חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מדפסת Epson WorkForce WF-100W
מותג: Epson
סוג המוצר: מדפסת רגילה
טכנולוגיית הדפסה: הזרקת דיו
סוג הפלט: צבעוני
מאפייני רשת: WiFi
רזולוציה מקסימלית: 5760x1440 DPI
תאריך כניסה לאתר: 12/2016
הדפסה דו צדדית: לא
ציון WiseBuy
8.9
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 1,219 ₪
מחיר סופי: 1,218 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מדפסת Epson WorkForce WF-100W

יאיר זרצקי | 20.12.2016
הטוב
  • ניידת עם סוללה נטענת
  • קומפקטית ונכנסת לתיק
  • הדפסה ישירות מפלטפורמות ניידות ושירותי ענן
הרע
  • לא תומכת ב-Wake on LAN
  • אין אפשרות לשלוט על זמני השהייה
  • מהירות הדפסה נמוכה בעבודה על הסוללה
  • פידר עם קיבולת נמוכה
בשורה התחתונה

אפסון ממשיכה להוביל את תחום ההדפסה והפעם מספקת לנו מדפסת ניידת, שפועלת על סוללה פנימית עם יכולות שלא היו מביישות הרבה מדפסות משרדיות והכל באריזה קלה וקומפקטית שיכולה להיכנס לתיק עסקי.

הקונספט של מדפסת ניידת הוא שינוי מרענן בתחום שעשה רושם כאילו הגיע למיצוי מבחינת חדשנות ועיקר השינויים בו היו בצריכת הדיו ובהתאמה לעולם המובייל. יחד עם זאת, ה-WF-100 כמוצר יחסית ראשוני של אפסון באה עם לא מעט אזורים טעוני שיפור. למרות משקל קל מאוד של 1.6 ק״ג, יחד עם מחשב נייד ומטען, קשה להגיד שלא מרגישים את המשקל הכולל בתיק. בנוסף, הצורך להדליק את המדפסת כל פעם מחדש לפני שליחת הדפסה כמו גם הסוללה היחסית חלשה וצריכת הדיו יכולים וצריכים להשתפר בעתיד.

ה-WorkForce WF-100 היא לא מדפסת שתשרת משרד שלם, למרות שיש לה קישוריות אלחוטית, והיא לא בנויה להדפסת עבודות ארוכות, למרות שאיכות ההדפסה שלה נהדרת. לעומת זאת, ה-WF-100 היא בדיוק המדפסת עבור אנשי עסקים שמסתובבים אצל הלקוחות שלהם וצריכים להדפיס מסמכים במקום. כן, כן, סוכני ביטוח ואנשי מכירות – אפסון מסתכלת עליכם.

הקדמה

אפסון היא אחת החברות הוותיקות והמצליחות ביותר בתחום ההדפסה למשרד ולבית. המדפסות שלה נחשבות תמיד לאיכותיות ואמינות ביותר וכך גם ה-WorkForce WF100 החדשה שלה. ה-WF-100 ממותגת ע״י אפסון כמדפסת שלמה מבחינת יכולות שמתגאה בתואר המדפסת הקלה והקטנה ביותר בעולם ולכן היא מתאימה באופן מושלם לאנשי עסקים שיום העבודה שלהם מתמקד בנסיעות ופגישות אצל לקוחות והדפסה במקום של מסמכים קצרים. ה-WF-100 מאפשרת חיבור לרשת אלחוטית, אומנם בתהליך לא הכי נוח, יחד עם תמיכה במגוון די רחב של הדפסות מהתקנים ניידים ושירותי ענן.

איכות ההדפסה

(45% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

אפסון ידועה במדפסות עם איכות הדפסה גבוהה ושמחנו לראות שה-WF-100 לא אכזבה אותנו. ה-WF-100 מספקת הדפסות בצבע ושחור לבן ברזולוציה של עד 5760x1440 DPI. הדפסה בשחור לבן של מסמכים עם פונט בגודל 12 לאורך כל הדף הפיקה תוצאות נהדרות של טקסט קריא וחד ביותר עם רמה טובה מאוד של שחורים. גם הדפסה בצבע של תמונות לאורך כל הדף, בעיקר לנוכח העובדה שה-WF-100 אינה מיועדת להפיק תמונות גרפיות באיכות גבוהה.

Epson WorkForce

לאורך כל הסקירה, מצאנו שהתוצאות של ה-WF-100 לא ירדו ונשארו על אותה רמה, גם אם הדפסנו כמות גבוה של עבודות בזמן קצר.

מהירות ההדפסה

(10% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

את ה-WF-100 אין מה להשוות מבחינת מהירות הדפסה למדפסות משרדיות או אפילו ביתיות ולכן חשוב למדוד אותה בהתאם לצורך שאליו היא מיועדת. לא היו לנו ציפיות להדפיס ב-WF-100 מסמכים של עשרות עמודים. יחד עם זאת, כן ציפינו לביצועים טובים יותר מה-WF-100. הדפסה של מסמך פוליסת ביטוח סטנדרטי בפורמט של PDF עם 5 עמודים ארכה בערך שתי דקות וחצי, בעוד הדפסת מסמך של 10 עמודי טקסט בשחור לבן ארכה קצת מעל דקה וארבעים. הדפסה בצבע לוקחת ל-WF-100 כמעט פי שניים מהדפסה בשחור לבן, כאשר מסמך משולב עם טקסט בצבע ותמונות על פני 10 עמודים הודפס בקצת יותר משלוש דקות, כאשר התוצאות הללו יורדות בקרוב ל-50% כאשר ה-WF-100 פעולת על הסוללה.

Epson WorkForce

אפסון מתחייבת על הדפסה של 6.7 דפים ו-3.8 דפים בדקה בהדפסה בשחור לבן ובצבע בהתאמה כאשר ה-WF-100 מחוברת לחשמל ומהירויות של 3.5 ו-2 כאשר עובדים על הסוללה. בבדיקות שלנו מצאנו שהנתונים האלו אכן משקפים את המציאות.

מספר העמודים שהמדפסת מסוגלת להדפיס בדקה (Pages Per Minute –PPM ). הנתון משתנה בהתאם לאיכות ההדפסה (טיוטה, רגיל, מיטבי), צבע ההדפסה (שחור או צבעוני) וסוג המידע המודפס (טקסט או תמונה). במדפסות דיו הנתון שמופיע במפרט הוא תיאורטי ומתייחס לכיסוי חלקי של הדף – 5 אחוז בשחור ו-15 אחוז בצבע. במדפסת לייזר הנתון שמופיע במפרט קרוב לביצועיה בפועל.

יעילות וצריכת דיו

(20% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

אחת הנקודות החלשות של אפסון ב-WF-100 היא יעילות וצריכת הדיו. ה-WF-100 מגיעה עם שתי מחסניות, אחת בשחור והשנייה עם שלושה צבעי Cyan, Magenta, Yellow בטכנולוגיית inkjet. אפסון טוענת להדפסת 250 דפים בשחור לבן ו-200 בצבע, אך בפועל התוצאות שקיבלנו היו נמוכות מכך. את המחסנית הצבעונית סיימנו לאחר הדפסת כמעט 150 דפים, כאשר מיד לאחר מכן כבר לא היה ניתן להדפיס עבודות נוספות כולל עבודות בשחור לבן. בסיום הסקירה, המחסנית של הצבע השחור עמדה על פחות מ-20%.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ה-WF-100 כפי שטוענת אפסון היא המדפס הקטנה והקלה ביותר בעולם. היא מגיעה בצורת מלבן ארוך כשהיא סגורה בגודל 31x15x6.1 ס״מ. כדי לפתוח את ה-WF-100 ולהתחיל להדפיס יש להרים ולפתוח את הפידר המקופל ולמשוך את מגש הפלט, כך שה-WF-100 מגיעה לממדים של 31x15.5x21.6 ס״מ. ללא ספק מדפסת עם ממדים קטנים ביותר. המשקל של ה-WF-100 גם הוא מרשים ביותר, לא עולה על 1.6 ק״ג והופך אותה למדפסת הקלה ביותר נכון לזמן הסקירה. אפסון ייצרה את ה-WF-100 מתוך מטרה שייקחו אותה לכל מקום והממדים והמשקל שלה מאפשרים לעשות זאת. יחד עם זאת, בהחלט יכולנו להרגיש את תוספת המשקל של ה-WF-100 על הגב כאשר לקחנו אותה לעבודה בתיק שהכיל גם מחשב נייד, מטען, דיסק חיצוני קטן, מס׳ מחברות וכמות קטנה של דפים להדפסה.

Epson WorkForce

ה-WF-100 מגיעה עם מספר מצומצם מאוד של חיבורים, אחד עבור כבל הטענה חשמלי והשני עבור חיבור מחשב ב-USB שדרכו ניתן גם לטעון את המדפסת. הפידר של ה-WF-100 יכול להכיל רק כ-20 דפים, כמות די קטנה אבל מספקת עבור רוב ההדפסות הבודדות שהמדפסת תידרש להשלים בכל פתיחה שלה. תהליך ההתקנה של ה-WF-100 נעשה ברובו דרך תוכנת התקנה שניתן להוריד באתר של אפסון. תוכנה זו מפרטת את כל השלבים בהתקנת המדפסת בפעם הראשונה כמו גם בחיבור מחשב נוסף למדפסת שכבר מוגדרת. התקנו את ה-WF-100 ברשת ביתית ועל שלושה מחשבים שונים ולמעט על מחשב Macbook אחד, ההתקנות עברו ללא שום בעיות, כשגם על המחשב הבעייתי הצלחנו להגדיר את ה-WF-100 בזכות התמיכה שלה ב-AirPrint של אפל.

ללא ספק החלק המעיק ביותר בתהליך ההתקנה הוא הזנת סיסמה לרשת Wifi. ה-WF-100 מגיעה עם פאנל תצוגה קטן יחסית שדרכו מזינים את הסיסמה לאחר שהמדפסת סרקה את כל הרשתות הזמינות. פאנל זה מאפשר הזנת תווים ע״י מעבר בין כל התווים האפשריים מ-a עד z ואז מ-A ועד Z, ככה שסיסמה המכילה ספרות או תווים מיוחדים תיקח לכם כמה דקות טובות, בעיקר אם הסיסמה ארוכה.

את ה-WF-100 קל מאוד לתפעל, התפריטים שלה ברורים וקלים לניווט, סגירה ופתיחה שלה מתבצעות בצורה קלה ונוחה ללא צורך בהפעלת כוח פיזי כלשהו ולאורך כל הסקירה לא חווינו תקלות כלשהן שהצריכו פתיחה של מכסה הדיו, הוצאת דפים תקועים וכו'. ה-WF-100 מגיעה עם סוללת ליתיום מובנית שמחזיקה לאורך יום עבודה שלם, בהנחה שלא יהיה צורך בהדפסת יותר מ-100 דפים בשחור לבן או 50 בצבע. טעינה של המדפסת במלואה אורכת כשעתיים וחצי דרך המטען החשמלי או דרך חיבור USB אם היא כבויה. בנוסף ישנה אפשרות לטעון את המדפסת כחמש דקות עבור הדפסה של עד חמישה דפים בשחור לבן.

נקודה אחת שהפריעה לנו לאורך כל הסקירה הייתה מנגנון ההשהיה וההתעוררות של ה-WF-100. כיוון שאין אפשרות להגדיר כמה זמן המדפסת יכולה להיות במצב המתנה לפני שהיא נכנסת להשהיה אוטומטית, קיווינו שהמדפסת תדע להתעורר באופן אוטומטי עם שליחת עבודת הדפסה. התאכזבנו לגלות שיש צורך להדליק את ה-WF-100 לאחר כל השהייה שלה והמשמעות היא שבכל הפסקה של מס׳ דקות בודדות בין הדפסה להדפסה יש להגיע פיזית למקום בו המדפסת נמצאת ולהדליק אותה ידנית. אומנם לא פעולה שתידרש בתדירות גבוהה בשימוש של המדפסת אבל בהחלט לא צורת עבודה נעימה אם רוצים להשתמש ב-WF-100 בסביבה ביתית למשל. היינו מצפים מאפסון לבטל את ההשהיה האוטומטית כאשר המדפסת מחוברת לחשמל או לפחות להוסיף תמיכה ב-Wake on LAN.

ה-WF-100 מגיעה עם מגוון די רחב של תמיכה באפליקציות מובייל, פרוטוקולים של הדפסה מהתקנים ניידים ושירותי ענן. כמו כל מדפסת של אפסון עם חיבור לרשת, גם ה-WF-100 תומכת בשירות Epson Connect שמאפשר הדפסה ישירות מדואר אלקטרוני או דרך אפליקציית המובייל של אפסון (זמינה גם ב-iOS וגם באנדרואיד). בנוסף, ה-WF-100 תומכת ב-Wifi Direct, פרוטוקול AirPrint של אפל למחשבי Mac ומכשירי iOS, פרוטוקול Google Cloud Print ומאפשרת הדפסה מתוך מכשירי Kindle Fire של אמאזון.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image