חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
חצובה וגימבל DJI Osmo Mobile
יצרן: DJI, DJI
סוג: גימבל
ייעוד: מכשיר סלולרי
משקל החצובה: 0.201 ק"ג
ציון WiseBuy
8.2
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 599 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - חצובה וגימבל DJI Osmo Mobile

שחר שושן | 05.07.2017
הטוב
  • קל לתפעול
  • מייצב גם את היד הרועדת ביותר
  • סוללה מעולה
הרע
  • מגושם לשימוש
  • לא נוח לנשיאה
  • אפליקציה נוראית לאנדרואיד
  • דורש מעמד מיוחד לחיבור חצובה
בשורה התחתונה
צילום בסמארטפון הוא משהו שנעשה בחטף. מוציאים את המכשיר מהכיס, מצלמים ומחזירים לכיס. במידה ורוצים לעשות שימוש במתאם מגושם שכזה, הצילום משתנה והופך למשהו מתוכנן מראש ובהכרח למשהו לא ספונטני במיוחד, מה שמוציא את הפואנטה משימוש בסלולר כמצלמה. ואם כך, האם לא עדיף ללכת על הדגם המכיל את המצלמה המובנית או לחילופין, דגם המסוגל להחזיק מצלמה מקצועית?

למרות שהשימוש יכול להיות מעט מסורבל, האוסמו מובייל מאפשר לאדם הממוצע להשיג שוטים חלקים ונעימים לצפייה במינימום עלות ועל כך שווה לשקול אותו בחיוב.
הקדמה
ה-Osmo Mobile הוא מייצב תמונה חשמלי (גימבל) המאפשר לצלם וידאו ותמונות דרך הסמארטפון בצורה יציבה וחלקה. המכשיר מבטל את התנועה הטבעית של גוף האדם או הרכב שבו הוא נמצא על ידי תנועה נגדית בזמן אמת, בכך מתקבלת תוצאה שהיא כמעט ללא תנועה.
 
מייצבים שכאלה הפכו לפופולריים למדי בשנים האחרונות, כשיצרנים רבים, בעיקר סיניים ולא מוכרים, מציעים מגוון פתרונות. מכשיר זה מגיע מחברת DJI, יצרנית הרחפנים המוכרת, כשאותו מנגנון המאפשר לבצע צילומי אוויר חלקים מהאוויר מיושם כאן במכשיר זה.


סוללה

(10% מהציון הסופי)
1 מתוך 10

הסוללה המובנית היא מסוג LiPo בקיבולת של 980 מיליאמפר. עצם הבחירה בסוללת LiPo - סוללה שלרוב משמשת בתעשיית הרחפנים והטיסנים בגלל היכולת שלה לספק אנרגיה בהספק גבוה עד לרגע בו היא נגמרת, מראה שזו יצרנית של רחפנים שיצרה את המכשיר, ולא חברת אלקטרוניקה אקראית. 


DJI Osmo Mobile: שימושי ומגושם


הטעינה מתבצעת דרך כבל ייעודי שזה תמיד בעייתי מבחינתנו, היות ואם במקרה הוא יאבד או לא יהיה לידכם, לא תוכלו לטעון את המכשיר, שזה פחות או יותר הסיטואציה שלנו כרגע.


האוסמו מובייל נמצא אצלנו כבר כמה חודשים ועד ליום זה, לא טענו את הסוללה אף לא פעם אחת, ועדיין היא ממשיכה לפעול.


נוחות השימוש

(50% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10
DJI לא מציינת את גודל מסך הטלפון המינימלי והמקסימלי אלא את המידות עצמן, כך שכל עוד הטלפון שלכם בגודל של 58.6 מילימטר ועד 84.8, ובעובי של עד 8.4 מילימטר, הוא יתאים למכשיר. כל מידה מעל או מתחת לא תוכל להיאחז על ידי התפס המובנה אך רוב הסמארטפונים בשוק הם בטווח הגדלים הזה.
 
במשקל חצי קילו, הוא שוקל כ-340 גרם יותר מהסמארטפון הממוצע, כך שיחד מתקבלת חבילה לא קלה במיוחד.

DJI Osmo Mobile: שימושי ומגושם
 אחת התכונות המעניינות שהאוסמו מובייל מסוגל לספק זו היכולת לעשות צילומי טיימלאפס תוך כדי תנועה - סגנון צילום הדוחס את הזמן. סגנון זה אינו מיוחד וכדי לבצע אותו אין צורך במכשיר, אך מה שהאוסמו מובייל מספק כאן זה את היכולת להניע את המצלמה באופן מדויק ומחושב על שני צירי תנועה תוך כדי צילום. זוהי יכולת שעד כה הייתה זמינה רק עם מתקנים משוכללים ויקרים. תכונה זו זמינה אך ורק למשתמשי iOS ואם זה לא מספיק, כל זה אפשרי רק עם חצובה - אך זו לא ניתנת לחיבור רגיל.

מסתבר שכדי להעמיד את המתקן על חצובה, יש צורך במתאם מיוחד, שכן בחלקו התחתון של המכשיר, איפה שאנחנו מצפים למצוא התבריג לחצובה, נמצא תא הסוללה. 
 
זה אומר שכדי לייצב את המצלמה על חצובה ולבצע צילומי טיימלאפס, צריך לקנות מתאם מיוחד שנמכר בנפרד עבור כמה מאות שקלים מה שקצת פוגע בכל העניין של "המכשיר האחד שיפתור את כל בעיות היציבות".
 
המייצב מסוגל לנוע בטווח שונה בכל ציר אותם תוכלו לראות כאן, אך מבחינת טווח התנועה תוכלו להיות בטוחים שגם תנועות חריפות למדי יזכו למענה, ולמעשה קשה מאוד לצאת מטווח התנועה של המכשיר.

האפליקציה הייעודית תומכת בהקלטת וידאו באנדרואיד עד Full HD ובגרסה ל-iOS ב-4K. שמחנו לגלות (ואגב במקרה כי התיעוד באפליקציה נוראי) שהמכשיר מסוגל לשלוט גם באפליקציית הצילום המובנית בטלפון, כך שדרכה ניתן לצלם ב-4K. כמו כן, ישנה תמיכה באפליקציית הצילום המקצועית FILMIC PRO המאפשרת לצלם וידאו ב-4K ובקצב מידע גבוה יותר מזה של אפליקציית המצלמה הייעודית של הסמארטפון עצמו, אך מחירה עומד על 37 שקלים כך שזה נראה שמשתמשי אנדרואיד קצת נענשים, ועוד לא דיברנו על הבאגים בתצוגה המופיעים אם שפת הממשק בסמארטפון שלכם מוגדרת על עברית. דרך האפליקציה של DJI ניתן לבצע שידור חי לפייסבוק וליוטיוב שזמינה לכל הגרסאות, אך היכולת לצלם בהילוך איטי, תלויה דגם וזמינה לאייפון בלבד.

ביצועים

(40% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10
הדרך שבה הגימבל פועל מאפשרת לאוסמו מובייל לשכך ואף לבטל תנועות סביב הציר שלו. כלומר, לו היה המכשיר מקובע מבחינת גובה באותו מקום, היה ניתן לנוע על כל טווח התנועה של ציריו מבלי שתירשם תזוזה כלשהי מנוקדת המבט של המצלמה. אך דבר אחד יש לקחת בחשבון, שבמצב רגיל שבו אתם מחזיקים את המכשיר, ויש מספר מצבים שאפשר להחזיק אותו, כל תנועה על הציר האנכי או האופקי תופיע כתופעה שנקראת Bobbing - כמו כדור שצף על הגלים. התנועה חלקה ורכה אך אפשר לראות שהמצלמה עולה ויורדת ונעה קצת ימינה ושמאלה שכן אין שיכוך על הצירים האלה שהם כל הגוף של המפעיל.

שמחנו לגלות שאפשר להפוך ב-180 מעלות את המכשיר, כך שניתן לבצע צילומים קרובים לרצפה חלקים במיוחד. בכך המשמעות היא שניתן לעקוב אחרי הילד שמתרוצץ לו בגובה שלו, שזו פרספקטיבה מעניינת יותר מאשר צילום מגובה של הורה.

DJI Osmo Mobile: שימושי ומגושם
כמו כן, ישנה תכונה המאפשרת לעקוב אחרי אובייקטים בתמונה כך שאין צורך אפילו לשלוט בכיוון הצילום, זה עושה את זה לבד. העקיבה עצמה מוצלחת מאוד, וכל עוד האובייקט שלכם מואר בצורה סבירה, התוכנה תצליח להישאר נעולה עליו.
 
על כיוון המצלמה ניתן לשלוט דרך ג'ויסטיק המובנה על גוף המכשיר, וממוקם בדיוק היכן שהאגודל נח. השליטה בתנועה היא פרופורציונאלית, כלומר תנועה קטנה על הסטיק תניע את המצלמה באיטיות, ותנועה גדולה עד קצה טווח התנועה שלו תניע את המצלמה במהירות. 
 
המנועים מגיבים היטב וללא עיכוב, כשישנה עקומת למידה דיי חדה לתפעול טוב של המצלמה באופן ידני, אך מדובר בהישג פשוט יחסית, וממשק שהוא קל וברור לכל אחד.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image