חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור זיכרון נייד (USB)

עודכן לאחרונה: 09/11/2017

הוא ידוע בעיקר בשם דיסק און קי (Disk on Key ובקיצור – DOK), אבל תמצאו אותו גם בשם זיכרון USB או זיכרון נייד, ואם אתם מתעקשים על עברית תקנית למהדרין, תוכלו לקרוא לו החסן הבזק נייד. איך שלא תקראו לו, הזיכרון הנייד הוא אמצעי האחסון הנייד הנפוץ והשימושי ביותר בנמצא. הזיכרונות הניידים נמצאים במגמה מתמדת של צמיחה בנפח הזיכרון, וצניחה במחיר שלהם. מה שאומר שאתם יכולים להרשות לעצמכם להיות נדיבים בנפח הזיכרון של הדיסק און קי שלכם, ולאחסן כמות גדולה של קבצים בלי חשש.

המדריך של WiseBuy יסייע לכם לבחור את הזיכרון הנייד לפי השיקולים הבאים:  
איך לבחור זיכרון נייד (USB)
1
נפח הזיכרון

השיקול העיקרי בבחירת זיכרון נייד הוא נפח האחסון שלו. נפחי האחסון הנפוצים נעים בין 2GB ל-128GB. תוכלו למצוא זיכרונות ניידים בנפחים גדולים יותר של 512GB ועד לנפח העצום של 1TB, אך אלה נדירים ויקרים משמעותית מכונן אחסון חיצוני סטנדרטי.

 

אם אתם אנשי אופיס שמשתמשים בזיכרון הנייד בעיקר לאחסון מזדמן של קובצי וורד, אקסל ופואר פוינט, תוכלו להסתפק בזיכרון בנפח של כ-8GB. במידה שאתם מאחסנים תמונות, סרטים ושאר קבצים כבדים, כדאי להתחיל מנפח של 16GB ויותר. 

איך לבחור זיכרון נייד (USB)
איך לבחור זיכרון נייד (USB)
2
תכונות מיוחדות

חוץ מאחסון קבצים, הזיכרונות הניידים כוללים תכונות שימושיות נוספות שכדאי לשקול.

 

טכנולוגיית U3: תכונה שימושית מאוד, בייחוד בעבור אלה שעובדים על יותר ממחשב אחד. U3 היא מערכת הפעלה קטנה שבאמצעותה תוכלו להמשיך לעבוד מכל מחשב עם תיבת הדוא"ל שלכם, עם הדפדפן, המועדפים וכו' –  באופן מהיר וחלק.

 

ממשק העברת נתונים USB: סוג הממשק מתייחס למהירות העברת הנתונים מהמחשב לזיכרון הנייד, ולהפך. הממשקים הרווחים הם בתקן USB 2.0, ו-USB 3.0, המהיר מקודמו פי 40, ומומלץ למי שנוהג לאחסן קבצים כבדים ומעוניין בהעברה מהירה של קבצים כבדים דוגמת סרטי HD. בכל דגמי הזיכרונות הניידים גודל התקע סטנדרטי, אך יש כאלה הכוללים תקע מיני-USB שניתן לחבר לסמארטפון.

 

נורית חיווי: רבים מהזיכרונות הניידים כוללים נורית LED שמספקת חיווי על חיבור תקין למחשב (הנורית דולקת) וחיווי על העברת נתונים בין הזיכרון למחשב (הנורית מהבהבת). 

 

כיווץ קבצים: דגמים מסוימים של זיכרונות USB כוללים תוכנה לכיווץ קבצים. התוכנה מאפשרת לכם להפחית מנפח הזיכרון של הקבצים, ועל ידי כך לאחסן מידע רב יותר בנפח זיכרון נתון.


קישורית Wi-Fi: זיכרון נייד הכולל קישורית Wi-Fi מאפשר העברה אלחוטית של קבצים דרך הרשת בין הזיכרון ובין מכשירים אחרים, כמו סמארטפון, טאבלט ומחשבים ניידים . כך תוכלו לגשת לקבצים השונים - תמונות, סרטים ומסמכים, בלי להתחבר פיזית למכשיר.אם אתם משתמשים ביותר ממחשב אחד יתאים לכם זיכרון נייד בטכנולוגיית u3
אם אתם משתמשים ביותר ממחשב אחד יתאים לכם זיכרון נייד בטכנולוגיית u3
3
עמידות ואבטחה

מבנה הזיכרון הנייד: הזיכרון הנייד מורכב מרכיב האחסון ומתקע מסוג USB, אותו החלק שמוכנס לשקע ה-USB שבמחשב. חשוב שהתקע יהיה מוגן מפני פגיעה או הצטברות לכלוך ואבק. 

 

עמידות: המעטפת של הזיכרונות הניידים עשויה מאחד מהחומרים הבאים: פלסטיק, מתכת, טיטניום, גומי ודגמים בודדים אף עמידים במים. אם יש לכם סיבה להעדיף זיכרון נייד בעל עמידות גבוהה במיוחד, בחרו דגם בעל מעטפת העשויה טיטניום, גומי או בזיכרון נייד מוקשח.

 

גישה באמצעות סיסמה: יתרונו הגדול של הזיכרון הנייד הוא בקומפקטיות שלו, אבל כאן גם טמון חיסרון לא מבוטל. הוא יכול ללכת לאיבוד בקלות או להיגנב ואז כל המידע שבו חשוף בפני זרים. הפתרון לבעיה הוא הגנה באמצעות סיסמה, שבלעדיה הגישה למידע שבזיכרון הנייד חסומה.

 

אבטחה באמצעות סיסמה משמשת גם לגישה מבוקרת לאתרים שהכניסה אליהם כרוכה בהזנת סיסמה. תכונה זו חוסכת את הצורך להזין את הסיסמה עם כל כניסה לאתר כזה. בנוסף, יש זיכרונות ניידים שמונעים את הגישה למחשב עצמו, בדרך הפשוטה הבאה: כל עוד הזיכרון הנייד מחובר למחשב הגישה אליו חופשית, ואילו במצב שהזיכרון הנייד מנותק מהמחשב – הגישה אליו חסומה. תכונות אלה ניתנות בחלקן להורדה מאתר היצרן, ולא תמיד מגיעות עם הזיכרון עצמו. לכן בדקו אם היצרן אכן מציע תוכנו ת כאלה להורדה.

 

זיהוי ביומטרי: חלק קטן מהזיכרונות הניידים מצוידים במנגנון ביומטרי (קורא טביעת אצבע), המשמש לגישה לאתרי אינטרנט באמצעות זיהוי טביעת אצבע כתחליף לסיסמה. לכאורה, זוהי תכונה נוחה, אבל בפועל יש לה חסרונות משמעותיים: השימוש מסורבל ולא תמיד עובד חלק, ובנוסף – תוכנות אנטי וירוס מזהות אותה כווירוס ועלולות למחוק קבצים שמאוחסנים בזיכרון. במדריך למשתמש שמצורף לזיכרונות ניידים כאלה מוסבר כיצד ניתן להימנע מהתופעה, אבל צריך להיות מיומן בשימוש בתוכנות.

"זיכרון נייד בעל תקע נשלף"
"זיכרון נייד בעל תקע נשלף"
4
מחיר

מחירם של זיכרונות ניידים מתחיל מ-30 שקלים ל-4GB ועד כ-200 שקל לזיכרון בנפח של 128GB.

המוצרים המבוקשים בקטגוריית זכרונות ניידים USB

יצרן:SanDisk,
נפח:128 GB,
כיסוי חיבור USB:ללא כ...,
החל מ- 66 ₪
מתוך 31 חנויות
יצרן:SanDisk,
נפח:16 GB,
תכונות מיוחדות:תמונות סרטים...,
החל מ- 13 ₪
מתוך 43 חנויות
יצרן:SanDisk,
נפח:32 GB,
תכונות מיוחדות:תמונות סרטים...,
החל מ- 22 ₪
מתוך 44 חנויות
יצרן:SanDisk,
נפח:64 GB,
תכונות מיוחדות:תמונות סרטים...,
החל מ- 36 ₪
מתוך 39 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image