חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מכונת גילוח Philips Oneblade Pro Face QP6510 פיליפס
מותג: Philips
מספר ראשים: 1 ראשים
נטענת: נטענת
קוצץ פאות: קוצץ פאות נפרד
חיווי טעינה: ללא חיווי טעינה
עמידות במים: מלאה
תאריך כניסה לאתר: 2/2018
ג'ל/קרם לחות: ללא אמצעי ריכוך
ציון WiseBuy
8.8
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
איתן 23.04.20
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מכונת גילוח Philips Oneblade Pro Face QP6510 פיליפס

אלי כהן | 26.09.2018
הטוב
  • אינו גורם לגירוי בעור
  • קיצוץ, עיצוב וגילוח במכשיר אחד
  • סוללה לא רעה שנטענת במהירות
הרע
  • סכינים מתחלפים ויקרים מאוד
  • לא ניתן לבצע שימוש תוך כדי טעינה
  • הגילוח אינו קרוב לעור כמו סכין סטנדרטית
בשורה התחתונה
ה-OneBlade Pro QP6510 של פיליפס מתחייבת לאפשר לצרכנים להשאיר מאחור את סכין הגילוח הסטנדרטית ואת מכונת עיצוב וקיצוץ הזקן, ולבצע שימוש במוצר היברידי אחד. בפועל היא בהחלט מצליחה לבצע זאת, תוך שהיא מציעה גילוח דו צדדי ומהיר, סוללה שמספיקה לשעת גילוח רצופה ונטענת במהירות, וכמובן קיצוץ ועיצוב זקן נוחים ומדוייקים למדי. היא אמנם לא מושלמת, ואלו שמחפשים מכונת גילוח ייעודית כנראה לא יסתפקו בה, אך עבור אלו שמחפשים פיתרון אחד הן עבור קיצוץ/עיצוב הזקן והן עבור גילוח בהחלט עשויים למצוא בה מתאימה ולהינות ממנה.
Oneblade Pro Face QP6510
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 329 ₪
מחיר סופי: 329 ₪
מחיר סופי: 349 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-3 חנויות>>
הקדמה

מוקדם יותר השנה השיקה בישראל חברת פיליפס את סדרת מכשירי הגילוח OneBlade, כשזו מציעה שלושה דגמים בתמחורים שונים: ה-QP2520, QP6510 ו-QP6520. שלושת מכשירי הגילוח החדשים של המותג מגיעים לאחר שזיהתה פיליפס את טרנד גידול הזקנים והחליטה לייצר מכונת גילוח יחידה המספקת את הפיתרון לו כמהים ומשתוקקים חובבי גידול זקן ברחבי העולם: גילוח, קיצוץ ועיצוב זקן במכשיר יחיד.


Philips OneBlade Pro QP6510 - מכונת הגילוח שרוצה להיות הכל


עד עתה נדרשו מגדלי זקנים לרכוש מכונת תספורת עבור קיצוץ הזקן עם כלי ייעודי לעיצובו, וסכין גילוח נפרדת עבור גילוח. סדרת OneBlade מגיעה עם ההבטחה לאפשר את כל הפעולות הללו דרך מכשיר אחד בודד, בו נדרש להחליף את סכין הגילוח עצמה אחת למספר חודשים. לקחנו את דגם האמצע בסדרה, ה-OneBlade Pro QP6510 לסקירה מקיפה, ובדקנו האם הוא אכן מספק פיתרון יחיד עבור קיצוץ, גילוח ועיצוב הזקן.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ה-OneBlade Pro QP6510 מבית פיליפס מגיעה בעיצוב דקיק למדי שמזכיר לנו מכונות תספורת סטנדרטיות. היא מציעה מבנה עשוי פלסטיק, כשבחזית נמצא כפתור יחיד לכיבוי/הדלקה (קשה למדי ללחיצה ומספק פידבק טוב מאוד) ו-3 נורות לד המציגות את סטטוס הסוללה (פועלות בעת הדלקת המכונה/חיבורה לשקע הטעינה). בחלקה העליון של המכונה משולבת סכין הגילוח, שנראת כמו כל סכין גילוח סטנדרטית, וכפתור המאפשר את הוצאתה לצורך ההחלפה. באריזת הריטייל של ה-QP6510 נמצא את המכונה עצמה, מטען ייעודי וכמובן ראש קיצוץ הזקן שמציע 12 אורכי זקן שונים.


הגוף הדק למדי של המכונה יחד עם משקל נכון שאינו מרגיש קל מדי ואינו כבד מדי, מאפשרים תפעול נוח ויעיל ללא כל בעיות בולטות, כשהשימוש עצמו נוח למדי. סכין הגילוח שבראש ה-QP6510, בדומה ליתר הדגמים בסדרה, מאפשרת גילוח דו צדדי - עם כיוון השיערה ונגדה, כך שניתן להגיע עימה כמעט לכל זווית וחלק אותו תרצו לגלח. מקש ההדלקה והכיבוי קשה ללחיצה ומספק פידבק טוב, כך שלא סביר שתלחצו עליו בטעות.
המכשיר עמיד בפני מים וניתן לשטוף את שיערות הזקן ממנו תחת הברז בצורה נוחה ומהירה, ומכיוון שלא מדובר במכונת תספורת סטדנרטית השיער לא מתאסף בתוך המכונה עצמה בצורה שדורשת ניקוי יסודי ולעיתים מעיק. למעשה, המכונה אף מאפשרת שימוש תחת עור רטוב וכן שימוש עם קצף. עם זאת, אנו העדפנו לבצע שימוש יבש שהפיק לטעמנו תוצאות טובות יותר.


את סכין הגילוח שבמכשיר נדרש להחליף אחת ל-4 חודשים (בגילוח מלא של פעמיים בשבוע, אם אתם משתמשים יותר או פחות זמן החלפת הסכין ישתנה). הוצאת הסכין מתבצעת בזריזות באמצעות החלקת המקש הייעודי כלפי מעלה, המוציא את הסכין ממקומה. תושבת הסכין נראת כעשויה פלסטיק, מה שעשוי להוביל לשבר מהיר למדי בשימוש לא נכון, כך שבהחלט יש להזהר בעת הוצאתה שלא לצורך החלפה. ראוי לציין כי לסכין אישור הלכתי של מכון צומת.


Philips OneBlade Pro QP6510 - מכונת הגילוח שרוצה להיות הכל


העובדה שאחת למספר חודשים יש להחליף את סכין הגילוח במכונה מהווה לטעמנו לחיסרון העיקרי ב-OneBlade Pro QP6510. עלות הסכינים היא 99 שקלים לסכין יחידה או 149 שקלים לסט של שני סכינים. בהתאם לכך, אם נקח בחשבון את המלצות היצרנית, נצטרך להחליף סכין 6 פעמים בשנתיים, בעלות שסובבת 150 שקלים לסט כפול - סה"כ כ-450 שקלים בשנתיים או כ-600 שקלים אם נרכוש כל סכין בנפרד. בצירוף עם עלות המכונה עצמה, אנו מגיעים לעלויות גבוהות למדי. עם זאת, ברכישה מחו"ל של הסכינים בלבד ניתן לצמצם עלויות ולהפוך את העסקה כולה לכדאית יותר (כ-120 שקלים עבור 3 סכינים).ישנן שתי תצורות עיקריות של מכונות גילוח: בעלות ראש אחד:  מכונות עם ערכת להבים אחת המסודרת במעין גליל. מאפשרות נגישות גבוהה יותר לרוב האזורים ומאפשרת גילוח ממוקד יותר. בעלות שלוש ראשים: מכונות עם שלוש מערכות להבים עגולים המסודרים במבנה משולש. מסוגלות לגלח שטח גדול יותר בזמן נתון ובכך לקצר את זמן הגילוח, וחלקן מותאמות בצורה טובה לאזורים בעייתיים כמו הצוואר והסנטר.   בנוסף לשתי תצורות עיקריות אלו ניתן למצוא מספר דגמים עם 2 ראשים. מכונות אלו קומפקטיות ובדרך כלל פשוטות למדי, ונועדו לניידות גבוהה ולנסיעות.

ביצועים

(50% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

בדומה לכל מכונות הגילוח והקיצוץ בסדרת OneBlade, גם ה-QP6510 מצוייד בסכיני גילוח דו כיווניים (כלל סכיני הגילוח זהים במכשירי הסדרה השונים). סכין הגילוח במכשיר מאפשרת גילוח עם קצף או בלי, וכן גילוח כנגד עור רטוב או יבש, כאשר אנו העדפנו לבצע בה שימוש תחת עור יבש, מה שהפיק עבורנו תוצאות טובות יותר. אף על פי השימוש היבש, ללא קצף גילוח ועם הסכין בלבד כנגד העור, לא הובילה ה-OneBlade Pro QP6510 לכל גירוי או חתכים בעור לכל אורך השימוש שלנו בה.


Philips OneBlade Pro QP6510 - מכונת הגילוח שרוצה להיות הכל


הגילוח עצמו, יש לציין, אינו קרוב לעור כמו סכין או מכונות גילוח המיועדות לגילוח קרוב ככל הניתן לעור. לאחר הגילוח במכונה נראה היה כי הזיפים אמנם נחתכו במרביתם, אך בהחלט ניכר כי הגילוח מותיר יותר זיפים מגילוח באמצעות סכין. כפי שציינתי קודם, ניתן לגלח עם הסכין משני צידיה, עם כיוון השיערה ונגדה, כך שניתן להגיע כמעט לכל איזור, זווית או חלק בזקן ללא בעיה מהותית. העובדה שמדובר בסכין דו צדדית סייעה לנו בעיצוב הזקן ואיפשרה לנו להגיע לתוצאות לא רעות ללא כל צורך להפוך את המכונה או להגיע לכל מני זוויות בלתי נוחות על מנת להפגיש את הסכין עם הזקן. 


באריזת מכונת ה-QP6510 מגיע, כמובן, מסרק ייעודי המתלבש על גבי המכונה ומאפשר לקצץ ולספר את הזקן ל-12 אורכים שונים: החל מ-0.5 מ"מ ועד ל-9 מ"מ. בעת הלבשת המסרק על המכונה הפך הגילוח לחד כיווני בלבד, אך מכיוון שמדובר בקיצוץ שאינו דורש דיוק רב זה לא היה נורא במיוחד עבורנו. 


Philips OneBlade Pro QP6510 - מכונת הגילוח שרוצה להיות הכל


בכל הנוגע לקיצוץ זקן מצליחה המכונה לבצע עבודה טובה מאוד וייתכן כי אף טובה מזו שהיא מבצעת כסכין גילוח. מנוע המכשיר פעל היטב (ונשמע בדציבלים מעט גבוהים, אגב), וקיצוץ הזקן בוצע בצורה יעילה ומהירה למדי. בחלק מן האיזורים נדרשנו להעביר את המכונה פעם נוספת כיוון שזו לא קיצצה את השיער באופן שווה ומוחלט, אך לאחר מכן היה הזקן שווה בכל חלקיו. 


בסופו של דבר, ה-OneBlade Pro QP6510 אינה סכין גילוח מושלמת ואין מכונת קיצוץ זקן מושלמת. אך היא מאפשרת שילוב בין שתי הפונקציות במכונה אחת, ועושה עבודה די טובה בשתי הזירות. המכונה פונה בעיקר לצעירים שמחפשים להקל על עצמם במעבר בין שתי מכונות או בין סכין גילוח למכונת גילוח, ואף על פי שהיא לא מבצעת את הדברים בצורה מושלמת, סביר כי זה יספיק עבור חלק ניכר מן הצרכנים.

משך פעולת הסוללה

(20% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ה-OneBlade Pro QP6510 כוללת סוללת ליתיום נטענת, שמספקת כשעה של גילוח וקיצוץ רצופים תחנת מחזור טעינה אחד בלבד. עבור מי שמתגלח ומקצץ את זקנו פעם או פעמים בשבוע למשך כעשר דקות, משמעות הדבר הייתה כמעט חודש רצוף של שימוש תחת טעינה אחת. עבורי היה זה נתון מצויין שהצליח לספק את העבודה בצורה לא רעה כלל.


Philips OneBlade Pro QP6510 - מכונת הגילוח שרוצה להיות הכל


על מנת לדעת את סטטוס הסוללה, צירפה פילפיס 3 נורות LED שנדלקות ומוצגות רק בעת שהמכשיר מופעל, או כשזה מחובר לשקע החשמל לצורך טעינה. טעינת המכונה, אגב, מתבצעת באמצעות מטען ייעודי שמצורף באריזה, וזו נמשכה בבדיקתנו קצת יותר משעה. כשמגיעה הסוללה למלואה, ניתן לראות כי 3 נורות ה-LED דולקות יחדיו בצבע לבן. לצערנו, לא ניתן לבצע שימוש במכשיר בעודו נטען, אך מכיוון שזמן הסוללה שלו הספיק לנו לתקופה ארוכה למדי, לא ראינו בזה אתגר משמעותי. 

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image