חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
שואב אבק Hoover RA22AFG 011 Rhapsody הובר
מותג: Hoover
סוג השואב: שואב אבק עומד
אלחוטי: אלחוטי
תאריך כניסה לאתר: 11/2017
אמצעי איסוף: מיכל איסוף
ציון WiseBuy
7.5
דירוג הגולשים
(2 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
Jigurdets 06.12.17
Igor 23.07.19
מירבB 10.08.19
מרק 21.08.19
אביהו 21.12.19
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - שואב אבק Hoover RA22AFG 011 Rhapsody הובר

הטוב
  • ניתן להעמיד את השואב במקומו
  • יש נעילה למתג ההפעלה
  • מיכל איסוף גדול - 0.7 ליטר
  • נורות LED המסייעות לראות את האבק
הרע
  • ביצועי שאיבה בינוניים בלבד
  • קשה לפירוק והרכבה
  • רעש חזק בנסיעה על הרצפה
  • זמן טעינה ארוך - 5 שעות
בשורה התחתונה
למרות המחיר האטרקטיבי, השואב האלחוטי של הובר פשוט לא מספיק טוב ביחס למתחרים. לוקח לו זמן לנקות, התחזוקה שלו מסורבלת, זמן הסוללה בינוני וחמור מכל – הוא נוטה לפזר חזרה את הלכלוך אם אתם לא זהירים איתו מספיק.
RA22AFG 011 Rhapsody
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 834 ₪
מחיר סופי: 835 ₪
מחיר סופי: 839 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-9 חנויות>>
הקדמה

השואב Rhapsody של הובר הוא שואב ידני אלחוטי, קטגוריה שהפכה לפופולארית במיוחד בשנה האחרונה. לקחנו אותו לבדיקה במסגרת כתבה השוואתית שביצענו יחד עם מגזין "ממון" מבית ידיעות אחרונות, במסגרתו נבדקו 8 שואבים ידניים לקראת חג הפסח. כל השואבים עברו מבחן יסודי ומעמיק במגוון אספקטים.


מבחני ביצועי השאיבה כללו שאיבה של לכלוך בגדלים שונים מרצפות, פרקטים, שטיחים ושטיח שאגי. פיזרנו פירורי מצה, סוכר, קוואקר, אורז ואפילו שיער. במבחני נוחות השימוש בחנו את ההפעלה והמקשים השונים, רעש השאיבה, נוחות ההעמדה של השואב במקומו כשהוא לא בשימוש, נוחות הנסיעה והתמרון על הרצפה וכדומה. במבחן הסוללה בדקנו כמה זמן לוקח להטעין את הסוללה במלואה וכמה דקות פעולה היא מספקת. כמו כן בדקנו כמה נוח להטעין את השואב (באמצעות כבל, עמדת עגינה או שניהם).

איכות השאיבה והסינון

(45% מהציון הסופי)
7 מתוך 10
השאיבה של הפירורים השונים על הרצפה והפרקט לקחה זמן. נאלצנו לחזור שוב ושוב על אותו שטח משום שהשואב השאיר סימנים ואזורים לא נקיים מספיק, כולל סימני הגלגלים. מצב טורבו שיפר את המצב. גם במבחן האורז היו תוצאות דומות; בכל נסיעה אחורה השואב מפזר כמה גרגירים חזרה שצריך לאסוף שוב. הצלחנו בסופו של דבר לנקות את המשטח לחלוטין אבל נדרשות חזרות מיותרות.

את פירורי המצה הגדולים השואב הצליח לאוסף מהשטיח תוך זמן קצר, אבל עדיין נשארה אבקה דקה שהצלחנו לשאוב רק אחרי חזרות מרובות (עדיין יותר טוב מחלק מהמתמודדים שלא הצליחו לשאוב את האבקה בכלל). מתוך 50 גרם אורז שפיזרנו על שטיח השאגי ה-Hoover אסף 38 – לא רע ביחס לאחרים.

על כל זה מעיבה בעיה אקוטית אחת: ברגע שמסיימים לשאוב ומרימים את השואב כך שראש הנעילה אינו נעול, הלכלוך הגס כמו אורז נשפך חזרה החוצה על הרצפה. בלכלוך קטן יותר כמו אבק אין בעיה, אבל מדובר בתקלה מטרידה.

Hoover Rhapsody: זול אך לא מוצלח

נוחות שימוש

(40% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

מדובר בשואב בגודל בינוני שמשקלו 3 קילוגרם. ראש השאיבה שלו ננעל כך שניתן להעמיד אותו במקומו בלי להשעין על שום דבר, נוח מאוד אם אתם צריכים לענות לרגע לטלפון באמצע העבודה. מתג ההפעלה מחייב לחיצה מתמשכת, אבל יש מנגנון נעילת הכפתור לפעולה רציפה. הרוח מהפילטר נפלטת לצדדים ולא אחורה, פחות מפריע. לוקח למנוע כמה שניות ארוכות כדי להידלק ולהגיע לעוצמה המרבית וגם כדי לכבות. נפח מיכל איסוף הלכלוך הוא הגדול מכולם: 0.7 ליטר.


Hoover Rhapsody: זול אך לא מוצלח

בנוסף למתג ההפעלה שבידית יש לשואב גם כפתורי טורבו וכפתור למצב ניקוי שטיחים, שמפעיל את המברשת בראש השואב וגם מדליק נוריות LED המסייעות לראות את הלכלוך – גימיק שימושי וחביב. מערכת הגלגלים לא טובה – יש שני גדולים ושניים זעירים, ומשום מה יש רעש נוראי של גרירת פלסטיק על הרצפה ורעש בכל פעם שעוברים בין מרצפות. עם זאת נוחות התמרון טובה למדי. רמת הרעש סבירה, 65 דציבלים.

הפירוק וההרכבה של יחידת המנוע מהמוט קשה להפליא, ממש צריך להפעיל כוח בלתי סביר. פירוק האביזרים קל יותר. ריקון המיכל פשוט ונוח.

Hoover Rhapsody: זול אך לא מוצלח

סוללה

(15% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

לשואב של הובר אין עמדת עגינה, כך שטעינת הסוללה מתבצעת בחיבור הכבל ישירות לשואב. הטעינה אורכת 5 שעות, וזמן השאיבה שהצלחנו לקבל איתו (כאשר מברשת הראש השאיבה פועלת) היה 25 דקות. זהו זמן פעולה בינוני, כאשר ישנם שואבים אלחוטיים שבדקנו שמסוגלים לספק 10 דקות יותר.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image