חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
טלפון סלולרי LG G6 H870 32GB
יצרן: LG
גודל מסך: 5.7 אינטש
מערכת הפעלה: Android
נפח אחסון פנימי: 32GB
Dual-SIM: ללא
שנת הכרזה: 2017
מבנה המכשיר: פאבלט
סדרה: G6
ציון WiseBuy
9
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
איתי אדלר 28.06.17
אריאל 25.06.17
רונן 15.06.17
eli 13.06.17
גל 13.06.17
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - טלפון סלולרי LG G6 H870 32GB

שחר שושן | 05.04.2017
הטוב
  • סורק טביעות אצבע מהיר
  • מסך גדול שלא מגדיל את המכשיר
  • סאונד איכותי
  • ממשק נוח
הרע
  • כפתור הפעלה לא רגיש
  • חיי סוללה לא צפויים
בשורה התחתונה
ה-G6 החדש הוא מכשיר מצוין. הוא מגיב טוב, המצלמה טובה, הסוללה מוצלחת, רק הכפתור מאחורה קצת בעייתי אבל זה לא סוף העולם. הממשק החדש החמישי בגרסתו מוסיף הרבה לחווית השימוש וכך גם המסך המוגדל ביחס תצוגה של 18:9. על פניו מגיע למכשיר הזה שבחים על כל המעלות שלו אבל יש לחברה היסטוריה מעט בעייתית ויש כאלה החוששים משידור חוזר.
G6 H870 32GB
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 915 ₪
מחיר סופי: 920 ₪
מחיר סופי: 929 ₪
הקדמה

אחד המכשירים המדוברים של השנה, הוכרז בחודש מרץ בברצלונה והגיע לישראל לפני כולם, עתה מכיל מסך מוגדל ביחס תצוגה חדש של 18:9, מעבד מתקדם אבל לא המתקדם ביותר, וסט מצלמות איכותיות. האם גם בו יש תקלה? בינתיים עובד מצוין, תודה ששאלתם.איכות הקול והשמע

(15% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

הצליל באפרכסת חזק וברור, ללא עיוותים בולטים או הפרעות, וכך גם הצליל המועבר לבני שיחתנו, הם שמעו אותנו היטב וללא הפרעות.


הרמקול המובנה איכותי גם הוא, הווליום המקסימלי שלו יחסית גבוה אך מעוצמה מסוימת הוא סובל ממעט עיוותים. להבדיל מהדגם האמריקאי, הגרסה שמגיעה לישראל לא כוללת את מעבד הסאונד המתקדם שידוע בשם Quad DAC. אותו דגם זמין אך ורק בשוק האמריקאי וחבל, אך הסאונד המועבר לאוזניות גם בגרסה הרגילה איכותי מאוד ונעים להאזנה.

נוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

המכשיר מרגיש נוח מאוד לאחיזה, קצוותיו מעוגלים מעט כשגבו עשוי זכוכית מבריקה עמידה בשריטות. כפתורי הווליום נמצאים בצד שמאל של המכשיר ובדיוק במיקום של האצבע המורה, כשהם מספיק קשים כדי לא להילחץ מעצמם, ובו זמנית לא לדרוש מכם להתאמץ עבור פעולה כה בסיסית.


LG G6: יותר מהכל


בחלקו האחורי של המכשיר נמצא סורק טביעות האצבע, והוא מתפקד מעולה ומצליח לזהות את האצבע גם מסריקה חלקית, כלומר לא הנחה מלאה של האצבע. התגובה היא מיידית ומדויקת וזה מאוד מעודד להשתמש בפונקציה הזאת.


עם זאת הכפתור עצמו המובנה בחיישן, ומדובר על הכפתור הפיזי שנלחץ כלפי פנים שאחראי להפעלה ונעילת המכשיר, בנוי בצורה כזאת שרק אם תלחצו אותו במרכז ובחשק מלא, הוא יעבוד. אחרת אתם תשמעו את הקליק של הלחיצה אבל הכפתור לא יגיב וזה קצת מעצבן.


LG G6: יותר מהכל


הממשק החדש של LG החמישי בגרסתו המותקן מעלאנדרואיד7.0, נראה ומרגיש מצוין. הוא פועל חלק ובצורה אלגנטית, המכשיר מגיע עם האופציה להפעיל או להסיר את מגירת האפליקציות, כך שהאפליקציות יהיו מסודרות בדומה למערכת ההפעלה של אפל שבה כל האייקונים נמצאים במקום אחד, או כמו האנדרואיד הקלאסי שבו כל אייקון מופיע פעמיים בסדר שונה.


התפריטים מאורגנים בצורה מאוד ברורה וקל לאתר דברים, ושמחנו מאוד לראות שיש חיפוש בתוך תפריט ההגדרות - אחת האופציות הנחוצות ביותר במכשירים מתקדמים שכאלה, המכילים עשרות הגדרות.

 מאנדרואיד היא אחת משלוש מערכות הפעלה בסמארטפונים. היא מתאפיינת בפתיחות ובהתאמה למגוון עצום של מכשירים.אנדרואידמאפשרת התאמה אישית נרחבת של כל תכונה ומאפיין, וקל להחליף כל תוכנת בסיס (מחייגן ועד דפדפן) באפליקציה אחרת. ישנה תמיכה בווידג'טים בעמודי הבית שמציגים תוכן רלוונטי ולא רק אייקונים. בנוסף, ניתן לפתוח את מרבית מכשירי האנדרואיד להרשאות מתקדמות (Root) בקלות יחסית, ואף להחליף את גרסת המערכת (ROM) באופן עצמאי לגרסאות אחרות.החסרונות של אנדרואיד הם פעולה פחות זורמת וחלקה, בדרך כלל, מהמתחרה של אפל, ובפרגמנטציה רבה – לאמור, בגלל מגוון המכשירים והקונפיגורציות, חלק מהאפליקציות אינן מתאימות לכל המכשירים ועדכוני הקושחה מגיעים לעיתים באיחור, מפני שכל יצרן צריך להתאים את התוכנה למכשירים שלו בנפרד.
 מאנדרואיד היא אחת משלוש מערכות הפעלה בסמארטפונים. היא מתאפיינת בפתיחות ובהתאמה למגוון עצום של מכשירים. אנדרואיד מאפשרת התאמה אישית נרחבת של כל תכונה ומאפיין, וקל להחליף כל תוכנת בסיס (מחייגן ועד דפדפן) באפליקציה אחרת. ישנה תמיכה בווידג'טים בעמודי הבית שמציגים תוכן רלוונטי ולא רק אייקונים. בנוסף, ניתן לפתוח את מרבית מכשירי האנדרואיד להרשאות מתקדמות (Root) בקלות יחסית, ואף להחליף את גרסת המערכת (ROM) באופן עצמאי לגרסאות אחרות.החסרונות של אנדרואיד הם פעולה פחות זורמת וחלקה, בדרך כלל, מהמתחרה של אפל, ובפרגמנטציה רבה – לאמור, בגלל מגוון המכשירים והקונפיגורציות, חלק מהאפליקציות אינן מתאימות לכל המכשירים ועדכוני הקושחה מגיעים לעיתים באיחור, מפני שכל יצרן צריך להתאים את התוכנה למכשירים שלו בנפרד.

צילום והקלטה

(30% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

המסך בגודל 5.7 אינץ' מציג תמונה ברזולוציה חדשה של 2880X1440. זהו מסך ביחס תצוגה של 18:9 שהוא יוצא דופן בעולם התצוגות, אז בואו נבהיר למה הכוונה.


טלוויזיות HD רגילות מציגות תוכן ב-16:9 כמו הסרטון בראש הכתבה. המספרים האלה מתייחסים לכמות מידות רוחב על כמות מידות גובה, כלומר 16 מידות רוחב, על 9 מידות גובה. אם תחלקו 16 ב-9 תקבלו 1.78. אם המספר הזה מוכר לכם זה כי זה מופיע בחלק האחורי של סרטי DVD ששם כתוב מה היחס תצוגה של אותו סרט.


LG G6: יותר מהכל


בעוד שבטלוויזיה משתמשים ב-16:9, בקולנוע משתמשים ב-21:9 או 2.35. זהו יחס רחב מאוד שנהוג בסרטי קולנוע, שאלו עוטפים את שדה הראייה וזה מיועד כדי להכניס את הצופה לתוך הסצינה, ממש להקיף אותו בתמונה.


הפשרה של בין לבין היא 18:9 או 2. ממש יחס ריבועי פשוט שבו אם תחלקו את הרוחב בגובה תקבלו 2 עגול. זה אומר שעל כל מידת גובה, יש שתי מידות רוחב וזה הקונספט החדש של LG, מסך שלרוחב מציג תמונה שאפשר לחלק בדיוק לשני ריבועים.


התצוגה עצמה חדה וברורה, הרזולוציה הגבוהה באה לידי ביטוי ואמנם זו לא הרזולוציה הגבוהה ביותר בשוק, היא מרגישה כמו המקסימום הדרוש למכשיר בגודל הזה.


הבהירות מספיק גבוהה כדי לראות בסדר גמור בשמש אבל יש מסכים בהירים בהרבה. בנוסף ישנה תמיכה מובנית בסינון אור כחול שהוא ידוע כמעורר, אך ההפרש בין הכחול לצהוב שזה עובר אליו לא מורגש במיוחד ולא פעם שכחנו את המצב הזה מופעל ולא שמנו לב.


LG G6: יותר מהכל


כמו ב-G5, גם כאן יש שתי מצלמות אחוריות ואחת רחבה מקדימה, כשהאחוריות מצלמות תמונה בגודל 13 מגה פיקסל כל אחת. ב-G5 זו הייתהרזולוציהשונה לכל עדשה, כאן הרזולוציה זהה אבל איכות התוצאה משתנה מעדשה לעדשה. העדשה הצרה יותר מספקת תמונות חדות בהרבה, ואילו העדשה הרחבה מפעילה את תכונת ה-HDR האוטומטית לעיתים קרובות יותר שגורמת לתמונה להיראות יותר טוב, אך היא עדיין פחות חדה. הגיוני סך הכל כי היא רואה יותר שטח, אך יש הבדל בולט בתוצאה בין השתיים. התמונות מהעדשה הרחבה נוטות להיות מגורענות יותר ואפשר ממש להבחין שההפרדה נמוכה יותר, ואילו אלו שהגיעו מהעדשה הצרה, חדות יותר באופן שניתן להבחין בו בקלות. זה לא אומר שהתמונות מהעדשה הרחבה לא טובות, אבל יש הבדל ניכר בין אחת לשנייה.


LG G6: יותר מהכל

LG G6: יותר מהכל


התמונות עצמן איכותיות ואם מצב HDR מופעל אז גם הטווח הדינמי רחב מאוד ומרשים, אך זה קורה כל עוד אתם נמצאים בתאורת יום. במידה ותצלמו באזור חשוך יותר יהיה אפשר לראות בבירור טשטוש בתמונה שנובע מהעלאת רגישות ה-ISO.


LG G6: יותר מהכל


אם זכור לכם ב-V20 התאפשר לראשונה לעבור בין עדשות במעין אפקט של זום תוך כדי צילום וידאו, כשהמטרה הייתה ליצור תחושה של מצלמת וידאו עם זום רציף כפי שיש באייפון 7 פלוס. ב-V20 זה לא עבד בכלל, הייתה עצירה משמעותית במעבר בין העדשות והפעם, יש עדיין מעט עיכוב בין העדשות אבל זה עובד משמעותית יותר טוב. עם זאת, וזה עם זאת אחד גדול, לא מדובר בטכנולוגיה פורצת דרך ונדירה שבה משהו שעובד באופן חלקי הוא איכשהו בסדר גמור. הייתי מצפה שאם אפל הצליחו לעשות משהו אז ש-LG תצליח גם.


את הווידאו ניתן לצלם ב-4K במצלמות האחוריות וב-Full HD במצלמה הקדמית. האיכות טובה אבל רחוקה מלהיות מלהיבה. הטווח הדינמי דל למדי ואפשר לראות הפרעות בווידאו כתוצאה מדחיסה גבוהה מדי באזורים כהים של תמונה בהירה. פעולת מייצב התמונה מורגשת בווידאו ובמיוחד בעדשה הרחבה. בכללי זה נראה שבתחום הצילום LG לא משתפרת כמו שהיינו מקווים.


ביצועי המכשיר מוצלחים מאוד, לא נתקלנו במצב שבו היינו צריכים להמתין למכשיר או לחכות שמשהו יטען למעט בנקודה אחת ספציפית שחוזרת על עצמה, וזה בשדה החיפוש המובנה.


שמחנו מאוד שהפעם הממשק כולל שדה חיפוש שמופעל כשמושכים את המסך כלפי מטה. זו מעין אינטגרציה של גוגל לתוך המערכת ובה אפשר לחפש באפליקציות, לראות עם מי דיברת לאחרונה, הודעות, אימיילים ועוד כל מיני דברים נחמדים. מאוד שימושי, אך עד שהמכשיר טוען את כל האופציות האלה, לוקח לו לפעמים כמה שניות וזה הרבה מאוד זמן לעומת התפקוד של המערכת בכל חלק אחר, שבה הכל עובד חלק ומיד. עם זאת, זה קורה רק בפעם הראשונה שאתם מושכים את התפריט ביום נתון, שכן אז המערכת טוענת את המידע שמקורו באינטרנט, כך שזו לאו דווקא אשמת המעבד אלא החיבור לאינטרנט והאתרים שאליהם הוא ניגש. המכשיר קיבל במבחן אנטוטו 140 אלף נקודות שזה ציון טוב אך לא מדהים.

הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר, וככל שהמסך גדול יותר דרושהרזולוציהגבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית. עם זאת, מסכים זהים בגודלם, בעיקר הגדולים שבהם, יכולים להיות בעלי רזולוציות שונות, ומי שמייעד את המכשיר לצילום, וידיאו ומשחקים, יעדיףרזולוציהגבוהה יותר. הרזולוציות מתחילות מ-90X60 פיקסלים במסכים קטנים, 160X128 פיקסלים במסכים בינוניים, ומסכים גדולים, המצויים בדרך כלל בטלפונים מתקדמים או חכמים (Smart Phones), מגיעים עד לרזולוציה של 640X480 פיקסלים.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר, וככל שהמסך גדול יותר דרושהרזולוציהגבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית. עם זאת, מסכים זהים בגודלם, בעיקר הגדולים שבהם, יכולים להיות בעלי רזולוציות שונות, ומי שמייעד את המכשיר לצילום, וידיאו ומשחקים, יעדיףרזולוציהגבוהה יותר. הרזולוציות מתחילות מ-90X60 פיקסלים במסכים קטנים, 160X128 פיקסלים במסכים בינוניים, ומסכים גדולים, המצויים בדרך כלל בטלפונים מתקדמים או חכמים (Smart Phones), מגיעים עד לרזולוציה של 640X480 פיקסלים.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר, וככל שהמסך גדול יותר דרושה רזולוציה גבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית. עם זאת, מסכים זהים בגודלם, בעיקר הגדולים שבהם, יכולים להיות בעלי רזולוציות שונות, ומי שמייעד את המכשיר לצילום, וידיאו ומשחקים, יעדיף רזולוציה גבוהה יותר. הרזולוציות מתחילות מ-90X60 פיקסלים במסכים קטנים, 160X128 פיקסלים במסכים בינוניים, ומסכים גדולים, המצויים בדרך כלל בטלפונים מתקדמים או חכמים (Smart Phones), מגיעים עד לרזולוציה של 640X480 פיקסלים.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר, וככל שהמסך גדול יותר דרושה רזולוציה גבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית. עם זאת, מסכים זהים בגודלם, בעיקר הגדולים שבהם, יכולים להיות בעלי רזולוציות שונות, ומי שמייעד את המכשיר לצילום, וידיאו ומשחקים, יעדיף רזולוציה גבוהה יותר. הרזולוציות מתחילות מ-90X60 פיקסלים במסכים קטנים, 160X128 פיקסלים במסכים בינוניים, ומסכים גדולים, המצויים בדרך כלל בטלפונים מתקדמים או חכמים (Smart Phones), מגיעים עד לרזולוציה של 640X480 פיקסלים.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר, וככל שהמסך גדול יותר דרושה רזולוציה גבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית. עם זאת, מסכים זהים בגודלם, בעיקר הגדולים שבהם, יכולים להיות בעלי רזולוציות שונות, ומי שמייעד את המכשיר לצילום, וידיאו ומשחקים, יעדיף רזולוציה גבוהה יותר. הרזולוציות מתחילות מ-90X60 פיקסלים במסכים קטנים, 160X128 פיקסלים במסכים בינוניים, ומסכים גדולים, המצויים בדרך כלל בטלפונים מתקדמים או חכמים (Smart Phones), מגיעים עד לרזולוציה של 640X480 פיקסלים.

משך פעולת סוללה

(10% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10
הסוללה המובנית מגיעה בקיבולת של 3300 מילאמפר והתוצאות שקיבלנו ממנה היו מצוינות אבל לא אחידות במיוחד. בחלק מהימים סיימנו עם 75% ובמקרים בודדים עם 40 אחוז, ומדובר באותו סוג של יום שלא כולל ניווט, כך שלא הצלחנו להבין מדוע דווקא באותו יום הסוללה נחלשה מוקדם יותר. ייתכן וזה עניין של טמפרטורה או ששכחנו איזו אפליקציה פועלת פה ברקע. כך או כך, הביצועים טובים מאוד, והרגשנו הרבה ביטחון בתפקוד של הסוללה.

עמידות

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

חלקו האחורי של המכשיר עמיד בפני שריטות, וגם בדקנו זאת בעצמנו עם סכין שאיתה ניסינו לשרוט את המכשיר והוא העלים כל שריטה כלא הייתה. עם זאת, תוך כדי השימוש המכשיר כן הצליח להישרט בחלקו האחורי כך שהוא לא חסין בפני שריטות, אלא רק עמיד מאוד וזה גם מרשים למדי. נוסיף ונאמר שכשהמכשיר נפל על חלקו התחתון הוא נשרט שם, כך שהוא לא עמיד לחלוטין.


להבדיל מקודמו, ה-G6 עמיד במים לפי תקן IP68 כך שניתן לטבול אותו במים בעומק של עד מטר וחצי ולמשך חצי שעה. בדקנו אותו מתחת למים והוא אכן המשיך לעבוד ללא כל בעיה. קחו בחשבון שמסך המגע אינו פעיל מתחת למים.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טלפון סלולרי
הצג הכל >>