חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
אוזניות Meizu Pop מייזו
יצרן: Meizu
חיבור למכשיר: True Wireless
סוג האוזניות: אוזניות אלחוטיות
תאריך כניסה לאתר: 8/2018
ציון WiseBuy
7.9
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
סמסונגגלקסי3 28.02.20
adambara 23.07.19
אורן 19.01.19
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - אוזניות Meizu Pop מייזו

הטוב
  • זולות
  • חיי סוללה טובים
  • אפשרות להטענת המארז באופן אלחוטי
  • עמידות במים IPX5
  • עיצוב
  • הגדרה ראשונית פשוטה וקלה
הרע
  • לא נוחות באוזניים
  • סאונד שטוח נטול באסים
  • מיקרופון חלש
בשורה התחתונה
ה-POP של מייזו הסינית מהוות כרטיס כניסה לעולם אוזניות ה-True Wireless היוקרתי. במחיר של חצי משאר אוזניות מהסוג הזה, ה-POP הוא סוג של נחמה למשתמשים קלים שאינם מחפשים איכויות סאונד מפוצצות. הן יתפקדו לאורך זמן בזכות הסוללה הנדיבה ויאפשרו שמיעה וניהול שיחות בצורה סבירה למדי – אפילו בעת ניגון וידאו, שם הן מציגות פער קטן מאד בין השמע לבין מה שרואים על המסך.
Pop
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 220 ₪
מחיר סופי: 259 ₪
מחיר סופי: 345 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-3 חנויות>>
הקדמה
האוזניות החדשות של מייזו השייכות לעולם ה- True Wireless הן הניסיון הראשון של חברת הטכנולוגיה הסינית לייצר אוזניות ברמה גבוהה ואיכותית. מארז הטעינה קטן כמעט בחצי ממה שהורגלנו מיצרניות אחרות, ואותו ניתן להטעין דרך משטח טעינה אלחוטי qi. האוזניות עצמן לבנות וקטנטנות, משקלן עומד על גרמים בודדים (5.8 גרם כל אחת), והסוללה שבהן תספיק לעד 3 שעות שימוש.

תודה לבאג על השאלת האוזניות לסקירה.

איכות האזנה

(50% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

ה-POP הן אוזניות פשוטות יחסית, שלא מתיימרות להציג איכות שמע גדולה כמו שניתן למצוא אצל חברות השמע המקצועיות. אל נשכח כי עד כה מייזו הייתה מוכרת בזכות הטלפונים הזולים והטובים שלה, ומחלקת הציוד ההיקפי והשמע נותרה ללא אורות הזרקורים. כעת, הסנונית האלחוטית הראשונה שלה מאפשרת שמיעה של מוזיקה ווידאו באיכות סבירה וטובה לאלו שאינם מחפשים את הטוב ביותר. במהלך ניגון מוזיקה (שירים) שהוקלטה באולפן, המצב היה טוב יחסית. באלבום "ירח" של שלמה ארצי, הורגשו חסרונם של הבאסים, שכן הצלילים שקיבלנו נטו להיות שטוחים, אך השירה והצלילים הגבוהים נשמעו מן הסתם היטב. במעבר להופעה חיות, המצב היה פחות טוב. האוזניות התקשו לספק את כל מנעד הכלים והצלילים בהופעה של הפרויקט של עידן רייכל, והזכירו לנו איכויות שמע של אוזניות זולות יותר.


כדי לבחון את האוזניות במהלך צפייה בוידאו השתמשנו בכמה אפשרויות: צפייה בסרטונים באפליקציות פייסבוק ויוטיוב, וצפייה בסרטונים שנשמרו על כרטיס הזיכרון. כל אלו נעשו תוך חיבור לגלקסי נוט 8. מי שחשש מפני דיליי משמעותי בין השמע לבין מה שמוצג על המסך – ההיפך הוא הנכון. כמעט ולא חשנו בדיליי או בעיכוב כלשהו בכל אחד מהממשקים שבהם השתמשנו. הן כמובן לא יעברו את השמע באותה מהירות כפי שניתן לצפות מאוזניות חוטיות או רמקול פנימי של המכשיר, אך הן עושות עבודה נהדרת בתקשורת האלחוטית. גם כאשר חיפשנו דיליי תוך התמקדות בפה של הדובר, שמנו לב שיש דיליי מזערי, שרק למעטים יפריע. כדי לאתגר עוד טיפה את ה-POP, בחרנו בסרטון של נגן וירטואוזי על אורגן כדי לבחון אם האצבעות הזריזות שלו מאתגרות אותן. גם פה רוב הזמן הן הצטיינו ולא הציגו פערים גדולים בין הסאונד לבין תמונה, למעט קטעים מהירים במיוחד.

Meizu POP: מוזיקת POP

עוצמת השמע בהחלט מספקת בשימוש ביתי. היא חזקה אך לא מדי, שכן לא נשמעו זליגות סאונד החוצה. אך בעוד שבבית המצב היה טוב ולא הצטרכנו להגיע ל-100% עוצמה - אלא רק לאזור ה-3/4, במהלך פעילות ספורטיבית נאלצנו להגביה את העוצמה כמעט למקסימום. במקומות רועשים כמו הליכה ליד כביש מהיר הגברנו את העוצמה אל המקסימום, שם שמענו צליל קצר המתריע שזוהי העוצמה המירבית. לזכותן יאמר כי גם בעוצמה מלאה הסאונד לא נהרס והפך לצורם, אלא נשאר כפי שהוא. לפי הניסיון שלנו עם האוזניות, במהלך טיסה המשתמש יצטרך להגביה את העוצמה אל עבר המקסימום.

במהלך ניהול שיחות, האוזניות הציגו פעילות טובה בבית או במשרד, שם התנאים היו מעולים – סביבה שקטה ללא רוחות ורעשים חיצוניים, ולראייה, כך עמיתינו בצד השני של השיחה טען. במעבר לשיחות מחוץ לבית, כאשר ישנה רוח סבירה ורעשי כביש ורחוב, המיקרופון הציג עבודה פושרת, כאשר הוא לא סינן את הרעשים ואת הרוחות. בכך מתקבלת פעולה לא חלקה אשר תקשה על ניהול שיחות מחוץ לבית, ולטענות על שמע מעומעם ולא ברור מהצד השני.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

ה-POP מעוצבות בצורה מיניאטורית ככל הניתן, כאשר הן מזכירות בגודל את אוזניות הכפתור הרגילות. הן אינן בולטות יתר על המידה מהאוזן והן בעיקר קלות מאד, כאשר חלק מהחברים לא האמינו שיש בתוך האוזנייה הזו גם סוללה, גם מיקרופון וגם משדרים אלחוטיים.


Meizu POP: מוזיקת POP


עם זאת, לא הכל ורוד. עם כל הקוטן הזה, מגיעה חווית שימוש לא נוחה, בעיקר לאחר שימוש ממושך. האוזניות מגיעות עם רפידות פשוטות, דקות להחריד, ועל אף מיקומן המהיר באוזן, הן לא נוחות. במהלך פעילות ספורטיבית (הגנה בפני מים בתקן IPX5) היא יהפכו לחלק מהמשתמשים למטרד, בעיקר לבעלי אוזניים קטנות. בשימוש רגיל של האזנה למוזיקה הן עלולות להיות פחות נוחות משימוש מאוזניות כפתור רגילות.

חסרים בערכה מתאים לגדלים שונים, אך ישנם שני זוגות של רפידות בעלי כנפיים.רפידות אלו המגיעות במארז דקיקות, לא איכותיות וניכר כי הן יקרעו לאחר זמן קצר. אותן רפידות שיעזרו להיתפס בחלל האוזן מסובכות להרכבה ודורשות פירוק של הרפידה הקטנה שנכנסת לאוזן. בכל אופן, גם הן לא שיפרו את המצב והפכו את האוזניות ללא נוחות. עם זאת, לחברה שניסתה אותן הן דווקא היו נוחות ולא נשמעו תלונות גם לאחר חצי שעה. ככל הנראה, מדובר במבני אוזניים וגדלים שונים.
החיבור לסמארטפון קל ומהיר. ברגע שמכניסים את האוזניות לאוזן, נשמע קול נשי המבשר כי האוזניות מוכנות לתיאום ולצימוד. חיפוש מהיר ב-BT של הסמארטפון והופ האוזניות מחוברות. לאחר הצימוד, שמנו לב שהמוזיקה ממשיכה להתנגן גם אם האוזניות בכלל לא באוזן. גם אוזנייה אחת נמצאת בתוך האוזן והשנייה לא, המוזיקה לא תעצור והאוזניות ימשיכו בשלהן.

על גבי שתי האוזניות נמצאים משטחי המגע המחליפים את הכפתורים הרגילים של השליטה. כדי ללמוד מה כל משטח עושה ואיך צריך לטפוח עליו, יש לקרוא ביסודיות את ספר ההוראות בעברית, שהוא מהקלים והטובים שפגשנו. בעזרת הטפיחות ניתן להזניק את העוזרות הקוליות, לעצור/להמשיך את המוזיקה, לדפדף בין השירים קדימה/אחורה, להגביר/להנמיך את העוצמה, לענות/לנתק שיחות ואף לדחותן. לאחר לימוד קצר של כל טפיחה, השליטה נעשית קלה ופשוטה.

Meizu POP: מוזיקת POP

בשימוש השוטף האוזניות התחברו בשנייה לטלפון, ועברו סה"כ 4 שניות מהרגע שהוצאנו אותן מהמטען ועד הרגע שבו הן התחברו לטלפון. בכל זמן השימוש לא הרגשנו בעיות בצימוד או בקליטה, כאשר שתי האוזניות פעלו ללא דופי. חסרה לנו אפשרות להפעיל את המיקרופון במהלך השימוש השוטף כדי לשמוע את הסביבה, אך עקב איטום לא מושלם, אפשר להסתדר גם בלי אופציה זו. עם זאת – הן עדיין מנתקות את המשתמש מהסביבה וראוי לשים לב לסביבה, בעיקר במהלך פעילות ספורטיבית.

איכות החומרים של המארז ושל האוזניות טובה וניכר כי מייזו השתמשו בפלסטיק ברמה גבוהה. האוזניות מתחברות במגנט אל מארז הטעינה - גם אם לא הנחתם כמו שצריך את האוזנייה, היא "תחליק" אל מקומה בעזרת המגנט. לאחר החיבור למארז יתעורר לחיים חישוק כחול בכל אוזנייה המאשר כי הן בטעינה. מכסה המארז מצויד גם הוא במגנט, ובכך הפתיחה והסגירה נוחים ובטוחים – גם אם תרימו אותו מהמכסה. המארז עצמו קטן וקל מאד, ובכך הוא מאפשר ניידות מקסימלית כולל אחסנה בכיס החולצה או המכנסיים.

עם זאת, כפועל יוצא ממחיר נמוך, הערכה קטנה, לא יוקרתית וכוללת כבל USB-C,  ארבע רפידות וספר הוראות. אין פתיחת קופסה מהודרת, אין שימוש בחומרים אקזוטיים או צבעים נועזים.

Meizu POP: מוזיקת POP

משך פעולת הסוללה

(25% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

בהתחשב בגודלן או יותר נכון בקוטנן של ה-POP, חיי הסוללה שלהן טובים בהחלט. החברה טוענת לשלוש שעות שימוש ושעה וחצי טעינה בתוך המארז. הופתענו לגלות כי לאחר צפייה בסרטונים במשך שעה וקצת, מד הסוללה במארז הראה רק 50% (2 נורות כחולות מתוך 4). לאחר הפסקה בה לא הטענו את הסוללות במארז אלא שמנו אותן על השולחן, חזרנו להשתמש בהן לשמיעת מוזיקה, עד שהסוללה הרימה ידיים – לאחר כשלוש שעות, כפי שהחברה טענה. עם זאת, האוזניות היו חדשות מהניילון, וניתן לשער כי לאחר סיבובי הטענה ופריקה כוחה של הסוללה ירד.


Meizu POP: מוזיקת POP


המארז הקטנטן יטעין את האוזניות במלואן תוך שעה וחצי, והוא יספק בסה"כ 12 שעות של שימוש עד שגם הוא יזדקק להטענה. אגב הטענה – זו נעשית דרך חיבור USB-C חדש ומרענן, וגם דרך טעינה אלחוטית בעזרת משטח טעינה בתקן Qi. את האפשרות האחרונה השתוקקנו לנסות, ולכך השתמשנו במשטח טעינה מהירה של סמסונג. הנחנו את המארז על המשטח ואכן כך קרה – המארז הוטען, אך לווה בחום המאפיין טעינות אלחוטיות. מעניין לראות כי החברה טוענת כי זמני הטעינה של המארז באופן אלחוטי וחוטי זהים – כשעתיים וחצי.

תודה לבאג על השאלת האוזניות לסקירה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image