חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
אוזניות JBL Free
יצרן: JBL
חיבור למכשיר: True Wireless
עיצוב האוזניות: אוזניות In Ear
סוג האוזניות: אוזניות אלחוטיות
תכונות נוספות: לחצני שליטה, מיקרופון...
ייעוד: מוסיקה, סלולארי
תאריך כניסה לאתר: 7/2018
ציון WiseBuy
7.8
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
maorshamayev 10.08.20
נתן 18.07.20
ענת 12.06.20
Mati 05.04.20
Shir 05.03.20
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - אוזניות JBL Free

שחר שושן | 08.10.2018
הטוב
  • שליטה נוחה ישר מהאוזניות
  • חיווי טעינת אוזניות
הרע
  • תאורה שלא ניתן לכבות
  • קייס טעינה גדול
  • באסים טובים רק אם דוחפים את האוזניות פנימה בכוח
בשורה התחתונה
ה-Free הן אוזניות True Wireless הראשונות של JBL וניכר שהחברה המוכרת השתמשה בכל הידע שלה בגזרת הסאונד הממוזער כדי לייצר את הדגם החדש. למרות שראינו תלונות רבות על ניתוקים באוזן שמאל, אנחנו לא חווינו אותן - משהו שאנחנו לא יכולים לומר על אף אוזנייה אלחוטית אחרת מסוג זה. עם זאת, היעדר התקלות הטכניות לא עזר לאוזניות להיות יותר מבינוניות כמעט בכל אמת מידה. אולי בפעם הבאה
Free
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 298 ₪
מחיר סופי: 299 ₪
מחיר סופי: 424 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-22 חנויות>>
הקדמה

חברת JBL ידועה בכל העולם בזכות איכות הסאונד, העיצוב המוצלח ומחירי הביניים שלהם. הפעם החברה צועדת לתוך עולם חדש עבורה ואחד התחומים החמים בתחום הסאונד האלחוטי - True Wireless. בדקנו האם הם הצליחו לייבא את ההצלחה שלהם גם לגרסה הזו.


אוזניות אלה משתתפות במבחן האוזניות האלחוטיות, תוכלו לראות אותו כאן.

תודה לרשת באג על השאלת האוזניות לסקירה.
איכות האזנה

(50% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

בעוד ש-JBL לא ידועה כחברה המועדפת על אודיופילים, אין סכנה שדעתם תשתנה לא עם הדגם הזה ולא עם אף אחד אחר מקטגוריית ה-True Wireless. ובכל זאת, בתוך עולם של סאונד יחסית דל, ה-Free מצליחות להיות יחסית למטה. 


הצליל עצמו נעים ללא הגזמות לנמוכים או לגבוהים אך העומק נשמר כל עוד האוזניות תחובות היטב לתוך חלל האוזן. במידה והשתחררו מעט, כל הבאסים נעלמים והצליל הופך לדל ואנמי. זה משהו ששמים לב אליו רק כשהוא קורה שוב ושוב וגם עם כל המתאמים לא הצלחנו להגיע למה שנקרא בעגה המקצועית - פיט טוב. ההתאמה לאוזן היא חלק קריטי מהסאונד עצמו שכן, לעומת אוזניות המונחות על האוזן, כאן הבאס נוצר בתוך חלל האוזן ולא באוזנייה עצמה. כשהאוזניה מחליקה שוב ושוב מגיעים לשלב שבו מוותרים ומקבלים את הצליל כפי שהוא - דל ואנמי.


JBL Free: בהצלחה בפעם הבאה

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

ה-JBL Free נוחות באוזן אבל רק לפרקי זמן קצרים. הטווח הדינמי הצר שלהן בולט והן נתנו לנו הרגשה של אוזניות עם יכולות מאוד מוגבלות. על האוזניות עצמן יש כפתורי שליטה שדרכם ניתן לחליף שיר ואף לעצור ולהפסיק. כמו כן ניתן להפעיל עוזרת קולית אם היא נתמכת במכשיר.


עיקר השימוש באוזניות הוא אמנם מוזיקה, אך צפייה בווידאו בסמארטפון או טאבלט היא הפעולה השנייה השכיחה ביותר וב-JBL Free היא בעייתית למדי. בכך מצאנו דיליי ניכר בין הווידאו לסאונד, כמעט חצי שנייה. המשמעות היא שאם אתם מנסים לצפות בסרטון שבו אדם מדבר על המסך, אתם תוכלו לראות את ההפרש בין התזוזות של השפתיים של הדמות על המסך לבין מתי שהסאונד יושמע באוזן, ובהפרש כזה הצפייה בווידאו היא בלתי אפשרית.


JBL Free: בהצלחה בפעם הבאה


ומה עם שיחות טלפון? ב-Free איכות השיחה הייתה פחות או יותר בסדר אבל השמע היה רק בצד ימין. כן שמחנו שהצליחו לשמוע אותנו כראוי גם כשדיברנו בשקט והצד השני לא שמע רעשי רוח. משך פעולת הסוללה

(25% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

האוזניות מגיעות בתוך קייס מטעין עגול ויחסית גדול שקל לפתוח ולהחזיר את האוזניות פנימה, שם הן נתפסות עם מגנט. הטעינה מתבצעת דרך כבל מיקרו USB שכלול באריזה. הנרתיק של ה-Free מכיל ארבע נורות לד המציינות את מצב הסוללה בקייס עצמו. בתוך האוזניות יש גם לד זוהר שנדלק בזמן הטעינה אך הוא לא מדווח את מצב הסוללה. מה שכן, זו דרך טובה לדעת האם המארז סיים לטעון את האוזניות עצמן - משהו שאף אוזניה אחרת לא מדווחת בצורה הזאת.


ה-JBL Free יחזיקו בערך 4 שעות מוזיקה, ודרך הקייס המטעין אפשר להוסיף עוד כ-20 שעות עבודה מצטברת.


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image