חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מצלמת אקסטרים Xiaomi Mi Action Camera 4k שיאומי
יצרן: Xiaomi
סוג: מצלמת אקסטרים
ציון WiseBuy
7.5
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מצלמת אקסטרים Xiaomi Mi Action Camera 4k שיאומי

הטוב
 • מחיר
 • צילום בפורמט 4K
 • אפליקציה נוחה
 • מסך מגע גדול
 • חיי סוללה טובים
הרע
 • מתחממת מאד בכל שימוש
 • לא עמידה בפני מים ואבק
 • ערכה דלה
 • ללא מייצב אופטי
 • צילום ב-4K רק ב-25 פריימים
 • איטית בשימוש שוטף
בשורה התחתונה
ה- Mi Action Camera 4K מהווה חלופת לואו קוסט למצלמות האקסטרים ובראשן ה-GoPro הידועה. היא אומנם תסריט קטעים בפורמט 4K אך איכותם פושרת ביותר, וניכר כי המצלמות בסמארטפונים החדשים יעשו עבודה טובה יותר בהפקת סרטונים איכותיים. היא קטנה, נוחה, בעלת מסך מגע גדול ובעיקר – זולה, אך עם חסרונות משמעותיים כמו עמידות במים, ערכה ללא אביזרים, איטיות וחום מובחנים בכל שימוש, היא לא תתאים לכל אחד, בטח לאלו שבאמת ישתמשו במצלמת אקסטרים.
Mi Action Camera 4k
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 499 ₪
מחיר סופי: 538 ₪
מחיר סופי: 775 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-3 חנויות>>
הקדמה

ה-Mi Action Camera 4K המגיעה אלינו מקונצרן שיאומי, היא מצלמת אקסטרים זולה, המפיקה סרטונים באיכות 4K. גודלה גדול מעט מקופסת גפרורים, אך היא טומנת בחובה שלל רב של אופציות להפקת תוכן. עם זאת, עקב מחיר זול, היא לא תתחרה במצלמת האקסטרים האמיתית של שיאומי, ה- YI 4K+.


המצלמה הושאלה לסקירה מהמילטון היבואנית הרשמית של שיאומי בארץ, ומחירה עומד על 799 שקל. באתרי המסחר, מחירה זולה יותר, אך ללא האחריות הרשמית של היבואן בארץ.איכות הצילום

(60% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

לא. היא לא מהווה תחליף למצלמה סלולרית איכותית, ובטח שלא מצלמה מקצועית. איכות הצילום ב- Mijia מספקת ותו לא. עם תג מחיר של כמה מאות שקלים, ועל אף התהדרות בנוצות של סוני (חיישן IMX317 ), איכות תמונת הסטילס ממוצעת ומזכירה איכות של מצלמת סמארטפון פשוט. הצבעים דהויים ולא עשירים, תחת אור שמש מלא ישנה גרעיניות ועיוות של עצמים וגוונים. לזכותה יאמר כי בזכות מפתח צמצם F2.8 היא מעניקה טווח דינמי טוב, ובכך צילום סצנות של אור וצל יחדיו מתקבלות באופן מספק בהחלט. על צילום בבית או בלילה נסו לוותר שכן התוצאות לא שמישות במיוחד, עם גרעיונות ועיוות צבעים משמעותי, מה גם שהפוקוס מכוון לאינסוף ופחות לעצמים קרובים.


קטעי הוידאו ב-4K נוגנו על טלוויזיית סמסונג 65 אינץ' (4K, כמובן) כאשר מנגנון החלקת התנועה מבוטל, זאת עקב כך מסך המחשב האישי אינו מצויד ברזולוציה המתאימה (3840 על 2160 פיקסלים). צפייה בקטעי הוידאו בתקן 4K שהופקו עם ה- Mijia עונים בדיוק על הציפיות של מצלמת אקסטרים זולה: בכל הרזולוציות, ובפרט זו המקסימלית (כאמור 4K) עם 25 פריימים (בשיטת PAL לעומת 30 פריימים בשיטת NTSC) הוידאו רועד עקב חוסר פעילותו של המייצב הדיגיטלי, שאומנם קיים, אך בפועל הוא אינו מורגש כלל.

Xiaomi Mi Action Cam: רזולוציה גבוהה ובזול


מצופה ממצלמת אקשן שתעמוד בגבורה בזעזועים ובטלטולים שנובעים מהפעילות הספורטיבית של המצלם, אך במקרה של ה- Mijia, די בהליכה רגילה עם יד שאינה רועדת, כדי שהוידאו שמתקבל ירעד ויקפוץ, כאילו רצנו ספרינט. את הדעה על כך חיזק הסרטון שצילמנו תוך כדי נסיעה עירונית במהירות שלא עלתה על 45 קמ"ש – הוידאו רועד וקופצני מאד, עד לרמה שעל מסך הטלוויזיה הוא גורם לכאבי ראש ועיניים. ככל הנראה, מיקומה של המצלמה הזו הוא אך ורק על חצובה או מונופוד. כל תזוזה ולו הקלה ביותר גורמת לסרטונים לקפוץ ולרעוד, ואם הזזתם במהרה את היד, הוידאו פשוט יקפוץ ויתחילו קטיעות של עצמים ופריטים על המסך. לא נעים, במיוחד כאשר המסך גדול.עם זאת, לא הכל רע – הוידאו שמתקבל ב-4K חד וברור, עשיר בצבעים ונעים לעין (כל עוד המצלמה לא זזה). החדות שמתקבלת  נעימה ומרשימה, לבטח כאשר משווים את אותו קטע וידאו לרזולוציית 1080p. הוסיפו לכך את המיקרופונים שמקליטים בסטריאו וקיבלתם מצלמת 4K זולה לא רעה בכלל.

בצילום בפורמט Full HD ניתן לבחור את קצב הפריימים – 30,60 ו-100. ב-100 פריימים דרוש שיותקן במחשב כרטיס מסך חזק שכן הסרטון עצמו כבד ולא כל המחשבים יוכלו להריץ סרטון עם קצב פריימים כה גבוה. מה גם, שהוא שימושי בעיקר להילוך איטי (לעריכה בתוכנה חיצונית במחשב). עם 60 פריימים מתקבל וידאו חלק כמצופה, אך איכותו נמוכה יחסית והוא סובל מחוסר חדות ועמעום פרטים ברקע.

Xiaomi Mi Action Cam: רזולוציה גבוהה ובזול

ל- Mijia מגוון רחב מאד של מצבי צילום, כאשר כולם עובדים בצורה טובה אך לא מושלמת. מצב הילוך איטי מאפשר הסרטת קטעים במהירות איטית (1080p במהירות 4X או 720p במהירות 8X ), כאשר ברזולוציה האחרונה הסרטון שמתקבל מפוקסל, והוא באיכות ירודה ונמוכה. בנוסף ניתן לצלם קטעי Time Lapse, וידאו ותמונות בו זמנית, צילום מחזורי, טיימר וצילום רצף. בנוסף, ניתן לשלוט על זווית העדשה - סוג של עין הדג או רגילה אך רחבה.

על המשתמש להצטייד בכרטיס זיכרון מיקרו SD התומך בצילום 4K, שכן קצב כתיבה נמוך יגרור שגיאות והודעות מצד המצלמה על כך שהכרטיס איטי מדי. אנחנו השתמשנו בכרטיס תוצרת סמסונג (סדרה אדומה, 64 גיגה ביט, 90 מגה ביט כתיבה) ושמנו לב שכאשר הזזנו במהירות את המצלמה, נוצרו פערים בפריימים, עד למצב שהמצלמה החסירה פריימים בתנועות חדות.

Xiaomi Mi Action Cam: רזולוציה גבוהה ובזול


Xiaomi Mi Action Cam: רזולוציה גבוהה ובזול


Xiaomi Mi Action Cam: רזולוציה גבוהה ובזול


Xiaomi Mi Action Cam: רזולוציה גבוהה ובזול


Xiaomi Mi Action Cam: רזולוציה גבוהה ובזול


נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
6.5 מתוך 10

בחלקה האחורי של ה- Mijia שוכן לו מסך מגע גדול יחסית בגודל 2.4 אינץ', עם רזולוציה של 960 על 480 פיקסלים . המסך חד, ברור ובהיר יחסית, והוא מעניק חווית צפייה ושימוש טובים. כל הפעולות (ויש רבות) נעשות ישירות מהמסך, ולאחר כשתי דקות ללא פעילות הוא ננעל ונכבה (ניתן להגדרת זמנים שונים). כדי לפתוח ולעורר את המסך יש ללחוץ על הכפתור היחיד ולגרור את המנעול שמופיע על הצג לעיגול.


ל- Mijia קישוריות WIFI ו-BT לטובת שליטה נהדרת מהסמארטפון. האפליקציה הראשית של שיאומי Mi Home מוצאת תוך כמה שניות את המצלמה ומתחברת אליה. במצלמה שלנו, עם החיבור בינה לבין האפליקציה, נדרשנו לעדכן גרסה. החיבור זריז ומהיר, וניתן לשלוט בכל אופציות המצלמה באופן ישיר מהאפליקציה.

Xiaomi Mi Action Cam: רזולוציה גבוהה ובזול


שני חסרונות שבלטו כבר מתחילת הסקירה היו החום שמתקבל כבר מתחילת השימוש, והאיטיות של הממשק. החום שמתקבל לאחר כמה שניות קצרות של שימוש הוא משמעותי, וניכר כי לא נעשתה מחשבה על פיזור החום או על פתרון אחר. לאחר הקלטה של דקה או שתיים המצלמה ממש לוהטת ולא נעימה לאחיזה – בכל חלקי גופה, דבר שעלול להיות מסוכן אם השימוש נעשה תחת השמש של יולי אוגוסט. גם טעינתה מלווה בחום, אך זהו חום סביר יחסית.

איטיות הממשק יכולה לתסכל בשימוש לטווח ארוך. מרגע ההדלקה ועד להתחלת ההקלטה עוברות כמה שניות, שלעיתים קריטיות כאשר רוצים לצלם פעלול בקרקס או פעילות ספורטיבית.  המעבר בין המצבים בממשק איטי וסובל מהשהיות מוחשיות, ונראה שהמעבד "לא סוחב בעלייה". האיטיות מורגשת בעיקר בהתחלת או הפסקת הסרטת סרטון, או צילום תמונת סטילס. בשימוש של הגדרות או בחירת מצבים ואפקטים הממשק מתנהל כשורה, וביחד עם תגובה טובה של מסך המגע, מתקבלת חוויה טובה.

Xiaomi Mi Action Cam: רזולוציה גבוהה ובזול


ל- Mijia חיבור אחד בלבד של חצובה, והוא בגודל סטנדרטי. כדי לחבר אותה לכל פריט או אביזר שיכול לקבע אותה או להגן עליה מנפילות או ממים, יש צורך ברכישה נפרדת. הערכה מגיעה "לואו קוסט" – מצלמה, הוראות בעברית (יפה מצד המילטון), כבל USB קצר מאד עם חיבור מיקרו USB וזהו. אמליץ בחום לכל רוכשי המצלמה לרכוש עם המצלמה מגן או מכסה שיגן על המצלמה – המסך חשוף לשריטות או למכות, ובעיקר העדשה, שבולטת מאד מגוף המצלמה והחיישן שלה לא מוגן בכלל. שריטה קטנה על החיישן ממפתח תוהה והלכה המצלמה – חבל. יתרון ה- Mijia הוא באיכות חומרים טובה – אומנם גופה פלסטיק, אך הוא מחוספס ומרגיש נעים, ובעיקר יוריד את הסיכוי שהיא תחליק לכם מהיד.

פתח המיקרופון הראשי ממוקם בראש המצלמה באמצע, כך שהאפשרות שתחסמו אותו עם האצבע נמוך מאד. איכותו טובה, והוא מקליט סאונד באופן טוב מאד. מלבד המיקרופון הראשי, ישנו עוד אחד בצד, ממש בסמוך לחיבור הכבל, ובכך מתקבלים 2 מיקרופונים בסטריאו.

סוללה

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

סוללת המצלמה נשלפת, כך שניתן להחליף תוך כדי פעילות סוללות לצורך הסרטת סרטונים רבים, אך לפי חיי הסוללה המעולים, נראה שרק במקרים קיצוניים תידרשו לעשות כן. קיבולת הסוללה עומדת על 1,450mAh מרשימים ביותר, מה שמעניק זמן שימוש ארוך מהרגיל במצלמה. החברה טוענת כי הסוללה מספיקה לשעתיים צילום באיכות הכי גבוהה, ואנו שמחים לבשר כי כמעט הגענו לנתון המצויין. עם כיבוי והדלקה דחופים, הסרטת סרטונים באיכויות שונות ובעיקר ב-4K, המצלמה נכבתה לאחר שעה ו-50 דקות של פעילות, עם מסך שמוגדר לבהירות הכי גבוהה, אך ללא קישוריות WIFI ו-BT פועלות. ניתן לשער כי אם היינו מצלמים מרחוק בעזרת האפליקציה, חיי הסוללה היו צונחים. טעינה מלאה אורכת בסביבות שעתיים, בעזרת חיבור מיקרו USB. 

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image