חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
שואב אבק Bosch BBH22454 בוש
מותג: Bosch
סוג השואב: שואב אבק עומד
אלחוטי: אלחוטי
חובט: כולל חובט
משקל: 3.2 ק"ג
ציון WiseBuy
8.2
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
Gabby 08.08.18
liza 19.03.17
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - שואב אבק Bosch BBH22454 בוש

לירן עבדי | 06.02.2018
הטוב
  • שואב אלחוטי עם חיי סוללה טובים
  • שני מכשירים אחד: משמש כמוט וגם כשואב ידני
  • פשוט וקל לתפעול
  • הסוללה ניתנת להחלפה
הרע
  • מברשת ניקוי צרה יחסית
  • מוגבל בתנועה מתחת לשולחנות ומיטות
  • קיבולת סבירה של מיכל הלכלוך
בשורה התחתונה
לבתים פרטיים אך לא גדולים במיוחד, שואב האבק BBH22454 יתאים מאוד: הוא אלחוטי, ניחן בחיי סוללה נדיבים ויכולות השאיבה שלו מספקות. היינו שמחים לייעל את העבודה עם מברשת ניקוי רחבה יותר וקיבולת מיכל נדיבה מזו המוצעת, אך כשמוסיפים למשוואה את הפונקציונלית המלאה שהמכשיר מציע ואת נוחות השימוש בשוטף, הרי שהשואב של Bosch עמד בפני דרישות המשתמש הביתי וכשלעצמו, שואב אבק מספק מאוד.
הקדמה
שואב האבק הדו-שימושי מדגם BBH22454 תוצרת Bosch מבטיח להיות פשוט ונוח לשימוש ולאחסון, עם מערכת ניקוי קלה וגמישות מקסימלית, לפי הצהרת החברה. המכשיר הוא שניים באחד: שואב ידני וגם שואב אלחוטי מוט המונע באמצעות סוללה ניתנת להחלפה, אשר כוללת חיווי סטטוס חיי הסוללה והבטחה לזמן עבודה של עד 50 דקות וזמן טעינה של 12-16 שעות. השואב מגיע בצבע כחול כהה.

איכות השאיבה והסינון

(45% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

בתצורת מוט, לשואב 2 עוצמות שאיבה – רגיל וטורבו, לשאיבת כל סוגי הרצפות והשטיחים, ובתצורת שואב ידני ישנה עוצמה אחת. שואב המוט מבצע את עבודתו נאמנה: אין סטיות או פספוסים וכל איזור מאובק זכה להברקה די מהירה. היינו רק שמחים לקבל מברשת יותר רחבה, שתמנע מאתנו פחות חזרות במסדרון רחב או באזור ריק מאביזרים סטטיים כמו למשל מתחת למיטה או באזור המטבח. ל- BBH22454 אין בעיה עם לכלוך קשה כמו חתיכות אוכל ושיערות: מקבץ גרגירי אורז הוא ינק בקלות ושיערות שהצטברו ברחבי הבית נאספו לכדי לגוש אחד שהצטבר בצד ולא חסם את פתח השאיבה – תופעה שהכרנו בשואב אבק אחר. באופן די מפתיע, גם את שטיחי איקאה הפשוטים והפופולריים הצליח השואב לנקות לא רע בכלל. שאריות הבד בקצוות השטיח אמנם נטו להיתקע במברשת אבל רק בתהליך המשיכה עצמו, מה גם שלא התבקשנו לקרוע חלקי בד שהסתבכו במברשת, בניגוד לשואב אבק רובוטי שעבר תחת ידינו.


Bosch BBH22454: פשוט ונוח לשימוש


עוברים לשואב הידני, שעוצמתו חלשה בהרבה מזו של המוט אך היא סיפקה את דרישותינו: למקומות אליהן מתקשה המוט להגיע, השואב הידני משתחל בקלות ומצליח להסיר את רוב חתיכות האבק שמצטברות באזורים בעייתיים וקטנים יותר: כונן מחשב, מקלדת, סלילי מקרר, פתחי האוורור של המזגן, וילונות, רצפת המכונית ועוד. בכולם עבד השואב הידני ביעילות, גם אם ביצועי השאיבה לא היו אחידים בכל הבדיקות ובכמה אזורים עדיין נאלצנו לחתום את הניקיון עם מטלית שתנקה את שאריות האבק שנותרו.

בקופסא גם הגיע ראש זרבובית, פיית פלסטיק צרה המתחברת לשואב הידני ומיועדת לינוק פינות, לנקות ספות, מזרנים ועוד אזורים צרים עם גישה מוגבלת אליהם. האביזר שימש אותנו בעיקר בפינות הקשות אליהן לא הצלחנו להגיע עם הפיה הרגילה של השואב הידני, במיוחד בפינות קיר ובפאנלים. אל מסילות החלון, הידועות לשמצה משום היותן נוטות לצבור לכלוך רב, הצלחנו להגיע פרט למסילה צרה במיוחד שלא הותירה לנו ברירה אלא לנקות אותה עם סמרטוט.

נוחות שימוש

(40% מהציון הסופי)
8 מתוך 10
מידותיו של השואב בצורתו המלאה: 116 ס"מ גובה, 26.5 ס"מ רוחב, 13.5 ס"מ עומק ומשקל 3.2 ק"ג. השואב מתיימר להציע שני מכשירים באחד: הוא משמש גם כשואב אלחוטי מוט וגם כשואב ידני, בניתוק שואב האבק מהגוף, המשמש גם כעמדת טעינה.
נתחיל מהשואב הידני, הנשלף די בקלות באמצעות כפתור אפור ועבה הממוקם בבירור בגוף המוט. משקלו גדול מרוב שואבי האבק הידניים והפשוטים יותר, אך עוצמת השאיבה מפצה על כך וברוב המקומות לא נאלצנו לחזור על אותו מקום בכדי לנקות ממנו את כל האבק. באותה נשימה יש לזכור שעדיין מדובר בעוצמת שואב ידני – כך שלמטלות ניקוי ארוכות ועל פני שטח גדול, לא היינו סומכים עליו.

Bosch BBH22454: פשוט ונוח לשימוש


באשר למוט, היצרנית מבטיחה שהגוף המפרקי של מברשת הניקוי בקצה יאפשר להגיע לאזורים בעייתיים, כמו מתחת לספה או למיטה – ואכן ניתן להגיע לרוב המקומות שמטאטא קשיח רגיל לא מסוגל להגיע, אם כי גם גמישותו של ה- BBH22454 מוגבלת מעט. הבעיה נעוצה במיכל האיסוף, שמנפח את גוף המוט ממש כמה סנטימטרים מעל מברשת הניקוי, ומגביל את תנועתו בחלקים צרים. גם לפינות הוא מתקשה להגיע ולא מצאנו אלטרנטיבה אלא לנקות את האזורים הפינתיים עם החלק הידני, שהצליח לנקות את הפינות אליהן המברשת לא הגיעה.

לפחות קל לנוע עם המוט: מברשת הניקוי המפרקית סלחנית ביותר בניווט ובמעברים צרים תודות לצורת המברשת ה"נשברת", כך שהמוט נשאר בזווית הבסיס ורק המברשת עצמה נשלחת לזוויות שונות. בתצורה המלאה, השואב מסוגל לעמוד במקומו ללא תמיכה או הישענות על קיר. גילינו שאמנם ניתן להעמיד אותו על בסיסו, אלא שיש להתרגל לנקודה הספציפית בה השואב מוצא את נקודת שיווי המשקל שלו.

השואב מודולרי להפליא ומתפרק להמון יחידות עצמאיות, לפעמים עד כדי ייאוש. היתרון מתבטא ביכולת לנקות כל רכיב בנפרד, כולל ריקון קל של מיכל הלכלוך. החיסרון הוא כמובן התעסקות אינסופית בפירוק והרכבה – על אף שלדעתנו מגיע ל- Bosch פרס בעניין הזה ובשום שלב לא הזדקקנו למדריך: תכלית כל רכיב בשואב ברורה ושליפתו והחזרתו למקומו הייעודי אינטואיטיביים מאוד. הכפתורים ממוקמים בצורה ברורה ואופן הפירוק וההרכבה מובן ביותר, גם כשהפקדנו את השואב בידי נסיינית עם ידיים פחות מיומנות שלא הפסיקה לפאר את פשטות התפעול. כבל השקע הטעינה החשוף בגב המוט מאפשר טעינה ישירה לגוף השואב, מבלי הצורך לפרק חלקים פנימיים כדי להיחשף לשקע.

Bosch BBH22454: פשוט ונוח לשימוש


כאמור, מלאכת הניקיון מתבצעת באמצעות שליפת מיכל הלכלוך בגוף השואב הידני. את המסנן מותר ואף רצוי לשטוף במים ואת יתר שאריות האבק הצלחנו להוציא די בקלות: פשוט שלפנו את המסנן וממנו התקלפו כל שאריות האבק שדבקו במסנן. הצטערנו רק שהמיכל הגיע עם קיבולת בינונית למדי – מדובר בשואב אבק המשרת את המשתמש הביתי ולא למטלות אקראיות קטנות, כך שבכל שימוש מצאנו עצמנו מחליפים את המיכל לפחות פעמיים במהלך יום ניקוי שגרתי במהלך סוף השבוע.

בשל יכולתו להתפרק לחצי מגודלו, את ה- BBH22454קל לאחסן במקומות בהם שואבי אבק מנופחים יותר מתקשים להידחק. השואב כל כך רזה שאנחנו הצלחנו לאחסן אותו ברווח הצר שבין המקרר לקיר, ממש באותו מעבר בו כבר הצטופפו המטאטא והמגב.

בכל הנוגע לרעשים במהלך העבודה, בעוצמת השאיבה הראשונה הקול הבוקע מהמנוע הרבה יותר נסבל ונשמע כמעין זמזום קולני, למרות שגם בעוצמה השאיבה המקסימלית שמענו שואבי אבק רועשים בהרבה מה-BBH22454.
כמות הלכלוך שהשואב מסוגל להכיל נמדדת בליטרים. לצרכים ממוצעים תתאים קיבולת של 4-3 ליטרים. ככל שכמות הלכלוך גדולה והשימוש אינטנסיבי כדאי לבחור בקיבולת גדולה יותר.

עמידות ואיכות הבנייה

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

גוף ה- BBH22454מרגיש יציב מאוד ביד, בזכות חלקי פלסטיק קשים מאוד, גימור מטאלי חלק ונאה ומקשים קבועים במקומם. כל כפתורי ההזזה, המסילות ושאר החלקים שתפעלנו בשוטף לא נתקעו או גרמו לנו להרגיש כאילו חסכו באיכות הבנייה - מכונות העבודה של Bosch ידועות בשל אמינותן וגם במקרה הנוכחי השואב בנוי ללא רבב ולא התאכזבנו לרגע, לא במפגש הראשוני ולא בשום רגע במהלך תקופת הסקירה.


Bosch BBH22454: פשוט ונוח לשימוש


בכל הנוגע לסוללה, היצרנית מבטיחה זמן עבודה של עד 50 דקות וזמן טעינה של 12-16 שעות. את סוללת ה- NiMHניתן להחליף בערכת סוללות חדשה או לנצל אותה כסוללה רזרבית שתאפשר זמן שאיבה ארוך יותר – פתרון חוסך זמן למכורי הניקיון. בזמן טעינה ופעילות שוטפת ישנו חיווי המעיד על מצב הסוללה. בפועל גילינו נתונים טובים ממה שמבטיחים ב- Boschורק אחרי 30 דקות עבודה הגענו בערך למחצית הסוללה, כאשר ברוב מוחץ של הפעילות שאבנו בעוצמה מקסימלית וללא מנוחה למנוע. אלו תוצאות טובות כמובן ובמהלך ניקוי דירה משפחתית (70-90 מ"ר) לא צפויה להידרש טעינה נוספת באמצע מטלת השאיבה. זמן הטעינה הממושך, שדורש לילה שלם של חיבור לחשמל, לדעתנו בטל בששים כאשר מדובר בזמן פעילות מספק דיו לצרכי המשתמש הממוצע.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image