חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
שואב אבק Morphy richards 734050
מותג: Morphy Richards
סוג השואב: שואב אבק עומד
אלחוטי: אלחוטי
תאריך כניסה לאתר: 2/2018
אמצעי איסוף: מיכל איסוף
חובט: כולל חובט
ציון WiseBuy
8.2
דירוג הגולשים
(2 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
Lizi 22.07.18
Maor 27.03.19
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - שואב אבק Morphy richards 734050

הטוב
  • עוצמת שאיבה גבוהה
  • חיי סוללה מעולים, 34 דקות
  • מגיע עם מוט הארכה לניקיון מתחת רהיטים
  • פירוק ותחזוקה נוחים
הרע
  • נוטה להיסתם בקלות ולהפסיק לשאוב
  • לחצן הפעלה מייגע ולא נוח
  • רעש נסיעה חזק
בשורה התחתונה
השואב של מורפי ריצ'ארדס אמנם ביצועיסט לא רע וחיי הסוללה שלו ארוכים, אך בכל הקשור לנוחות השימוש הוא מספק חוויה נחותה. הנסיעה על הרצפה רועשת ולא נוחה, ההפעלה והכיבוי מייגעים והפעולה שלו רועשת מאוד. למי שחייב שואב ידני שמסוגל להגיע בקלות אל מתחת לרהיטים הוא עשוי להתאים.
734050
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 719 ₪
מחיר סופי: 720 ₪
מחיר סופי: 834 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-5 חנויות>>
הקדמה

השואב 734050 של מורפי ריצ'ארדס הוא שואב ידני אלחוטי, קטגוריה שהפכה לפופולארית במיוחד בשנה האחרונה. לקחנו אותו לבדיקה במסגרת כתבה השוואתית שביצענו יחד עם מגזין "ממון" מבית ידיעות אחרונות, במסגרתו נבדקו 8 שואבים ידניים לקראת חג הפסח. כל השואבים עברו מבחן יסודי ומעמיק במגוון אספקטים.


מבחני ביצועי השאיבה כללו שאיבה של לכלוך בגדלים שונים מרצפות, פרקטים, שטיחים ושטיח שאגי. פיזרנו פירורי מצה, סוכר, קוואקר, אורז ואפילו שיער. במבחני נוחות השימוש בחנו את ההפעלה והמקשים השונים, רעש השאיבה, נוחות ההעמדה של השואב במקומו כשהוא לא בשימוש, נוחות הנסיעה והתמרון על הרצפה וכדומה. במבחן הסוללה בדקנו כמה זמן לוקח להטעין את הסוללה במלואה וכמה דקות פעולה היא מספקת. כמו כן בדקנו כמה נוח להטעין את השואב (באמצעות כבל, עמדת עגינה או שניהם).

איכות השאיבה והסינון

(45% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

איכות השאיבה של המורפי ריצ'ארדס היתה טובה מאוד במבחנים שערכנו. הוא אסף אורז ופירורי מצה שונים ביעילות וללא חזרות מיותרות מהרצפות והפרקטים. גם על השטיחים הביצועים היו טובים למדי; בשטיח רגיל הצליחו לאסוף את כל פירורי המצה הגדולים במהירות, ואת האבקה הדקה יותר הצלחנו לשאוב לאחר כמה חזרות נוספות. בסך הכל אספנו 29 גרם מתוך 30 גרם פירורי מצה שפיזרנו. בשטיח השאגי הצלחנו לאסוף 38 גרם אורז מתוך 50 גרם שפיזרנו.


עם זאת, לשואב הזה יש בעיה כרונית: בחיבור בין המנוע למוט יש דלת קטנה ורופפת שאמורה לחסום את הלכלוך מליפול חזרה החוצה. למרבה הצער הדלת הזו כל הזמן נסתמת, וכשזה קורה - השואב לא מצליח לאסוף כלום והוא פשוט מפזר את הלכלוך החוצה. הדבר קרה לנו שוב ושוב במהלך הבדיקות.

נוחות שימוש

(40% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

Morphy Richards 734050 לא יזכה בשום תחרות עיצוב, והוא למעשה המדגמים הפחות אטרקטיביים שבדקנו. הוא לא גדול במיוחד ומשקלו 3 קילוגרם, אבל יש הרגשה של חלוקת כובד לא מדויקת – יחידת המנוע הרבה יותר כבדה ודומיננטית מראש השאיבה. לראש השאיבה יש נעילה כך שהשואב מסוגל לעמוד בעצמו ללא להישען. הרוח מהפילטר נפלטת לצדדים ולא אחורה, פחות מפריע. למנוע לוקח יחסית מעט זמן להגיע לעוצמה המרבית, יותר זמן לוקח לו לכבות. מבחינת רעש פעולה, מדובר באחד השואבים הרועשים ביותר במבחן כאשר במצב ברירת המחדל הוא מגיע למעל 70 דציבלים.


734050 Morphy richards: עוצמתי אך לא נוח


מתג ההפעלה נמצא במיקום לא הגיוני ולא נוח – במקום להיות על או בתוך הידית, הוא נמצא מקדימה על יחידת המנוע, כך שההפעלה והכיבוי אינם מידיים. ישנן 3 עוצמות שאיבה: השואב נדלק על העוצמה הבינונית, לחיצה נוספת מעבירה לעוצמה המרבית, לחיצה נוספת לעוצמה החלשה ביותר ולחיצה רביעית מכבה. המשמעות היא שנדרשות 3 לחיצות כדי לכבות את השואב – תכנון לקוי ולא נוח בעליל. ישנן נוריות חיווי לכל עוצמה ונוריות חיווי עם 3 שלבים לרמת הטעינה של הסוללה. נפח המיכל די גדול, 0.5 ליטר.
מערכת הגלגלים לא טובה – יש 4 גלגלים זעירים ורמת התמרון בינונית בלבד. גרוע מכך, יש רעש נוראי של גרירת פלסטיק על הרצפה כאילו אין גלגלים. המברשת בראש השאיבה מסתובבת כל העת ואין אפשרות לכבותה.

לשואב הזה יש יתרון ייחודי – מוט הארכה מתקפל שניתן להרכיב בחלקו העליון, המאפשר להגיע עם השואב למקומות מאוד מרוחקים כמו מתחת המיטה בלי מאמץ. למוט ההארכה יש גם לחצן הפעלה פנימי כך שאפשר להפעיל ולכבות את השואב באמצעותו במקום באמצעות הכפתור הראשי (אך עדיין צריך לעבור 3 שלבין מייגעים כדי לכבות).

הפירוק וההרכבה של המוט והאביזרים קלים ונוחים. ריקון המיכל פשוט ונוח גם הוא.

סוללה

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

זמן הטעינה של השואב סביר, 4 שעות. בתמורה הן מספקות זמן פעולה מעולה של 34 דקות – אחד הארוכים ביותר מבין השואבים שבדקנו בקטגוריה זו. לשואב אין עמדת עגינה אלא יש לחבר את הגבל ישירות לשואב.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image