חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
שואב אבק Shark IF200
מותג: Shark
סוג השואב: שואב אבק עומד
אלחוטי: אלחוטי
טכנולוגית שאיבה: ציקלון
תאריך כניסה לאתר: 2/2018
אמצעי איסוף: מיכל איסוף
חובט: כולל חובט
משקל: 4.0 ק"ג
ציון WiseBuy
8.2
דירוג הגולשים
(2 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
רני 15.03.19
Benjamin Elharrar 26.03.19
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - שואב אבק Shark IF200

הטוב
  • עוצמת שאיבה טובה
  • תחזוקה קלה ביותר, מתפרק בקלות
  • מתקפל ומאפשר עמידה ואחסון נוח
  • נסיעה נוחה מאוד
  • נורות LED שמסייעות לראות את האבק
הרע
  • סוללה חלשה, 21 דקות בלבד
  • מגושם וכבד, 4 קילוגרם
  • רועש מאוד
בשורה התחתונה
מעבר לגימיקים – אפשרות הקיפול, שלל מהירויות המנוע ונורות ה-LED – השואב הזה לא מצליח לספק את הסחורה. נכון שנוחות הנסיעה טובה ושהוא עוצמתי, אבל הסוללה חלשה, מיכל האחסון זעיר והוא נוטה לפזר את הלכלוך הגדול כשמטלטלים אותו. לא השתכנענו שזו אלטרנטיבה כדאית ביחס למתחרים הרבים בשוק גם ברמת המחיר שלו.
IF200
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 799 ₪
מחיר סופי: 800 ₪
מחיר סופי: 800 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-22 חנויות>>
הקדמה

השואב IF200 של שארק הוא שואב ידני אלחוטי, קטגוריה שהפכה לפופולארית במיוחד בשנה האחרונה. לקחנו אותו לבדיקה במסגרת כתבה השוואתית שביצענו יחד עם מגזין "ממון" מבית ידיעות אחרונות, במסגרתו נבדקו 8 שואבים ידניים לקראת חג הפסח. כל השואבים עברו מבחן יסודי ומעמיק במגוון אספקטים.


מבחני ביצועי השאיבה כללו שאיבה של לכלוך בגדלים שונים מרצפות, פרקטים, שטיחים ושטיח שאגי. פיזרנו פירורי מצה, סוכר, קוואקר, אורז ואפילו שיער. במבחני נוחות השימוש בחנו את ההפעלה והמקשים השונים, רעש השאיבה, נוחות ההעמדה של השואב במקומו כשהוא לא בשימוש, נוחות הנסיעה והתמרון על הרצפה וכדומה. במבחן הסוללה בדקנו כמה זמן לוקח להטעין את הסוללה במלואה וכמה דקות פעולה היא מספקת. כמו כן בדקנו כמה נוח להטעין את השואב (באמצעות כבל, עמדת עגינה או שניהם).

איכות השאיבה והסינון

(45% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

השואב האמריקאי מבית שארק מצליח לספק איכות שאיבה די טובה ברוב התרחישים. הוא מתמודד היטב עם פירורי מכל הסוגים על הרצפה והפרקט ואסף אותם במהירות וללא חזרות מיותרות גם בשאיבת שטיח רגיל הוא שאב את כל הלכלוך הגדול במהירות, אבל את האבקה הדקה שנותרה מפירורי המצה הוא לא הצליח לשאוב עד הסוף, למרות שחזרנו על המקום שוב ושוב.


במבחן האורז על שטיח השאגי הוא אסף 38 גרם מתוך ה-50 שפיזרנו, 12 גרם נותרו במעמקי השטיח. הבעיה האמיתית היא בסיום העבודה: לאחר שמסיימים לשאוב ומרימים אותו, אם השואב טולטל מעט הלכלוך הגס (למשל אורז) נופל מתוך מיכל האיסוף חזרה לתוך המוט ונשפך חזרה החוצה. בלכלוך קטן יותר כמו אבק אין בעיה.

Shark IF200: שואב אלחוטי במשקל כבד

נוחות שימוש

(40% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

מבין כל השואבים שבדקנו, זה של שארק היה הכבד והמגושם ביותר. הוא שקול 4 קילוגרם וכל הרכיבים שלו עבים, רחבים וגדולים יותר מהאחרים. על כך מפצים, במידת מה, העיצוב העליז שלו בצבע וורוד פוקסיה עמוק, ובעיקר היכולת שלו להתקפל באמצעו כך שניתן להעמידו ביציבות בתוך הארון או בחדר השירות מבלי שהוא יתפוס מקום רב לגובה.


לשואב יש לא פחות משלושה מתגים: מתג ראשי להפעלה (לא צריך ללחוץ כל הזמן), מתג עוצמת המנוע ומתג עוצמת יחידת השאיבה. המתג הראשי לא נותן פידבק משמעותי ללחיצה. לכל אחד מהם יש נוריות חיווי, ויש גם נורית חיווי בת 3 שלבים למצב הסוללה.

Shark IF200: שואב אלחוטי במשקל כבד

לוקח לשארק זמן להידלק – תחילה מופעלת יחידת השאיבה ורק אחר כך המנוע באיחור, ולוקח לו זמן להגיע לעוצמה המלאה. במהלך השאיבה הרוח מהפילטר ננשפת אחורה – עלול להציק לאחר זמן מה של שימוש. במהלך העבודה מדדנו מהמנוע עוצמת רעש של 65 דציבלים, אבל זו רק מחצית מהתמונה: הרעש הוא מעין שריקה צורמנית ומעצבנת, ונוסף על כך רעש שריקה נוסף מכיוון המברשת שבראש השאיבה. יחד הן יוצרות קקפוניה לא נעימה.

מערכת הנסיעה של השואב הזה מוצלחת: יש לו 2 גלגלים ענקיים וגמישים, וההרגשה היא של נסיעה ברכב 4X4 – הוא עולה בקלות ובלי בעיה על משטחים בגבהים שונים והנסיעה "קפיצית" במובן חיובי. על ראש השאיבה יש גם נוריות LED שמסייעות לראות את הלכלוך על הרצפה ולנקות ביסודיות רבה יותר. עם זאת, בסיבובים חדים ראש השאיבה נוטה להינעל כלפי מעלה באקראי וצריך לדרוך עליו כדי להורידו ולהמשיך לשאוב. התמרון בינוני - טווח הסיבוב של ראש השאיבה מוגבל מאוד ולא קל לתמרן אותו לסיבובים ולהיכנס לפינות. ראש השאיבה רגיש מאוד – אם הוא נתקע מסיבה כלשהי (למשל מסתבך לשנייה בפרנזים של השטיח) המברשת מפסיקה להסתובב, ושום דבר לא מחזיר אותה לפעולה מלבד כיבוי והפעלה. מאוד מרגיז.

Shark IF200: שואב אלחוטי במשקל כבד

למרות ממדיו המגושמים, הפירוק וההרכבה של המוט והאביזרים קלים ונוחים. במיוחד מצא חן בעינינו שבחברה דאגו לידית ייעודית שניתן לדרוך עליה ולפרק את המוט מראש השאיבה מבלי להתכופף. גם ריקון המיכל פשוט ונוח, אבל התאכזבנו מגודלו הקטנטן – 0.33 ליטר בלבד.

סוללה

(15% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

זמן הטעינה אמנם קצר, 3.5 שעות אבל זמן הפעולה שהסוללה מספקת קצר גם הוא – 21 דקות. מדובר במשך הפעולה הקצר ביותר מכל השואבים שבדקנו בקטגוריה. לא ברור איך שואב כל מגושם וכבד מגיע עם סוללה כה קטנה. הטעינה מתבצעת בחיבור כבל ישירות ליחידת המנוע ואין עמדת עגינה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image