חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
שואב אבק Vax Blade TBT3V4T2
מותג: Vax
סוג השואב: שואב אבק עומד
אלחוטי: אלחוטי
טכנולוגית שאיבה: ציקלון
תאריך כניסה לאתר: 3/2018
אמצעי איסוף: מיכל איסוף
חובט: ללא חובט
תכונות נוספות: בעלי חיים
ציון WiseBuy
8.5
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - שואב אבק Vax Blade TBT3V4T2

הטוב
  • ביצועי שאיבה טובים
  • תחזוקה קלה ונוחה
  • מיכל איסוף גדול, 0.6 ליטר
  • תמרון ונסיעה נוחים
  • 30 דקות פעולה
הרע
  • חלוקת כובד לא מדויקת
  • צריך להפעיל את המברשת בכל פעם
  • חיבור המטען לא נוח
בשורה התחתונה
למרות שאין לו אף פיצ'ר מיוחד או מדליק, השואב של Vax הוא עובד חרוץ שעושה את העבודה היטב. איכות השאיבה שלו מצוינת, נוח לתחזק ולהרכיב אותו וחיי הסוללה שלו טובים. החיסרון העיקרי שלו הוא מחירו היקר, שמתחרה ראש בראש עם ה-V8 של דייסון, המנצח של הבדיקה ההשוואתית שערכנו.
Blade TBT3V4T2
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 962 ₪
מחיר סופי: 1,009 ₪
מחיר סופי: 1,060 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-6 חנויות>>
הקדמה

השואב Blade של ווקס הוא שואב ידני אלחוטי, קטגוריה שהפכה לפופולארית במיוחד בשנה האחרונה. לקחנו אותו לבדיקה במסגרת כתבה השוואתית שביצענו יחד עם מגזין "ממון" מבית ידיעות אחרונות, במסגרתו נבדקו 8 שואבים ידניים לקראת חג הפסח. כל השואבים עברו מבחן יסודי ומעמיק במגוון אספקטים.


מבחני ביצועי השאיבה כללו שאיבה של לכלוך בגדלים שונים מרצפות, פרקטים, שטיחים ושטיח שאגי. פיזרנו פירורי מצה, סוכר, קוואקר, אורז ואפילו שיער. במבחני נוחות השימוש בחנו את ההפעלה והמקשים השונים, רעש השאיבה, נוחות ההעמדה של השואב במקומו כשהוא לא בשימוש, נוחות הנסיעה והתמרון על הרצפה וכדומה. במבחן הסוללה בדקנו כמה זמן לוקח להטעין את הסוללה במלואה וכמה דקות פעולה היא מספקת. כמו כן בדקנו כמה נוח להטעין את השואב (באמצעות כבל, עמדת עגינה או שניהם).

איכות השאיבה והסינון

(45% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

השואב של ווקס מגיע עם מצב טורבו כמו שואבים רבים אחרים, אך להבדיל מהם בברירת מחדל היא תמיד פעולה במצב טורבו – כאילו החברה לא מאמינה שהשאיבה אפקטיבית מספיק ברמה הנמוכה. וזה אכן המצב גם במציאות, ולכן אפשר להתעלם מהשאיבה בעוצמה הנמוכה ואת המבחנים ביצענו במצב ברירת המחדל.


במצב זה, השואב הציג ביצועים מוצלחים מאוד. בשאיבת פירורים ואורז מרצפות ופרקטים הוא אסף הכל במהירות וללא חזרות מיותרות. גם במבחן השאיבה מהשטיח הוא אסף את הלכלוך בקלות מהשטיח הרגיל, בעוד שבשטיח השאגי נותרו 13 גרם מתוך 50 גרם אורז – יותר טוב אפילו מהדייסון במבחן זה.


במבחן פירורי מצה על שטיח ה-Vax אסף את הלכלוך הגדול מהר, את האבקה הדקה הוא הצליח לאסוף ברובה כשהשתמשנו במצב טורבו. בסך הכל נאספו מהשטיח 28 גרם פירורי מצב מתוך 30 גרם שפיזרנו.

נוחות שימוש

(40% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

השואב של ווקס מגיע בממדים סבירים ובמשקל של 3.1 קילו. עם זאת, יש הרגשה של חלוקת כובד לא מדויקת – יחידת המנוע הרבה יותר כבדה ודומיננטית מראש השאיבה. השואב לא מסוגל לעמוד בכוחות עצמו וגם כשמשעינים אותו על הקיר הוא נוטה להחליק וליפול.


Vax Blade: עוצמתי בלי גימיקים


מתג ההפעלה נמצא על הידית במיקום טוב ונגיש ואין צורך להחזיק ממושכות, אבל המתגים נוספים לשינוי העוצמה ולהפעלת המברשת במיקום פחות נגיש. חשוב לומר שהמברשת בראש השאיבה אינה מסתובבת כברירת מחדל, וכשרוצים לשאוב שטיח יש להפעיל אותה ידנית – להבדיל משואבים אחרים שבהם המברשת מסתובבת תמיד. יש לשואב 4 נוריות חיווי לסוללה ומקשי מצבי השאיבה מוארים. נפח מיכל האיסוף הלכלוך גדול יחסית, 0.6 ליטר.

מערכת הגלגלים סבירה. יש שני גלגלי פלסטיק ענקיים ושני גלגלים שטחים קטנים, התמרון נוח ומדויק ויש רעש נסיעה בינוני בעוצמתו שפחות הפריע מכמה מהמתחרים הבעייתיים בתחום הזה. רעש הפעולה סביר; מדדנו 60 דציבלים באמצעות אפליקציית המדידה שלנו.

הפירוק וההרכבה של המוט והאביזרים קלים, וכך גם ריקון מיכל הלכלוך.

סוללה

(15% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

זמן הטעינה של ה-Vax מהיר יחסית, 4 שעות, אך הטעינה עצמה מאוד לא נוחה: לא רק שאין עמדת עגינה, אלא שאת הכבל מחברים לשקע שנמצא בתחתית, במיקום לא נגיש, ויש להתאים בליטה שעל התקע לשקע בשואב. זמן הפעולה שקיבלנו היה טוב – 30 דקות של שאיבה רציפה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image