חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
שואב אבק iRobot Braava Jet 240
מותג: iRobot
סוג השואב: רובוט לניקוי רצפות...
אלחוטי: אלחוטי
יבש\רטוב: יבש\רטוב
אנטיאלרגני: ללא פעולה אנטי אלרגנית...
תאריך כניסה לאתר: 12/2016
חובט: ללא חובט
תכונות נוספות: שטיפת רצפות
ציון WiseBuy
8.5
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
רק 16.12.17
Oren 05.08.18
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - שואב אבק iRobot Braava Jet 240

צחי הופמן | 12.01.2017
הטוב
  • קומפקטי
  • פשוט להפעלה
  • הפעלה דרך אפליקציה
  • ניקוי טוב לעצלנים
  • מסיר לכלוך קל שנדבק לרצפה
הרע
  • חומרים מתכלים דורשים רכישה קבועה
  • לא מחליף את הספונג'ה
  • אפליקציה בסיסית מדי
  • יש בלוטות', אין WiFi
בשורה התחתונה
ה-Braava jet 240 הוא רובוט ניגוב רטוב שיקרוץ לעצלנים, כאלו שגם ככה לא מתכננים לבצע ספונג'ה בצורה עצמאית בבית. הרובוט של איי רובוט מבצע ניקוי רטוב ומסיר לכלכוך קל שנדבק לרצפה. הבעיה, עדיין תצטרכו לעשות ספונג'ה בבית, אבל לעיתים רחוקות יותר. המחיר סביר ועומד על כ- 1,000 שקל.
Braava Jet 240
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 790 ₪
מחיר סופי: 842 ₪
מחיר סופי: 950 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-3 חנויות>>
הקדמה

קניתם רובוט שואב אבק והתחלתם לנקות איתו את הבית בקביעות. מהר מאוד גיליתם, שעד כמה שמדובר ברובוט מוצלח והרצפה נקייה מאבק, עדיין יש צורך בשטיפה שלה מדי תקופה מסוימת. בחברת iRobot, כמו בחברות נוספות, מנסים כבר תקופה להציע רובוטים שוטפים. הבעיה עם הרובוטים מהסוג הזה, שהתוצאות שלהם לא מספיק טובות וגם התפעול שלהם דורש פעולות רבות מדי. הפתרון אותו מציעות היום יצרניות הרובוטים בשוק, הוא ניגוב רטוב של הרצפה. דגם ה-Braava jet 240, הוא ניסיון נוסף של החברה בתחום הזה.

נוחות שימוש

(40% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

הכנת הרובוט לשטיפה היא פעולה יחסית קצרה. הרובוט דורש הטענה של הסוללה הלוקחת כשעתיים. הסוללה עצמה פריקה ואין ל-Braava jet תחנת עגינה. במקום זה מקבלים בערכה מטען קיר, אליו מחברים את הסוללה. הרובוט דורש מילוי מיכל המים (בחברה ממליצים על מים חמים). לאחר מכן, מחליקים את כרית הניקוי למקומה, מניחים את הרובוט על הרצפה בצד השמאלי של החדר - ה-Braava jet מבצע את פעולת הניקיון לכיוון ימין. הפעלה של הרובוט דורשת שתי לחיצות על כפתור ההפעלה הבודד הקיים על המכשיר. לחיצה אחת עבור הפעלת הרובוט ולחיצה שנייה עבור פעולת הניקיון. הרובוט מנקה עד 20 מ"ר במצב ניגוב רטוב ועד 25 מ"ר במצב ניגוב לח או יבש. כאשר הרובוט מסיים את עבודת הניקיון הוא חוזר לאזור נקודת ההתחלה שלו ומשמיע צליל.

Braava Jet 240

בסיום העבודה, שופכים את המים הנותרים לכיור (מדובר במים נקיים) ובלחיצת כפתור בודדת משחררים את כרית הניקוי שהפכה כבר למלוכלכת. באיי רובוט מתגאים בכך, שלא חייבים לגעת בכרית הניקוי, כך שהידיים נשארות נקיות.

ה-Braava jet לא כולל קירות וירטואליים, כאלו המאפשרים הצבת גבולות לרובוט בתוך הבית. באיי רובוט מצאו פתרון אחר. הרובוט יודע ליצור בעצמו מחסום בלתי נראה. לפני התחלת הניקוי, ממקמים את הרובוט בין האזור שרוצים שינקה לזה שלא. לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה כאשר הרובוט כבוי, תגרום להופעת שני קווים כחולים ברובוט. אלו מסמנים שהקיר הווירטואלי פועל. הקיר הווירטואלי הוא קו ישר בלתי נראה מהחלק האחורי של הרובוט עד לקיר הקרוב אליו.

Braava Jet 240

הרובוטים שהגיעו בשנת 2016 לשוק, כבר כללו יכולות חכמות (הפעלה מרחוק, צילום ואבטחה). ה-Braava jet כולל אפשרות הפעלה דרך אפליקציה. החיסרון, לרובוט יש רק תקשורת בלוטות' ולא WiFi, כך שהשליטה מוגבלת בטווח שלה. מעבר לזה, ניתן להפעיל דרך האפליקציה את מצב הקיר הווירטואלי וניקוי באזור מסוים. ישנו חיווי באפליקציה על מצב הסוללה.

כאב הראש ברובוט הזה הוא כריות הניגוב. מדובר בכריות ניגוב חד פעמיות, אשר צריך לרכוש בכל פעם מחדש. ניתן לרכוש ערכה של 2 כריות ניגוב רב פעמיות,  אותן ניתן לשטוף ולהשתמש מחדש. עלות 70 שקל.

עמידות

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ה-Braava jet  הוא רובוט קטן, כך שהוא יודע להגיע למקומות אשר רובוטים שואבי אבק רגילים לא מגיעים אליהם. ניתן לאחסן אותו באחד מארונות ציוד הניקיון בבית, מבלי שהוא יתפוס מקום רב. לרובוט יש גם ידית נשיאה, המאפשרת לקחת אותו ממקום למקום בנוחות בתוך הבית.

איכות הניגוב

(45% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

ל-Braava jet 240  יש שלושה מצבי ניקוי והם תלויים בכרית בה משתמשים. ניגוב רטוב מנקה בשלושה שלבים את החדר. הרובוט נע קדימה למרחק קצר לצד אחד, חוזר מעט לאחור ולאחר מכן נע קדימה לצד השני. ניגוב לח הוא ניקוי עדין אבל יחסית יסודי. הרובוט נע קדימה למרחק קצר ולאחר מכן חוזר לאחור בקו ישיר. במצב ניגוב יבש הרובוט נע קדימה ובקו ישר לכיוון אחד. המצב הזה של הניגוב, לטעמנו היה חסר טעם. אם כבר להפעיל את הרובוט, אז כדאי להפעיל עם מים.

Braava Jet 240

הניקוי של ה-Braava jet שקט מאוד וכולל בעיקר רעשים קלים של השפרצת המים. אין בעיה להשתמש בו, גם שישנים בחדר או רואים טלוויזיה. הרובוט לא משפריץ על רהיטים, מכיוון שהוא בודק את האזור לפני שהוא מוציא את המים.

Braava Jet 240

עד כמה הניקוי של ה-Braava jet 240 מוצלח? התשובה תלויה עד כמה אתם יסודיים בניקוי הרצפה שלכם. מי שגם ככה אף פעם לא שוטף  את הרצפה ומשתמש רק ברובוט שואב, ימצא כאן שדרוג משמעותי להיגיינה שלו. הרובוט עובר על האבק והלכלוכים שנדבקו לרצפה ומסיר אותם. גם שמנקים באזור שהרובוט שואב עבר עליו, -Braava jet מצליח להסיר לכלוך. הבעיה שהניקוי הוא ברמה של שכבה דקה. לכלוכים שנדבקו בצורה מעט יותר יסודית לרצפה לא יוסרו. הרובוט משאיר מעט סימנים על הרצפה, עד כאלו שכמעט לא מורגשים. הבעיה המשמעותית היא הלכלוך שנבדק לכרית הניקוי, ברגע שנדבק לכלכוך הנגרר אחריו, הוא מתחיל להימשך בכל החדר וצריך להסיר אותו.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image