יצרנית הרחפנים המוכרת DJI השיקה בשנים האחרונות סדרה של רחפנים מוצלחים כמו הפאנטום והמאביק פרו, אך תג המחיר הגבוה שהוצמד להם הרחיק רבים מקנייתם. כעת DJI משיקה רחפן חדש, קל משקל וקטן מימדים הפונה לקהל צרכנים המבקש לצלם את עצמו מהאוויר ולא דרושות לו תכונות משוכללות לצילום אווירי מקצועי.הספארק (SPARK) הוא רחפן קטן, בגודל של כף יד ממוצעת והוא שוקל פחות מ-300 גרם. עם התכווצות הרחפן, דאגה DJI לשלב גם בו טכנולוגיות חדשות המגיעות מהפאנטום 4 והמאביק פרו, כולל תכונה חדשה להטסה בעזרת מחוות יד שונות. ניתן לשגר את הרחפן היישר מכף היד בעזרת כפתור מיוחד הנמצא בגבו, ולהגדיר בעזרת מחוות יד צילום תמונה או טיסה לכיוון מסוים. נוסף על כך, ניתן להטיס את הספארק בעזרת הסמארטפון למרחק של עד 100 מטר, או בעזרת שלט חכם הנמכר בנפרד למרחק של עד 2 קילומטר.

קטן ונייד - רחפן ה-Spark החדש של DJI

מצלמת הרחפן מסוגלת לצלם תמונות בגודל 12 מגה פיקסל וסרטוני וידאו בתקן Full HD. בכך הוא נבדל משאר הרחפנים העדכניים של החברה המציעים צילום וידאו ב-4K.

לחיישן המצלמה מייצב תמונה אקטיבי, והוא נע בצורה אנכית על פי הגדרת משתמש. להבדיל מהדגמים היקרים של החברה, הספארק מסוגל לייצב את התנועה בשני צירים ולא ב-3, כך שתנועות הסיבוב על ציר הרחפן אינן מיוצבות. עם זאת, DJI מוסרת כי הוכנסו שיפורי תוכנה לצורך ייצוב הרחפן במהלך הטיסה.

קטן ונייד - רחפן ה-Spark החדש של DJI

אפשרויות הטיסה והצילום שופרו אף הם: ניתן לשגר את הרחפן תוך כדי צילום וידאו בעזרת מצב ה"רוקט", וניתן להגדיר כי עם התרוקנות הסוללה הרחפן יחזור לנקודת ההמראה ("חזרה הביתה"). בנוסף, מצב הספורט מציע טיסה וצילום וידאו במהירות מרבית של 50 קמ"ש, ומצב QuickShot החדש מאפשר צילום וידאו, וחיתוך 10 השניות החשובות בעזרת האפליקציה. זאת ועוד, הרחפן מצויד במקלט GPS משופר, המציג בזמן אמת את מיקומו באפליקציה, ובעזרת חיישנים המזהים מכשולים הוא מבטיח טיסה חלקה וקלה גם למטיסים חדשים.

קטן ונייד - רחפן ה-Spark החדש של DJI

זמן הסוללה המוצהר הוא עד 16 דקות טיסה - חצי מהזמן של אחיו הגדולים, אך יתרון חשוב הוא האפשרות להטענה דרך מחבר micro USB (ניתן להטעין עם סוללה ניידת לדוגמא). צבעי המכשיר רבים, וניתן לבחור בין ירוק, אדום, צהוב, לבן וכחול.

הספארק נמכר ב-2 ערכות שונות. הבסיסית מצוידת במטען, סוללה ו-3 סטים של להבים חלופיים. ערכת ה-Fly More מכילה סוללה נוספת, שלט רחוק, להבים נוספים, תיק נשיאה ותושבת להטענת עד 3 סוללות בו זמנית.

מחירה של הערכה הבסיסית בחו"ל יעמוד על 449$ (1790 שקל) וערכת Fly More תעלה כ-699$ (2500 שקל). שיווק הרחפן יחל באמצע יוני ברחבי העולם, כאשר הספארק צפוי להגיע לארץ דרך היבואנים בנדא מגנטיק ורשת באג החל מחודש יולי, ומחירו של הרחפן הבסיסי יעלה 2400 שקל.