הקדמה

מאווררים – מוצר צריכה בסיסי בקיץ. כולנו זוכרים את הוונטילטורים של פעם שהיו בצורת שבשבת או פרופלורים, והיו מותקנים אפילו ברכבים הישנים. אותם כלים נועדו כדי לקרר ולצנן את מזג האוויר החם בבית או ברכב, כאשר עם הזמן הוצגו מעט חידושים בתחום. לפני כמה שנים הוצגו מאווררי המגדל, שהחליפו את המאווררים שעמדו על הרצפה (שהיו בד"כ בגודל 16 אינץ'), והיוו מפוחי אוויר חזקים ויציבים יותר מאלו העומדים. גם הבטיחות השתפרה, כאשר במקום להבים פתוחים ורשת שיכולה ליפול (או חלילה לא צפופה מספיק כדי למנוע כניסת אצבעות), כעת המאווררים הפנימיים נסתרים מהעין ובעיקר מהאצבע.


בחרנו את שני הדגמים המובילים בזאפ לעימות ראש בראש כדי לבדוק מי יצנן את הקיץ החם, ובעיקר – את מי שווה לקחת הביתה.

המוצרים שבדקנו בהשוואה זו:

סוג:מאוורר מגדל,
מותג:ElectroStar,
הספק:68 וואט,
החל מ- 389 ₪
מתוך 7 חנויות
מאוורר Goldline ATL92E
Goldline ATL92E
מותג:Goldline,
שלט:כולל,
טיימר:יש,


מהו מאוורר המגדל הטוב ביותר?

ביצועים
מאווררי מגדל הם בסך מוצרים פשוטים להפעלה ולשימוש ושניהם מספקים דחף מרשים של אוויר בכל עוצמה ובכל מצב. לזכות ה- ATL92ETR נציין כי הוא בעל מצב חסכון בחשמל המפחית את עוצמת האווררור ואיתה את הרעש, כך שאפשר לישון ברעש נסבל בהחלט. ה-C32150 מספק 4 עוצמות שונות של אוורור, למרות שבמהלך הסקירה לא מצאנו הבדלים גדולים בין עוצמות 2 ו-3. גם הטיימר שלו קצר בשעתיים והוא נטול מצב חסכון בחשמל.

מהו מאוורר המגדל הטוב ביותר?

על אף פרסומים שונים לגבי היתרונות של שני היריבים, בסופו של יום לשניהם מנוע דומה עם 90 וואט לסטאר ו-92 וואט לגולדליין. גם מהירות הסיבוב המירבית בשני כמעט זהה – 1,336 סל"ד לגולדליין לעומת 1,325 סל"ד בסטאר.

עם זאת, במבחן המעשי, דווקא הסטאר סיפק את הסחורה באופן משכנע יותר. על אף נחיתות קטנה בכוח, בעוצמה המירבית הוא הרגיש חזק יותר מהגולדליין, כאשר זה האחרון עשה בעיקר הרבה רעש. זה לא שהסטאר שתקן, אך הוא מייצר פחות רעש לעומת עוצמת המפוח. בעוצמה הכי נמוכה של שניהם התקבל תיקו מבחינת רעש ומבחינת עוצמה.

העברתם של המאווררים מחדר לחדר או לחצר לא נוחה בהשוואה למאוורר עומד רגיל – הם כבדים יותר ודרושה יד של מבוגר כדי לשנע אותם ממקום למקום. גם גודלם דומה, וכך גם מיקום חלק היניקה – בחלק התחתון קרוב לרצפה, שכן שם האוויר קר יותר. כדאי לזכור כי למאווררים הללו כוח דחף אוויר גבוה מאד, ועל כן אבק יתחיל לעלות במהירות רבה יותר כתוצאה מסחרור האוויר, מה שיגרור שאיבות אבק דחופות יותר. בהמשך לכך, לאחר שנה או שנתיים של שימוש, שניהם יבקשו ניקוי פנימי מאבק.

מהו מאוורר המגדל הטוב ביותר?

במבחן החצר עם המנגל המעשן, נרתמו שני המאווררים בסילוק עשן עם כיוון הרוח. בעוצמתם הגבוהה שניהם הצליחו לדחוף את העשן בצורה טובה והפכו את המשימה החמה לקלה קצת יותר. לאחר כיבוי המנגל, הורדנו את עוצמת המפוחים לנמוכה ובכך התאפשר ליהנות משניהם גם במרפסת הביתית. עם זאת אסור לקרב אותם לאזורים עם מים או להרטיבם.

בעוד שלסטאר אפשרות להזזה אוטומטית של השלבים מעלה מטה (וגם ימינה ושמאלה), הגולדליין מסתפק רק בסיבוב ימינה ושמאלה של כל המאוורר, ובכך כיוון האוויר בסטאר גמיש יותר. לשניהם זיכרון מובנה שזוכר מהי הפעולה האחרונה שהופעלה במאוורר (עוצמה, סיבוב), כך שהם תואמים לפעילות של שעון שבת, על אף שסטאר לא מציינת זאת.

עיצוב
ה-ATL92ETR של גולדליין מעוצב ברמה גבוהה, עם גימור אדום מטאלי שובר שגרה. זהו בהחלט הצבע המועדף עלינו ומומלץ בחום לבחור בצבע הזה. בנוסף, הוא מצויד במד טמפרטורה דיגיטלי שרוב הזמן לא דייק, אך עצם הופעתו היא רענון מבורך אך זהו לא הדגם הראשון שבו זה קיים. הוסיפו לכך כפתורי מגע חדשניים וקיבלתם מאוורר שלא ישעמם לרגע בעין. הסטאר מסתפק בשימוש של צבעי אפור ושחור וכפתורים פיזיים רגילים,  ויש כאלו שיעדיפו מאוורר סולידי וצנוע שאינו מושך את תשומת הלב, ויהיה פשוט להפעלה ולהגדרה.

מהו מאוורר המגדל הטוב ביותר?

השלטים של שני המכשירים הפתיעו אותנו לרגע: שני המאווררים מגיעים מחברות שונות, מיוצרים במפעלים שונים אך כל אחד מהם שולט על המכשיר השני. כך או כך, השלט של סטאר היה עדיף בבירור – הוא איכותי, נעים, בנוי היטב ובעל תחושה טובה יותר מאשר זה של גולדליין, שמרגיש כמו צעצוע.

על אף ששניהם מתומחרים בסביבות 400 שקל, קשה שלא להתעלם מהאחריות של גולדליין הנקראת "VIP". לדבריה, כל לקוח הרוכש מאוורר טורבו הוריקן, זכאי לאחריות של שלוש שנים, ואם המאוורר נכנס לתיקון, מקבלים בתחנת השירות במקום מאוורר חליפי, כך שאתם לא נשארים יום ללא אוורור הכרחי. סטאר מצידה מספקת אחריות רגילה לשנה אחת.

לסקירה מלאה על Goldline ATL92ETR לחצו כאן.
לסקירה מלאה על Star C32150 לחצו כאן.

מהו מאוורר המגדל הטוב ביותר?

סיכום
שני המאווררים הם קנייה בטוחה – שניהם מוצלחים, עושים את עבודתם היטב ובעיקר מאווררים את החלל שבו הם נמצאים.
עם מנוע חזק, עיצוב מוצלח ואחריות מורחבת , המאוורר של גולדליין הוא מאוורר המגדל המשתלם ביותר במבחן זה.

להשוואת מחירי המוצרים שבדקנו:

סוג:מאוורר מגדל,
מותג:ElectroStar,
הספק:68 וואט,
החל מ- 389 ₪
מתוך 7 חנויות
מאוורר Goldline ATL92E
Goldline ATL92E
מותג:Goldline,
שלט:כולל,
טיימר:יש,