חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
שואב אבק LG A9 CordZero A9BEDDING
מותג: LG
סוג השואב: שואב אבק עומד
אלחוטי: אלחוטי
הספק: 140 וואט
טכנולוגית שאיבה: ציקלון
תאריך כניסה לאתר: 3/2018
אמצעי איסוף: מיכל איסוף
חובט: ללא חובט
ציון WiseBuy
8.5
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
yamit 02.12.19
ציון 22.07.19
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - שואב אבק LG A9 CordZero A9BEDDING

הטוב
 • איכות שאיבה טובה
 • חיי סוללה ארוכים - 35 דקות
 • נוחות תמרון מצוינת
 • מוט טלסקופי
 • עיצוב נאה
הרע
 • נוטה לפזר את הלכלוך הגס החוצה
 • לא ניתן להעמיד אותו במקומו
 • עמדת העגינה מגושמת
 • לא ניתן לחבר כבל הטענה ישירות לשואב
בשורה התחתונה
השואב הידני של LG כמעט טוב מאוד, אבל לא מצליח להעפיל לפסגה על אף המחיר היקר. מדובר בשואב נוח לתפעול, גמיש ויעיל שגם מצליח לשאוב במגוון תרחישים, ועם חיי סוללה מעולים. חבל שעל כל זה מעיב תכנון לקוי שגורם לפירורים גדולים ליפול חזרה מהשואב על הרצפה אם אתם לא זהירים מספיק (אם כי באבק ולכלוך קטן רגיל הבעיה לא קיימת).
A9 CordZero A9BEDDING
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 1,790 ₪
מחיר סופי: 1,790 ₪
מחיר סופי: 1,890 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-3 חנויות>>
הקדמה

השואב A9 מסדרת CordZero של LG הוא שואב ידני אלחוטי שהגיע בימים אלו לישראל. לקחנו אותו לבדיקה במסגרת כתבה השוואתית שביצענו יחד עם מגזין "ממון" מבית ידיעות אחרונות, במסגרתו נבדקו 8 שואבים ידניים לקראת חג הפסח. כל השואבים עברו מבחן יסודי ומעמיק במגוון אספקטים.


מבחני ביצועי השאיבה כללו שאיבה של לכלוך בגדלים שונים מרצפות, פרקטים, שטיחים ושטיח שאגי. פיזרנו פירורי מצה, סוכר, קוואקר, אורז ואפילו שיער. במבחני נוחות השימוש בחנו את ההפעלה והמקשים השונים, רעש השאיבה, נוחות ההעמדה של השואב במקומו כשהוא לא בשימוש, נוחות הנסיעה והתמרון על הרצפה וכדומה. במבחן הסוללה בדקנו כמה זמן לוקח להטעין את הסוללה במלואה וכמה דקות פעולה היא מספקת. כמו כן בדקנו כמה נוח להטעין את השואב (באמצעות כבל, עמדת עגינה או שניהם).

איכות השאיבה והסינון

(45% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

השואב של LG התגלה כשואב יעיל וחרוץ, במידה שהזכירה לנו מאוד את ה-V8 של דייסון. הוא הצטיין בשאיבת הרצפות והפרקטים השאיר את הרצפה נקייה תוך זמן קצר וללא חזרות מיותרות.

כמו הדייסון, גם ל-LG יש ראש שאיבה ייעודי לשטיחים שבעזרתו הוא הצליח לנקות את השטיח באופן מלא מפירורי המצה ולשאוב 29 מתוך 30 גרם הפירורים שפיזרנו. ושוב בדומה למתחרהו, הוא התקשה יותר עם שטיח השאגי ואסף רק 30 מתוך 50 גרם אורז.


למרות שברוב המבחנים הוא הצטיין, ה-LG כשל במבחן האפקטיביות: אם תשעינו אותו בזווית ישרה הפירורים הגדולים עלולים ליפול ממיכל האיסוף דרך המוט חזרה על הרצפה הנקייה שלכם – כפי שקרה לנו לא פעם ולא פעמיים. מתסכל ומרגיז.

LG CordZero A9: נוח ויפה, אבל יקר

נוחות שימוש

(40% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

השואב של LG מאוד מזכיר את הדייסון V8 בגודל, במבנה ראש השאיבה ובמערכת הגלגלים. הוא מגיע בצבע אדום לוהט בגמור מטאלי, והוא בהחלט נאה למראה – אם כי עמדת העגינה המסורבלת שלו לא ממש מתאימה להצבתו באמצע הבית.

זהו השואב הידני היחיד שבדקנו שמגיע עם מוט טלסקופי. בגובהו המקסימלי הוא זהה לגובהה של הדייסון, אבל לאנשים נמוכים יותר הוא יכול להיות נוח מאוד. משקלו 2.7 קילו, משקל נוח למדי, אבל השואב לא מאוזן מספיק כדי לעמוד במקום ואפילו לא ניתן להעמיד אותו על הקיר, הוא נוטה להחליק וליפול.


LG CordZero A9: נוח ויפה, אבל יקר

הרוח מהפילטר יוצאת קדימה – הכי טוב, משום שאין סיכוי שיפריע. מתג ההפעלה נמצא על הידית במיקום נוח, ולא צריך ללחוץ ממושכות. יש גם מקשי עוצמה לבחירה בין 2 דרגות. מערכת הגלגלים יעילה להפליא, התמרון רגיש מאוד וניתן להגיע לכל פינה בקלילות ומבלי להתעייף. המנוע נדלק קצת באיחור אחרי המברשת ביחידת השאיבה, אבל מגיע לעוצמה המרבית מהר. השואב יחסית שקט, מדדנו 60 דציבלים.

הפירוק וההרכבה של המוט והאביזרים קלים ונוחים. ריקון המיכל פשוט ונוח באמצעות שחרור ניצרה בתחתית המיכל. נפח המיכל בינוני - 0.44 ליטר.


LG CordZero A9: נוח ויפה, אבל יקר

סוללה

(15% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

בנושא הסוללה ה-LG הוא המצטיין שלנו. הטעינה מהירה מאוד – 3.5 שעות בלבד, הקצרה ביותר מבין המתמודדים, ולאחריה תוכלו להשתמש בו במשך 35 דקות – השיאן של המבחן בסעיף הסוללה. קצת חבל שהטעינה עצמה פחות נוחה: השואב מגיע עם עמדת טעינה רצפתית מגושמת, גדולה וכבדה וניתן להטעין רק באמצעותה – אין לו שקע לכבל אלא מגעי טעינה בלבד ואי אפשר לחבר את הכבל ישירות. בנוסף, חייבים לסגור את המוט הטלסקופי כדי להכניס את השואב לטעינה. הכוונות טובות אבל הביצוע פחות. 


LG CordZero A9: נוח ויפה, אבל יקר

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image