באירוע השקה שערכה חברת בנדא מגנטיק אתמול (8.5), הושק הרחפן החדש של חברת DJI, המתמחה באביזרי ייצוב למצלמות ורחפנים. ההשקה נערכה בפארק הירקון בת"א תוך הדגמה והתנסות חיה ברחפן החדש. למאביק פרו החדש משקל נמוך 780 גרם, הוא קטן מידות ומתקפל, דבר המאפשר ניידות מלאה. מצלמת הרחפן מסוגלת להקליט סרטי וידאו ברזולוציה של עד 4K. ולצלם צילומי סטילס ברזולוציה של עד 12 מגה פיקסל. למצלמה מייצב ג'יירו בעל 3 צירים, דבר התורם להקלטה חלקה וברורה ללא קפיצות ורעידות. סוללת הרחפן גדלה וכעת ניתן להטיס אותו למשך של עד 27 דקות.


יכולות הטיסה של הרחפן שופרו מהדגמים הקודמים, ואלה כוללות 4 חיישנים המונעים התנגשות במכשולים (עצים, בני אדם, קירות). נוסף על כך, לרחפן יכולת לעקוב אחר פריט מסוים שנע, אפשרות לצילום סלפי ואפשרות לתפעול בעזרת מחוות ידיים. למאביק פרו החדש התווספו אפשרויות של צילום איטי (לתיעוד פעילות ספורטיבית למשל) או צילום במהירות טיסה גבוהה במיוחד (עד 64 קמ"ש, לצילום רכבים או אופנועים).

הרחפן שנכנס לכיס הגיע לישראל

חברת DJI מתגאה ביכולות טיסה אוטונומיות, וניתן לסמן דרך האפליקציה בטלפון החכם מקום מסוים על המפה, והרחפן יטוס אליו אוטומטית. כמו ברחפנים הקודמים בסדרה, גם למאביק פרו ישנה אפשרות של "חזרה הביתה" – הרחפן חוזר אוטומטית לנקודת ההמראה הראשונית.

הטסת הרחפן מתבצעת בעזרת שלט ייעודי או באמצעות סמארטפון (כרגע ללא גלקסי 8 שכן האפליקציה קורסת ישירות בהפעלה) או טאבלט. לטייסים חדשים נוספה אפשרות להגבלת המרחק והגובה למען לימוד והטסה זהירים ובטוחים.

הרחפן שנכנס לכיס הגיע לישראל

חברת DJI מנסה לפנות למגוון קהלים דרך המאביק פרו החדש – החל מטייסים חדשים חובבים ועד לצלמים מקצועיים. מחירו של הערכה הרגילה של המאביק פרו הכוללת רחפן, שלט, סוללה ומטען יעמוד על 5,000 שקל, רחוק מאוד ממחירו האמריקאי העומד על אלף דולר כולל מס אמריקאי, שיחד עם המע"מ הישראלי מגיע ל-4237 שקלים.

הרחפן שנכנס לכיס הגיע לישראלערכה מורחבת הכוללת 2 סוללות נוספות, מטען, מטען לרכב, תיק צד, רכזת טעינה, קיט פרופלורים נוסף יעמוד על 6,399 ₪. לרחפן שנה אחריות דרך היבואן בנדא מגנטיק.