חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מסחטת Magimix Juice Expert 3
מותג: Magimix
סוג המסחטה: פירות קשים וירקות...
תאריך כניסה לאתר: 11/2018
ציון WiseBuy
8
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מסחטת Magimix Juice Expert 3

לירן עבדי | 17.12.2018
הטוב
  • פתרון מהיר להכנת מיצים מעולים
  • חוברת מתכונים מפורטת עם טיפים פרקטיים
  • המכשיר מתפרק ומאפשר ניקוי יסודי
הרע
  • לא יעילה מול כל סוגי הפירות בסחיטת המיץ
  • מלאכת ניקוי לא פשוטה
  • המכשיר כבד מאוד, בעייתי לאחסון
בשורה התחתונה
מסחטת המיצים Magimix Juice Expert 3 מקיימת את תכליתה: הכנת מיצים מרעננים וטעימים במהירות ובקלות, בעיקר בזכות תפעול פשוט, סחיטה טובה וחוברת מתכונים מעולה שהפכה אותנו למומחי מיצים בתוך כמה ימים של שימוש. יש לכך מחיר כמובן, בדמות מלאכת ניקיון טורדנית שבאה לאחר מכן, אבל כנראה שזהו המחיר למיץ בריאות משובח ומהיר.
Juice Expert 3
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 1,289 ₪
מחיר סופי: 1,290 ₪
מחיר סופי: 1,389 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-7 חנויות>>
הקדמה
ה- Juice Expert 3 היא מסחטת מיצים מבית Magimix, המתאפיינת בקיבולת גדולה, מנוע שקט וטכנולוגיה בלעדית שאמורה לחלץ את המירב מפירות וירקות בעלי מרקם קשה, תוך סינון קפדני במיוחד, לפי היצרנית. מגיע בצבעי כרום בשילוב שחור וכן כרום בשילוב אדום, שקיבלנו לסקירה.
כל המסחטות מצוידות במכל לקליטת המיץ שנפחו נמדד בליטרים. לסחיטה בכמות של כוס-שתיים יספיק מכל של חצי ליטר, ולארבע כוסות ויותר בחרו מכל של ליטר ויותר.  

תחזוקה

(25% מהציון הסופי)
6.5 מתוך 10

השלב המאתגר ביותר בכל מסחטה שפגשנו הוא הרגע שאחרי – מטלת הניקוי, ואם יש משהו שגילינו על מכונות מהתחום זה ככל שהם מתפרקים ליותר חלקים, כך מטלת הניקוי גוברת. למזלנו ה- Juice Expert 3 התגלה כיותר סלחן, אך זה עדיין לא אומר שניקוי המכשיר לא ייערך דקות ארוכות ואף יותר מכך, אם אתם מכורי ניקיון. פירוק המכשיר חושף את רוב שאריות המזון; במסנן המיצים. מרית הניקיון שקיבלנו במארז אמורה להוציא את רוב חלקי הפירות והירקות הגדולים, בתנועת מניפה וגריפה שלהם החוצה אבל רק בתיאוריה זה עובד ביעילות. את שאריות המזון העקשניות יותר מומלץ לגרד מתחת לזרם מים ובאמצעות מברשת כלים, שאמורה להסיר מהפומפייה את החלקים הסוררים ביותר – שוב, גם כאן עבודת הניקיון רחוקה מלהיות מהירה ונדרשת סבלנות. פרט למסנן, שאר החלקים מתנקים בקלות יחסית ואת יחידת המנוע מומלץ לנגב עם מטלית רכה בלבד.


Magimix Juice Expert 3 - מיץ סחוט וטרי ברגע


אגב, לפי הוראות היצרנית, ניתן להכניס את הכלים לשטיפה במדיח כלים אבל מניסיון אישי שלנו, חלקי מזון רבים מדי שנדבקו בחלקים הרבים נוטים לסתם את פתחי ניקוז, כך שלא היינו ממהרים להכניס למדיח מכשיר עם כל כך הרבה שרידי אוכל.

נוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

לפי היצרנית, המכונה מציעה מכין נקטרים עם הבטחה ל-96% מיץ עבור פירות וירקות קטנים הקשים לסחיטה כמו תותים, דובדבנים, אגוזים ושקדים, מסחטת מיצים קשים המיועדת לפירות וירקות בעלי מרקם קשה כמו תפוחים, גזרים, סלרי, וכן מסחטת פרי הדר, בעזרת 2 חרוטים עבור פירות קטנים וגדולים, כולל אביזר סינון אשר אמור למנוע חרצנים וציפת פרי.


במארז קיבלנו את כל המתואר, לצד עוד כמה חלקי גוף המתחברים יחדיו, ביניהם את זרוע ההנפה, דוחפן ומכסה, מסנן מיצים כמובן ועוד כמה אביזרים כלליים. המוצר עצמו מורכב מיחידת המנוע, מעליו הציר והמשפך ועליהם מורכבת הקערה. כל הפריטים ניתנים לפירוק בקלות יחסית, אלא שעדיין נדרשת עקומת למידה מסוימת לאור האביזרים הרבים שמרכיבים את המסחטה בכללותה.

Magimix Juice Expert 3 - מיץ סחוט וטרי ברגע


עוד במארז קיבלנו חוברת הוראות ומתכונים מצוינת: מעבר להוראות ההפעלה, הרכבה/פירוק וכדומה, חיכו לנו בחוברת טיפים והמלצות שימושיות כמו אילו פירות יש לגלען לפני השימוש, מאילו יש להוריד את הקליפה ואילו יש להשרות במים קרים טרם הכנסתם למסחטה. עוד טיפים שעבדו לנו ברגע האמת: הוספת צמח עסיסי כדי לצמצם את רעידות המכשיר במהלך סחיטת צמחים סיביים ולאזן את טעמי המיץ וכן הוספת פירות וירקות דומיננטיים כמו תפוח, מלפפון וגזר כדי להגביר את כמות המיץ המתקבלת. עוד בחוברת מצוינים יתרונות תזונתיים של מינרלים וסיבים הנמצאים בפירות ובירקות, כללי זהב ו-40 מתכונים סופר-שימושיים, כאשר בכל אחד מהם מתואר עם אילו כלים לעבוד, משך זמן הכנה ותועלת בריאותית.

Magimix Juice Expert 3 - מיץ סחוט וטרי ברגע


למרות מרכיביו הרבים, נוחות השימוש מצוינת: ההוראות מפורטות היטב ותוך שבוע התרגלנו לכל סוגי השימושים והברגות האביזרים הנחוצים. כפתור הפעלה בודד ממוקם בחזית המכונה ולחיצה עליו זה כל מה שצריך כדי לגרום למסחטה להתחיל לעבוד. מידותיה של ה- Juice Expert 3 גדולות למדי, כך שחשוב לקחת בחשבון שיש למצוא עבורה מקום אחסון ייעודי בסוף השימוש כי על שיש המטבח היא פשוט תתפוס מקום מופרז שלא מצדיק את השימוש שלה, אלא אם אתם צרכני מיצים כבדים.

 במסחטות הדרים יש שתי שיטות הפעלה, האחת באמצעות כפתור הפעלה והשנייה באמצעות מנגנון לחיצה, כך שעם הפעלת לחץ על הפרי כנגד הקונוס המנוע מתחיל לעבוד. הבחירה בסוג ההפעלה נתונה להעדפה האישית של כל אחד.
 במסחטות הדרים יש שתי שיטות הפעלה, האחת באמצעות כפתור הפעלה והשנייה באמצעות מנגנון לחיצה, כך שעם הפעלת לחץ על הפרי כנגד הקונוס המנוע מתחיל לעבוד. הבחירה בסוג ההפעלה נתונה להעדפה האישית של כל אחד.

ביצועים

(40% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

נתחיל בנתונים על נייר ומנוע בהספק 400W לא התקשה בשום משימה: העמסנו על המכונה כל מה שבא ליד: תפוח, אגס, תות, בננה, אפרסמון, תפוז, גזר, עגבנייה – והכל נסחט בהצלחה, אלא שלא כל פרי הצליח ה- Juice Expert 3 לסחוט באפקטיביות רבה. כך למשל מסחיטת 10 תפוחים ברצף נותרנו אמנם עם 600 מ"ל של מיץ תפוחים אבל גם עם המון חתיכות פרי שנשארו במסנן. תפוז ותות למשל כבר נסחטו יותר טוב והשאירו פחות שאריות במסנן, כך שהצלחת המכונה תלויה מן הסתם בקשיחות הפרי. בגרסה מתקדמת של המוצר, המסחטה מאפשרת להשתמש בה גם כחותך ירקות, בשימוש בדסקיות שונות המאפשרות פריסה שונה, כשעל כל דסקית מצוין עומק החיתוך.


עוד במכונה מסחטת הדרים, המאפשרת לבחור בין שני חרוטים, קטן וגדול המיועדים מן הסתם לפירות הדר בגדלים שונים. אביזר ה-Pulp System שסופק במארז מאפשר גם לקבל מיץ ללא ציפה, בהנחתו על ציר המנוע שבתוך הקערה. מיד לאחר הפעלת המכונה, לחיצה על זרוע ההנפה מתחילה לסחוט את הפרי עד לקבלת מיץ תפוזים טרי, שמצליח לסחוט היטב ובסופו של יום התרשמנו ממנו לטובה.

Magimix Juice Expert 3 - מיץ סחוט וטרי ברגעMagimix Juice Expert 3 - מיץ סחוט וטרי ברגע


באשר לתוצאות, אי אפשר להחמיא מספיק למיץ רענן ומשביע שהופק מפירות טריים. המיצים יצאו מצוינים וקשה מאוד לחזור למיצים מלאכותיים עמוסי ממתיקים אחרי כמה כוסות מיץ של שילובי פירות מצוינים. במבחן הטעמים גילינו כמה בחירות שהתגלו כמעולות, כמו אפרסמון/תות/תפוח או אגס/בננה/תפוז, במיוחד כשתפוז נוטה לגנוב את ההצגה ומשתלט על רוב סוגי השייקים כך שיש לצמצם את הנוכחות שלו משמעותית לעומת הפירות האחרים. עוד עניין שגילינו: בננה מומלץ לערבב עם פרי נוסף וזאת בשל המרקם הסמיך שלו שלא יוצא בקלות מהמכונה.

Magimix Juice Expert 3 - מיץ סחוט וטרי ברגע


במבחן הרעש לא התאכזבנו או הופתענו מדי ומדובר ברעש טיפוסי של מסחטה – חלש ממעבד מזון טיפוסי אבל עדיין רועש משמעותית ממיקסר סטנדרטי והפעלתו בבוקר עלולה להעיר את יתר בני הבית שעדיין במיטה – ממקור ראשון.

ההספק של המסחטה מבטא את עוצמתה ונמדד בוואטים. ככל שההספק של המסחטה גדול יותר הסחיטה תהיה מהירה ויעילה יותר ויכולתה להתמודד בעומס ובשימוש ממושך תהיה טובה יותר.   ההספק במסחטות הדרים נע בין 20 ל-100 ואט. רצוי לא לרדת מטווח ה-30 ואט ואם בכוונתכם לעשות במסחטה שימוש אינטנסיבי שאפו להספק גבוה כמה שיותר.   ההספק של מסחטות לפירות קשים וירקות נע בין 200 ל-1000 ואט. בחרו מסחטה בת 450 ואט לפחות, ובמידה שהמסחטה הולכת לעבוד קשה ובתכיפות, בחרו מסחטה בעלת הספק גבוה יותר.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image