חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מאוורר Goldline ATL92E
מותג: Goldline
שלט: כולל
טיימר: יש
מפסק קיר: ללא
ציון WiseBuy
9
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מאוורר Goldline ATL92E

הטוב
 • צבע ועיצוב נאים
 • מד טמפרטורה דיגיטלי
 • לחצני מגע
 • תאימות לשעון שבת
 • טיימר עד 9 שעות
 • מצב חסכון בחשמל
 • אחריות מורחבת ל-3 שנים
הרע
 • עוצמת מפוח ממוצעת
 • נע רק בצורה מאוזנת
 • שלט באיכות נמוכה
 • רועש בעוצמות גבוהות
בשורה התחתונה
המאוורר החדש של גולדליין מספק את הסחורה בכל המובנים: הוא מעוצב ונראה טוב, מספק כוח אוורור חזק, חסכוני בחשמל ותואם גם לשומרי שבת. עם זאת, חבל שהשלט המצורף היה באיכות נמוכה וזולה, והאפשרות להזזת השלבים מעלה מטה נעדרת במאוורר זה. אם החלטתם ללכת על הדגם הזה, עשו טובה – קחו אותו רק באדום מטאלי – התגובות לא יאחרו להגיע מצד האורחים שלכם.
הקדמה

ה- ATL92ETR הוא הדגם החדש והפופולרי של גולדליין – מידותיו ממוצעות לקטגוריה עם גובה של 78 ס"מ ורוחב של 30 ס"מ, ומצויד במספר יתרונות כמו: תאימות לשעון שבת, מד טמפרטורה, כפתורי מגע ומגוון עוצמות אוורור לבחירה. עם זאת, למרות שעל אריזתו נרשם "מי צריך מזגן?", הוא עדיין לא תחליף למזגן אמיתי.


המאוורר נמכר במחיר של 399 שקל, ובמחיר זה נכללת אחריות VIP הכוללת 3 שנים אחריות, ואספקת מאוורר חליפי בעת מסירת המאוורר לתיקון.


Goldline ATL92E: חזק ורועש

נוחות השימוש

(40% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

למנוע של ה- ATL92ETR כוח של 92 וואט, מהחזקים שיש כיום בשוק. עם 3 רמות לעוצמת האוורור (נמוכה, בינונית, חזקה), ועוד מצב מיוחד לחסכון בחשמל, המאוורר מתאים למגוון רחב של חללים. הודות לכך שמערכת יניקת האוויר ממוקמת בחלק התחתון קרוב לרצפה, האוויר שיוצא בחלק העליון קריר יותר (אוויר קר נמצא למטה). עם זאת, פתח יציאת האוויר צר וארוך, כך שבעוצמה גבוהה מתקבל משב חזק מאד, אך ממוקד מטרה ולא מפוזר – דברים קלים כמו נייר או מכתבים יעופו בשניות.


לחיצה על כפתור הסיבוב מאפשר סיבוב של המאוורר על ציר מאוזן, כך שהוא יכול לפזר את הרוח לצדדים. בחללים גדולים כמו סלון או חדר גדול, פונקציה זו ביחד עם עוצמת מפוח גבוהה יכולה לשמש כמגדיל טווח למזגן, שכן האוויר שהוא מוציא קריר ויכול לקרר שטחים גדולים.

Goldline ATL92E: חזק ורועש


חסרה לנו האפשרות של הזזה אוטומטית של השלבים מעלה ומטה, אפשרות שניתן למצוא בדגמים המתחרים, ובכך לקבל אוורור בכמה כיוונים. עם זאת, אפשר להזיז את השלבים מעלה מטה בעזרת ידית קטנה.

נושא הרעש מוכר לכולם היטב מכל שאר מאווררי המגדל – הם רועשים בצורה דרמטית מהמאווררים המסורתיים (אלה עם השבשבת), אך בעקבות כך הם מייצרים יותר רוח. ה-ATL92ETR לא שונה מהמקובל מהקטגוריה, הוא רועש ורועש יותר בעוצמות הגבוהות. במצב עלה ירוק (חסכון בחשמל או לילה) הוא יותר שקט, אך עדיין שאונו נשמע.

השלט המצורף למאוורר קטן, עשוי פלסטיק זול, ולחיצה על הכפתורים (4) מלווה בפידבק זול ופשוט, משהו שמרגיש ונראה כמו צעצוע. אך כפי שלא מסתכלים בקנקן אלא במה שיש בו, השלט מבצע את משימתו כראוי – גם ממרחק של סלון גדול או חצר גדולה הוא המשיך לשלוט ביד רמה במאוורר, כולל אופציה לסיבוב ולקביעת טיימר.

Goldline ATL92E: חזק ורועש

 אגב טיימר, בעוד שמתחריו מסתפקים בעד 4 שעות לכיבוי, ב- ATL92ETR ניתן לקבוע טיימר כיבוי לעד 9 שעות, שזהו יותר מלילה שלם. בחזרה לשלט – אמסור כי כדי שלא ילך לאיבוד, גולדליין עיצבה בגבו תא מיוחד שבו ניתן להניח את השלט בתום השימוש – נחמד ושימושי.

הכבל המצורף מגיע באורך של כמעט 2 מטר, והוא אינו נגלל לתוך המאוורר. משקלו ממוצע ושוקל 5 ק"ג בערך. נשיאתו מחדר לחדר או לחצר דורשת יד מחוזקת, שכן הוא כבד ממאוורר רגיל. כפתורי המגע שלו נוחים לשימוש, אך כיוון שהם בנויים ככפתורי מגע (כמו בסמארטפונים), הם מלווים רק בפידבק קולי.

בכל הנוגע לבטיחות, ניתן לומר שהוא פחות בטיחותי לשימוש בחדרי ילדים, שכן החורים של מערכת היניקה אומנם קטנים לאצבע של מבוגר, אך אצבע של פעוט עלולה להיכנס בין החורים. עם זאת, הפרופלורים ממוקמים רחוק מהרשת החיצונית.

Goldline ATL92E: חזק ורועש

גולדליין מפרסמת את מאווררי הטורבו הוריקן כאלה המותאמים לעבוד עם שעון שבת, כך שבעזרת זיכרון פנימי, המאוורר זוכר מה הייתה פעולתו האחרונה, ובעת ההדלקה הוא שב לפעול לפי ההגדרה האחרונה. עם זאת, עקב מחסור בשעון שבת בבית, לא הצלחתי לבדוק פונקציה זו.

ביצועים

(60% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ה- ATL92ETR מלבד בחינתו כמאוורר, שימש כמפוח לסילוק ריחות בישול בדירה, הנעדרת קולט אדים. כך נוצר מצב שהוא בילה רבות במטבח, פעל על העוצמה הכי גבוהה כדי לזרוק את האוויר ואת הריח אל החלון. פעולה זו בוצעה בצורה סבירה, שכן אומנם העוצמה הגבוהה מייצרת דחף מרשים מאד, אך היא ממוקדת מאד עקב פתח צר של יציאת האוויר.


בשעות הערב הלחות של גוש דן, מיקמתי את המאוורר בחצר, כיוון שבאותם ערבים "האוויר עמד". בעזרת השלט הדלקנו אותו על העוצמה המירבית (H) ובחרנו באופציה של סיבוב. במשימה זו ה- ATL92ETR הצליח ובגדול, כאשר כמה דקות לאחר ההפעלה, נאצלתי להחליש את עוצמתו עקב הרוח החזקה. לבעלי מנגלים אספר שהוא שימושי ביותר בסילוק עשן הודות לפתח הצר והממוקד שלו, כך שהוא פעל כמפוח אוויר נהדר. בשימוש סטנדרטי בחדר אין צורך להגביר את עוצמתו, וגם העוצמה של חסכון בחשמל מספקת מאד. נוסף על החיסכון בחשמל, הוא שקט יותר במצב זה.  


Goldline ATL92E: חזק ורועש


בחלקו העליון של המאוורר נמצא צג דיגיטלי המראה את הטמפרטורה בחדר. זהו פיצ'ר נחמד אם היה פועל כשורה – בחדר קריר עם מזגן הפועל על טמפרטורה של 22 מעלות, הוא הראה לא פחות מ-27 מעלות. הספרות האדומות, יחד עם הצבע האדום המרהיב של המאוורר, הותירו את האורחים שלנו מופתעים מיופיו של המאוורר – אין ספק, הצבע עושה את שלו, והוא נראה כמו מאוורר יוקרתי.


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image