חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
רחפן Dji Mavic 2 Zoom
יצרן: Dji
טווח מחירים: 5000 - 10000
כולל מצלמה: כולל מצלמה
ציון WiseBuy
8.9
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
אפי 23.12.18
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - רחפן Dji Mavic 2 Zoom

שחר שושן | 21.03.2019
הטוב
  • עדשת זום אופטי
  • עמידות טובה ברוח
  • חיישנים בכל כיוון
  • זמן טיסה ארוך
  • שלט עם מידע מפורט
הרע
  • פריקה עצמית של הסוללה
  • שמירה איטית בצילום בפורמט H.265
  • חלק מקבצי ה-H.265 מכילים הפסקות בהקלטה
בשורה התחתונה
ה-DJI Mavic 2 Zoom הוא רחפן מקצועי מצוין, קל לשימוש עם מצלמה איכותית. היכולת שלו להתמודד עם רוח חזקה, לספק זווית צילום גמישה ברזולוציה גבוה תוך כדי זמן טיסה ארוך ושליטה ממרחק גדול, הופכים אותו לאחד הרחפנים הטובים ביותר בשוק. עם זאת, איכות הווידאו אינה גבוהה בצורה יוצאת דופן, ולאלו שמעדיפים תמונה איכותית מאשר עדשה גמישה, כדאי לחשוב על דגם ההאסלבלד.
Mavic 2 Zoom
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 6,097 ₪
מחיר סופי: 6,199 ₪
מחיר סופי: 6,199 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-3 חנויות>>
הקדמה

DJI מציעה שני רחפנים מקבילים, כשלאחד עדשת האסלבלד והוא ממוקד באיכות הצילום, ולשני חיישן סטנדרטי וזום אופטי X2, זהו הדגם שבדקנו. ה-Mavic 2 Zoom של DJI הוא רחפן קומפקטי המסוגל לצלם וידאו ב-4K 30Fps ותמונות ב-12 מגה פיקסל. יש לו עדשת זום אופטי 24-48 מילימטר, חיישני קרבה בכל כיוון וזמן טיסה של כ-27 דקות. איכות הצילום

(40% מהציון הסופי)
9 מתוך 10
המצלמה המובנית מכילה חיישן בגודל 1/2.3 אינץ' המסוגל לצלם תמונות בגודל 12 מגה פיקסל ווידאו ב-4K עד 30Fps. הרחפן מסוגל להקליט לקובץ MP4 או MOV ב-H.264 או H.265, כש-DJI מציינת שהאחרון יכול לספק איכות תמונה טובה יותר ואף "מכיל 50 אחוז יותר מידע בסרטונים מאשר H.264". בבדיקה שלנו אכן ראינו הבדלים קלים באיכות, בעיקר ברמת הפירוט הדק אך היו גם הבדלים נאים בגודל הקובץ; 15 שניות ב-MOV H.264 תפס 200 מגה ו-15 שניות ב-MOV H.265 תפס 175 מגה. מצד שני, הפעלת הסרטונים יכולה להיות בעייתית וגם עריכתם דורשת כוח עיבוד חזק יותר מקובץ המקודד ב-H.264. נכון לעכשיו, הנגן היחידי שמצליח לנגן את הקבצים האלה בצורה חלקה הוא Media Player Classic וגם זה לא בהצלחה מלאה.

DJI Mavic 2 Zoom: שדרוג קולנועי


הווידאו המתקבל נראה לרוב טוב מאוד אך הוא אינו חד בצורה יוצאת דופן, בכך התמונה נראית טוב אך אם מתמקדים לרגע ניתן לראות שלא מדובר בעדשה החדה ביותר בשוק. בנוסף ראינו לעיתים רעש בתמונה שציפינו שיופיע בתנאי תאורה נמוכים אך הוא הופיע דווקא באור יום מלא, בחלקים המוצלים בתמונה.הגימבל המובנה יחד עם המנועים החזקים של המאוויק זום מאפשרים לו לספק תמונה חלקה במגוון מהירויות. הווידאו חלק ויציב ביותר - גם תחת רוח חזקה. כמה חזקה אתם שואלים? מספיק חזקה כדי שנקבל התראה שוב ושוב על הרוח ובמקביל עולה הודעת שגיאה שמערכת ההימנעות ממכשולים אינה תקינה זמנית, שנעלמה כשהאטנו. כל הזמן הזה המצלמה המשיכה להיות יציבה לחלוטין.

DJI Mavic 2 Zoom: שדרוג קולנועי


עדשת הזום האופטי X2 ב-4K או X4 ב-FHD שזה בעצם זום דיגיטלי, היא החלק המרכזי והמעניין בדגם הזה. עדשת זום מאפשרת שני דברים עיקריים: להתקרב פיזית לאובייקט בלי להיות לידו, ואת היכולת להפריד את האובייקט כנגד הרקע מה שיוצר את השוטים הסינמטיים שכולנו מכירים. 

מצלמות זום על רחפנים הם לא דבר חדש בכלל, אך עדשת זום על רחפן קטן כמו המאוויק היא בהחלט חדשה. בין אם מדובר באזור שבעייתי לטוס סביבו בגלל מבנים, חוטי חשמל או תקנות בטיחות, או למשל בעלי חיים שפוחדים מהרעש, העובדה שאפשר להתקרב למושא הצילום תוך כדי שמירת מרחק היא פרקטית מאוד.

DJI Mavic 2 Zoom: שדרוג קולנועי


בנוסף, צילומי אוויר ובעיקר כאלו המסתובבים סביב אובייקט מסויים, נראים משמעותית יותר טוב כשפותחים את העדשה ומתקרבים לאובייקט, תוך כדי שמירת מרחק. פעולה זו יוצרת אפקט המפריד את הרקע ממושא הצילום, למרות עומק השדה האפסי של העדשה שבו כל מה שהמצלמה רואה נמצא בפוקוס. התנועה המתבקשת כאן היא Orbit, כלומר סיבוב רציף וחלק תוך כדי נעילת מרכז הפריים על האובייקט, ובגלל הזום האופטי, מתקבלת הרגשה של תנועה מהירה ודינמית. 

כן נתקלנו בבעיה בפוקוס שלא התאפס בזמן שהמראנו ולא התעדכן עד לשלב מאוחר יותר בטיסה כך שחלק מהשוט אינו שמיש. את חוסר הפוקוס לא ניתן לראות כל כך דרך סמארטפון מפאת גודל המסך ואור השמש סביב, אך אפשר לכוון אותו ברגע על ידי לחיצה על אזור כלשהו במסך.

DJI Mavic 2 Zoom: שדרוג קולנועי


המצלמה המובנית תצלם תמונות בגודל 12 מגה פיקסל בפורמט RAW בסיומת DNG או JPEG. איכות התמונות בפורמט JPEG בינוניות למדי. חוסר הפירוט מובהק וקל מאוד לראות את הנקודה בה הרזולוציה הנמוכה באה לידי ביטוי. בפורמט RAW רמת הפירוט גבוה משמעותית, וכך גם הטווח הדינמי שעומד על 13EV, אך יש רעש דיגיטלי בולט בתמונה שרואים אותו היטב באזורים החשוכים יותר, גם בתמונות מוארות.

בין מגוון תוכניות הצילום ואפשרויות השליטה הידנית, ישנה תוכנית צילום פנורמית בשם Super Resolutionשבה המצלמה נעה לאורך ורוחב אזור מסויים ובה היא מצלמת דרך עדשת הזום 9 תמונות ולאחר מכן תופרת אותן יחד לתמונה בגודל 48 מגה פיקסל שאמורה להיות חדה במיוחד. בעוד שתוספת הרזולוציה אכן שיפרה את איכות התמונה, היא עדיין בינונית למדי ורחוקה מאוד מלענות לתואר Super Resolution Photo. כמו כן, תהליך הצילום והעיבוד ארוך למדי כך שהרחפן לא נותן יותר מדי מוטיבציה להשתמש בתכונה הזו.

ביצועים

(35% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

הרבה אפשרויות שליטה

למאוויק זום יש לא מעט תוכניות צילום אוטומטיות, אך שלושה מצבים מרכזיים ניתנים לגישה דרך כפתור ייעודי בצד השלט: ספורט, רגיל וחצובה. במצב ספורט חיישני הקרבה מבוטלים והרחפן טס במהירות המקסימלית. במצב זה גם ייצוב התמונה משמעותית פחות טוב. במצב P הסטנדרטי ניתן לטוס עד 54 קמ"ש כשכל חיישני הקרבה עובדים והתנועה חלקה ומבוקרת. מצב T - חצובה מאט משמעותית את מהירות הטיסה ואת תגובות הרחפן על כל ציריו - כולל המצלמות, כדי לאפשר גם לחובב שבצלמים להפיק תמונות חלקות ונשלטות.


DJI Mavic 2 Zoom: שדרוג קולנועי


בעוד שמהירות התגובה הפיזית של הרחפן אינה מוטלת בספק, מהירות התגובה של מערכת הצילום התגלתה כבעייתית בסיטואציות מסוימות. בזמן שימוש בכרטיס MicroSD Ultra שאותו הגדיר הרחפן כאיטי, ולאחר הקלטת וידאו בפורמט H.265, נתקלנו בחוסר תגובה מעדשת הזום ומאפשרויות ההקלטה והצילום, בכך הם לא הגיבו ללחיצות על כפתורי השלט או לממשק המוצג על הסמארטפון. אחרי כעשרים שניות המערכת חזרה להגיב. כל זה התרחש בזמן שביקשנו לעצור הקלטה אחת ולהתחיל אחרת כדי לתפוס אובייקט שנע על הקרקע, אך פספסנו אותו בגלל חוסר תגובה של המצלמה. בעיה זו שלא התרחשה כשהקלטנו ב-H.264 העלתה בנו סימן שאלה לגבי בטיחות תפעול המכשיר, שכן הסתמכנו על המצלמה לנווט סביב חוטי חשמל שהיו פזורים באזור, ובמקביל לגבי גמישות המצלמה וכוח העיבוד של הרחפן.


כשצפינו בסרטונים שצולמו ב-H.265 שמנו לב לקפיצות בווידאו. בהתחלה הנחנו כי מדובר בבעייה שמקורה בקושי של המחשב להציג את הסרטון בזמן אמת, אך מבחינה מדוקדקת יותר בתוכנת עריכת וידאו, גילינו שהסרטון עצמו מכיל הפסקות וקיטועים בהקלטה עצמה. בכך הסרטון אינו שמיש ולטעמנו מדובר בבעיה חמורה. עם זאת, רק חלק מהסרטונים הכילו את הבעיה ולא היה חיווי כלשהו בזמן הצילום על כך שישנה בעיה כלשהי, למעט הפסקת ההקלטה האיטית.


השליטה בבקרים אנלוגית ופרופורציונאלית להפליא כשניתן לקבוע לפי עקומה את מהירות התגובה, התאוצה וההאטה של כל הצירים. היכולת להתאים אישית כל סעיף וסעיף מראה שה-Mavic 2 Zoom הוא כלי עבודה מקצועי וגמיש מאוד שכל צלם יעריך.


DJI Mavic 2 Zoom: שדרוג קולנועי


עם ה-Mavic 2 Zoom תקבלו שלט בעיצוב מוכר אך עם תצוגה חדשה מלאה באינפורמציה שימושית כמו מרחק מהרחפן, גובה מהקרקע כפי שנמדד על ידי חיישן הקרבה וגובה מפני הים כפי שנמדד על ידי ה-GPS. טווח שידור הווידאו המוצהר עומד על 8 קילומטר בתנאים אופטימליים. אנחנו נתקלנו בשני מקרים בהם השידור מהמצלמה הופרע: כשטסנו בסמוך לקווי מתח גבוה, וכשהרחפן היה כקילומטר מאיתנו ובינינו היו מספר גבעות ואנחנו היינו נמוכים.


היכולת להשתמש בסמארטפון כדי לשלוט במצלמה משתנה בעיקר לפי תנאי הסביבה. אם מדובר בשמש ישירה, גם הטלפון הטוב ביותר יכול להיות בעייתי ולו רק כי אתם במקרה מצלמים אובייקטים שנמצאים בצל. כל עוד אתם לא מצלמים את השמיים, החשיפה האוטומטית תגרום לקרעקע לבלוט מספיק כדי שיהיה אפשר להתמצא דרכה, אך ברגע שהעדשה רואה את השמיים הבהירים, החשיפה מתעדכנת (כפי שהיא אמורה) והקרקע הופכת לכהה מאוד וקשה לזיהוי. DJI משווקת שלט ייעודי עם מסך מובנה בהיר במיוחד שיכול לפתור בעיות שכאלה, אז קחו את זה בחשבון.


חיישנים לכל כיוון

חיישני הקרבה החדשים מאפשרים למאוויק זום להימנע מלהתקל במכשולים אוטומטית. מצלמות הסטריאו הקדמיות מסוגלות לאתר מכשולים 20 עד 40 מטר קדימה, כשהמהירות המקסימלית לאיתור עד 50 קמ"ש. גם החיישנים האחוריים עובדים בצורה דומה אך אלו מוגבלים לאיתור מכשולים במרחק של 16-32 מטר ולמהירות של עד 43 קמ"ש.


DJI Mavic 2 Zoom: שדרוג קולנועי


החיישנים התחתונים מסוגלים לאתר מכשולים במרחק של 11-22 מטר כשחיישן האינפרא אדום מסוגל למדוד את תנועת הרחפן מגובה של עד 8 מטרים, לכך עוזר גם חיישן אינפרא אדום עליון שעושה את אותה פעולה. תכונה זו שימושית לטיסה באזורים שבהם אנטנטת ה-GPS לא מסוגלת לקלוט את הלווינים, כך שהרחפן לא נסחף עם הרוח. בנוסף, ישנה תאורת עזר לבנה המאפשרת לחיישנים להמשיך לעבוד גם בתנאי תאורה נמוכים. בכללי זה גם מסייע לנחות בחשיכה.


DJI Mavic 2 Zoom: שדרוג קולנועי


המצלמות הבודדות בשני צידי הרחפן מסוגלות לזהות מכשולים עד מהירות של 28 קמ"ש. היכולת הזו ספציפית מאוד מוצלחת כשמשתמשים בתכונות טיסה מתקדמות כמו Active Track שבהן הרחפן מטיס את עצמו אוטומטית.


DJI Mavic 2 Zoom: שדרוג קולנועי


כל החיישנים האלה מאפשרים יחד למאוויק זום לטוס באופן כמעט אוטונומי. בנוסף תוכלו להפעיל את מצב APAS שבו אתם טסים קדימה כרגיל, והרחפן משנה את נתיבו בהתאם למכשולים שהוא נתקל בהם בזמן אמת.

סוללה ועמידות

(25% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

נקודת השיפור המרכזית במאוויק 2 זום היא זמן הטיסה שבמבחנים שלנו עמד על כ-28 דקות ואז אחרי שמתחנו את הקו האדום שמתחיל כברירת מחדל ב-20 אחוז סוללה. בשלב זה הרחפן לרוב חוזר חזרה אוטומטית או מצפצף ללא הפסקה עד שתעשו זאת בעצמכם.


זמן הטיסה הארוך הוא שיפור נאה לעומת ה-Mavic Pro ובמיוחד מעל ה-Mavic Air שלא עובר 20 דקות טיסה בלי לצפצף. תוספת הזמן הזו היא בדיוק ההבדל בין צילומי אוויר רגועים ומחושבים לעומת טיסה בהולה בין נקודה א' ל-ב' בתקווה להספיק להגדיר את הממשק המטריד של DJI לפני שהזמן נגמר.


DJI Mavic 2 Zoom: שדרוג קולנועי


אין זה חדש שסוללות הליתיום המגיעות עם הרחפנים של DJI מאבדות מהטעינה שלהן לאורך זמן, אך ב-Mavic 2 Zoom נתקלנו בפריקה עצמית יוצאת דופן - הסוללה איבד כמעט 30 אחוז בין יום חמישי בערב ליום ראשון בבוקר. כל הזמן הזה הרחפן היה ארוז והסוללה התרוקנה מעצמה. דבר זה מציב את המפעיל בבעיה שכן הוא לא יכול יכול להיות בטוח שיקבל את כל זמן הטיסה שהוא בונה עליו. אז נכון ש-DJI משווקת סוללות נוספות וגם מטענים ניידים לרכב, אך היינו מצפים לפריקה עצמית איטית יותר.מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image