חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מסחטת Kuvings C9000
מותג: Kuvings
סוג המסחטה: פירות קשים וירקות...
קיבולת: 0.4 ליטר
הספק: 240 וואט
הפרדת פסולת: לא מפריד פסולת
סחיטה איטית: סחיטה איטית
תאריך כניסה לאתר: 2/2017
ציון WiseBuy
9.2
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 2,490 ₪
מחיר סופי: 2,490 ₪
חוות דעת גולשים
בנימין 11.09.17
רמי 17.01.18
דפנה 14.09.17
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מסחטת Kuvings C9000

שחר שושן | 30.04.2017
הטוב
  • קלה לתפעול
  • אלגנטית
  • מיצוי מצוין של ירקות סיביים
הרע
  • חלקים רבים ללא מקום אחסון
  • קשה לניקוי
בשורה התחתונה
מסחטת המיץ של קובינגס עושה בדיוק את מה שכתוב על האריזה. סחיטה איטית של פירות וירקות בקלות. היא מרגישה סולידית ונראית מצוין, וקל מאוד להשתמש בה. אך התחזוקה השוטפת שהיא הרכבה, פירוק וקרצוף חוזר ונשנה של אותם חלקים יכולה להוציא גם לאדוק שבמאמינים את המיץ.

עולם הכבישה הקרה הוא אחד שמתודלק על ידי הרבה מאוד פסודו מדע והצהרות שיווקיות, אך עם כמה שניסינו, לא הצלחנו למצוא מחקר אחד שהוכיח שהערכים התזונתיים שנשמרים בשיטה הזו, ואכן הם נשמרים יותר מאשר בבלנדר רגיל, על כך אין עוררין, אכן יכולים להיספג בגוף. שהרי אם הם לא, כל קטגוריית המכשירים הזו למעשה מיותרת.
הקדמה
מסחטות מיץ בכבישה קרה הפכו לטרנד עולמי בשנים האחרונות, כשהן מגובות בפסודו מדע על כך שסחיטה איטית שומרת על הערכים התזונתיים טוב יותר מאשר בלנדר מהיר, ושהבריאות שלנו שווה את העלות הגבוה של המכשיר.

דגם זה מסוגל לכסח באיטיות כל ירק ופרי שתדחפו פנימה, השאלה היא, למה אני צריך לעשות את זה דווקא לאט.

תחזוקה

(25% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

החלק הכי פחות נחמד בזמן השימוש במכשיר היה השטיפה. בכל שימוש נעשה שימוש בלא פחות משבעה חלקים שונים ולפעמים אפילו שמונה אם צריך לדחוף פנימה משהו בכוח. הפרוצדורה עצמה מאוד פשוטה אך צורכת זמן רב. מדדנו לא פחות מ-6 דקות של שטיפה וקרצוף - הרבה מאוד קרצוף בעזרת המברשת שכלולה באריזה, העברת חוטר (שגם הוא כלול) בפתחים ואז סקוץ' כרגיל. וזה אולי נשמע לחלקכם טריוויאלי, ואעיד שבהתחלה עשיתי זאת בהתלהבות. אך לאחר שזו מתפוגגת, אתה מתחיל לחשוב פעמיים אם אתה בכלל רוצה מיץ כי זה אומר שעכשיו יש לך כיור מלא כלים ואז השיש מתמלא כלים שמתייבשים.


כמו כן, ובאמת שניסינו, לא הצלחנו לנקות ב-100% את כל שאריות הפרי מהמסננת, וזה לא מבשר טובות לאורך זמן.

נוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

תפעול מסחטת המיץ של קובינגס פשוט מאוד אך ההרכבה מעט מסובכת. המסחטה מחולקת לשני חלקים מרכזיים, המנוע שהוא גם החלק הכבד בבסיס המכשיר, והמסחטה עצמה. זאת בנויה מתא סחיטה, בתוכו מרכיבים את מעטפת הסיליקון שדוחפת את החומר לפתחים, היא מולבשת על אחת מתוך שתי מסננות, דקה וגסה, בתוכה יושבת בורג כבד שמבצע את הסחיטה כנגד המסננת, ומעל זה מולבש המכסה. תא הסחיטה, המסננת והמכסה חייבים לשבת במיקום מסוים אחרת המכסה לא יסגר, ואותו מיקום מסומן בנקודה אדומה ברורה. עם זאת, עדיין צריך להפעיל מעט כוח כדי לסגור אותה.


Cuvings C9000: ממצה כל פרי וירק


המסחטה מפרידה את החומר היבש מהנוזלים ביעילות מרשימה ביותר. אף לא פעם אחת הגיע ולו גרגיר אחד של משהו שהוא לא נוזל אל הפתח הייעודי לנוזלים, בעוד שבפתח המיועד לחומר היבש קיבלנו עיסת ירקות מעט לחה עד יבשה.


פתח הנוזלים סגור על ידי מכסה גומי המונע בהצלחה כל דליפת נוזלים לא רצונית - משהו שראינו מתחרה אחד נכשל בו.


יציאת המוצקים לעומת זאת נסתמה שוב ושוב, כשאותם שייריי ירקות ופירות נדחסים כלפיה ולא יוצאים. כן נגיד שברגע שמצטבר מספיק לחץ כל השיירים יוצאים, אך בסופו של דבר אתם נשארים עם חתיכות ירק תקועות בפתח לא נגיש במיוחד, שאותן צריך לדלות החוצה עם ידית של כפית או של מברשת הניקוי המצורפת.

הנוזלים והמוצקים נדחפים החוצה אל שני מיכלים ייעודיים, כשהמיכל המיועד לנוזל מגיע עם ידית מובנית בו. דבר אחד בו הפריע לנו וזה שהוא גבוה בכמילימטר מקצה פתח הברז, כך שצריך להרים מעט את המסחטה או להטות את המיכל כדי להכניסו למקום וזה עניין מאוד פעוט אך עדיין מרגיש כמו החלטה מוזרה.


את הירקות או הפירות יש לחתוך לחלקים באורך של מספר סנטימטרים כדי להזין אותם לתוך המכשיר, כשבהוראות מצוין כי יש לגוון בין ירקות בעלי סיבים לבין כאלה המכילים יותר נוזל כדי למנוע תקיעה של המכונה.


ביצועים

(40% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

עם כמה שניסינו, כל עוד הקשבנו להוראות, לא הצלחנו לגרום למכונה להיתקע, אך היא כן האטה לרגע כשהזנו הרבה גזרים בו זמנית. עם זאת, ירקות סיביים מאוד ובמיוחד ירוקים בעלי עלים, כן נשארו על הבורג, ונראה שאם היינו ממשיכים עם אותו מתכון בלי לעצור ולנקות את הבורג, המכשיר היה נתקע.


Cuvings C9000: ממצה כל פרי וירק


תקיעה שכזו היא לא סיפור גדול בכלל. אפשר להניע את מנוע הסחיטה נגד הכיוון כדי לשחרר איזה סיבים שתקועים, לפרק את תא הסחיטה על כל חלקיו ולשטוף אותו בשטחיות כדי לפנות את החומר.


המכונה כיסחה כל חתיכת ירק או פרי שזרקנו לכיוונה. ובמידה והמוצר היה גדול מדי בכדי להיכנס לפתח, ישנה להב פלסטיק חדה שאפשר לדחוף את המוצר כלפיה באמצעות הדוחסן, וזה כבר מבצע את החיתוך.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image