-Bot Turbo Plus

ההום בוט אומנם לא מרעיש כמו רובוטים אחרים, אבל עוצמת השאיבה שלו לא גבוהה. ישנו מצב טורבו שמגביר את עוצמת השאיבה אבל גם את עוצמת הרעש. עדיין מדובר ברעש החלש יותר מרובוטים אחרים. הבעיה, התחושה שהרובוט חלש יותר בעוצמת השאיבה מרובוטים אחרים ברמת המחיר דומה. ההום בוט נטה לפספס לכלוכים קטנים.

נוחות שימוש

(40% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ב-LG השקיעו בגיור ההתראות הקוליות לשפה העברית. מה שאומר, שהנחיות עבור פעולות הרובוט והתראות יתבצעו בשפה העברית ולא באנגלית או שפה אחרת. בהחלט שאפו ל-LG על ההשקעה הזו (דבר שקשה להגיד על רוב החברות המתחרות).

בעוד ניקיון מיכל האחסון הוא פשוט (הרחבה בהמשך), דווקא ניקיון המברשות הוא דבר מציק ולא פשוט. המברשת הפנימית דרכה עובר האבק לתוך הרובוט, דורשת תחזוקה מסובכת. שיערות נתפסות על הגלגלת הזו בקלות ואין דרך פשוטה להסיר אותם, חוץ ממאבקים עם מספריים. בזמן השימוש שלנו ברובוט, לא נתפסו שיערות במברשות הצד. נתקלנו מספר פעמים בנפילת לכלוכים מאזור המברשת המרכזית לרצפה. הדבר התרחש בזמן שהרמנו פיזית את הרובוט (לא ניערנו אותו).

Hom-Bot Turbo Plus

ל-Hom-Bot שלוש תוכניות שאיבה: מצב ניקוי זיגזג - הרובוט עובר יחסית במהירות על החדר בצורה מסודרת, בפסים ישרים באמצע ואז עובר במסגרת של החדר. מצב ניקוי תא אחר תא - מצב קפדני יותר בו הרובוט מחלק את החדר לחלקים ומנקה כל אחד מהם בנפרד. מצב ניקוי ספירלי-  ניקוי של כמה דקות באזור מצומצם. הרובוט חוזר בקלות לתחנת העגינה שלו, אבל זה רק בתנאי שהפעלתם אותם מהתחנה עצמה ולא הנחתם אותו בהתחלת הפעולה במקום אחר בבית.

ההום בוט הוא רובוט חכם מאוד, הוא כולל חיבור WiFi, המאפשר לו באמצעות אפליקציה בסמארטפון (מתאים לאנדרואיד) שליטה מרחוק (למשל, הפעלת השאיבה כאשר נמצאים מחוץ לבית). משתמשים אשר הסמארטפון שלהם כולל התקן אלחוט מסוג NFC, יבצעו את החיבור הראשוני בין הרובוט לסמארטפון בנגיעה פיזית בין השניים. למי שאין NFC בסמארטפון, הדבר ידרוש ממנו זיהוי דרך רשת ה-WiFi.

לאחר החיבור לרובוט דרך האפליקציה, ניתן לראות את הבית ממבט עינו של ההום בוט. לרובוט יש שתי מצלמות קדמיות, לחיצה על כפתור ייעודי באפליקציה מראה את המתרחש בבית בזמן אמת. איכות הווידיאו נמוכה מאוד, אבל עדיין מאפשרת להבין מה קורה בבית. ניתן לשלוט ברובוט כאילו היה מכונית מרוץ, אבל השליטה לא נוחה, כך שמעט קשה לכוון את הרובוט באופן ידני למיקום אליו רוצים להגיע. מי שחרד לפרטיות שלו, ישמח לגלות שהרובוט כולל התראה קולית בזמן ההתחברות אליו מרחוק.

Hom-Bot Turbo Plus

ההום בוט כולל מצב אבטחה בשם Home Guard. מצב זה מאפשר להשתמש ברובוט כמצלמת אבטחה ניידת. ההפעלה הראשונית של מצב זה מעט מרגיזה. הדבר דורש מציאת מיקום נקי ממכשולים (שטיח הוא מכשול), אבל ברגע שמתגברים על זה, אפשר להתחיל לעבוד. ניתן לקבוע באופן ידני הפעלה של מצב האבטחה או מצב מתוזמן. ברגע שהרובוט נכנס למצב הזה, הוא מתקדם לנקודה שנקבעה ולא זז ממנה. המצלמות של הרובוט עובדות, כך שברגע שמישהו עובר לידם, הסמארטפון של המשתמש מקבל התראה עם תמונות מאותו אירוע (תמונות ברזולוציה נמוכה המקשות על זיהוי הפרטים). ניתנת גם אפשרות לעבור למצב וידיאו בזמן אמת.

יכולות האבטחה והצילום של ההום בוט טורבו פלוס הן חדשניות, הבעיה שהן מרגישות כמשהו לא מספיק בשל. היינו רוצים לקבל איכות וידיאו גבוהה יותר ותפעול פשוט יותר של יכולת האבטחה וההגדרה שלהן.

עמידות

(15% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

ההום בוט טורבו פלוס הוא רובוט עמיד, למרות שהוא עשוי פלסטיק. לא נתקלנו בחלקים רופפים והגומי בחלק הקדמי שלו מגן אליו מפני היתקלויות לא רצויות בחפצים בבית. מיכל האחסון לא גדול - 0.6 ליטר. הדבר אומר, שאחרי פעמיים או שלוש ניקיונות של הבית, תצטרכו לרוקן אותו (בהתאם לגודל הבית ולכמות האבק והלכלוך). LG מיקמה את פתח מיכל האחסון בחלק העליון של הרובוט, כך שקל מאוד לשלוף אותו ולרוקן את האבק. ברובוטים אחרים מיכל השאיבה ממוקם בגב הרובוט בחלק התחתון, מה שתמיד גורם למעט אבק להתפזר על הרצפה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image